Şimdi Ara

Açık Parfümde Orijinal Notalar.. [Tutaste] (Maximum Kalite.!) (1863. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
11 Misafir (4 Mobil) - 7 Masaüstü4 Mobil
5 sn
69.683
Cevap
2.047
Favori
8.313.503
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
608 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18611862186318641865
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Genel olarak yakın oluyor ama senin cildin yağlıysa daha uzun süre kalır. Projeksiyon ise parfümün içindeki bazı maddeler ve yorgunlukla ilgili. Bir de şunu söyleyim arkadaşlara parfümün esmer tenle buğday tenle hiç bir ilgisi yoktur. Gördükçe gülüyorum. Cildin kuruysa az kalır yağlıysa biraz daha fazla kalır. Bazı parfümler kısa kalır ama çok yayılır bazıları uzun kalır ama cilde yakındır yayılmaz. Bunu alıp deneyerek görmek en iyisidir. Fragrantica da güzel fikir verir yüzde 70 80 gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dralperen89 -- 26 Kasım 2018; 20:17:16 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • çölkaplanıfahreddinpasa Ç kullanıcısına yanıt
    Fahrenheit tam bir baba parfümüdür. Yılların kokusudur.

• bugün killian - straight to heaven sipariş ettim ama orijinalini hiç koklamadım nasıl kokuyor, kalıcı mı hiçbir bilgim yok hakkında.

Nasıl bir koku bu straight to heaven?

• Phileo Sophia_ kullanıcısına yanıt
    Çok güzel kokudur, bir çok parfümden az kalır.

tetriser

Orjinalden fazla yayılıyor veya kalıyorsa içerisinde abartılmış notalar vardır. Orjinale yakınlığı ne kadar fazlaysa yapısı da o kadardır. Yani koku X içerip Y performansı vermiyor.

'Kokuyu çok beğendim ama daha fazla kalsa olmaz mı' Aynı koktuğu sürece olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EserKozmetik -- 26 Kasım 2018; 20:42:36 >
  • Tutaste hakkında kafasında soru işaretleri olanlara ithafen şunları söylemek istiyorum:

İnanın 50’den fazla orijinal parfüm kullandım. Hatta kullandığım orijianl parfümlerin çakmalarını da kullandım. Ben tutaste kadar başarılı doldurma parfümcü daha görmedim. İlk olarak eniştem keşfetti tutaste’yi, benim de parfüm gurmesi olduğumu bildiğinden benden tavsiyeler istedi ondan sonra tutaste’den aldığı parfümleri bir kokladım, koklayış o koklayış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Phileo Sophia_ -- 27 Kasım 2018; 8:52:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: çölkaplanıfahreddinpasa

40 yaş ve üstü için onericeginiz parfümler var mı arkadaşlar babaya hediye olarak
    Cherqui - Killian STH - TF Noir Extreme...Üçünden birisi benim tavsiyem...
  • Ysl La nuit ile aventus ikilisinden hangisi baymayan kapalı ortamda kullanmaya daha müsait sizce. İki kokuda hoşuma gitmişti daha önce kokladığımda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MadCamaRRo -- 26 Kasım 2018; 21:16:26 >
  • MadCamaRRo kullanıcısına yanıt
    aventus güvenli liman gibi. 10-20 kişiyle bir odada bulunacağımda aventus sıkıyorum. randevularda falan la nuit güzel kokudur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Ikisi de sorunsuzca kullanılabilir.

Kullaniyorum, oradan biliyorum. ((:

• Peki tepkiler nasıldı

• Eser bey byredo bal d Afrika Light ne zaman çıkacak?

• tonyali61 kullanıcısına yanıt
    Bayredo A kalite gelecek abi Layt olmayacak. Layt oranı ona pek uygun olmayacak maalesef o yüzden A
  • EserKozmetik kullanıcısına yanıt
    Hocam kargolar verildi mi? Sipariş numaralarını paylaşmadınız da.

• Eser bey merhaba,

Dior homme sport kokladım geçen hafta. Hoşuma gitti, çok fresh bir koku deniz kokusu hissettim. Listede 2008 yazıyor, geçen hafta kokladığım güncel kokudan çok farklı mı 2008? Bilmiyorum pek saçma bir şey sormamışımdır umarım:D

Daha önce kullanan oldu mu?

Baharatlı ve çok tatlı kokuları sevmiyorum. Deniz ve orman kokuları hoşuma gidiyor. Dior homme intense ve sport denedim. Intense daha keskin geldi sport tercih edeceğim büyük ihtimalle.

• Silver Mountain Water sayesinde Romanyada hatun tavladım :D Kız gelip baya baya kokladı her yerimi.

• quote:

Orijinalden alıntı: VaporWave

Silver Mountain Water sayesinde Romanyada hatun tavladım :D Kız gelip baya baya kokladı her yerimi.
    "Parfüm öpülmek istenen yere sıkılır" Coco Chanel :)

• kerem787 K kullanıcısına yanıt
    Hocam parfümün ilk çıkış tarihi hemde dediğiniz "2008" yılının ayarında. Parfüm dünyasında sürekli rekabet olduğu için bazen maliyet açısından parfümün genetiği olan ham maddelerde azalma veya ona eşdeğer değişiklikler yapılmaktadır zamanla koku kendi benliğinden çıkmaktadır. En yakın örnek "Dior Homme Intense, CH Men Prive" 2008 yazılmasının sebebi böyledir. Şimdi diyeceksiniz neden diğer parfümlerde yazmıyor onuda eser abiye sorun 😀

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GeçerkenUğradı -- 27 Kasım 2018; 5:51:43 >
  • Dior Homme Parfum sitede görünmüyor. Buradan mı veriyoruz siparişi?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Ben en çok iltifatı o iki parfüm arasında, YSL'den aldım.

Aventus'a benim hatun dışında tepki alamadım daha. :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: tetriser

Bir sorum olacaktı. Bu parfümlerin üstte kalıcılığı(longevity) ve etrafa kokma oranı(sillage) Fragrantica sitesindekine yakın mı oluyor? Yani mesela orda çok uzun süre kalıyor denilen bir parfüm Tutaste'nin yaptığı parfümle yaklaşık olarak aynı mı oluyor veya çok fazla yayılmaz denilen bir parfümün burdan çıkan versiyonu daha iyi yayılabilir mi?

Yani Fragrantica ölçüt alınsa hata yapılmış olunur mu?
    Mesela jo malone peony and blush suede'in fragrantica'da sillageı çok düşük, kalıcılığı orta. Geçen hafta sabah 8de sıktığım parfüme akşam 5te övgü almıştım. Ordan daha kalıcı da olabiliyorlar. Tabi benim aşırı fazla sıkmamdan dolayı da olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AnasonKokusu -- 27 Kasım 2018; 8:10:2 >
  • 
Sayfa: önceki 18611862186318641865
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.