Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Açık Parfümde Orijinal Notalar.. [Tutaste] (Maximum Kalite.!)

9 Kayıtlı Üye, 30 Misafir Kullanıcı, 34 Masaüstü Kullanıcı, 5 Mobil Kullanıcı ( 4 Mobil Cihaz 1 iOS )
48.847
Cevap
1.677
Favori
4.667.231
Tıklama
Tüm Forumlar >> Sıcak Fırsatlar >> Sıcak Fırsatlar >> Gıda, Giyim ve Aksesuar >> Açık Parfümde Orijinal Notalar.. [Tutaste] (Maximum Kalite.!)
Giriş
    0 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Bonobo643

Çok sıcaklarda kapalı ortam kullanımı konusunda hemfikiriz.Ama bu başlı başına herhangi bir parfümü ağır yapmaya yetmiyor.Çünkü “ağır” ifadesi daha kalın ve daha çok kış kullanımına uygun parfümler için kullanılan bir kelime.

Alıntıları Göster
    Hocam JohnLocke bence bu konuda haklı. Bleu Sauvage yanında genel kullanıma daha uygun. Sauvage'taki biber çok ağır ve burun yakıyor. Sadece kendi üstümde kullandığımda değil Sauvage kullanan biri yanımda olduğunda da rahatsız ediyor beni. Burada bahsi geçen Tutaste'nin değil orijinalin ağırlığı bu arada Yanlış anlama olmasın.

Tek bir nota yoğun kullanılarak parfümü ağır yapabileceği gibi, az bir oranda kullanıldığında son derece yumuşak bir hava katabilir. Parfümü sevdiğimiz ya da sevmediğimiz notalar değil de o notaların kullanımı ağırlaştırabilir. Bir parfümde gül hacı yağı gibi ağır bir hava katabilir, bir diğerind o kadar ince bir kullanım olmuştur ki çok hafif parfüm deriz. Bu açıdan ağır tanımınıza çok katılamıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aventus -- 11 Ocak 2019; 10:42:20 >
    |
    |

• Er
    0 Mesaj
    Madem kavramlar birbirine girdi.Ben de “Black Orchid fresh,sucul ve yazın,özellikle kapalı ortamda kullanmak icin birebir bir parfümdür “önermesini bırakayım buraya tam olsun.Bu arada Savauge özelinde olmadığımı belirtmeme rağmen karabiber vs yazmanız da enteresan.Bu söylediklerimi mevzu Nautica Voyage olsa da L’eau D’issey olsa da söylerdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bonobo643 -- 11 Ocak 2019; 11:9:7 >
    |
    |
  • Çavuş
    56 Mesaj
    Sauvage açılış hariç hafif kokudur. Boşuna tartışmayın.
    |
    |
    İnsanlar buradaki yorumları okuyorak parfüm almaya çalışıyor . Tamam parfüm işi beğeni ve algı meselesi kişiden kişiye değişir fakat bu kadarda değil . Prada L'Homme iris çiçeği üzerine kurulu (aslında bana daha çok gelen turunç, meyve kokusu ) hafif pudralı temiz kokan bir parfüm . Zaten ofis parfümü diye bilinir . Bu parfüme gece kokusu , şekerli ve baharatlı demek bana biraz ters geldi 😬

Prada - L'Homme [L'Hm] ------------------------------- kesinlikle efsane gece kokusu. şekerli baharatımsı bir koku.kalıcığı çok iyi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ykp34 -- 11 Ocak 2019; 11:31:0 >
  • Binbaşı
    1506 Mesaj
    Ben ağır koku isteyene soğuk kış günlerinde yeni tobacco yu öneriyorum.Yaş 30 üzeri ise uzun pardesü ile Harika oluyor dozajını iyi ayarladıktan sonra güzel bir vanilya eşliliğinde tarçın ve hafif odunsu tütünlü bir ağır abi kokusuyla dolanıp duruyorsunuz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Eski Kullanıcı Adı:
    enessayım55

Şuan bleu de channel parfümü kullanmaktayım. Parfüm hafif bir koku genel beğeniye uygun. Parfüm ilk sıkıldığında ağır bir kokuyla başlıyor biraz vakit geçince oturuyor. Parfümün kalıcılığı ve farkedilirliği çok düşük . Biraz daha farklı bir kokusu olan farkedilirliği yüksek bir koku alsaymışım diyorum. Listedeki ürünler edp oranlarında fakat bleu de channel edt versiyon var bunun nedenini de anlayamadım.

Orijinalden alıntı: SayımOmen

Şuan bleu de channel parfümü kullanmaktayım. Parfüm hafif bir koku genel beğeniye uygun. Parfüm ilk sıkıldığında ağır bir kokuyla başlıyor biraz vakit geçince oturuyor. Parfümün kalıcılığı ve farkedilirliği çok düşük . Biraz daha farklı bir kokusu olan farkedilirliği yüksek bir koku alsaymışım diyorum. Listedeki ürünler edp oranlarında fakat bleu de channel edt versiyon var bunun nedenini de anlayamadım.
    Koku olarak orjinalinin edt versiyonuna benziyor çünkü.Genellikle edp versiyonlarında ilave notalar ekleniyor ve kokuyu farklılaştırıyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Binbaşı
    1531 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: SayımOmen

10 fısın altında sıkmayın. Ancak ona rağmen olmuyor derseniz Bleu'lar itinayla takaslanır :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buyukbang -- 11 Ocak 2019; 11:48:2 >

http://buyukbang.blogspot.com
  • Çavuş
    56 Mesaj

Bizdeki oran edp. Orjinalinde edt olanın taklidi olduğu için EDT diye belirttim.

Bleu de chanel edt
    Bleu de chanel edp
    Bleu de chanel parfum

Orj'deki farklı versiyonlar.
    |
    |
    enessayım55 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    sauvage sıkınca dışarıya daha farklı kokuyor bence , hava ile karışıncamı bilemiyorum o yapaylık kayboluyor. Sauvage'dan bıkıyorum 1-2hafta sonra yolda birinden kokluyorum tekrar dönüyorum :D
    |
    |

10 fis ne hocam masallah

|
    |
    buyukbang kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

10 fıs kalın borulu valflerle 0.8 ml (62 gün 50 ml)
    10 fıs ince borulu valflerde 0,6 ml . (83 gün 50ml)

Masallahlık bir durum yok. Fısfıslarımız diğerleri gibi bol sıkmıyor maalesef.
    |
    |
    asiruhh1903 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: asiruhh1903

10 fis ne hocam masallah
    Bu valfler ince borulu. Sıkıldığında tende damla oluşmaması için uygun. Ancak normalden daha fazla fıslama gerekiyor. 3 fıs sıkıyorsanız parfümü neredeyse kullanmamışsınız demektir.
    |
    |

http://buyukbang.blogspot.com
  • Er
    0 Mesaj
    Ben bu valflere bayılıyorum.Az sıkması büyük avantaj.Böylece farklı noktalara sıkıp kokuyu dağıtma imkanı oluyor.

• Aynen abi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Bonobo643 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: EserKozmetik

Bana sağladığı hiç bir avantajı yok. Sadece sağlam olduğu için kullanıyorum :)
    Eser Hocam,bu arada oylamaya açtığımız Allure Balanche Edition almış başını gitmiş,hatırlatmak istedim
    |
    |
    Eser hocam, YSL L'HOMME versiyonu gelme ihtimali var mı? Sizi yeni keşfettim eskiden varmıydı bilmiyorum.

• Er
    0 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: EserKozmetik

Bana sağladığı hiç bir avantajı yok. Sadece sağlam olduğu için kullanıyorum :)
    Sana sıkıntı bile yaratıyor dfcvhhgf.

|
    |
  • https://i.hizliresim.com/qdEbAd.jpg

Edition blanche oylaması.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Phileo Sophia_ -- 11 Ocak 2019; 14:15:36 >
    |
    |
HızlıCevap
Reklamlar
Bey Azura
SEO
seo paketleri
Mobilya Takımları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
1,156
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.