Şimdi Ara

Açık Parfümde Orijinal Notalar.. [Tutaste] (Maximum Kalite.!) (1684. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
13 Misafir (3 Mobil) - 10 Masaüstü3 Mobil
5 sn
69.704
Cevap
2.049
Favori
8.317.101
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
608 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16821683168416851686
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam listede hem orjinalini hem tutastesini deneyip çok yakın bulduğum urunleri yazayim.

Tiziana-Terenzi kirke

Erba pura

Killian voluez

Opus v

Tüm creed serileri. (aventus icin prive daha yakın)

Original santal ve Milisime ise daha az benziyor digerlerine göre ama tatmin eder.

Baccarat rouge

Russian leather

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: UçanZebra

Selamlar 2 koku alacağım kullananlar detaylı kirke ve voulez yorumu yapabilirlermi teşekkürler şimdiden
    Kirke geçen numune geldi ve deneme fırsatı buldum. Ürün unisex ama kadın tarafına daha yakın bence. Koku ise kırmızı meyve bombası resmen yiyesi geliyor insanın.

• Popcorn Playa kullanıcısına yanıt
    bence en cok memnun edecekler;

Killian voluez ( biraz feminendir)

Opus v (kesinlikle efsanedir)

tüm creed ürünleri ( özellikle original santal)

Baccarat rouge

tom ford tobacco vanille

tom ford noir extreme

killian sth

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crossingover35 -- 21 Ağustos 2018; 1:54:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: metabor

Green Irısh Tweed'i orijinali ile kıyaslayabilecek var mı?
    Orijinalinin açılışındaki ferahlık yok, odunsulukta eksik. Yeşil hissi veren nota birebir diyebilirim ama. Yeşil nota orijinalinde de tutaste versiyonunda da bazen çok sentetik bazen harika geliyor bana bu arada. %90lar gibi aşırı yüksek bir benzerlik oranı yok ama ikonik yeşil notaların benzerliği bayağı başarılı.
  • Bende Chanel De Blue (Blıe De Chanel) aldım.Daha deneyemedim.Kargonun azizliği diyelim...
    Deneyen var mı arkadaşlar ?Nasıl koku? Daha ilk defa kullanacağım...

Bayramınız mübarek olsun...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ismailyt -- 21 Ağustos 2018; 11:52:10 >
  • ismailyt İ kullanıcısına yanıt
    Taze gelirse 2 hafta falan bekletin.Gayet guzel ferah koku.Açilinca sauvageye çok benziyor.Sauvagenin ferah hali bana göre.

• Hımm demek öyle...Cevap için teşekkürler.(Zaten 10 gün kargoda bekleyecek .. o yüzden üzülmeyeyim demekki) Tekrar teşekkürler...
  • hocam, listenizdeki axe africa parfüm dimi
    cahilliğime verin ben deodorant diye biliyordum
    kokusu markette satılan deodorant ile aynı mı ne farkı vardır
  • kuzgun1984 kullanıcısına yanıt
    hocam ben yanyana denedim orijinali ile, arada neredeyse fark yok. 1 saat sonra hafif bir fark oluşuyor sadece

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: thundercry

hocam ben yanyana denedim orijinali ile, arada neredeyse fark yok. 1 saat sonra hafif bir fark oluşuyor sadece
    saygi duyuyorum ama kesinlikle katilmiyorum hocam.belki de tecrube meselesidir, bilmiyorum.
    eser hocanin benzerlik konusunda cok basarili buldgum calismalari var. fakat sauvage benim icin onlardan birisi degil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kuzgun1984 -- 21 Ağustos 2018; 14:4:10 >
  • Bayramınız kutlu olsun dostlar. 👋🏻

• Hocam tous listeye eklenecek mi

Listede benzer bir parfüm var mi

• Eser bey Blue de Chanel den sonra eğer varsa benzeri (Issey Miyake L'eau D'issey EDT Erkek) kullanmak isterim...Kolay gelsin.. (Uzun süre kalıcılığı varsa tabi yoksa bende bir TOUS deneyebilirim)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ismailyt -- 21 Ağustos 2018; 17:23:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mmyyyymmm

Kirke geçen numune geldi ve deneme fırsatı buldum. Ürün unisex ama kadın tarafına daha yakın bence. Koku ise kırmızı meyve bombası resmen yiyesi geliyor insanın.

Alıntıları Göster
    Hocam ben voulez tester kullandım, üniseks bir parfüm. Hatırladığım kadarıyla ilk açılış feminendi sonradan daha maskülen oluyordu. Öyle ağır bir maskülenlik yok, bir tık erkeğe daha yakın geldi bana. Sanırım ilk gül ve sonradan ylang ylang kokusu geliyordu. On on beş dakika sonrası gül baskın oluyor. Güzel, tarz bir koku bence. Kış için özel günlerde önerebilirim, ben günlük kullanmazdım.

• quote:

Orijinalden alıntı: kuzgun1984

saygi duyuyorum ama kesinlikle katilmiyorum hocam.belki de tecrube meselesidir, bilmiyorum.
    eser hocanin benzerlik konusunda cok basarili buldgum calismalari var. fakat sauvage benim icin onlardan birisi degil.

Alıntıları Göster
    Bir şey dikkatimi çekti, iki kişi de orijinali ile kıyaslamış ve birinin aynı dediğini diğeri benzer bulmayabiliyor. . Creed original santal'ı biri aynı demiş, diğeri benzerliği düşük olarak yorumlamış mesela.

Objektif şekilde ben de en benzer olanları merak etmiyor değilim, iyi bayramlar bu arada :)

• Eser abi bir kez daha kendini kanıtladın ya helal olsun 2 aylık beklettiğim Kilian - Moonlight in Heaven bu kadar saat dayanacagini düşünmemiştim öğlen sıktım hala İlk tazelikte kokuyor abi takdir ediyorum seni valla Muntazam bir iş başarıyorsun

• Hocam 4 adet 50 TL kampanyası vardı. Kaç ml yollanıyordu o kampanyadaki ürünler merak ettim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Magnum44 kullanıcısına yanıt
    Forumdaki diger arkadaşta olmalı. Bizde böyle bir fiyat yok hocam.

..

Telefonda kişi ekleyemedim kusura bakmayin. Axe soran arkadaşım koku deodaki ile ayni evet. Ancak suan deosu yok diye biliyorum. (Emin degilim) eskiden parfum olarak da yapmislardi bunu.

Bayramınızı kutlarim arkadaşlar. Netten biraz yoksun bir köydeyim kusura bakmayin.

• Saygıdeğer abilerim, ablalarım. Öncelikle hepinize iyi bayramlar dilerim. Sonbahar - kış sezonu yaklaşıyor malum. Ben de yavaş yavaş bir liste oluşturayım diyorum sezon için. Listede çok fazla parfüm var ve hangisi benim için uygun olur diye karar veremedim. Ben de tecrübelerinize danışmak istedim. Öncelikle belirtmem gerekirse "gençler için" denilen popüler kokulardan pek hoşlanmıyorum. Geçen kışı Herod - PDM ile geçirdim. Genel olarak amber,deri ya da vanilya temalı kokular daha çok hoşuma gidiyor. Hali hazırda elimde daha önce yine buradan aldığım -kışın kullanmayı düşündüğüm- Noir Extreme, Dior Homme Intense (prive değil, 1 sene bekletilmiş.) ve L'Homme Ideal mevcut. L'Homme Ideal'a pek ısınamadım açıkçası. 23 yaşında, beyaz tenli, minyon sayılabilecek tipte bir üniversite öğrencisiyim. Şöyle bir taslak hazırladım; öneri ve görüşlerinizi bekliyorum:

1- Amouage - Epic Men [Epic] (Kış)
    2- Hugo Boss - Velvet Amber [HBA] (Sonbahar - Kış)
    3- Nasomatto - Black Afgano [AFG] (Kış) - Önceki siparişlerimin birinde tester olarak gelmişti. Hayran kaldım. Muhteşem kokuyor.
    4- Prada - L'Homme [L'Hm] (Sonbahar)

Özellikle Velvet Amber'i çok merak ediyorum. Forumda da pek konuşulduğunu görmedim. Onun dışında merak ettiğim bir diğer koku da Straight to Heaven. Eleştiri ve önerilerinizi merakla bekliyorum. Vakit ayıran herkese şimdiden çok teşekkür ederim. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fahrenheit FX -- 22 Ağustos 2018; 18:21:50 >
  • kuzgun1984 kullanıcısına yanıt
    Sauvage yi sevilde denedim kesinlikle koku %90 filan ayni fakat kalicilik konusunda ayni seyi diyemem.

• 
Sayfa: önceki 16821683168416851686
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.