Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Açık Parfümde Orijinal Notalar.. [Tutaste] (Maximum Kalite.!)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Extralarge Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 14 Misafir Kullanıcı, 14 Masaüstü Kullanıcı, 1 Mobil Kullanıcı ( 1 Mobil Cihaz )
49.032
Cevap
1.679
Favori
4.696.484
Tıklama
Tüm Forumlar >> Sıcak Fırsatlar >> Sıcak Fırsatlar >> Gıda, Giyim ve Aksesuar >> Açık Parfümde Orijinal Notalar.. [Tutaste] (Maximum Kalite.!)
Giriş
    0 Mesaj

Yaz, kış kullanıma uygun mu acaba. Nette baya olumlu yorumlar var. Acaba Neyi andırıyor koku
    |
    |
    Obsessive* kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: beartrap

Eser Hocam, parfümler geldi hepsini beğendim teşekkürler.

Prada L homme : temizlik hissi veriyor yumuşak bir koku kendini iyi hisettiren kokulardan valentino uomo intense merak edenler
    mutlaka denesinler çok benziyor...

creed g.i.t : sample olarak denediğim beğendiğim ve sizin yaptığınız parfümüde yakın buldum yeşil taze fresh bir koku limon otu
    baskın baştan sona kendini hissedebiliyorsunuz komplike bir koku değil ama net bir şekilde anlatmak istediği yeşil notaları koklaya
    bileceğiniz bir parfüm...

terre d hermes : orjinalin den kesinlikle daha iyi olmuş diyerek başlamak isterim açılışında portkal turunç burnu yormuyor, benim
    aradığım yağmur sonrası toprak kokukusu net bir şekilde alabiliyorum mükemmel ve karekterli bir koku...
    Hermes cidden çok iyi olmuş. Orijinalinde olan keskinlik biraz körelmiş biraz daha edpye yakın olmuş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Elimde takaslik Spicebomb ve Thiery Mugler A*Men mevcut ,ikiside birer kez sıkıldı ve demlendi. Tekliflere açığım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Orijinalden alıntı: Brkelf

Arkadaşlar selam. Bugüne kadar lacoste essential, bvlgari Aqua ve blade cool kullandım. Yani koku tarzlarım bunlar. Bana tutaste den hangi kokuları önerirsiniz :)
    Lacoste white ve lacoste red tavsiye ederim.
    |
    |

Hocam Terre d'Hermes'in Bargellosu var elimde. Fakat bu parfümün orjinalini de bilmiyorum, diğer marka açık parfüm versiyonlarını da, Eser hocamın yaptığını da. Bargellonun Terra d'Hermes'i hakkındaki düşüncen nedir?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    RoyalSalute kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    117 Mesaj
    179MV9626G

az önce sipariş geçtim.
    |
    |

Yaş önemli tabii, ama yaz kış kullanımı için en kör alım olarak Lacoste Red ve Armani Code (Bence)

|
    |
    Brkelf kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    180 Mesaj
    Takaslık

Frederic malle - Musc ravageur

Montale - Chocolate greedy

|
    |

Orijinalden alıntı: crossingover35

Eski tarihli yorumlarıda alta ekleyip incelemelere tam gaz devam ediyoruz, elimdeki tüm parfümleri inceleyeceğim gibi

Montale - Chocolate Greedy ; Çikolatanın aşığı bir insan iseniz bir parfümde çikolatanın nasıl duracağının cevabını bu parfümde bulabilirsiniz. kakao, yoğun baharatlar ve az miktar kahve kokusu ayrıca arka planda da şeker ve vanilya.Vaadettiğini kesinlikle veriyor şüphe yok. Her ne kadar çikolatayı sevsemde düşünüyorumda sanırım çikolatalı kek kokmakta istemem. yazın uzak durulası uniseks baskın notalara sahip, kendini hemen farkettiriyor. Koku zaman içinde değişmeyen türden diyebilirim. günlük kullanımda bazen farklılık yaratmak isteyen, klasik kokulardan sıkılanlar için güzel bir ürün.

Diesel - BAD ; İnvictusun tütünlüsü yada atanamamış invictus , gün geçmiyor ki popüler olan birşeyin benzeri çıkmasın, orjinalini koklama şansım hiç olmadı ama eser beyin ürünü kötü değil, orjinalinin çok maskülen ve ağır olduğundan bahsedilmiş, geneldede beğenilmemiş, ama tutaste versiyonunda öyle bir ağırlık yok, notalarının vermiş olduğu ciddiyet tabiki mevcut ama bu sizi rahatsız etmiyor, soğuk kış günlerinde invictus a bir alternatif olabilir, yada olmayabilir eser beyin insafına kalmış, zira ömrünün uzun olmayacağını düşünüyorum, çok linç yemiş

Mont Blanc - Legend ; orjinalini daha önce kullandığım için çok iyi kıyas yapabiliyorum, orjinali ile benzerlik oranı yüzde 80 denebilir, tıpkı orjinalinde olduğu gibi kalıcılık iyi ama farkedilirlik yayılım az, ilk açılışta lavanta ve narenciye zamanla yerini aromatik, hafif şekerli ve meyveli bir yapıya bırakıyor, 4 mesim rahatça kullanılabilir, Nedense bana ilk sıktığımda A&F fierce'i hatırlattı,yerini tutmaz ama buda sevilesi bir koku.

Jean Paul Gaultier - Ultra Male ; O kadar çok sevildi o kadar çok övüldü ki denemesem olmazdı , daha önce aynı markadan le male orjinalini denemiştim, bunu daha çok sevdim, çok yumuşak ama belirgin bir koku, vanilya ve tarçın oldukça baskın, durup durup bileğimi kokluyorum, unutmamalı ki yaz günleri için biraz ağır kaçabilir ama kışa yakışacağını düşünüyorum, mahzende yıllandıracağım şişelere bir tanesi daha eklendi, 25 yaş altına yakışmaz bence , birde tahminim uzun kullanımda sıkacak gibi, bakalım deneyip göreceğiz.

------------------------------------------------------------------------

Dior - Sauvage ;Güçlü ve maskülen bir koku, ama öyle oryantalist bir erkeksilik yok, ferah baharatlar hissediliyor ama genel yapısı sentetik ve parlak,benim gibi doğal kokuları seven bir insana bile hoş gelen dolgun bir gövdesi var, kesinlikle boğma yapmıyor, ilk açılışı korkutucu derecede keskin ve asidik olsada zamanla kendini buluyor, yaş ve mevsim sınırı olmayan, 4 mevsime gidecek bir koku, farkedilirliği orta seviyede, belkide bunun için kışa uygun olmayabilir, genel olarak güzel diyebilirim.

Paco Rabanne - iNViCTUS Avrupa ; Bir çok noktada diğer invictus için yazdıklarım aynen geçerli, neredeyse aynı ama bu biraz daha şekerli ve beni baydı, farkedilirliğide eski invictusa göre daha düşük, tabiki seveni çıkacaktır ama bence Eser beyin kataloğunda olmaması gereken az sayıda üründen biri, şahsen orjinalini tercih ederim.

Givenchy - insense Ultramarine ; Tam bir yaz parfümü, çok beğendim, ferah ama aynı zamandada güçlü, şöyle cunda sokaklarında bisikletle gezerken sıkmalık, 30 yaş üstüne ve resmi kıyafetlere gitmez diyebilirim, günlük kullanıma uygun, beğenmeyen kolay kolay çıkmaz, cool water tarzı sucul bir havası var ama deniz hissini çok daha iyi veriyor, alttan alttanda narenciye notaları hissediliyor, oldukça sevdim.

Dior Homme intense ; Delux olanını prive dan daha çok sevmemle beni şaşırttı, malum döviz kuru yüzünden orjinaline baya uzak kalmıştım, tutaste sağolsun eski bir dost ile karşılaşmış gibi oldum, herkese hitap etmez, seveni kadar sevmeyeni, hatta kadın makyaj çantası gibi kokuyor diyeni vardır, ama kesinlikle kış parfümü, yazın kullanmak denize montla girmek gibidir, oldukça yoğun odunsu ve çiçeksi (özellikle lavanta) bir hava hakim, alttan alttan pudra ve misk hissediliyor, kış günlerinin ve resmi davetlerin opus v ile birlikte vazgeçilmezi olabilir.

Victoria's Secret - Noir Tease (BAYAN) ; bir elimde orjinal şişesi diğer elimde eser beyin gönderdiği decant, bence sonuç berabere , orjinaline oldukça yakın, eşimde beğendi, şekerli ve pudralı kokuları seviyorsanız tam size göre, orjinalinde vanilya pudraya göre daha baskın ama tutaste versiyonunda öyle değil, onun dışında bir fark göremedim, 4 mevsim kullanımına uygun, herkes sevmez diye düşünüyorum ama sevende vazgeçemez, yaş olarak 30 yaş üstüne gitmez, daha çok genç bayanlara göre.

----------------------------------------------

Creed - Original Santal ; çok merak ettiğim bir parfümdü, özellikle geçmişi olan kokulara meraklı olduğumdan sabırsızca denedim. oryantalist bir koku, oldukça oturaklı ve kendine has, şekerli, baharatlı (özellikle tarçın) ve odunsu tonlar oldukça yoğun ancak baymıyor, yinede yaz günlerinde kullanmak biraz cesaret işi.

Creed - Green Irish Tweed ; Çok temiz ve kaliteli bir koku, neden bilmiyorum bir ara cool water hissi verdi, iddiası olan yeşillik hissini ise sonuna kadar veriyor, ferah bir odunsuluk ve turunçgillerde derinlerde bir yerde kendini hissettiriyor, tam bir bahar kokusu, erkeksi ancak bir fahreneit gibi maço bir erkeksilik değil.

Kilian - LOVE Don't be shy ;aklınıza ilk gelen çiçekler oluyor ama zamanla şeker ve vanilya hissediliyor ama vanilya çok çok az, şeker baskın,uniseks denmiş ama feminen yapısı bir adım daha önde diyebilirim, açıkçası ben kadınlara daha çok yakışacagını düşünüyorum, kesinlikle serin havaların parfümü, azıcık sıcaklarda çok boğar gibi, erkek olarak değil ama bir kadın parfümü olarak genel beğeniye uygun diyebilirim.

Chanel - Allure homme SPORT ; ilk sıkıldığında çok tanıdık genel bir koku hissi veriyor, turunçgiller ile soft bir açılışı zamanla fresh baharatlara bırakıyor, metalik ama soft bir tarzı var, beklenti büyükse üzebilir çünkü zamanla chanel değil de sıradan bir koku gibi hissettiriyor, orjinalini koklamamıştım ama çok farklı olacağını düşünmüyorum, genel beğeniye açık bir parfüm, aşık olmazsınız ancak kimsede parfümünüzü sormaz, 30 yaş altı için doğru bir seçim olacaktır, yazın bunalttığı havalarda kapri ile gezerken tercih edilesi.

Prada - L'Homme : eserin en beğendiğim parfümlerinden biri oldu diyebilirim, orjinali yeni bitmişti, tam isabet oldu, orjinalinde ilk verdiği modern ve baskın hissi vermesede zamanla orjinali ile aynı oluyor, dior homme intense sevenler kesinlikle denesinler, resmi kararlı ama asil bir koku, sıcak havalara gitmeyeceği kesin, ancak serin son bahar ayları ile ilk bahara kadar uzun süre kullanılabilir, her yaşa hitap ediyor ama unutulmamalı ki biraz resmi bir havası olduğundan en çok takım elbiselere yakışır.

Frederic Malle - Musc Ravageur ; evet geldik bana hitap etmeyen ancak tamamen meraktan denediğim olgun ve yaş isteyen kokulara; kesinlikle çok belirgin, güçlü bir kokusu var, ilk açılışı ekşi ve sert ama zamanla yerine oturuyor, özellikle sıcak baharatlar, tarçın ve misk çok belirgin,kendini taa uzaklardan belli ediyor,kalıcılığa yorum yapmam ama bunun kalıcılığı efsane olmuş, duş almama rağmen bir gün önceden kalan parfüm hala hissediliyordu şaşırdım, kışın donan burunlara dahi kendini farkettirir, 30 yaş altı uzak durmalı.

Parfums De Marley - HEROD ;yine yaş isteyen olgun parfümlerden, buda kış kokusu kesinlikle, tütün ve vanilya çok belirgin ama zamanla vanilya çok daha öne çıkıyor, hani çikolata diyeceğim ama değil tuhaf şekerli bir vanilya kokusu kalıyor üzerinizde,kalite hissi çok belirgin, 30 yaş üstü için tavsiye edilir, gençlere gideceğini düşünmüyorum. Puan: 10/6
    ------------------------------------------------

Nautica Voyage - Nautica For Men ; tam istediğim gibi bir koku, hafif, elegan ama kararlı, yaz parfümümü buldum sanırım.

Paco Rabanne - iNViCTUS; yıllardır orjinalini kullanırım, bir fark görememim, kalıcılığıda orjinali kadar iyi ise gerçekten muhteşem, şekerli ve baskın narenciye notaları sebebi ile kış kokusu derler ama kesinlikle katılmıyorum, resmi bir ağırlığı boğuculuğu yok.

Creed - Millesime imperial ; Orjinalini bilmediğim için kör alım yaptım, 30 yaş altı için tavsiye edebilirim, açılışı narenciye ve meyvemsi, zamanla koku oturdukça misk ve odunsu bir hal alıyor, günlük kullanımda tercih edilesi bir tarzı var, takım elbise ile çalıştığımdan ara sıra kullanırım diye düşünüyorum.

Amouage - OPUS V; uniseks bir parfüm, erkektede kadındada güzel şık duracak, kendini farkettirecek bir yapısı var. hatta diyebirimki bayansılığı bir tık önde. sert bir açılışı var, önce sevemedim, ilk notalar oturmamış ancak 15 20 dk sonra kararlı bir çiçeksi koku akabinde odunsu bir his veriyor. Kesinlikle kış kokusu, şuan aldım ama kullanabileceğimi sanmıyorum.

Chanel - Bleu de Chanel ; orjinali kalıcılığı ile ünlü bir edt , buda çok farklı değildir diye umuyorum, özellikle bayanlar çok seviyor. Davidoff Championa benziyor, sevenide çok sevmeyeni kadar, şu bir gerçek ki orjinalininde zaten ilginç bir kokusu yok, birçok notayı aynı anda hissettiriyor, orjinali ile benzerliğe gelirsek aynısı diyebilirim .

Creed - Aventus; orjinalini hiç denememiştim, buradaki olumlu yorumlar nedeni ile kör alım yaptım, listedeki tek hayal kırıklığı oldu benim için, neden bilemiyorum belkide üretimi yeni olduğu ve biraz daha oturması gereken bir şişeye denk geldim,yada yaz için biraz ağır bir koku idi bilemiyorum, neyse ilk açılış rahatsız edici dumansı ve ekşimsi idi, zaman içinde meyve ve şekerli bir hal aldı ancak koku bir türlü yerine oturmadı, şimdilik dursun bakalım kışa doğru birkez daha şans vereceğim, hem o zamana kadar şişede olgunlaşsın kerata, olmadı takas yoluna giderim.

Bvlgari Crystal (Omnia Crystalline) (BAYAN) ; buradaki yorumları okuyup kör alım ile eşime aldım, kolay kolay parfüm beğenen birisi değildir, yıllardır Dior Addict to life tan şaşmadı, ama bunu oldukça beğendi, bbambu ve çiçek kokuları ile başlıyor zamanla derinlerde misk ve çiçek olarak devam ediyor, gayet hafif ve güzel.

Ellerinize sağlık hocam, sipariş geçerken yorumlarınızı dikkate aldım.
    |
    |
    Uzman arkadaslara bisey danismak istiyorum bu ysl nuit ve hermes kokulari hafif ve ferahmi yoksa agirmi simdiden tesekkurler ilgilenenlere...( erba pura ve armani black code kullanirim genelde ona gore yorumlarsaniz sevinirim)

Uzman arkadaslara bisey danismak istiyorum bu ysl nuit ve hermes kokulari hafif ve ferahmi yoksa agirmi simdiden tesekkurler ilgilenenlere...( erba pura ve armani black code kullanirim genelde ona gore yorumlarsaniz sevinirim)

|
    |

İkisi de benim kanaatim, ne ağır ne hafif parfümler ancak ikiside günlük kullanım için pek uygun değiller resmi kokular.

|
    |
    ahmydz kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    106 Mesaj
    Bu parfümlerden ilk 5 çıkarabilirseniz sevinirim.
    Givenchy - Pi [Pi]
    Hugo Boss - Bottled intense [Bint]
    Lacoste Red [RED]
    Creed - Green Irish Tweed [G.i.T]
    Carolina Herrera 212 ViP MEN [ViP]
    Tom Ford - Tuscan Leather [TSC]
    Tom Ford - Noir Extreme [TNX]
    Versace - Eros [ERS]
    Paco Rabanne - 1 Million [1.M]
    Armani - Black Code [ARM]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi superficial -- 19 Ocak 2019; 21:17:10 >

Daha önce tavsiyelerinizle birçok parfüm aldım Eser'den. Şimdi genişçe bir ofis ortamında kendisi hissettirecek güçlü ama bir o kadar da temiz, ferah kokusu olan parfüme ihtiyacım var. Yani gün içinde de tazeleyebilirim. Daha önce invictus, boss vanilyalı, herod, wiv, voyage kullandım. Voyage çok hoştu. Boss vanilyalıyı beğenmedim. Invictusu sırf bulunduğum yerde 3 kişi kullanıyoruz onu köşeye attım :)

Diğer bir konuda hermesi almamak için kendimi zor tutuyorum. Ortası yok parfümün ya beğenilmiş ya nefret edilmiş :) Alsam mı acaba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdarcass -- 19 Ocak 2019; 22:20:14 >

Hocam yaşınızı,hangi mevsimde kullanacagınızı,öncesinde begendiğiz bir parfüm varsa yazarsanız daha dogru bır sekılde yardımcı oluruz cunku herbırı apayrı kokular
    |
    |
    superficial kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

L'Homme gayet temiz ferah ve aradığınız niteliklere uyan bir koku tam olarak ofis kokusu

Egoist platinium

Dhermeside almanızı tavsiye ederim güzel bir kokudur.

Keskindir ama yormaz sadece ilk 15 dakika keskin olur sonra yavaş yavaş oturur koku karakteri yüksek bir seçenek aklınızda var ise mutlaka alın derim.

|
    |
    serdarcass kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ferah olan güçlü olamaz ki hocam. Kara, beyaz olamaz. Güçlü kokuyorsa parfüm içerisinde ferah olmayan bir şeyler olmalı.
    |
    |

temiz,ferah ve güçlü.. 3 ü bir arada zor ama ultramarine ve sauvage olabilir. bunlar da kışın ağırlığını taşımazlar pek. bahara doğru tercih edebilirsiniz.
    |
    |

Elimde sadece 1 2 fıs kullanılan takaslık L33 ve DHİ düz olanı var.

Öncelikli aradıklarım AMO Layt versiyon , BCR , TBC , L`HM , diğer teklifleri pm den atabilirsiniz.

|
    |

Bence iki kokuda oyle ferah degil :) Sentetik diyebiliriz. Sentetikler performans olarak iyi oluyorlar, agir gelmesede hafifte degiller bence.

|
    |
    kuzgun1984 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
son dakika
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,484
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.