Şimdi Ara

Açık Parfüm Dükkanı Açmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
9
Cevap
0
Favori
11.911
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Maliyeti hk. bilgisi olan var mı?
    Ve nasıl bir yol izlemek lazım?
    Herkes yapabilir mi?
    15-20bin tl bütçe var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• bi arkadaşım 1 senedir çakma parfümcü dükkanı işletiyor. günlük cirosu 500-600 lira civarıymış. bayramlarda özel günlerde v.b günlük 2-3 bin ciro yapıyor dedi. (nüfusu 130 bin civarı olan bi ilin en işlek caddesinde)

kar marjı nekadardır bilmiyorum ama fazla yüksek değildir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • krdş ztn açıkmış
  • Kar marjı %50 bandındadır en az benim tahminim. Yoksa dediğiniz ciro ile zor olur o işler.
  • Evet Kâr marjı %50'den aşağı olmaması lazım.
    Ama kuruluş maliyeti bayilik vs. ne kadara malolur bilen varmı?

• Bedeller uçmuş arkadaşlar.

Dp 15000€ bayilik bedeli 20000€ ürün için istiyor. Dekoru falan sana ait. 120000 tl gözden çıkarmak lazım.

Saçmalık.

Diğer markası içinde sadece 20000 tl ürün bedeli istiyor ama tutulmaz ise yandık.

Bargello'dan da bilgi istedim onlar hiç dönmediler bile :)

• bıraderım sımdı nabıosun bılıyomusun 33 lıraya guzel bı acik parfum alıorsun karıstırıosun tutun kolnys fln ıste iniyosun cadeye tam 11 kere bagriyorsun cekıosun bak bura cok onemlı. Ondan sonra gıdıosun tmm mı bu islemi 7 kere yapiorsun ka 1lt parfum olcak ondan sonra acik parfumcu acabilirsin tek yumrukla kardesım,cok ıyı

• quote:

Orijinalden alıntı: The Beter Ali

bıraderım sımdı nabıosun bılıyomusun 33 lıraya guzel bı acik parfum alıorsun karıstırıosun tutun kolnys fln ıste iniyosun cadeye tam 11 kere bagriyorsun cekıosun bak bura cok onemlı. Ondan sonra gıdıosun tmm mı bu islemi 7 kere yapiorsun ka 1lt parfum olcak ondan sonra acik parfumcu acabilirsin tek yumrukla kardesım,cok ıyı

:)
    Benimle mi dalga geçiyorsun yoksa kan emici dünkü b.k firmalar ile mi? :)

• Tam olarak maaliyet vs bilmiyorum ama 3 sene önce mağazada çalışırken mağaza müdürüm Esenyurtta işlek caddede kuzeniyle açmıştı. Başına bi tane bayan eleman koymustu adam izinli gününde gidiyodu eminönüne parfumun yanına satılacak şal, takı, toka vs alıyodu bu tarz dükkanlarda ek gelir getiricek şeyler çok önemli oluyor parfum alan yanında birşeylerde alabiliyor. Sonra işten ayrıldı dükkanın başına geçti şuan en son konuştuğumda esenyurtta bir avmdede dükkan açmıştı aylık 4 bin kira ödüyor. kar marjıda %50 %60 değişiyor parfümde 2.5 tlye alıp 5 yada 6 ya satıyordu.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.