Şimdi Ara

Açık Parfümde Orijinal Notalar.. [Tutaste] (Maximum Kalite.!) (1403. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
69.700
Cevap
2.048
Favori
8.316.704
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
608 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14011402140314041405
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhaba hocam.

Hugo Boss - Bottled intense (Yeni) [Bint] EDP Versiyon.
    Lacoste - White (2018 Ocak) [BYZ]

Bu ikisi.
  • Mesajı daha gece gordum ilk gonderen olayina dikkat etmemisim :) şaka gibi.

Kazanan arkadasa tebrikler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yaş 24 çok spor olmamakla birlikte genellikle casual takılırım. Genel yorumlar ve öneriler eşliğinde şunları beğendim sizlerin de fikrini tekrar almak istiyorum :)

Ayrıca tavsiye veren arkadaşlara teşekkür ederim.

212 man

Ck euphoria

One million

Terre hermes

• İyi günler hermes ve d’aromes benzer kokular mı acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smlyklmz -- 29 Aralık 2017; 23:11:10 >
  • mesaj olarakta yazmıstım gerçi ocak ortasını bulmaz demiştin .

Tester mevcut ama

stoklara girdi mi lac - white sipariş gecebilecek miyiz *
  • Terre D'Hermes

212 sexy men

Alıp Kullanan var mıdır? Farsa kokular hakkında yorum alabilir miyim?

• EXERA kullanıcısına yanıt
    Ocak 1 veya 2 sinde Satışa hazır olacak hocam.

Sipariş geçebilirsiniz o tarihlerde kargolayabilirim. Yada o zaman verebilirsiniz.
  • hocam dhi intense prive'nin 2017 batchine benzerliği nedir?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 29 Aralık ARAS KARGO takip kodları:

www.araskargo.com.tr den takip edebilirsiniz.

Sevgilerimle,
    Eser

YASİR Ç 7320759062732
    BAHATTİN B 7320759043855
    TOLGA A 7320759037074
    EMRE Y 7320759054813
    TAHİR A 7320759053612
    MEHMET K 7320759040123
    BERKE T 7320759065688
    ALİYE Y 7320759059133
    İLYAS O 7320759058592
    EMİR E 7320759055760
    MUSTAFA İ 7320759036591
    HAKAN T 7320759052568
    FURKAN C 7320759050444
    ERDOĞAN K T 7320759049817
    MURAT G A 7320759042401
    SELAHATTİN K 7320759038165
    MEHMET E U 7320759056018
    UĞUR Ç 7320759064440
    ÜNAL T 7320759041673
    SİNAN K 7320759066052
    BERKAN T 7320759046668
    ÇAĞRI Y 7320759070225
    EMRAH D 7320759044189
    MUTLU E 7320759071387
    NADİR D 7320759068253
    ZİYA D 7320759063286
    AYKUT E 7320759045401
    RAMAZAN Ü T 7320759048008

2017 denemedim. DHi batchler ayırıpta benzerlik oranı veremeyeceğim hocam. Genel bir benzerlik sağlandı, şükür :)
  • EserKozmetik kullanıcısına yanıt
    Tekrardan yazdım oldu. Demek kopyala yapıştır da sıkıntı oluyor.

• Amber kokularını alıp kullanan varmıdır yorumlayan olursa çok iyi olur. Kalıcılık koku güzelliği nasıldır hangi marka amber kokusu daha güzeldir.

Birisinde katı amber vardı kokladım kokusu ilkokulda kullanılan kokulu silgi vardı arı resimli onun kokusuna benzettim.

• jackbaron kullanıcısına yanıt
    İnsanın yiyesi geliyordu hocam onuda yav. Tiner gibi kollarım devamlı 😂

• Nasıl parfüm kullanmalıyım, nasıl kullanmamalıyım?

Yazacaklarıma ek yapabilirsiniz, yanıldığımı düşündüğünüz yer varsa belirtebilirsiniz. Bahsedeceklerimin Tutaste ile özel bir ilişkisi yok. Hangi parfümü alırsanız alın orijinal yahut açık; tümünde aynı şeyleri yaşayacaksınız.

Ortalama 15-20 cm uzaklıktan uygulayın.

Daha uzaktan sıktığınızda parfümün yarısı havaya savrulacaktır.

Daha yakından sıkarsanız ise küçük bir nokta uygulanacaktır ve bu bazı ürünlerin eşyanızda iz bırakmasına neden olacaktır. Uygulanan kısım küçük bir bölüm olacağından dolayı kokuyu yayamayacak ve az kokmanıza neden olacaktır.

Nerelere sıkın?

Yüz bölgeniz, koltuk altı ve benzeri eklem içlerine uygulamayın. Sürtünme olan bölgelerde alkol tahriş edici veya yakıcı olabilir. Unutmayın ki parfümler de kolonya gibi 70-80 derece alkol içerir.

Boyun, bilekler, bilek üstleri, genelde eşyanızın göğüs kısmı, omuz ve ense. Bilinenin aksine kulak arkasını ve saçları önermiyorum. Kulan arkasına uygun mesafeden uygulayamayacağınız için sıvı bir şekilde gelecek ve sizi rahatsız edecektir. Kulağınızın içine kaçması vs de cabası. (gerek yok)

Ne kadar sıkmalıyım?

Bu tamamen kişinin kendi tatminkarlığına göre değişir. Kokunun ağırlığına göre veya üzerinizde durmasını istediğiniz vakte göre arttırabilir, azaltabilirsiniz.

Öneri yapmam gerekirse; gün içerisinde tazeleme imkanınız yoksa ve uzun süre kokmanız gereken bir gün yaşıyorsanız üzerinize giyeceğiniz eşyayı giyimeden önce bolca uygulayın ve yarım saat sonra giyinin. Hem açılıştaki parfümü yutmamış olursunuz hem de çok sıkarak rahatsız olmamış olursunuz. Bu gibi bir günde biraz da yoğun veya şekerli kokuları bu şekilde kullanırsanız ortalama gün boyu bol bol kokacaksınızdır. Bunun dışında ne olursa olsun fazla koku insanları rahatsız edebilir. Her zaman kararını bulup o şekilde kullanın. Kendinizi ve insanları rahatsız etmeyin. Parfüm durduğunuz yerde etrafa koku yayan bir gereç değildir. Bunu sadece ortam kokuları yapar. Yada parfümün açılış ve orta notaları.. Aksi halde bir toplu taşıma aracında nasıl bir manzara olacağını tahmin edin.

Sıkmadan önce krem sürsem kalıcılık artar mı?

Bu da önermediğim veya gerek görmediğim bir konu. Parfüm esanslarında bu işi gören içerikler mevcuttur zaten. Ekstradan kimyasal ile desteklemenize gerek yok. Uçuculuğunu azaltıp sadece kendinize kokmasını sağlarsınız. Parfümünüzün kalıcılığı size yetmiyorsa farklı bir koku tercih etmeniz bu yöntemden çok daha işe yarayacaktır.

Parfümü nasıl denemeliyim / nasıl denememeliyim?

Kesinlikle parfümü kapağa sıkıp koklamayın. Alkol uçmayacağı için oradan alacağınız koku hem burnunuzu hemen yoracak hem de kokusunu düzgün alamamanızı sağlayacaktır. Kapağa sıkma konusunu şu şekilde kullanabilirsiniz; 1 fıs sıkıp koklamadan kapağı kapatın. Ertesi gün içerisinde alkolsüz ve genelde orta notalarında tonları verecektir.

3 kokuyu birden test etmeyin. Ben koku denerken 1 den fazlasını sevmiyorum. Sizlere de bu şekilde öneririm. Bileğinizin üst kısmına 2 fıs sıkın, bir kaç dakika sonra koklamaya başlayın ve 10 20 dakika aralıklarla bakın. Parfümün her aşaması farklı keyiflidir. İlk anını koklayıp diğerine geçmenin hiç bir faydası yoktur. Fazla koku denediğinizde ne olur? Siz aldığınız kokunun doğru olduğunu düşüneceksiniz ancak doğru kokuyu almayacaksınız. İçlerinde ortak veya benzer notaları gerektiği şekilde koklayamayacaksınız.

Bunun testini şu şekilde yapabilirsiniz: Aynı parfümü bir sağ kolunuza bir de sol kolunuza sıkın. 10 dakika sonra sırası ile ikisini de koklayın. İlk kokladığınız yoğun gelecektir.

Kokusunu test edeceğiniz ürünü burnunuzdan uzak tutun. '' Bileğime sıkayım oradan denerim. Üstüme de sıkayım oradan da kokarım'' :) yapmayın. Testlerinizi üstte yazdığım şekilde yapın, sonra istediğiniz şekilde kullanacaksınız zaten :)

Kahve koklasam olmaz mı? Olduğunu zannediyoruz ancak olmuyor.

Parfümlerin kalıcılıklarını veya yoğunluğunu sadece içerisinde bulunan esans miktarı mı belirler?

Hayır arkadaşlar.

Örnekler ile açıklayayım:

FRAGRANCE BLC 28762-EG ARMANI BLACK CODE G. ARMANI 50,00 USD

FRAGRANCE BLC 28762 - EG FORTEARMANI BLACK CODE G. ARMANI 65,00 USD

FRAGRANCE BLC 2876 FORTE ARMANI BLACK CODE G.ARMANI 90,00 USD

BLACKSTONE ARMANI BLACK CODE G. ARMANI 160,00 USD

+ kdv olarak hesaplarsınız :)

Üstteki 4 kalite ürün, aynı fabrikanın Black Code ürünü.

Bunların tümünü %25 oranında kullandığınızda ortalama hepsi aynı oranda kalıcılık ve yoğunluğa sahip olacaktır. Ancak kokuları, notaları arasında farklar olur. Bu yüzden 50$ lık ürün ile 160$ lık ürünün oranları aynı olduğu sürece kalıcılıkları pek değişmeyecektir. Yani 3 liraya elde edebileceğiniz ürün ile 15 liraya elde edeceğiniz ürün arasında esans oranları aynı olması durumunda kalıcılık farkı olmayacaktır.

Ancak başka bir parfümü, misal bvlgari aqva... Esansı hiç açmadan bile uygulasanız üstteki koku kadar kalıcı olamayacaktır. Bu da tamamen içerisinde kullanılan notalardan dolayıdır.

Eğer anlatmak istediğim bu konuyu anladıysanız, parfüm seçerken kalıcılıklarından önce kokunun güzelliğine dikkat edin. Zira diğer şekli makbul olsaydı kimse orijinal parfüme para vermezdi.

Eski tarihte aldığım parfüm ile yeni aldığım parfüm farklı kokabilir mi?

Anlatmaktan en çok sıkıldığım konudur. Alkol, kimyası bakımından karıştığı hammaddeyi taklit eder. Bu konu da süre ister. Bu vaktin bir sonu yoktur. Koku ne kadar eskirse o kadar değişir. Kimi taze beğenir kimi demli. Ancak kullanılan esansı 1 kilo olarak düşünün. Yarım kilosu ile parfüm çalışıldı. 1 ay sonra diğer yarım kilosu ile tamamen aynı oranlarda parfüm çalışıldı. Kesinlikle aralarında fark olacaktır. Bu konu orijinalde de aynıdır. Aralarında hiç bir fark yoktur. Kullanıcı kısmı bunlara genelde Batch der. Konuyu bilen de taze ürün der.. Eskiyen kokuda genelde sıktıktan 2 -3 saat sonra aldığınız notaları başta dahi alabilirsiniz. Odunsu ve hafif içerikler demlenmiş kokuda daha ön plana çıkar. Örneğin Creed aventusta dumansı seri dedikleri gibi. İnanın Creed gibi bir marka Aventus gibi bir ürününde 1 damla oynama yapmaz. Parfümün tarihi kokuda fark yarattığı gibi, esansın eskiliği de yoğunluğunu etkileyebilir.

Aklıma anlatılacak başka bir şey gelmiyor arkadaşlar. Sorunuz var ise ekleme yapabilirim.

Sevgilerimle,

Eser

• Parfumleri gunluk kullanimda denedim bu konuda bi kac yorum yapayim..

Chanel Allure Homme Sport : Turunçgiller ile cok ferah bir acilisi var..Parfum genel anlamda cok ferah,sizi ve cevrenizi rahatsiz etmez aksine mutlu eder :) Ben bu parfumu orta notalarda Acqua Di Gio'ya baya benzettim zaten notalari karsilastirdigimda Gio'nun baya notasi homme sportta mevcut..Kalicilik olarak cok iyi diyemem fakat yeterli seviyede..Kör alısverise uygun

Polo Blue : Bu parfumu ilk defa denedim ve gayet basarili buldum.Ilk acilisi turuncgil ve salatalik seklinde geliyor.Nasil desem soguk bi havasi var kokunun sanki buzdolabinda saklayıp sıkmışım gibi..Tabi bu iyi anlamda yine ayni sekilde gunluk kullanimda sizi ve cevrenizi rahatsiz etmez.Kalicilik olarak 2 gundur kazagimda kokusunu aliyorum farkedilirligi yuksek degil.Kör alisverise uygun tavsiye ederim

Desire Blue : Bu parfumu daha once cok kez duydum.Acilisi cok ferah fresh bi parfum.Limon,Turuncgil,Su notasi cok iyi oturmus bana bide tatli gelen bisey var sanirim notalarda bulunan Liçi meyvesi(daha once koklamadigim icin emin degilim) Bu parfum şoyle bi sey kokuyor belki kullananlarin dikkatini cekmistir bundan yillar once berberde fonexin tras sonrasi krem losyonunu surmustum ayni ona benziyor.Kalicilik ve farkedilirlik baya yuksek ama surekli kullanima uygun degil diye dusunuyorum.Ayrica tek fis bile yeterli oluyor.Parfumler ilk geldiginde bunu fazla sıkmıştım baya rahatsiz etti beni.Orta ve alt notalari cok iyi durdukca koku oturuyor ve surekli ustunuzu koklayasiniz geliyor :)

Chanel - Chance : Bunu denemek icin kuzenime almistim inanilmaz bi parfum.Ilk siktigi anda sanki etrafina bahar geliyor o kadar rahatlatan bi parfum.Çiceksi bi parfum ve kesinlikle kullanan pisman olmaz kör alıma son derece uygun.

Chergui Tester olarak gelmisti.Tam erkek parfumu diyebiliriz ilk acilistaki tutun ve tutsu kokusu agir gelsede orta notalarda guzel bi hal aliyor.Durup dururken kendinizi koklama ihtiyaci hissediyorsunuz.Takim elbise giydiginiz bi isiniz varsa mutlaka deneyin derim.Ben genelde spor giyindigim icin tarzima uygun degil fakat özel günlerde veya iş gorusmelerinde kullanirim :)

Musc Ravageur : Buda tester olarak geldi.Ilk sıktıgınızda agir bi kokuyla beraber ortami yumusatan bi lavanta kokusu geliyor.Ortalara dogru yine lavanta tarcin ve vanilya hissettim cok detayli bakamadim cunku tarzima pek uygun degil :)

Urunlerden memnun kaldim.Orjinal olarak kullandigim parfumler var zamaninda DP,Bargello gibi yerlerden de alisveris yaptim fakat artik onlara gerek yok.Acik alicagim zaman Eser hocamdan siparis veririm..

Son bişey daha Eser hocam umarim ilerleyen zamanlarda 10lu olarak tester satisi yaparsiniz o sekilde cogu parfumunuzde deneyim sahibi olabiliriz..

Herkese mis kokulu geceler :)

• EserKozmetik kullanıcısına yanıt
    Eserim ellerine sağlık. Çok bilgilendirici olmuş. Ben fabrikaların 2 ya da 3 kalite ürünü olur diye düşünüyordum, meğer örneğin Black Code'de 4 kalite varmış ve senin kullandığın en üst kalite ürün 3.kaliteden çok daha pahalıymış. Ben piyasada senin kullandığın çalışmaları kullanan başka markaların olduğunu pek sanmıyorum.

Örneğin;

FRAGRANCE BLC 28762-EG ARMANI BLACK CODE G. ARMANI 50,00 USD (Eyfel)

FRAGRANCE BLC 28762 - EG FORTEARMANI BLACK CODE G. ARMANI 65,00 USD (D&P)

FRAGRANCE BLC 2876 FORTE ARMANI BLACK CODE G.ARMANI 90,00 USD (David Walker-Bargello)

BLACKSTONE ARMANI BLACK CODE G. ARMANI 160,00 USD(Tutaste)

Bu fabrikalarla çalışıyorlarsa yukarıdaki şirketler kullandıkları esansların bu kalite olduğuna %100 eminim. Eyfel biraz daha ucuz bir şeyler bulabilirse onu kullanıyor olabilir :) D&P de en alt kalite ürünün biraz daha pahalı olduğu ürünlerde en alt kaliteye kayıyordur sanki. Bunlar anladığım kadarıyla saf esans Litre fiyatları. Hesap yapmak istemeyen arkadaşlara yapılmışını vereyim;

Deluxe olmayan ürünler için, bir şişe(50 ml) parfümün içerisindeki esans değeri açısından Tutaste vs. diğer parfümeriler;

Tutaste; 9 TL
    DW-Bargello; 4,5 TL
    D&P; 2,5 TL
    Eyfel; 1,5 TL

Aradaki fark devasa gördüğünüz gibi. 50 Ml orijinal parfümün değeri de muhtemelen o parfümü çıkaranlar tarafından esans olarak satılsa 5-6 TL dolaylarında kalacaktır. Çünkü esans oranı Eser'in yarısı kadar, esansları ise ufak bir tık daha kalitelidir muhtemelen. Parfüm içeriğindeki esansın, orijinal parfümler için dahi ne kadar değersiz, orijinal parfüm fiyatına göre, olduğunu anlatmak için şöyle bir örnek verebilirim;

Acqua Di Gio 200 Ml 420 TL(Trendyol indirimsiz fiyat)
    Acqua Di Gio 100 Ml 365 TL(Trendyol indirimsiz fiyat)
    Fark; 55 TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nightsniffer -- 30 Aralık 2017; 15:56:24 >
  • Çok güzel bir derleme olmuş Eser. O kadar işinin arasında hem bilgilendirici hem de keyifli bir yazı yazmışsın. Teşekkürler. Bir de eklemek gerek ki -bir çok arkadaşın da aynı şeyi düşündüğüne eminim- parfümlerin kalitesinin yanında senin yaklaşımın ve güzel esnaflığın da Tutaste yi seçmek için önemli unsurlardan.(Benim için fiyat en son kriter zaten)

Herkese güzel ve mis kokulu bir 2018 dilerim şimdiden
  • quote:

Orijinalden alıntı: orhunn

evet hocam 10 lu 20 li tester da satarsanız bende almak istiyorum bir sonraki siparişler için karar vermek baabında.

Bu tester konusunda ne kadar öneri alıyorsunuz bilemiyorum fakat şahsen çok fazla denemek istediğim ürününüz var ve ısrarla olabildiğince çok kokunun testerlarını satışa sunmanızı öneriyorum.Ne kadar etkili olur bilmiyorum , daha önce varmiydi tester satışınız onuda bilmiyorum fakat tester satışı oldukça popüler olabilir fiyatına bakılmaksızın.En azından benim için..Hemde böylece kendimize uygun kokuları daha hızlı bulabiliriz , benim derdimde biraz bu zaten 😙 .. Saygılar..

• bulutsuzluk16 kullanıcısına yanıt
    100 kez cevap verilmiş bir konu bu kardeşim. Tester satışı yapmanın, çok emek gerektirdiğinden yapması mümkün olmayan bir şey olduğunu eser hocam sıklıkla söyledi. Her isteğimizi yerine getirmeye çalışan böyle bir insana gerçekten yapamayacağı bir istekle sık sık gelmeye lüzum yok. Ben de isterim satılsın, ancak mümkün olmadığını en az 8-10 kez söylemiştir kendisi...
  • Eyvallah.Daha önce konuşulduğunu bilmiyordum.1400 sayfa okumaktansa da sorayım dedim.Bu kadar kızılacak bir soru olacağını bilsem sormazdım zaten.Yinede sağol cevabın için.Kusura bakmayın.Meşgul ettik.

• bulutsuzluk16 kullanıcısına yanıt
    Ne kızması hocam. Yanlış anladınız. Sitemvariydi biraz, daha fazlası değil.
  • 
Sayfa: önceki 14011402140314041405
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.