Şimdi Ara

Açık Parfümde Orijinal Notalar.. [Tutaste] (Maximum Kalite.!) (2180. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
32 Misafir (16 Mobil) - 16 Masaüstü16 Mobil
5 sn
69.709
Cevap
2.049
Favori
8.318.627
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
608 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 21782179218021812182
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    212 vip aradığınız parfüm. Hem övgü almaktan bıkarsınız hem de pişti olma olasılığı çok düşük

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: serdarcass

Killian Moonligth ı kullanan yok sanırım :) Almak istiyorum ama bir tetikleyiciye ihtiyacım var. Son gelen yorumlardan sonra Hermes'den vazgeçtim.

Polo blue ve Moonlight hakkında kullananlar yorumlarsa çok sevinirim.

Bu arada aldıklarımdan;

Sun Man, harika bir koku. Kalıcılık fazla değil ama gün içi tazeleme ile sorun kalmaz. Pek benzeri bulunan koku değil. Tam mevsimlik bir koku. Fakat şişeyi bitirmeme rağmen olumlu veya olumsuz bir tepki almadım. Kokuyu hissetmeleri için gömleğinizin / tişörtünüzün içine girmeleri lazım. :)

İnvictus: Her gittiğim yerde soruldu, gözüm kapalı alacağım bir parfüm. Her zaman yanımdadır. Benim için bu listenin en iyisidir.

viw: Güçlü, ferah bir parfüm. Hindistan cevizi ve limon ağırlıklı. Kalıcılık çok iyi. Sadece Eşim pek beğenmedi diye kullanmıyorum. Ama bana kalsa mevsimin hakkını veren bir parfüm.

Suavege: Çok başarılı bir parfüm. Özellikle 2 hafta dinlendirdikten sonra müthiş bir hal aldı. Ben bu parfümde ağırlıklı olarak bergamot ve karabiber kokusu alıyorum. Alttan başka kokular da eşlik ediyor ama tarifi zor. En çok beğenilen 2. parfümüm.

Sevdiğim bu 2 parfümün yani invictus ve suavege nin tek dezavantajı ise sürekli birileriyle pişti oluyorsun. Bu nedenle farklı kokular arıyorum. Bunlar kadar güçlü ama daha az bilinir. Çok güzeller ama aynı zamanda çok sıradan oldular.
    Moonlight'ı ben kullanıyordum. Sonra erkek arkadaşım el koydu daha dün kullanmıştı, sıktıktan 5 saat sonra kadar görüştük. Yeni sıktı sandım. Kendim kullanırken almıyordum kokuyu ama saatler sonra çok güzel bir hale geliyormuş. Bence tarifi en zor parfümlerden, çok güzel harmanlanmış Hindistan cevizi eşliğinde meyveler denebilir belki. Viw'i sevdiyseniz buna da şans verebilirsiniz bence, bu havalara çok güzel gidiyor

• Anti-Kokmuyorcuların,kokmuyorculardan daha antipatik olmaya başlaması...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Armani - Black Code [ARM]
    Chanel - Bleu de Chanel [CHN]
    Creed - Aventus [CRD]
    Yves Saint Laurent - La Nuit de L'homme [YSL]

İlk siparişimi şimdi geçtim, hepsini ilk kez kullanacağım bakalım
  • Herkese merhaba, buradaki yorumları devamlı okuyorum ve sipariş listemi şekillendiriyorum. Daha önceki iki siparişimden de memnun kaldım ve bu sefer daha yüklü bir alışveriş yapacağım. Öncelikle bir erkek parfümü listesi oluşturdum. Geneli yazlık ancak araya sonbahar kışa da gidecek bir parfüm ekledim. Yorumlarsanız sevinirim.

dior sauvage
    creed original vetiver
    Xerjoff Mefisto
    moonlight in heaven
    tom ford ombre noir (soguk havaları bekleyecek)
  • İstanbul içi chanel allure homme sport(%95), gucci pour homme 2 (%90), creed-green irish tweed(%95), mont blanc-legend(%98), dior - ambre nuit(%98) takaslıktır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fantazma -- 31 Mayıs 2019; 12:12:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Phileo Sophia_

Sırf bu gogmuyorcular yüzünden the one gibi parfüm boğucu hale geldi.

Adamlar bilmiyor ki the one’ın orijinali 2 saati bile zor çıkarıyor
    Boşver, yeni the one '' eski reformuleye'' benziyordur
    Kokunca iyidir reformulesize benzer orjinaline daha yakin olur! Parfum dolaplari olan insanlar bilir bunlari

Kokmuyorumculari blocklayip mesajlarini engelliyorum artik. Zaten konuya katki saglamayan, kotu elestirileri like atan, bos beles elestiri yapan insanlar. en azindan kafam rahat olur :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rappapompom -- 31 Mayıs 2019; 15:44:32 >
  • Davidof amber ve adventure var mı ? Listede 2 tane davidof gözüküyor.

• Chanel Bleu'nun başlangıcı,açılışı güzel değildir. Normal bir turunçgil bombabası gibi kokar. Bu parfümün bu kadar tutulmasının ve özellikle de kadınlar tarafından sevilmesinin nedeni orta notalarıdır. Özellikle pembe biber ve turunçgil uyumu takdire şayandır.

Aynı şekilde Chanel'in 1999 yılında çıkardığı Allure Home'un başlangıcı da marketlerde satılan adidas parfümleri gibi kalitesiz kokmaktadır. Fakat söz konusu parfüm orta notalarda resmen şaha kalkar. Parfüm;orta notalardan sonra elitist,seçkin ve oldukça da karizmatik bir temaya bürünür. Jacques Polge amcamız,sanatkarlığını her iki parfümde de muazzam bir şekilde kullanmıştır...
  • quote:

Orijinalden alıntı: HackAv

Chanel Bleu'nun başlangıcı,açılışı güzel değildir. Normal bir turunçgil bombabası gibi kokar. Bu parfümün bu kadar tutulmasının ve özellikle de kadınlar tarafından sevilmesinin nedeni orta notalarıdır. Özellikle pembe biber ve turunçgil uyumu takdire şayandır.

Aynı şekilde Chanel'in 1999 yılında çıkardığı Allure Home'un başlangıcı da marketlerde satılan adidas parfümleri gibi kalitesiz kokmaktadır. Fakat söz konusu parfüm orta notalarda resmen şaha kalkar. Parfüm;orta notalardan sonra elitist,seçkin ve oldukça da karizmatik bir temaya bürünür. Jacques Polge amcamız,sanatkarlığını her iki parfümde de muazzam bir şekilde kullanmıştır...
    Orjinal Allure Homme benim için serinin en iyi parfümü.Ne Sport ne Edition Blanche (ki overrated bulurum) ilkinin yerini tutmuyor benim için.Keşke listede olsa Allure Homme.Bu kadar çiçeksi olup bu kadar maskülen kokabilen ender parfümlerden.Bir diğeri de yine aynı markanın Egoiste Platinum parfümü.Başta bahsettiğiniz orta nota şenliği Egoiste ‘de de oldukça farkedilebilir düzeyde

• sculptor S kullanıcısına yanıt
    ilk aldığınız ürünler neydi acaba ? tuscan leather kullandınız mı ?
  • Comme-des-Garcons Wonderwood

Orjinale benzerlik:9.5
    Koku güzelligi: 9
    Kalıcılık: 7.5
    Yayılım: 7

Killian sth nin kalkmasiyla listeye guzel bir odunsu sedir kokusu geldi diyebilirim.
    Parfum ilk sıkıldığında hafif biberimsi, dumansi, tutsulu bolca odunsu(sedir baskın) bir kokuyla açılıyor. Gerçekten etkileyici, karanlık ve gizemli bir açılış.Bu kısım direkt olarak temiz havalı agacsi yesil bir ormanda yakılan kamp ateşi gibi gerçekten cok guzel.
    Ilerleyen zamanda kuru odunsuluk ve agacsilik sakinlesiyor geri plana geciyor ve hafif kremsi sandal agaci ve öd agaci kokusu ekleniyor. Bu kısımda gayet güzel.En sonlarada dogruda vetiver ekleniyor bu kısmı ben Encre noire benzettim bu sekilde tenden ayrılıyor. Havalar serinlemesiyle birlikte kullanacağım favori parfumlerinden biri olacağını düşünüyorum.

Bu parfumu anlatan resim bu olmali :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rappapompom -- 31 Mayıs 2019; 20:10:0 >
  • SAUVAJ DIALOG [SVG] ürününü sipariş vermiştim. Elime bugün ulaştı. Parfümü ilk kullandığımda bildiğin avon full speed andırıyor. SAUVAJ DIALOG [SVG] ( bunun orjinal halini bilmediğim için belki aynıdır dediğim kokuyla :) ) (Sadece andırdı full speed kullanmayalı çok oldu ama çok tanıdık geldi Kalıcılık olarak sorarsanız 1 - 2 saate sanki hiç sıkmamış sın gibi. Onca iyi yorum arasında bu yorumum belki saçma gelecek ama bende ki parfüm bu yani. Ne kalıcılık var ne de övüldüğü gibi çıkmadı

Bir daha sipariş verir miyim bilmiyorum. Ama normal dolumculardan farklı durmuyor. Ancak hızlı teslimat için teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BouncyCobra -- 31 Mayıs 2019; 23:1:39 >
  • Hocam bende orjinali var emin olun hiçbir fark(kalıcılık koku benzerliği vs.) yok bu kadar benzerini sanmıyorum diğer markalar yapabilsin. Tabi en nihayetinde takdir sizin.

• Her şeye eyvallah da sauvageye 1 saat kalici demek haksizlik.Sauvage en az 8 saat kalicilik verir.Bende 1 gün rahat veriyor.Orjinali de var bende ve sadece orjinalinde karabiber daha keskin.Baska hic bir fark yok ve bergamot baskin ferah

• Parfüm deneyiminiz nedir ne kadar süredir parfüm kullanıyorsunuz? Kaç fıs sıktınız ilk denemeniz mi?

Kokuya alışmışsınız diyeceğim de ambroxan notası öyle kolay alışılan notalar gibi de değil.
    Bir kaç gün kullanmayın sonra sabah önce vücuda 3-4 fıs sonra giysiye 3 fıs uygulayın.
    2 saat kalması mümkün değil sauvagenin zamanla anlayacaksınız. Bence olumlu yorumlar beklentinizi arttırmış fazlası ile.
    Hem orijinal kullandım şuanda 20 gündür de eserden aldığım kokuyu kullandım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ronaldinho26 -- 1 Haziran 2019; 1:3:1 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BouncyCobra

SAUVAJ DIALOG [SVG] ürününü sipariş vermiştim. Elime bugün ulaştı. Parfümü ilk kullandığımda bildiğin avon full speed andırıyor. SAUVAJ DIALOG [SVG] ( bunun orjinal halini bilmediğim için belki aynıdır dediğim kokuyla :) ) (Sadece andırdı full speed kullanmayalı çok oldu ama çok tanıdık geldi Kalıcılık olarak sorarsanız 1 - 2 saate sanki hiç sıkmamış sın gibi. Onca iyi yorum arasında bu yorumum belki saçma gelecek ama bende ki parfüm bu yani. Ne kalıcılık var ne de övüldüğü gibi çıkmadı

Bir daha sipariş verir miyim bilmiyorum. Ama normal dolumculardan farklı durmuyor. Ancak hızlı teslimat için teşekkürler
    Özellikle sauvage’ye böyle tespitte bulunman ilginç

Kusura bakma ama karalamaya yönelik olduğunu düşünüyorum

• Koku güzelliği evet goreceli birşeydir ama kalıcılık için abartı yorumlar yapıldığını goruyorum. Sauvage kokmuyor diyen arkadaş ben de aynı Sauvage i sabah sıkmıstim. Öğlen iş yerinde ki bayan arkadas benden parfüm kokusu geldiğini söyledi karşında oturduğu halde . Siz sikmayip içiyor musunuz bu parfümleri anlamadım ki.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Burun alıştı diye kokmuyor demek de ayrı bir farkındalıksızlık konusu, yani başka bir olasılık düşünmüyor arkadaş :D

Sauvage performansı iyi denebilir, fakat kalıcılığı uberdir. Giysiye sıkınca birkaç gün giyside koku duruyordu. Ambroksan notası kalıcılığı destekliyor.

Demlenme süresinin dolduğunu farzediyorum. Parfümü sürekli koklamaya çalışırsan, kokusunu alamamaya başlarsın. Çok sıkarsan, koku buruna epey geleceğinden burnun alışması daha olası olur. Yeterli miktarda sıkıyorsan eğer kokuyu karşı taraf mutlaka alacaktır merak etme.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ero158 -- 1 Haziran 2019; 1:52:30 >
  • @armutsapi44

Bakın zaten orjinal kokusunu biliyorum demedim sadece dediğim kokuyu andırdı, o kadar iyi yorum alması (o parfümün ) beni şaşırttı :)

@JohnLocke.

Hocam şöyle anlatayım olayı iftar öncesi sıktım saat 19:00 civarı(2 fıs falan ), iftara bir arkadaşım davetliydi. Arkadaş 20.15 civarı geldiğinde parfüm nasıl güzel mi diye sorduğumda hangi parfüm koku yok cevabı geldi. Aynı yorumu saat 22.15 sularında eve gelen eşimde yapınca ondan kalıcılık yok yazdım. En azından 2 fısa yok :D

@Ronaldinho26

Hocam dediğin gibi 6-7 fıs kullanmadım, 2 fıs falan dolu dolu gelince sıkıp bıraktım. Parfümle yıkanmadım

@frostN

Evet, forumda ki diğer açık parfüm satan arkadaşlar parfüm gönderdi ücretsiz, pm attılar o konuya gir karala diye.

@atom-karınca

Hocam yanlış oldu galiba, siz sıkmayıp yıkanıyor musunuz bunu ben sormam lazım

@ero158

Az önce de cevap verdiğim gibi, arkadaş ve eşime sordum. Burun alışma durumunu göz önüne alarak

Sonuç olarak arkadaşlar bir kaç daha deneyip tekrar yorumda bulunurum. Herkes her şeyi olumlu değerlendirmek zorunda değil sanırsam ? Başka bir ürün alır belki çok beğenirim onuda siz beğenmeye bilirsiniz.
  • 
Sayfa: önceki 21782179218021812182
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.