Şimdi Ara

Açık Parfümde Orijinal Notalar.. [Tutaste] (Maximum Kalite.!)

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Osman ÖZBAY , zallas Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 12 Misafir (5 Mobil) - 8 Masaüstü6 Mobil
54.607
Cevap
1.724
Favori
5.354.841
Tıklama
Tüm Forumlar >> Sıcak Fırsatlar >> Sıcak Fırsatlar >> Gıda, Giyim ve Aksesuar >> Açık Parfümde Orijinal Notalar.. [Tutaste] (Maximum Kalite.!)
Giriş
    211 Mesaj
    Arkadaşlar emin olmak İçin soruyorum.Letgo da satış yapan bir bayan eşinin Bulgaristan’dan getirdiği parfümleri satmakta.Ürünlerin orjinal olduğunu iddia ediyor ve Bvlgari Man in Black için bile 60 tl istiyor.Ürünün sahte olduğuna nasıl emin olabilirim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Teğmen
    106 Mesaj

üzerinde tester yazıyor, testerları sephora gibi beymen gibi yerler bile zor buluyor, mesela diyelim X mağazası 30 tane parfüm sipariş verdi, parfüm firması da 2 tane tester koyar. yani o kadar kolay değil.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    misyonix kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

kaçak mal olduğu kesin de sahteliği konusunda sanırım kimse bişey diyemez ne yazık ki alınabilcek bir risk mi bilemiyorum. çünkü parfümler kutularından çıkartılmış anca fatura vs bişey isterseniz anlarsınız.
    |
    |
    M.Micallef - Royal Vintage [ROYL] / Delux (25 tl 50ml) açıkçası hiç bilmeden aldım fakat kokusu EF-SA-NE yaz kış kullanabilirsiniz. Ekşimsi hoş bir koku kesinlikle özel günlerin kokusu.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    599 Mesaj
    Hocam kesin ve kesin sahte..Ve ekseriyetle sahtelerin fiyatlari hep ayni olur..Tobacco vanille alsan da 60 lira der man in black alsan da 60 der..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hiranyagarbha -- 10 Ocak 2018; 19:10:33 >
    |
    |

10 Ocak Aras kargo takip kodları:

www.araskargo.com.tr den takip edebilirsiniz.

Sevgilerimle,
    Eser

EROL T 8191881195517
    ÖNDER G 8191881196321
    TİMUR G 8191881190024
    SAMET P 8191881213461
    MAZHAR A 8191881191560
    CAHİT L A 8191881202135
    SERKAN K 8191881216398
    ANIL Y 8191881217112
    ERTUĞ A 8191881212695
    EKREM G 8191881209154
    HÜSEYİN A 8191881186291
    CENGİZ C 8191881189856
    MEHMET K 8191881192852
    YASİR S 8191881193833
    KERİM U 8191881194718
    KEMAL Ç 8191881197613
    MUHAMMED S K 8191881198704
    SABRİ H 8191881199211
    YUSUF B 8191881200743
    AYBERK Ö 8191881201044
    ŞERAFETTİN B 8191881203829
    FATİH Ö S 8191881215150
    ELİF T 8191881219418
    BURAK H 8191881204303
    GÜNER B 8191881205848
    MUSTAFA S 8191881206776
    ORKAN Ö 8191881208776

100 ml parfümü 60 tl ye satıyorsa biz ondan biner adet alırız o zaman fiyatı da düşer. Orjinal parfümü 50 tl ye alıp dekant yapsak? 3 güne zenginiz :) Mümkün değil..
    |
    |

• Yüzbaşı
    599 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: hiranyagarbha

Şokoyu orjinali ile kıyasladım iyive..Bir koluma orjinal diğerine tutaste sıktım..Tutaste daha soft ve kakao baskın ilerliyor ancak orjinali daha yoğun ve şekerli kakaolu bisküvi şeklinde kokuyor.. 1 saati geçti hala tutaste kakao baskın..Hangisi güzel derseniz 2 si de güzel..Orjinale 300 lira vermeye değmez yani..O kadar bariz fark yok

24 saat geçti..Kokular Yüzde 100 denecek kadar benzeşti..2 si de full performans devam ediyor :D

Bu durumdaki orjinale gerek kalmıyor ancak gene de tenim orjinal parfum görsün derseniz bendekinden fıslatırım :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hiranyagarbha -- 10 Ocak 2018; 19:46:54 >
    |
    |

Orijinalden alıntı: misyonix

Arkadaşlar emin olmak İçin soruyorum.Letgo da satış yapan bir bayan eşinin Bulgaristan’dan getirdiği parfümleri satmakta.Ürünlerin orjinal olduğunu iddia ediyor ve Bvlgari Man in Black için bile 60 tl istiyor.Ürünün sahte olduğuna nasıl emin olabilirim?

Selamlar,1
    Hocam piyasada "tester,gümrük malı,%100 tester(daha kalıcı),kozmetik dükkanım kapandı ordaki testerlar" adı altında satılan parfümler %100 sahtedir.Bu piyasayı 4-5 senedir yakınen takip ediyorum kesinlikle sahte ürünler.Belki inanmayan çıkabilir ama bu parfümler boluda üretiliyor :D bir yakınım al sat yapıyordu ama ele alınca fark etmek gerçekten zor şişesini falan hep aynı yapıyorlar.Ama kaliteye gelince tırt.
    Tutaste takıl sen

• Yarbay
    2495 Mesaj

Bulgaristanda parfum 20usd mi? Kozmetik sanilanin aksine dunyanin her yerinde en pahali urunlerdir cunki luks tuketimdir vergisi yuksek olur. Yani yurtdisinda magazada ucuz parfum bulmak zordur kampanya donemleri haric. Genelde uygun satilan yer free shoplardir orada da vergi olmadigindan. Yani kabaca bir parfumun en ucuz bulunabilecegi yer free shoptur. Orada da 20usd'ye 100ml parfum bulmak zordur.

Fotograflarda ise tester yaziyor. Bir ara online siteleede testerleri 1 alana bi bedava 90tlye satiyorlardi. Tabi ki sahte parfumdu bunlar. Magazadan tester cikartmanin cok zor oldugu hadi cikarsa bile her markanin degil 2 3 tane markanin cikacagini dusunursek 90tl'ye alinacak ancak kolonya ve emitasyon bir sise olur.

Saygilarimla.

|
    |
    AVR Yamaha : Rx-A2080Front : Yamaha Ns-F150Center : Pioneer S31cSurround : Pioneer S31Surround Back Rear Atmos: Pioneer SP-BS22AFront Atmos : Sony SSCSE Subwoofer1 : Sony SaCS9Subwoofer2 : Pioneer Sw110s
  • Teğmen
    211 Mesaj

Eser hocam 1 tane alıp size göndermem de bir sakınca var mı acaba?

|
    |
    EserKozmetik kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Eser hocam 1 tane alıp size göndermem de bir sakınca var mı acaba?

Parana yazık 15 lira ekle 4 lu set al 10 lira düş prive al bi dene ondan iyi :)

|
    |
    798 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Jaskar

quote:

Selamlar,1
    Hocam piyasada "tester,gümrük malı,%100 tester(daha kalıcı),kozmetik dükkanım kapandı ordaki testerlar" adı altında satılan parfümler %100 sahtedir.Bu piyasayı 4-5 senedir yakınen takip ediyorum kesinlikle sahte ürünler.Belki inanmayan çıkabilir ama bu parfümler boluda üretiliyor :D bir yakınım al sat yapıyordu ama ele alınca fark etmek gerçekten zor şişesini falan hep aynı yapıyorlar.Ama kaliteye gelince tırt.
    Tutaste takıl sen

invictus bu kadar mavi miydi ya? Boya olarak ne katıyorlarsa artık :D
    |
    |

• Yüzbaşı
    468 Mesaj

quote:

Orijinalden alıntı: vvlkn

Emporio Armani He sanırım hala stoğa girmedi yanılıyor muyum ? . Listede göremedim...

Benim mesaj arada kaynadı sanırım ... ( cevap gelmedi de.. )
    Cevap alabilir miyim ?
    |
    |
    Bahsedilenler: EserKozmetik

Görmedim hocam ben bu mesajı. Armani he yok hocam bizde.

---

misyonix

Hocam sakıncası yok ancak %100 sahtedir. Boşuna para vermeyin.
    |
    |
    Bahsedilenler: vvlkn kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör misyonix

Orjinal invictus böyle mavi değil hocam.
    |
    |
    Ryzen 7 2700X@4,3 Ghz(1,4V) - EVGA CLC 280 - Cooler Master Master Gel Maker - Asus Crosshair VI Hero X370 - 8*2 GB Gskill Trident Z RGB 3200 CL14@3200 CL12 - Saphire RX 580 Nitro 8GB - Samsung EVO 970 500 GB NVME SSD - Samsung EVO 850 500GB SSD - Radeon R7 240 GB SSD - EVGA Supernova G2 650W - Rampage Imposing Rainbow RGB Kasa
  • Yüzbaşı
    273 Mesaj
    Tom Ford Black Orchid almıştım geçenlerde. Kokuyu çok methetmişlerdi, daha önce denememiştim, kör alımdı yani. Fakat hiç kullanamamıştım çünkü fazla iddialı, güçlü bir koku gibi gelmişti. Bir fıs sıkıp "ağırmış bu ya" demiştim.

Bu akşam evde otururken "ulan şu parfümü bir deneyeyim bakayım, belki bir süre sonra çok farklı bir hale gelir kokusu" diye düşünerek sıktım.

Sonuç?

Öyle ilk notalar, ön aromalar, son izlenimler vb. güzelce anlatamam ama ilk sıkışta bu parfüm bildiğin (bilenler için tabii) :

Zaten rengi bile aynı, daha koyusu

Bir süre sonra daha tatlı bir kokuya dönüşüyor. Ya da sarhoş oluyorsunuz bilmiyorum :)
    |
    |

• Yarbay
    4362 Mesaj
    Parfüm notası vs. pek anlamam, doğal kokulara benzerliği ile yorumlarım (şekerli ekşi baharatlı vs.) bu sebeple işinize yarar mı bilmem ama merak edenler olursa bir nebzede olsa fikir olur.

ERKEK
    Carolina Herrera 212 ViP MEN [ViP]
    Bu koku her yerde alabileceğiniz bir koku değil, ben sık rastlamadım en azından. Biraz içkimsi kokusu var ama kesinlikle ağır bir koku değil, meyveli likörler ile karıştırılmış içkiler gibi :) Biraz mentol havasıda var. Güzel bir koku, kalıcılığı yüksek. 7.5/10

Armani - Code Profumo [A.Prf]
    Biraz bayan parfümlerini anımsatıyor. Bu kokuyu bir şeye benzetemedim doğrusu ama tatlı bir kokusu var. Kalıcılığı iyi ve sanırım 100 kişiden 80 ninin güzel diyebileceği bir parfüm. Eğer çoklu seçim yapılacaksa karasız kalınırsa eklenebilecek bir parfüm. Mutlaka kullanırsınız ve hoşunuza gider. 7.5/10

Lacoste Red [RED]
    Çok bilindik bir koku, her ortamda alabileceğiniz genç işi bir koku. Hafif bir meyvemsi koku var ama tatlı bir koku değil. Bana daha çok çam ağacının kokusunu anımsattı. Gündelik kullanıma uygun. Kalıcılık olarak diğerlerine göre az. 7/10

Victor & Rolf - Spicebomb [Spice]
    Sadece isminde spice vardır bir parfüm ne kadar baharatlı olabilir demiştim ama cidden baharatlı bir koku. Acı biber ile tatlımsı nargile tütünlerinin karışımı bir koku. Çekerken burnunuzu yakıyor ama daha çok içinize çekmek istiyorsunuz. Tende cidden güzel bir koku bırakıyor. Kalıcılığı yüksek 8.5/10

KADIN
    Cacharel - NOA [ÇÇR]
    Dior - Hypnotic Poison [PSN]
    Britney Spears - Fantasy in Bloom [BRT]

Genel olarak üçüde beğenildi. NOA ve Hypnotic Poison daha önce kullanılmıştı. Koku benzerlikleri ve kalıcılıkları güzel. Fantasy in Bloom hoş bir koku. Genç kızlar için ugun bir parfüm.
    |
    |

Ne Mutlu Türk'üm Diyene!

• Teğmen
    191 Mesaj
    Daha önce acık parfum kullanmadım, ek olarak aşağıdaki yazdığım parfümleri de(Armani code hariç) hiç kullanmadım. 28 yas-beyaz tene gore nasıl olur aşağıdaki kokular?

M.Micallef - Royal Vintage
    Creed - Aventus
    Dior Homme intense
    Armani - Black Code
    Armani D'Aromes
    Versace - Eros

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gil Mocci -- 10 Ocak 2018; 21:46:46 >

diğerleri hakkında pek bir yorumum yok ama royal vintage ve aventus aynı tarz kokular. aventus'a gerek yok. royal vintage daha iyi. ek olarak tutaste versace eros çok sabunumsu bir koku sevmedim, dior homme intense güzeldir, ama alacaksanız prive öneririm. armani black code ve armani d'aromes de iyidir.

|
    |
    Gil Mocci kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Varsa koku ne kadar benzer ve kalıcı ?

kolayoto.com
Sohbet
bankalar.org
Media Sözlük
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
1,391
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.