Şimdi Ara

Açık Parfümde Orijinal Notalar.. [Tutaste] (Maximum Kalite.!) (1719. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: commandostigre , blackmilk35
2 Kayıtlı Üye ve 23 Misafir (12 Mobil) - 13 Masaüstü12 Mobil
5 sn
69.710
Cevap
2.051
Favori
8.320.407
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
608 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17171718171917201721
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hugo__mboy

Selam arkadaşlar. En sevdiğim parfümü yazarak sizlerden parfüm önerisi rica edeceğim. Şu Hugo Boss matara şeklinde olan yeşil kutulu. Buna benzer parfüm önerisi yapabilirseniz sevinirim. Odunsu şekerimsi falan hiç anlamam bu işlerden :) teşekkürler yardımlarınız için.
    Benim size tavsiyem Egoiste Platinium veya Burbery Men
  • 10 ay önce aldığım parfümlerdeki kalıcılık iyi değildi bu sefer. Geleyim incelememe

1Tom Ford - Extreme [EXT) : koku değişik bi koku. Şekersi bi koku.
    2-Hugo Boss Boss - Bottled-Intense: koku güzel ama nedense kalıcılık istediğim gibi değil.
    3-Calvin Klein/Euphoria-Men: bu kokuyu beğenmedim. Kalıcılık yok denecek kada az. Önemsiz yerlere giderken kullanıyorum
    3-Azzaro/Chrome-United: bu kokuda pek hoşuma gitmedi.

Bu kokuları yorumlara göre aldım ama beğendiğim söylenemez.
    Not: ayrıca parfüm kapakları sıkarken kaçırma yapıyor. Eser hocama aylar önce belirttim. Yorumlarda birinin bu sorundan bahsettiğinide gördüm. Umarım bu sorun çözülmüştür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the guardian14 -- 13 Eylül 2018; 15:28:52 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • creed aventus u bargelloda denedim de bu gelecek STH prfumu acilimi By Kilian – Straight to Heaven olan mi? oyle sordum yoktu orada
    creedi terrede hermes e benzettim. hermes biraz daha yogun kendini belli eder gibi geliyor fakat bu da biraz daha oturakli bir parfüme benziyor takimelbiseyle bu parfumu sık tamamdir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Özel Üyelik -- 13 Eylül 2018; 16:38:25 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Özel Üyelik kullanıcısına yanıt
    Bargello'daki Aventus'u ben beğenmemiştim çok alakalı değildi benim kokladığım orjinali ile...Neyse belki bana öyle denk gelmiştir çünkü başka bir Bargelloda daha önce denediğimde öyle değildi diye hatırlıyorum...

Diğer soruna geleceksek aynen dediğin gibi By Kilian – Straight to Heaven bunu Eser harici başka yerde bulmazsın bulsan da orjinali ile alakası yoktur.

Ya orjinalini deneyeceksin yada Eser'in yeni getireceği STH Prive versiyonunu bekleyeceksin bunun haricinde orjinaline çok benzer bir versiyonunu ben henüz açık parfümcülerde koklamadım buna Eser'in mevcut listesindeki STH dahil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arizona76 -- 13 Eylül 2018; 16:38:6 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arizona76

Bargello'daki Aventus'u ben beğenmemiştim çok alakalı değildi benim kokladığım orjinali ile...Neyse belki bana öyle denk gelmiştir çünkü başka bir Bargelloda daha önce denediğimde öyle değildi diye hatırlıyorum...

Diğer soruna geleceksek aynen dediğin gibi By Kilian – Straight to Heaven bunu Eser harici başka yerde bulmazsın bulsan da orjinali ile alakası yoktur.

Ya orjinalini deneyeceksin yada Eser'in yeni getireceği STH Prive versiyonunu bekleyeceksin bunun haricinde orjinaline çok benzer bir versiyonunu ben henüz açık parfümcülerde koklamadım buna Eser'in mevcut listesindeki STH dahil.
    hocam aventus prive ve sth prive kör alıma uygun mu ? yaş 20 öğrenciyim.
  • Dr. Donanım kullanıcısına yanıt
    Aventus daha kör alıma uygun

Sth prive şuan yok yaklaşık 1 ay sonra gelecek o yüzden denemeden almayın yaşınıza ağır gelebilir İstanbul’da iseniz Beymen yada Kanyon Hervy Nichols yada Emaar Alışveriş Merkezinde deneyebilirsin

• quote:

Orijinalden alıntı: Arizona76

Aventus daha kör alıma uygun

Sth prive şuan yok yaklaşık 1 ay sonra gelecek o yüzden denemeden almayın yaşınıza ağır gelebilir İstanbul’da iseniz Beymen yada Kanyon Hervy Nichols yada Emaar Alışveriş Merkezinde deneyebilirsin
    Aventus dumanliyi sürekli kullanmak icin sth prive i asiri soguk havalarda arada bir sikmak icin dusunuyordum sağolun.

Simdilik sadece Aventus prive alacağım sanırım.

• Eser hocam sitenize veya bu konuya çok satanlar şeklinde bir liste hazirlasaniz aslinda herkese ve ozellikle kararsizlara cok yardimci olmaz mi ? Elbette sizin elinizde hangi parfumun kac adet sattığının verisi vardir sanirim

• Armani - HE
    Givenchy - Pi
    Chanel - Bleu de Chanel
    Carolina Herrera CH MEN

Siparişlerim elime ulaştı öncelikle Eser Beye teşekkür ederim.

İlk olarak denediklerim hakkında yorumlarımı belirteyim. ( Parfümler hakkında bilgili birisi değilim. Öylesine aklımdan geçenleri yazıyorum. )

Givenchy - Pi : Bazı platformlarda oyun hamuru kokusu olduğunu ve çok garip bir koku olduğunu yazıldığını görerek aldım. Orijinalini bilmediğim için kıyaslayamayacağım. Oyun hamuru kokusuna gelirsek bence pek alakası yok. Çok ağır olmayan insanı fazla baymayan bir koku. Şuan biraz havalar sıcak (Trakya bölgesinde) o yüzden kalıcılığı hakkında pek bir şey demem doğru olmaz. Terlendiği zaman normal olarak kalıcılığı biraz gidiyor. Genç yaşlar için uygun olarak görüyorum (20-25). Kış kullanımı için ideal.

Armani - HE : İlk sıktığınızda ıslak mendil gibi bir kokusu var bence. Tam ıslak mendil değil ama andırıyor böyle. Sonra yavaş yavaş koku açılıyor ve çiçek kokuları karşılıyor. Sonrada odunsu bir koku devreye giriyor yavaş yavaş. Bence güzel bir parfüm. Böyle bir parfümün listeye girmesi hoş.

Acemi olarak değerlendirdim. Diğer kullananlara göre yanlış veya garip tahmin etmiş olabilirim. Benim fikrimce böyle. Pi yi fazla anlatamadım açıkçası. Kusura bakmayın o yüzden. Diğer parfümleri belli aralıklarla deneyeceğim. Tekrardan yorum yaparım konuya.
  • TembelÖğrenci2018 T kullanıcısına yanıt
    güzel seçimler hocam, chmen ve bleu yu da deneyin, bence daha cok seveceksiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: EserKozmetik

Bu mesajım itibarı ile gelecek siparişler yarın kargolanacaktır.

Bilginize..
    Prive serisinde artık aventus ananas ve dumansı olmak üzere iki çeşit olarak satılıyor. Bu ayrım olmadan önceki serinin testeri var elimde. Bendeki tester hangisinden acaba?

• eski siselerde rekor bende sanırım, eser hocam o zamanlar baska bir forumda konu açmıştı, 2012de oradan 1 sise terre d'hermes almıştım, hala duruyor cekmecede hey gidi bee aradan 6 sene geçmiş..

• smlyklmz S kullanıcısına yanıt
    13 Nisan MNG kargo takip kodları:

www.mngkargo.com.tr den takip edebilirsiniz. / Fatura no ile sorgulama*

Sevgilerimle,
    Eser

TL 420088 EMRE C
    TL 420296 AHMET A
    TL 420449 MEHMET K
    TL 420605 GÜLDEN E
    TL 420869 MEHMET H
    TL 421056 ONUR A
    TL 421206 ERKAN Y
    TL 421417 ÖZDEN T
    TL 421591 EBUBEKİR K
    TL 421766 OĞUZHAN A T
    TL 421941 ECENUR Ö
    TL 422200 ÖZNUR B K
    TL 422736 SİMAY Ö L
    TL 444955 UFUK G
    TL 454674 EMRE Y
    TL 456866 ÖMER B
    TL 457293 EREN Ç
    TL 458067 YASİN D
    TL 458563 HÜSEYİN D
    TL 460229 HALİL E
    TL 460858 ULAŞ Ü
    TL 461300 EREN Y
    TL 463013 MUSTAFA K
    TL 463313 ÖMER Ş
    TL 463773 FULYA A
    TL 464027 YASİN K
    TL 464588 ÇAĞRI S
    TL 467307 GÖNÜL Z
    TL 467817 FERHAT K
    TL 469378 SAMET K
    TL 469627 HASİB Y
    TL 470199 UZAY B
    TL 470351 YUNUS E M
    TL 471130 ONUR A
    TL 471227 AHMET A
    TL 471907 ALİ U
    TL 472122 PERİHAN S
    TL 472561 GÜMRAH S
    TL 472635 ÖZLEM Ş
    TL 473217 KAAN S
    TL 473457 OZAN K G
    TL 473723 YILMAZ G
    TL 473910 MELİH T
    TL 474239 HAKAN D
    TL 474815 EMRE S
    TL 475046 HÜSEYİN B
    TL 475488 ÇİĞDEM G
    TL 475802 SİNEM D
    TL 476125 FURKAN G

smlyklmz

Dumansı ve Ananas olarak ayrılmadan önce privede olan ürün şuanki Ananas olarak sattığımız.. Sonradan gelen dumansı yani..
  • quote:

Orijinalden alıntı: crossingover35

eski siselerde rekor bende sanırım, eser hocam o zamanlar baska bir forumda konu açmıştı, 2012de oradan 1 sise terre d'hermes almıştım, hala duruyor cekmecede hey gidi bee aradan 6 sene geçmiş..
    Bende 8 senelik orijinal parfümler var hala kullanıyorum, koku bozulmadı. Ama orijinallerde koruyucu katkı maddeler filan var. Ancak onlara rağmen geçmişte bazı orijinal parfümlerin yıllanınca kokusu un keskinleşip bozulduğunu tecrübe etmiştim, örneğin Versace Eau Fraiche. Muhtemelen esans içeriğine göredir. Onlarca Tutaste parfümüm var, muhtemelen yıllanacak hepsi :) Sizdeki 6 senelik Tutaste'de durum nedir merak ettim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buyukbang -- 13 Eylül 2018; 22:13:8 >
  • buyukbang kullanıcısına yanıt
    Eski şişede rekor bende. Old Spice. 1991 den kalma. Yarisi dolu.

• Chanel - Bleu de Chanel  CHN

Nasomatto - Black Afgano AFG

YSL - La Nuit de I'Homme  YVS

Jean Paul Gaultier - Le Male JPG

Paco Rabane - One Million

Bu parfümlerden 4 ünü almak istiyorum. 26 yaşındayım tecrübeli arkadaşların yorumlarını bekliyorum

• yasin_92 kullanıcısına yanıt
    Chanel kullandım 28 yaşındayım ben çok memnun kaldım invictusu seven biriysen bunu daha cok seversin ama şu bi gerçek ki zevkler değişir

• Jubilation(hafif versiyonu) gerçekten guzel. Gizemli, karanlık cekici bir koku. Tahminince killian sth sevenler bunu da sever. Tarz olarak birbirine yakinlar. Yazdığım ozelliklerden dolayı.

Hafif bir oud kullanimi var ve tatlılık her daim hissediliyr.recinemsi kokuyor ve balsamik bir yapıda

• @extralarge

hocam tutasteden bahsediyoruz, yoksa bende babamdan kalma 91 yili uretimi kokularda var

@buyukbang

valla ne yalan söyleyeyim cok bariz bir fark yok hocam, yanliz 6 yıllik olan terre biraz daha sakin ve oturaklı, yayılımı daha zayif ancak daha ağır kokuyor, 1 yilliktaki bazı notaları alamadığım icinde cokta sevemiyorum, sadece 4 yıl kadar once kaybettim, 2 sene sonra tasinirken bulunca bu isi bir deneye donustureyim dedim, şişeyi Allah'ın izniyle 4 yil daha saklamayı düşünüyorum bekleyip sonuca bakacağız, bu arada elimde 4 yillikta aventus var

• CREED AVENTUS için ananaslı dumansı farkını betimleyebilecek biri var mı
    Prive ananaslı kullanmıştım, dumansı farkını merak ettim aynı parfümün nasıl 2 modeli oluyor diye
  • 
Sayfa: önceki 17171718171917201721
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.