Şimdi Ara

Açık Parfümde Orijinal Notalar.. [Tutaste] (Maximum Kalite.!)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: KadirG , onuer Daha Az
2 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 18 Misafir (7 Mobil) - 11 Masaüstü9 Mobil
5 sn
61.972
Cevap
1.773
Favori
6.690.841
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri
 • Son Yorum 2 sa. önce
 • Cevaplayan Üyeler 5719
 • Konu Sahibinin Yazdıkları 9920
 • Ortalama Mesaj Aralığı 1 saat 6 dakika
 • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
 • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 4372
 • Favoriye Eklediklerim 1907
 • Konuya En Çok Yazanlar
 • EserKozmetik (9920 mesaj) Bonobo643 (1652 mesaj) Rappapompom (1178 mesaj) eiskent (943 mesaj) NitroNos (715 mesaj)
 • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
 • Masaüstü (22564 mesaj) Mobil (21099 mesaj) Tablet (485 mesaj) (11 mesaj) Mini (1600 mesaj) Uygulama (5039 mesaj) (53 mesaj) (397 mesaj)
 • @
503 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Sıcak Fırsatlar >> Sıcak Fırsatlar >> Gıda, Giyim ve Aksesuar >> Açık Parfümde Orijinal Notalar.. [Tutaste] (Maximum Kalite.!)
Giriş
Mesaj
 • Teğmen
  170 Mesaj
  Merhaba 23 yaşındayım ve genelde spor giyinirim, şu listede o yaşa, tarza uymaz dediğiniz var mı ve Lacoste Red ve moonlight arasında hangisi daha uygun olur?
  Diesel - Only The Brave - ( Yumruk )
  Hugo Boss - Boss (Vanilyalı)
  Paco Rabanne - iNViCTUS
  Kilian - Moonlight in Heaven veya Lacost Red
 • Firma Yetkilisi
  1342 Mesaj

  Bende 20 yaşındayım, Lacoste Red kullanmadım ancak Moonlight elimde mevcut. Gerçekten hoş bir kokusu var size de tavsiye ederim.
  |
  |
  Pesimist94 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
 • Teğmen
  170 Mesaj

  Teşekkür ederim.
  |
  |
  berkan0zmen kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
 • Teğmen
  114 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: Pesimist94

  Merhaba 23 yaşındayım ve genelde spor giyinirim, şu listede o yaşa, tarza uymaz dediğiniz var mı ve Lacoste Red ve moonlight arasında hangisi daha uygun olur?
  Diesel - Only The Brave - ( Yumruk )
  Hugo Boss - Boss (Vanilyalı)
  Paco Rabanne - iNViCTUS
  Kilian - Moonlight in Heaven veya Lacost Red

  lacoste red
  |
  |
 • Teğmen
  114 Mesaj
  Parfüm Seçiminde Notalar Ne Kadar Önemli?

  Selamlar. Parfümler konusundaki bilgim ve deneyimim sınırlı. Alkol içerikli parfümlere ilgim henüz bir kaç sene kadar oldu.
  Alkollü parfüm kullandım ama çok meraklı değildim. İlgi duymama vesile ise sevdiğim esansları,notaları kullanarak parfüm yapabilir miyim, düşüncesi oldu.
  Kendi parfümünü yapma bilgi isteyen ve kaliteli hammede bulması biraz zahmetli bir iş. Denatüralize edilmiş alkol bulmak bile, çevresi olmayan için zor.
  Ancak birkaç tane karışım esans yapabildim, çok başarılı da olmadı. İyi kalite esans da epey masraflı.
  Sonra öd ağaçı notasını sevdiğimden içeriğinde öd (oud) notası olan, açık parfümleri araştırmaya başladım. Eser Bey'e ile de öyle rastlaştık. Eser Bey'de o zaman Oud Wood' vardı.
  Sanırım sonuncuyu aldım.Yanında birkaç parfüm daha alayım derken diğer parfümleri denemeye başladım. Başka açık parfüm mağazalarından da denemelerim oldu.

  Ez cümle; gelmek istediğim yer şurası. Başlarda parfüm seçerken, esans olarak sevdiğim kokular içerisinde olan parfümleri denemek oldu.
  Mesela oud, amber, misk, gül, yasemin gibi..

  Bu nekadar doğruydu? Oud içerikli parfüm oud esansı mı kokardı? Veya diğer notalar için de notası baskın olan parfüm o baskın notalı parfüm gibi mi kokardı?

  Bunu uzun yoldan deneye deneye, ve deneyimli yazarlarıda okuyarak; altta yazılarını beğendiğim birini paylaşacağım, kanaate vardım ki, cevap hayır.

  Günümüzde doğal esans içerikli parfümleri az olması, sağlık yönünden koyulmuş olan kısıtlamalar bir yana; artık bunun iki nedeni daha olduğunu düşünüyorum.

  Birincisi özellikle belli notalarda parfümlerin içeriği olan sentetik, kimyasal molekülün esans ile aynı şekilde kokmaması, belli ölçülerde benzemesi.

  Esans olanları deneyimlemiştim. Sentetik olanlarıda toptancısından rastgelip deneme şansım oldu. İyi(?) kalitede olduğunu söylüyordu.
  Sentetik beyaz gül,amber , gül kokusunu, amberi andırırken, misk ve oud özellikle oud epey farklı çizgide idi.

  Hele oud esans olan ile nerdeyse adı benzeyen çok farklı renkte bugün parfümlerin içerisinde olan sentetik-medikal oud denen kokuydu ki; bu gerçek oud esansı kokusu değil.

  Tabiki kimyasl esansların da kalite farkları var. Ama birinci neden esans kokusu ile parfüm notasının günümüz parfümlerinde aynı değil benzer olması diye düşünüyorum.
  Çok kaliteli parfümleri hariç tutarak.

  İkinci bir neden ise; başlarda çok dikkatimi çekmemiş olan, notaların daha üstünde yer alan, parfümlerin yer aldığı gruplar. Oryantal, Odunsu baharatlı, Çiçeksi Misk vb.. gibi.

  Notaları müzikteki enstrümanlar olarak düşünürsek; gurupları müzik türü olarak düşünebiliriz.
  Örneğin keman; günümüzde hem popüler müzikte hem de elektronik müzikte ve dahi diğer müzik türlerinde kullanılıyor.
  Benzer şekilde oud kokusuda farklı guruplar içerisinde kullanılıyor.

  Parfüm yorumlarında okuyordum sentetik oud kullanılmış, medikal oud kullanılmış. Bu oud esansına benzemiyor. Ama neden? Sanırım bunun nedeni yukarıda bahsettiğim guruplar.
  Parfüm evlerinin ürün gamlarına dikkat ederseniz 20 ürünü olan parfüm evinin, her gurubun içerisinde yer alacak en az bir parfüm üretmiş olması.
  Yani hedef, falan notayı kullanmaktan ziyade belli bir gurupta içinde yer alan ürün üretmek. Oud batı dünyasında son 10 yıldır artan şekilde kullanılıyor.
  Neredeyse sıfırdan başlamış, kullanmayan parfüm evi kalmayacak şekilde, yüzlerce parfümün içeriği olmuş. Doğal olarak elektronik müzik yapmak isteyen
  nasıl kemanı elektronik altyapı ile farklı bir tınıda sese çeviriyorsa, doğal sesini değiştiriyorsa.
  Parfüm evleride oud kokusunu istedikleri tarza göre uyarlar olmuşlar. Batı parfüm severlerin genel beğenisine de uydurarak, sentetik-medikal oud oluvermiş.

  Peki biz istediğimiz parfümü nasıl bulacağız? Şunları yapmak yardımcı olabilir, en azından deneme-beğenme yüzdenizi artırabilirsiniz.

  Öncelikle tahammül edemediğiniz notaları tespit etmeye çalışın. Bu arada ilginç bir şeyden bahsetmek istiyorum bazı notalar geçiçi duyum kaybına neden oluyor.
  Bir süre koku alma duyunuz geriliyor. Sanırım bir savunma mekanızması var. Bazılarıda baş ağrısı yapabilir.
  Bu beğenmediğiniz notaları da yine guruplara dikkat ederek süzgeçlemeniz ve malum sitelerden (faragantica vb..) en çok koklandığı yönünde oy almış
  3-4 nota içerindeyse daha bir dikkate almanız, yarımcı olabilir.
  Mesela en sevdiğim parfümlerden birinin içinde tahamüle zorlandığım bir nota var, bu nota koku alınma oylamasında daha altlarda,
  yine de parfümün içeriğinde bir şekilde var, rahatsız etmiyor, güzelce harmanlanmış.

  Diğeri beğendiğiniz notaları takip etmek. Bu da kokuda ne kadar baskın, ne kadar hissediliyor. Ve yahut o nota sizin daha önceki parfümde denediğiniz rengin de midir, önemli.

  Kısa yol ise beğeni gurubunuzu bulmak. Bu çok fark ettiriyor. Beğendiğiniz gurupta uzak durduğunuz notaların ahengi size güzel gelebiliyor. Ancak iki kritik nokta var.
  Birincisi farklı gruplar içerisinde de size hitap eden, beğeneceğiniz parfümler olabilecektir.
  Belli bir tür müzik dinleyecisinin farklı türlerdeki bazı şarkılarıda beğenmesi gibi.
  İkinci nokta, o guruptaki tüm parfümleri beğeneceğinizi söylemekte çok iddalı olur.

  Son olarak oud özelinde , yukardaki düşünceler kafamda şekillenmiş iken ve oud esansına benzer içerikli parfüm arayışım hala sürerken.
  İlk zamanlar bazı makalelerine denk gelmiş olduğum alttaki yazarın da görüşlerine göre.
  Onlarca yüzlerce batı dünyası parfümlerinden sadece bir-ikisinde oud esansına yakın oud kokusu alabiliyorsunuz.
  http://www.basenotes.net/features/3243-the-top-ten-niche-fragrances-every-beginner-should-sample/view/7

  Eser Bey'e bize bu imkanları sağladığı. Bütçemizi çok aşan bir alanda, bize benzer kokuları deneyimlememiz imkanı sağladığı için teşekkür ederim.
  Özelliklede yeni kokulara açık olduğu için.

  Çok fazla uzattım, sürçü lisan ettiysek affola, herkese sevgiler.

  !Edit:Yazım hatası.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NoktaFoton -- 1 Şubat 2017; 1:18:8 >
 • Yüzbaşı
  449 Mesaj

  Parfüm notaları renklere benziyor değişik notalar birleşince farklı kokular ortaya çıkıyor.Kırmızı ve mavi karışımından mor renk oluşması gibi.Yani her zaman her nota parfumde hissedilmez haliyle.Mesela aventusta vanilya notası var, vanilya gibi baskın bir kokuyu bu parfumde hissedebilien oldu mu?Haliyle böyle olunca nota uzerınden parfumler arasında seçim yapmak bi ölçüde başarılı olsada yine ucu denemekten yana geçiyor :)

  Denemekten kastım tabiki parfumcude ayakustu 5 6 koku deneyip ust notalarıyla karar verme yanılgısı değil.Mümkünse tester dekant edinmek en az bir kaç gun kullanmak gerekiyor.

  Parfumler sonucta kimyasal, illaki sentetiklik hissi var rahatsız edici boyutta olmadıktan veya az mıktarda olduktan sonra çok dert etmemek gerekir bence :)  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rappapompom -- 1 Şubat 2017; 2:51:23 >
  |
  |
  NoktaFoton kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
 • Çavuş
  56 Mesaj
  Konu Sahibine Özel
  Hediyemiz var

  Cuma günü (3 Şubat) gece 23:59 a kadar gelecek olan Tutaste ile çekilmiş fotoğraflar arasında en çok beğeni alan arkadaşımıza 1 adet 50 ml PriveNo1 veya PriveNo2 hediye.(Dilediğinizi seçebilirsiniz) Kargosu da bizden.

  * Mesajların altında bulunan like tuşu ( )sayısına göre kazanan belirlenecek.

  * Fotoğraflar Tutaste parfüm, prive parfüm, oda kokusu, kolonya herhangi biri veya hepsi ile de olabilir. Size kalmış. Photoshop vs dilediğinizi kullanabilirsiniz. (Biz her şeklini beğeneceğiz:)

  * Ayrıca kazanan kaç adet LiKE aldıysa, paket alışverişinde kullanmak üzere o adet kadar TL de hediyemiz.

  * Beğenme sayısı eşit olursa fotoğrafı ilk gönderen kazacaktır.

  * Bu mesaj itibarı ile başlar :)

  Sevgilerimizle,
  Tutaste
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EserKozmetik -- 1 Şubat 2017; 4:55:6 >
 • Yüzbaşı
  800 Mesaj

  İlk katkı benden olsun


  #TeşekkürlerTutaste
  #TeşekkürlerEserKozmetik
  #İşgünü
  #TutasteHeryerde
  #Misgibi

  |
  |
  EserKozmetik kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
 • Onbaşı
  17 Mesaj

  ikinci fotolar benden olsun Eser Hocam.
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi black_white_1903 -- 1 Şubat 2017; 9:21:4 >
  Bahsedilenler: EserKozmetik
 • Er
  0 Mesaj


  Buda benden olsun EserTowers
 • Onbaşı
  23 Mesaj
  Beğenen arkadaşlara teşekkür ederim. :)

  Bu da yenilerden
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adipiscivelit -- 1 Şubat 2017; 12:32:20 >
  |
  |
 • Firma Yetkilisi
  1342 Mesaj
  Bir üniversitelinin objektifinden: Doğa ve Tutaste'nin uyumu.

  *Beğeni ve destek için teşekkür ederim.
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkan0zmen -- 1 Şubat 2017; 11:24:59 >
 • Çavuş
  56 Mesaj
  Konu Sahibine Özel
  Paylaşımlar için teşekkür ederim arkadaşlar. Fotoğraflar yeni çelim olursa daha güzel olacak gibi. GÖrdüğümüz şeyleri tekrar görüyoruz
  |
  |
 • Teğmen
  197 Mesaj
  Hocam sadece merakimdan soruyorum bu Tom Ford tobacco vanille tom ford un en iyi parfumu olarak aniliyor. Private blend olmayan black orchid in delux olup, tobacco vanille nin olmamasi sasirtti beni.bilgim yok gercektn merakimdan soruyorum bi sebebi var midir?
 • Yüzbaşı
  314 Mesaj
  Atm den eft yaparken kaç para kesiliyor bilgisi olan var mı?
 • Yüzbaşı
  619 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: johnwick31

  Hocam sadece merakimdan soruyorum bu Tom Ford tobacco vanille tom ford un en iyi parfumu olarak aniliyor. Private blend olmayan black orchid in delux olup, tobacco vanille nin olmamasi sasirtti beni.bilgim yok gercektn merakimdan soruyorum bi sebebi var midir?

  Eser bi kac fabrika ile calisiyor en benzeri hangisi ise esansi oradan aliyor delux olanlar pahali fabrikadan.
 • Firma Yetkilisi
  1342 Mesaj

  Vallla banka veya ATM'ye göre değişir hocam. 4-6 TL arası kesilir diye düşünüyorum.
  |
  |
  kellemrt kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
 • Teğmen
  197 Mesaj

  Anladim hocam cok sagolun ben delux daha kaliteli diye sandim da :)
  |
  |
  GKHN1905 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
 • Yüzbaşı
  314 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: berkan0zmen

  Vallla banka veya ATM'ye göre değişir hocam. 4-6 TL arası kesilir diye düşünüyorum.

  O zaman get ile almak daha mantıklı
 • Firma Yetkilisi
  1342 Mesaj

  Enpara hesabınız varsa, mobil bankacılıkla havale-eft ücreti olmadan gönderim yapabilirsiniz.
  |
  |
  kellemrt kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
vp satın al
pubg mobile uc
Webtures SEO;SEO Nedir?
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,219
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.