Şimdi Ara

Açık Öğretim Lisesi Rehberi [ANA KONU] (65. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.450
Cevap
23
Favori
57.050
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6364656667
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Rica Ederim Hocam 2.EK SINAV İÇİN ÇOK TALEP VAR İNŞALLAH YAPARLAR BENDE O SINAVI BEKLEMEDEYİM.
  • fredy124 F kullanıcısına yanıt
    Hocam O KİTAPLARIN BASILI HALİ HALKEĞİTİMDE DAĞITILAN KİTAPLAR OLUYOR.

BAZI DERSLER DEDİĞİNİZ GİBİ 2 VEYA 3 ÇEŞİT YAYINCILIKLAR VAR

BURASI EN SIKINTI KISMI

BAZI DÖNEMLERİN SINAVI OLUYOR YENİ KİTAPLAR YANİ YENİ MÜFREDATTAN GELİYOR

BAZI DÖNEMLERİN SINAVLARI OLUYOR EN ESKİ MÜFREDATTAN GELİYOR.

HERKEZ BUNDAN ŞİKAYETÇİ HOCAM EMİN OLABİLİRSİNİZ.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jezxy

Hocam O KİTAPLARIN BASILI HALİ HALKEĞİTİMDE DAĞITILAN KİTAPLAR OLUYOR.

BAZI DERSLER DEDİĞİNİZ GİBİ 2 VEYA 3 ÇEŞİT YAYINCILIKLAR VAR

BURASI EN SIKINTI KISMI

BAZI DÖNEMLERİN SINAVI OLUYOR YENİ KİTAPLAR YANİ YENİ MÜFREDATTAN GELİYOR

BAZI DÖNEMLERİN SINAVLARI OLUYOR EN ESKİ MÜFREDATTAN GELİYOR.

HERKEZ BUNDAN ŞİKAYETÇİ HOCAM EMİN OLABİLİRSİNİZ.

Öncelikle yanıtın için teşekkür ederim... Peki örneğin MAT3 ün ders kaynağını indirdiğimde dosya adı MAT3-4 yazıyor... Kitap ANADOL yayıncılık ve toplam 5 üniteden oluşuyor... Bu kitap ve 5 ünite hem mat3 hem mat4 ü mü kapsıyor acaba... Mat3 e şimdiden çalışmak isteyen biri hangi konulara çalışmalı... Bu konuda bi tavsiyen var mıdır acaba?

• fredy124 F kullanıcısına yanıt
    Hocam Sana Basit Bir Örneğini Söyleyim

Çıkmış Soruları Sayfasına Gel

http://aol.meb.gov.tr/www/sinav-arsivi/icerik/15

Matematik 3

ve

Matematik 4

Derslerine Bak

Soruların Genelde Dağıtımı Bütün Konularıdan 2 tane veya 3 tane şeklinde gidiyor.

oradan İstersen hani hangi kitabana ne kadar çalışacağını hangi müfredatta kalabileceğini kestirebilirsin.

hemde gelecek sınavda aşağı yukarı gelicek soruları görürsün.
  • quote:

Hocam Sana Basit Bir Örneğini Söyleyim

Çıkmış Soruları Sayfasına Gel

Matematik 3

ve

Matematik 4

Derslerine Bak

Soruların Genelde Dağıtımı Bütün Konularıdan 2 tane veya 3 tane şeklinde gidiyor.

oradan İstersen hani hangi kitabana ne kadar çalışacağını hangi müfredatta kalabileceğini kestirebilirsin.

hemde gelecek sınavda aşağı yukarı gelicek soruları görürsün.

Anladım, teşekkür ederim...

• Jezxy kullanıcısına yanıt
    Hocam merhabalar, benim şu anda 145 kredim ve 1 zorunlu dersim var.
    Liseyi yaza kadar bitirmeyi düşünüyorum, (Yaza kadar bile bırakmam ama) Üniversite kazansak bile ek sınavlarla bitirebiliyor muşuz, doğru mudur?
    Haziranda yapılacak üniversite sınavına girebilir miyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DonquixoteDoflamingo. -- 22 Ekim 2017; 9:27:21 >
  • DonquixoteDoflamingo. kullanıcısına yanıt
    Hocam Önünüzde 3 TANE DÖNEM SINAVI VAR BUDA 35 KREDİDEN 105 KREDİ ALMA İMKANINIZ OLDUĞUNU GÖSTERİYOR

SİZEDE 47 KREDİ LAZIM ÖNÜMÜZDEKİ ARALIK SINAVINDA 35 KREDİ ALIRSANIZ 12 KREDİLİK FAZLA UMURSAMAYACAĞINIZ RAHAT VEREBİLECEĞİNİZ MART NİSAN AYINDA GİRECEĞİNİZ BİR SINAV DAHA KALICAK.

ŞİMDİ EK SINAVLAR İSE HER DÖNEM ŞARTLARINI AOL BELİRLİYOR

BU DÖNEM SADECE TOPLAM DÖNEMİ 8 VE ÜSTÜ ÖĞRENCİLER GİREBİLİCEK DEDİ. GEÇEN DÖNEM 153 DÜ YANLIŞ HATIRLAMIYORSAM BÖYLE KREDİ ŞARTI KOYMUŞTU MİNUMUM BU KREDİYE SAHİP KİŞİLER GİREBİLECEK DİYE EK SINAVA.

BU KREDİ VE BU ZORUNLU DERS İLE ÜNİVERSİTE SINAVLARINA BAŞVURU YAPABİLİRSİNİZ.
    Geçen yapılan ek sınava girmiştim, toplam dönemim 12 gözüküyor.
    2 tane sınav kaçırmasaydım belki şu an mezundum
    Teşekkür ederim, herkese başarılar.
  • quote:

Bir Dönem İçersindne 35 Krediden Fazla Seçim Yapılamıyor

ve ZORUNLU DERSLERİNİZ 0 İNDİRMENİZ LAZIM MEZUNİYET İÇİN ŞART

Eğer Zorunlu Dersleriniz 35 Krediden Az Tutuyorsa Yanına SEÇMELİ DERS EKLEYİP

TOPLAM KREDİNİZİ FAZLALAŞTIRABİLİRSİNİZ.

Buda Diploma Puanı Olarak Size Dönüş Yapar.

Kredimin yeterli olduğunu belirttim zaten. Yani şimdi sizin dediğinize göre ne kadar kredi o kadar diploma notu mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Homo.sapiens.sapiens H kullanıcısına yanıt
    Aynen Hocam Mezun Aşamasına Kadar Ne Kadar Çok Kredi O Kadar Yüksek Diploma Puanı Gelir.
    Ne kadarlık bir etki oluyor bu hocam, ben son sene açık liseye geçtim ve 232 kredim var. Sizce seçmeli dersler almalı mıyım ?
  • Seleukos S kullanıcısına yanıt
    Listendeki Her Ders Farklı Krediye Sahip BU YÜZDEN BAŞARILI OLDUĞUN TÜM DERSLERİN PUANI DİPLOMA PUANI OLARAK GERİ DÖNÜŞÜ SANA OLUR

SEÇMELİ DERSLERİN LİSTEDE OLMASI

ÖNCE ÖĞRENCİNİN DERS SEÇİMİ YAPARKEN İLK ORTAK DERSLERİ VERMESİ GEREKİYOR EĞER ORADA 192 PUANI BULAMAZ İSE

SONRADAN SEÇMELİ DERSLERİ YÖNELEREK MEZUN ETMEK.

SİZ ORTAK DERSLERİ RAHATLIKLA VEREBİLECEĞİNİZİ DÜŞÜNÜYORSANIZ 35 KREDİLİK DERS SEÇİMİ YAPARKEN EĞER LİMİT KALIRSA DERS EKLEYİN.

DİPLOMA PUANIN HESABI BU ŞEKİL MEZUN OLMADAN KENDİNİZDE HESAPLAYABİLİRSİNİZ.

Açık Öğretim Lisesi Rehberi [ANA KONU]

• Hocam ben kitaplari almadim internetten cikmis sorularla calismayi dusunuyorum ama yakin gecmiste cikan sorulari nasil bulucam bulduklarimin dogru oldugunu nasil anliyicam biraz bana da yardimci olursaniz sevinim

Yukarida bi arkadasa yardimci olmussunuz fakat ben tam olarak anlamadim hocam banada bi yardimci olurasaniz sevinirim

• Bu arada lise sonum ortalama bi ogrenciyim bu sene gectim aciga cikmis sorulardan calismak yeterli mi baska hangi kaynaklari onerirsiniz hocam iyi bir ortalamayla kapatmak istiyorum

• Hocam KİTAPLAR KASIM ORTASI GİBİ GELİCEK FAKAT ARALIKTA SINAV VAR HAZIRLAMANIZ PEK KOLAY DEĞİL

http://aok.meb.gov.tr/test/dk/

BU SİTE RESMİ AÇIK LİSENİN SİTESİ VE BURADAKİ KİTAPLARIN BASIMI HALK EĞİTİMDEN TEMİN EDECEĞİNİZ KİTAPLAR OLUYOR.

DERSLERE BURADAN ÇALIŞABİLİRSİNİZ.

BU SİTEDE RESMİN AÇIK LİSENİN SİTESİ YİNE DÖNEM SINAVLARI VE OLAN EK SINAVLAR BURADA

GEÇMİŞ SORULAR İŞE YARIYOR FAKAT

BU DÖNEM 2017 MÜFREDATI OLARAK ÇOGU YENİ BASIM KİTAPLAR GELDİ FAKAT KONU İÇERİKLERİ AYNI GİBİ

SINAV OLACAĞINIZ DERSLERİN KİTAPLARINI İNDİRİP

ÇIKMIŞ SORULAR İLE KIYASLAMA YAPIN EĞER AYNI İSE ÇIKMIŞ DÖNEM SORULARI VE BENZERLERİ BU SINAVDADA OLUCAK DEMEKTİR

# BAŞARILAR DİLERİM.

• hocam merhaba. Şuan ders bilgileri alınan kısmında 35 kredilik ders otomatik olarak seçilmiş sistemden. Benim şuan kredim 200lerde. Seçmeli bir sürü ders var. Ben sadece zorunlu olanlara girmek zorundayım değil mi?
  • saymynameyo kullanıcısına yanıt
    Hocam OTO SEÇME OLAYI 35 KREDİLİK DÖNEM SINAVLARI İÇİN BELİRLENMİŞ LİMİT VAR

BU 35 KREDİYİ ZORUNLU DERSLERİ İLK ALIP YANI ORTAK DERSLER

GERİSİNİ MECBUR SEÇMELİ OLARAK DOLDURUYOR.

SİZ İSTERSENİZ SADECE ORTAK DERSLEREDE GİREBİLİRSİNİZ

İSTERSENİZ FAZLA DİPLOMA PUANI İÇİN SEÇMELİ DERSLERE GİRİP BAŞARILI OLUP 200 KREDİYİ DAHADA YÜKSELTİP FAZLA DİPLOMA PUANI ALIRSINIZ.
    Tamam hocam sağolasın
  • Ya arkadaş su fizik dersinden hiç anlamıyorum kafam karışıyor diğer tüm dersler 5 6 dönem dersleri hepsini geciyorum su fizikden anlamıyorum bi turlu almıyor kafa deliricem ya :d

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler sinava az kaldi kitaplar hala verilmedi pdfdende calisamiyorum. Her ders 200 sayfa ya. Theinek sitesini kullanan var mi? Nasil sizce? Onla calisilir mi? Müfredat değişti diyorlar da

• 
Sayfa: önceki 6364656667
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.