Şimdi Ara

Açık Parfümde Orijinal Notalar.. [Tutaste] (Maximum Kalite.!) (1802. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: hippandra
1 Kayıtlı Üye ve 12 Misafir (1 Mobil) - 12 Masaüstü1 Mobil
5 sn
69.704
Cevap
2.049
Favori
8.317.111
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
608 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18001801180218031804
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şişeler en son ne zaman değişti? en son 65 70 lirayken almıştım ve 4 şişenin de kapağı bozuldu
  • Bugun arkadasim orjinal ultramarine sıkmış ben chanel blue nin açilmiş haline benzettim.Orta alt notalari gibi çok yumuşak tatli ama şeker tatliliği degil meyvemsi bir tatlilik var.Tabi uzun kullanimda bayar.Buna katilan var mi baska?Bir de gecen arkadasin biri aventus icin ekşimsi kokusu var demişti.Ona katiliyorum özellikle dumansi olan mayhoş ekşi bir kokusu var.Sanirim huş üzümünden geliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eser hocam parfüm oturunca iris daha fazla öne çıkar mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -QSS- -- 20 Ekim 2018; 17:17:48 >
  • arkadaşlar afganoyla takas için kirke, prada l'homme, ve guerlian ideal alternatifler var bu üç kokuyu da bilmiyorum, yaşım 26 hermes yıllardır imza kokumdur, black orchid, sth ve dhi sevdiğim kokular, beden eğitimi öğretmeniyim gündelik takım elbise kullanmıyorum, şimdiden teşekkürler
  • nattramn1993 N kullanıcısına yanıt
    Hocam kargo 20tl tutuyor zaten. Tek parfüm takası zor gibi.
    Beden eğitimi öğretmeninin listede kullanacağı son koku afganodur herhalde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rappapompom -- 20 Ekim 2018; 18:23:1 >
  • bi alışveriş uygulaması üzerinden kargo 3 tlye geliyor hocam, gündelik sculpture kullanıyordum afganoya henüz hiçbir senaryo için hazır değilim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: nattramn1993

arkadaşlar afganoyla takas için kirke, prada l'homme, ve guerlian ideal alternatifler var bu üç kokuyu da bilmiyorum, yaşım 26 hermes yıllardır imza kokumdur, black orchid, sth ve dhi sevdiğim kokular, beden eğitimi öğretmeniyim gündelik takım elbise kullanmıyorum, şimdiden teşekkürler
    Sth Black orchid dhi seviyorsan Afgano da seviyor olman gerekiyor aslında. Listede kirke sana uyar onla değiştir.

• Eveeet hastayım,burnum da akıyor ama Straight to heaven yorumunu yapabilirim artık diye düşünüyorum...

Straight to Heaven : Doğrudan Cennete

Çıkış : 2007
    Burun : Sidonie Lancesseur
    Karakter : Odunsu-Baharat

Başlangıç Notası : Rom Akordu ve Kurutulmuş meyve akordu
    Kalp Notası : Endonezya Paçulisi, Java Küçük Hindistan cevizi, Atlas Sediri ve Brezilya Gül ağacı
    Bitiş Notası : amber, bourbon vanilyası ve beyaz misk

Straight to Heaven Prive çok bekledik ve artık kış günlerinin vazgeçilmezi bizlere...

İlk sıktığınızda teninizden akarcasına canlı, şehvetli ve keskin kokan bir rom kokusu size merhaba diyor...Nefis bir açılışı var parfümün. Çok yüksek kaliteli ve zengin...Rom kokusuna ilk sıkıştan az bir süre sonra biraz baharatlar ve kırmızı meyveler de eşlik ediyor...Tek kelimeyele hayran kalacağınız bir açılış...

Aklınızda Rom yoğunluğu var olarak canlanmasın...Çok dengeli kararında bir rom bu...Yani meyvelerin eklenmesiyle Romlu kokteyli havasında bürünüyor diyebilirim...Herşey tam kararında dengeli.

Orta notalarda paçulinin kremsi yapısıya karşımıza çıktığını Rom hakimiyetini yavaş yavaş alarak bizi odunsu tarafına götürdüğünü söyleyebilirim.Ama o kremsi yapıyı sanırım hindistan cevizi sağlıyor..Acı paçuliye eklenmiş hindistan cevizi hem paçuliyi yumuşatıyor hem de kremsi bir yapıya büründürüyor.Uzun sayılabilecek bir süre bu tatlılığı doyasıya kokluyorsunuz.

Son olarak kokuya sedir ağacı, oryantel ve sert gül ağacı ile eklenmesiyle tam olarak odunsu bir parfüme dönüşüyor.Dip notasında kullanılan vanilya ile de parfüm canlılığını biraz daha sürdürerek tenden ayrılıyor.

Kalıcılık ve fark edilirlik orta diyebilirim ama 3-4 saat tende çok net olarak hissediliyor.Kıyafette kalıcılık biraz daha iyi.Bu kokuyu özel gecelerde,soğuk kış günlerinde kullanmanız farkedilirlik ve hissedilirliğini arttıracaktır...

Bayanların dikkatini çekecek türden...İlk kullananlar çok sevmese de kullandıkça aşık olabilirsiniz...

Benim için listenin 1 numarası olarak kalacak ve uzun bir süre Hermes ile birlikte başka parfüm kullanmayı düşündürmeyecek kadar güzel...

Herkesin 1 defa kullanıp şans vermesi gereken nadir kokulardan birisi...

Saygılarımla...
  • Eline koluna sağlık Şener. ÇOK güzel bir inceleme yazısı olmuş.

• Sth yi şu an odaya sıkıp loş ışık ve müzik eşliğinde tadını çıkarırken incelemesi denk geldi 👌🏽

Afganoyu sevebilecekken bunu engelleyen bir nota var derimsi olan nota galiba bir de koku hafızasından dolayı aynı koku ya da çok benzerinden dolayı sevmediğim anlar canlanıyor bende

• Afgano tam bir kış geceleri kokusudur. Günlük kullanmak bu kokunun ırzına geçmektir. Karakterine aykırıdır. Yapmayınız :)

Eau de Memo

Dün biraz bahsetmiştim ama bugün bir kez daha kullandım ve gerçekten hayran kaldım bu kokuya. Listedeki tüm sabunsu kokuların üstüne koyuyorum Memo'yu. Sabunsuların kralı bu kokudur bence.

Limon ve yeşil çay tek bir bedendeymişcesine verilmiş yani çok dengede bu iki nota da. Gerçekten harika. "Clear Duş Ferahlığı" isimli şampuanla duş aldıktan sonra bu kokuyu da sıkarsanız gün boyu sanki duştan 5 dk önce çıkmışcasına hissedeceksiniz. Kalıcılık ve yayılım çok iyi. Özellikle yayılım olarak her saniye hissedilen bir koku. Dün akşam saat 22 gibi bileğime bir kez sıktım ve bugün saat 4te bile hissediyordum kokuyu. Üstelik ellerimi kaç kez sabunla yıkadıgımı hatırlamıyorum bile 5-10 defa belki ama koku bana mısın demedi.

Her saniye duştan çıkmışcasına tertemiz hissetmek isteyenlere şiddetle öneririm Memo'yu. Tabi duş almayıp bu kokuyu duştan çıkmış izlenimi vermek için kullanmayın. Yazın çok sıcaklarda mutlaka kullanacağım bir koku oldu, Eser hocama buradan teşekkürlerimi yolluyorum çok iyi çalışma olmuş :))

• Armani d'aromes in benzerliği nasıl acaba ? orjinaline bayıldım
  • "Bu kokuyu özel gecelerde,soğuk kış günlerinde kullanmanız farkedilirlik ve hissedilirliğini arttıracaktır..."

Hocam yukarıdaki cümlenizde bence bir hata var. Çünkü soğuk kış günlerinde kokunun performansı artmaz tam tersine düşer.

Doğru cümle şöyle olmalıydı;

"Bu kokuyu özel gecelerde,soğuk kış günlerinde kullanmanız kokunun gerçek karakterini ortaya koyacak, farkedilirlik ve hissedilirliği daha orantılı olacaktır."

Çünkü koku, soğukta performansını kaybeder ve etkisizleşir. Bu yüzden performansı daha yüksek olan ağır ve yoğun diyebileceğimiz kokular üretiliyor ve bunların kışın kullanılması tavsiye ediliyor. Yoğun olmayan yani hafif kokuları ise yazın kullanıyoruz çünkü yoğunlaşma dediğimiz olay yazın daha fazla olduğu için koku daha performanslı ve hissedilir oluyor. Aynı şekilde ağır parfümün yazın çok sıcaklarda kullanılması yoğunlaşmanın daha yüksek olması ile burun direğini bile kırabiliyor.

Saygı ve sevgiler :)

• mmyyyymmm M kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle katılmıyorum.Çünkü o bahsettiğin yoğun kokuların tüm notaları ancak soğuk havalarda tam olarak ortaya çıkabiliyor.

Sen sıcakta yoğun kokuyu sıkarsan hiç bir notasını anlayamazsın.Sadece üst notaları gelir ve geçer.

Kışın soğuk günlerde kullanılması kokunun tüm notalarının daha net ve farkedilir olarak algılanması için tavsiye edilir.

Sıcak her zaman koku kalitesini düşürür parfümün notalarında bozulmaya neden olur...

Neden parfümler oda sıcaklığı yada uzun süreli saklamalarda bozulma ekşime yapmaması için soğuk ortamda saklanır önce bunun cevabını bulman parfüm yolculuğunda dah doğru tercihler yapmana neden olacaktır...

Siz yoğunlaşmaya taklmışsınız ama bence bunu iyi bir araştırın...

Yazın hafif koku kullanılmasının nedeni de yoğunlaşma ve sıcak olduğunda nota geçişleri daha az olduğundan daha performanslı oluyor.

Cümlem doğru...

Yazın daha çabuk buharlaşan parfümler kışın kalıcılığını daha iyi koruyacaktır.

Sevgi saygı benden :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arizona76 -- 20 Ekim 2018; 21:16:10 >
  • JohnLocke. kullanıcısına yanıt
    ben demiştim ekşimsi koku var diye. kötü bir koku değil ama çok cezbedici de değil gibi.
    Prada l'homme temizlik hissi veren pudramsı bir koku. beden eğitimi öğretmeni için uygun olduğunu düşünüyorum.
  • Creed - Erolfa Denemek isteyen olursa bir fıs sıkılmış elimde var koku pek bana hitap etmedi.
    Bir kaç parfüm daha var istanbul içi elden takas düşünen varsa özelden pm atsın.
  • İkisi farklı şeylerdir:

"Eau de Memo'yu yazın kullanırsanız farkedilirliği daha yüksek olur", derseniz doğru bir cümle olur.

"Afgano'yu kışın kullanırsanız farkedilirliği daha yüksek olur", derseniz yanlış bir cümle olur.

Ancak;

"Afgano'yu kışın kullanırsanız tüm notaları hissedersiniz; koku, karakterini tam olarak ve olması gerektiği gibi size sunar", derseniz bu doğru bir cümle olur. Ki, siz aslında bunu demek istiyorsunuz ve ben de bu noktada size sonuna kadar katılıyorum.

• Katılıyorum.Bu yuzden her parfumu mevsimine gore kullanmak lazim.Mesela sauvage bence kesinlikle yaz sicagi kokusu degil.Baharda hafif esintili gunlerde notalar cok daha belirgin.Ayni sekilde diger parfumler de oyle.Sicakta notalar birbirine giriyor.

• 
Sayfa: önceki 18001801180218031804
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.