Şimdi Ara

Açık Parfümde Orijinal Notalar.. [Tutaste] (Maximum Kalite.!) (1944. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
10 Misafir - 10 Masaüstü
5 sn
69.681
Cevap
2.047
Favori
8.313.184
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
608 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19421943194419451946
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    L'homme ideal bir ara listedeydi ve kalktı. Sanırım ilgi görmediğinden.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • naboo kullanıcısına yanıt
    Biliyorum önceden listede varmış eser abi ilgi görmediği için kaldırmış. Niche kalitesinde bir koku bence o. Dior homme intense gibi niche’liğe göz kırpanlardan. Yazık olmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Phileo Sophia_ -- 11 Ocak 2019; 1:17:5 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • zedegex kullanıcısına yanıt
    Gözünüz kapalı alın armani code, daha iyisini bulacaginizi sanmıyorum piyasada. One millon sevdiyseniz DHi de seversiniz diye düşünüyorum ancak orjinali deneyin en azindan begenirseniz prive almak daha iyi olur. tom ford tobacco vanille de alternatif olarak düşünülebilir. Ayrıca Pdm herod da yine begeneceginiz tarzda cok kaliteli bir üründür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rappapompom -- 11 Ocak 2019; 1:58:33 >
  • Ya arkadaşlar bazen okuduğuma inanamıyorum bu forumda.Bu ağır diye bahsettiğiniz bizim bildiğimiz,aromatik/fresh üstüne basarak söylüyorum fresh Savauge değil mi?Hani evrenin bilinen en versatil,genel beğeniye en uygun parfümlerininden biri olan övgü canavarı(compliment moster) olarak bilinen Savauge mı yoksa siz başka benim bilmediğim Savauge ‘dan mı bahsediyorsunuz.Hergün parfümlerle ilgili videolar izlerim,yabancı/yerli forumlarda gezerim.Savauge ve ağır kelimelerinin bir araya geldiğini ilk kez görüyorum.Evet Savauge ‘i sıradan bulanlar olur (ki designer parfümlerin belki %80’i bu dertten muzdarip),Ambroxan sebebiyle doğal kokmadığını düşünenler ve bu notadan rahatsız olanlar da var ama Savauge ‘a ağır demek Tobacco Vanille ‘e fresh demek gibi birşey.Yani eşyanın tabiatına aykırı bir durum.Beni de zaman zaman özellikle çok sıcak aylarda özellikle iç mekanlarda yayılımı yüzünden rahatsız edebiliyor ama geceye kaydırarak önü alınabilecek bir durum bu.Özellikle konunun tecrübeli,nitelikli üyeleri yanıltıcı ifadelerden kaçınmalı ve yeni arkadaşları yanlış yönlendirmekten kaçınmalı diye düşünüyorum.Çünkü siz burada Savauge ‘a ağır derseniz kokuyu hiç deneyimlememiş biri kafasında Angel Man gibi bir parfüm fikri oluşuyor.Belki de terminoloji ile ilgili bir sıkıntı yaşıyoruz burada.Fresh ilkbahar/yaz ağırlıklı bir parfümün ağır olabilmesi mümkün değil ancak çeşitli subjektif sebeplerle rahatsız edici olabilir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bonobo643 kullanıcısına yanıt
    Dikkat ederseniz chanel blue ile karsilastirmişim.Chanel blue nun yani da sauvage gayet agir bir kokudur ve yaz sicaklarina asla gitmez.Bergamot var fresh vs vs yorumlarini ben de biliyorum ama ben kullandim.Agustos sicaginda fresh parfumler varken sauvage kullanmam,önerim de o yönde olur.kapalı ortamlarda 2 spreyle tum odayi kokutan bir parfumen bahsediyoruz.En azindan benim fikrim bu yönde
  • quote:

Orijinalden alıntı: İzole Bant

Prada L'Homme aldım ben daha yeni.Ofis kullanımına uygun.Birbirine uyumlu gömlek,pantolon,kemer,saat,ayakkabı kombinin tamamlayıcısı olur.Ben açık mavi gömlek giyerim sanki mavi gömlek için birebir koku gibi geldi bana.Temizlik hissiyatı uyandırıyor dün de dediğim gibi ıslak mendil,yeni yıkanmış çamaşır gibi temiz bir koku işi bilen arkadaşlar iris notası falan diyeceklerdi ama ben öyle benzettim

Alıntıları Göster
    Prada L Homme'un Mavi gömlek parfümü olduğunu görür görmez siparişi geçtim biraz önce :)))
    Fit vücuda, yeşil de kazağa uygunsa sorun yok :))

Şaka bir yana, Blvgari BLV'nin stoklara girmesi çok uzun sürünce mecburen Prada L'Homme sipariş etmek durumunda kaldım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: JohnLocke.

Dikkat ederseniz chanel blue ile karsilastirmişim.Chanel blue nun yani da sauvage gayet agir bir kokudur ve yaz sicaklarina asla gitmez.Bergamot var fresh vs vs yorumlarini ben de biliyorum ama ben kullandim.Agustos sicaginda fresh parfumler varken sauvage kullanmam,önerim de o yönde olur.kapalı ortamlarda 2 spreyle tum odayi kokutan bir parfumen bahsediyoruz.En azindan benim fikrim bu yönde
    Çok sıcaklarda kapalı ortam kullanımı konusunda hemfikiriz.Ama bu başlı başına herhangi bir parfümü ağır yapmaya yetmiyor.Çünkü “ağır” ifadesi daha kalın ve daha çok kış kullanımına uygun parfümler için kullanılan bir kelime.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bonobo643 -- 11 Ocak 2019; 10:16:39 >
  • Bonobo643 kullanıcısına yanıt
    Sauvage Fragrantica'nın 2017 yılındaki yılın en iyileri oylamasında tüm zamanların en berbat parfümleri arasında 10. sırada yer almış. Aynı yarışmanın kadınlar tarafından en çok beğenilen erkek parfümü klasmanında ise yine 10. sırayı almış.

Bana sorarsanız da o ambroxanın yapaylığı ve burnu tırmalayıcı yapısıyla bana ağır gelen bir parfüm, orijinalini bir çok kez denedim sevilde olsun sephorada olsun, ben sevemedim.

• Mesele sevip sevmemek ya da rahatsız olup olmamamak meselesi değil konu aslında Savauge da değil.Mesele Fresh/Aromatik bir kokunun yanlış sınıflandırmasında.Yoksa kişi bırakın Ambroxanı,karabiberi,bergamottan bile rahatsız olabilir.Ama şimdi böyle bir kokuya da ağır dersek insanların aklında hacı yağı gibi bir şey geliyor.Ya da öyle olmasa da kulllanım alanı çok sınırlı,riskli,ya sev ya terk et türü bir parfüm intibası oluşturuyor.Bu da başlı başına yanlış yönlendirme.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bonobo643 -- 11 Ocak 2019; 10:35:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bonobo643

Çok sıcaklarda kapalı ortam kullanımı konusunda hemfikiriz.Ama bu başlı başına herhangi bir parfümü ağır yapmaya yetmiyor.Çünkü “ağır” ifadesi daha kalın ve daha çok kış kullanımına uygun parfümler için kullanılan bir kelime.

Alıntıları Göster
    Hocam JohnLocke bence bu konuda haklı. Bleu Sauvage yanında genel kullanıma daha uygun. Sauvage'taki biber çok ağır ve burun yakıyor. Sadece kendi üstümde kullandığımda değil Sauvage kullanan biri yanımda olduğunda da rahatsız ediyor beni. Burada bahsi geçen Tutaste'nin değil orijinalin ağırlığı bu arada Yanlış anlama olmasın.

Tek bir nota yoğun kullanılarak parfümü ağır yapabileceği gibi, az bir oranda kullanıldığında son derece yumuşak bir hava katabilir. Parfümü sevdiğimiz ya da sevmediğimiz notalar değil de o notaların kullanımı ağırlaştırabilir. Bir parfümde gül hacı yağı gibi ağır bir hava katabilir, bir diğerind o kadar ince bir kullanım olmuştur ki çok hafif parfüm deriz. Bu açıdan ağır tanımınıza çok katılamıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aventus -- 11 Ocak 2019; 10:42:20 >
  • Madem kavramlar birbirine girdi.Ben de “Black Orchid fresh,sucul ve yazın,özellikle kapalı ortamda kullanmak icin birebir bir parfümdür “önermesini bırakayım buraya tam olsun.Bu arada Savauge özelinde olmadığımı belirtmeme rağmen karabiber vs yazmanız da enteresan.Bu söylediklerimi mevzu Nautica Voyage olsa da L’eau D’issey olsa da söylerdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bonobo643 -- 11 Ocak 2019; 11:9:7 >
  • Sauvage açılış hariç hafif kokudur. Boşuna tartışmayın.
  • İnsanlar buradaki yorumları okuyorak parfüm almaya çalışıyor . Tamam parfüm işi beğeni ve algı meselesi kişiden kişiye değişir fakat bu kadarda değil . Prada L'Homme iris çiçeği üzerine kurulu (aslında bana daha çok gelen turunç, meyve kokusu ) hafif pudralı temiz kokan bir parfüm . Zaten ofis parfümü diye bilinir . Bu parfüme gece kokusu , şekerli ve baharatlı demek bana biraz ters geldi 😬

Prada - L'Homme [L'Hm] ------------------------------- kesinlikle efsane gece kokusu. şekerli baharatımsı bir koku.kalıcığı çok iyi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PaspaSsS -- 11 Ocak 2019; 11:31:0 >
  • Ben ağır koku isteyene soğuk kış günlerinde yeni tobacco yu öneriyorum.Yaş 30 üzeri ise uzun pardesü ile Harika oluyor dozajını iyi ayarladıktan sonra güzel bir vanilya eşliliğinde tarçın ve hafif odunsu tütünlü bir ağır abi kokusuyla dolanıp duruyorsunuz.

• Şuan bleu de channel parfümü kullanmaktayım. Parfüm hafif bir koku genel beğeniye uygun. Parfüm ilk sıkıldığında ağır bir kokuyla başlıyor biraz vakit geçince oturuyor. Parfümün kalıcılığı ve farkedilirliği çok düşük . Biraz daha farklı bir kokusu olan farkedilirliği yüksek bir koku alsaymışım diyorum. Listedeki ürünler edp oranlarında fakat bleu de channel edt versiyon var bunun nedenini de anlayamadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: SayımOmen

Şuan bleu de channel parfümü kullanmaktayım. Parfüm hafif bir koku genel beğeniye uygun. Parfüm ilk sıkıldığında ağır bir kokuyla başlıyor biraz vakit geçince oturuyor. Parfümün kalıcılığı ve farkedilirliği çok düşük . Biraz daha farklı bir kokusu olan farkedilirliği yüksek bir koku alsaymışım diyorum. Listedeki ürünler edp oranlarında fakat bleu de channel edt versiyon var bunun nedenini de anlayamadım.
    Koku olarak orjinalinin edt versiyonuna benziyor çünkü.Genellikle edp versiyonlarında ilave notalar ekleniyor ve kokuyu farklılaştırıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: SayımOmen

Şuan bleu de channel parfümü kullanmaktayım. Parfüm hafif bir koku genel beğeniye uygun. Parfüm ilk sıkıldığında ağır bir kokuyla başlıyor biraz vakit geçince oturuyor. Parfümün kalıcılığı ve farkedilirliği çok düşük . Biraz daha farklı bir kokusu olan farkedilirliği yüksek bir koku alsaymışım diyorum. Listedeki ürünler edp oranlarında fakat bleu de channel edt versiyon var bunun nedenini de anlayamadım.
    10 fısın altında sıkmayın. Ancak ona rağmen olmuyor derseniz Bleu'lar itinayla takaslanır :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buyukbang -- 11 Ocak 2019; 11:48:2 >
  • Bizdeki oran edp. Orjinalinde edt olanın taklidi olduğu için EDT diye belirttim.

Bleu de chanel edt
    Bleu de chanel edp
    Bleu de chanel parfum

Orj'deki farklı versiyonlar.
  • sauvage sıkınca dışarıya daha farklı kokuyor bence , hava ile karışıncamı bilemiyorum o yapaylık kayboluyor. Sauvage'dan bıkıyorum 1-2hafta sonra yolda birinden kokluyorum tekrar dönüyorum :D
  • buyukbang kullanıcısına yanıt
    10 fis ne hocam masallah

• 
Sayfa: önceki 19421943194419451946
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.