Şimdi Ara

Açık Öğretim Lisesi Rehberi [ANA KONU] (63. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.449
Cevap
23
Favori
57.062
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6162636465
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: HIGHER

bu ek sınavda, hangi derslerden sınav olacağız, ne zaman seçme olacak?

Bugün Son Günü ATM BAŞVURU YAPIP ARDINDAN ÖĞRENCİ HESABINIZDA DERS SEÇİMİ YAPILIYOR.

Normal Dönem Sınavı gibi düşünün 35 kredi limitiniz var

ona göre ders seçip kredi topluyucaksınız veya zorunlu derslerinizi azaltıcaksınız.
  • Açık Öğretim Lisesi Rehberi [ANA KONU]

EK SINAV BAŞVURU İŞLEMLERİ SONLANDIRILMIŞTIR.

ÖĞRENCİ GİRİŞİ ÜZERİNDEN DERS SEÇİM EKRANI KAPATILMIŞTIR.

Herkeze Başarılar Dilerim ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jezxy -- 28 Eylül 2017; 18:25:5 >
  • Jezxy kullanıcısına yanıt
    Hocam seçtiğimiz dersleri nereden görecez?
  • yardımcı olur musunuz dönem derslerinden 2017/1 seçiyorum ve seçtiğim dersler gözükmüyor???

Açık Öğretim Lisesi Rehberi [ANA KONU]
  • quote:

yardımcı olur musunuz dönem derslerinden 2017/1 seçiyorum ve seçtiğim dersler gözükmüyor???

2016-4 bölümünde görebilirsin.

2017-1 derslerini daha seçmedik.

• quote:

Orijinalden alıntı: Litendria

quote:

yardımcı olur musunuz dönem derslerinden 2017/1 seçiyorum ve seçtiğim dersler gözükmüyor???

2016-4 bölümünde görebilirsin.

2017-1 derslerini daha seçmedik.

teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HIGHER -- 2 Ekim 2017; 12:37:27 >

• sınav giriş yerleri ne zaman yayınlanacak acaba?
  • HIGHER kullanıcısına yanıt
    Hocam AZ KALDI SINAVA PERŞEMBE CUMA Açıklanır

Yarın Açıklanır Diye Umuyorduk Ama YARIN EK SINAVA KATILIM İÇİN SON GÜN. Üniversiteyi Kazanmış Kişiler İçin Kayıt Gününü Yarına Kadar Uzattılar.

• " ÖĞRENCİ GİRİŞİ YAPIP ---> ÖĞRENCİ GENEL BİLGİLER (Altında) ---> Sınav Giriş Belgesine Ulaşabilirsiniz.

1.Oturum 07 EKİM 2017 CUMARTESİ : 09:30
    2.Oturum 07 EKİM 2017 CUMARTESİ : 14:00
    3.Oturum 08 EKİM 2017 PAZAR : 09:30

Sınava Giren Herkese Başarılar Dilerim ...

Sınava Girerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

• Adayların sınava girerken; Sınav Giriş Belgesi ile birlikte geçerli kimlik belgesini (Fotoğraflı Nüfus Cüzdanı, Geçici Kimlik Belgesi, Pasaport, veya Sürücü Belgesi herhangi birini ) yanında bulundurmaları gerekmektedir. Öğrenci Kimlik Kartını yanında bulundurmaları da yararlarına olacaktır.

• Adayların sınavlara; çanta, cep telefonu, saat, kablosuz iletişim sağlayan cihazlar ve kulaklık, kolye, küpe, bilezik, yüzük, broş v.b. eşyalar ile her türlü elektronik ve/veya mekanik cihazlarla girmesi yasaktır.

• Adaylar sınavlarda yumuşak uçlu kurşun kalem ve silgi bulundurmalıdır.

• Adaylardan, Sınav Yürütme Kurulu tarafından yedek salonda sınava alınması uygun görülenler, her ne sebeple olursa olsun Sınav Giriş Belgesinde belirtilen bina ve salon dışında başka bir merkezde sınava giremez.

• Yedek salonda sınava girecek adayların, sınavına girecekleri dersin adı (İngilizce 5 gibi) ile birlikte dersin kodunu cevap kağıdına mutlaka kodlamaları gerekmektedir.

• Bireysel veya toplu olarak kopya çeken veya kopya çektirilmesine imkân sağlayan kişiler, hapis cezası ile cezalandırılır. Detaylar aol.meb.gov.tr ve maol.meb.gov.tr adreslerinde yayınlanmıştır.

• Açık Öğretim Lisesi Rehberi [ANA KONU]

! SON GÜN 12 EKİM 2017 MESAİ BİTİMİNE KADAR !

Açık Öğretim Okullarının 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı 1. dönem ilk kayıt ve kayıt yenileme iş ve işlemleri, 22 Eylül 2017 tarihinde tamamlanmıştır.Ancak, Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından örgün eğitim okullarına yerleşemeyen öğrencilere, 30 Ekim 2017 tarihine kadar boş kontenjanlara başvuru hakkı verilmiştir.

Bu nedenle, Genel Müdürlük Makamının 04.10.2017 tarih ve 15821464 sayılı Olur´u ile Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi ve Açık Öğretim İmam Hatip Lisesinin ilk kayıt işlemlerinin söz konusu öğrenciler için 30 Ekim 2017 mesai bitimine kadar açık olması ve ayrıca

Açık Öğretim Lisesi,
    Mesleki Açık Öğretim Lisesi,
    Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi

herhangi bir nedenle ilk kayıt veya kayıt yenileme yaptıramayan

öğrenciler için ilk kayıt ve kayıt yenileme iş ve işlemlerinin, 12 Ekim 2017 mesai bitimine kadar açık olması kararlaştırılmıştır.

• Arkadaşlar bende kayıt oldum lise 1'den başlıcağım inşallah hakkımızda hayırlısı. Kafama takılan bir soru var bu kredi nasıl oluyor 192 krediyi aşarsak mezun oluyormuşuz galiba acaba krediler kaç puan atıyorum türkçeden 10 soru net çektik kaç kredi oluyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 131murat 1 kullanıcısına yanıt
    Hayırlısı Olsun.

Hocam SİZE VERİLEN ÖĞRENCİ NO İLE ŞİFRENLE

AOL'E ÖĞRENCİ Girişi yapıp Öğrenci Genel Bilgilerinin

Altında Ders Bilgileri (Genel) Var

ve Ortada Açılan Yerde Alabileceği Dersler Kısmı Var

Burada HER DERS Belli Bir Kredi Oranına Sahip

Mesala MATEMATİK - 1 6 Krediye Sahip

Eğer SİZ MATEMATİK - 1 DERSİNDEN SINAVA GİRİP 20 SORUDA 9 DOĞRU CEVAP YAPARSANIZ 45 PUAN ALIRSINIZ BUDA MİNİMUM GEÇME PUANI OLUYOR

VE 6 KREDİ ALIRSINIZ

ORADA ORTAK YAZAN TÜM DERSLERİ VERMEK ZORUNDASINIZ

KREDİ BİLGİLERİ KISMINDA ZORUNLU DERSLER SAYISI VAR ORAYI 0 İNDİRMENİZ LAZIM

VE 192 KREDİ YADA 192'Yİ aşıcak krediyede sahip olunca mezun oluyorsunuz.
  • ders seçimleri başladı mı ?
  • 7-8 Ekim 2017 tarihlerinde yapılacak olan EK SINAV SONUÇLARI SİSTEME AKTARILDIKTAN SONRA ders seçimlerini yapabileceklerdir. İLK KAYIT yaptıran öğrencilerimizin ise ders seçimleri OTOMATİK olarak yapılacaktır.

Sınav OLDU HOCAM AÇIKLANMASINDAN SONRA DERS SEÇİMİ YAPILICAK OCAK AYININ.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jezxy

7-8 Ekim 2017 tarihlerinde yapılacak olan EK SINAV SONUÇLARI SİSTEME AKTARILDIKTAN SONRA ders seçimlerini yapabileceklerdir. İLK KAYIT yaptıran öğrencilerimizin ise ders seçimleri OTOMATİK olarak yapılacaktır.

Sınav OLDU HOCAM AÇIKLANMASINDAN SONRA DERS SEÇİMİ YAPILICAK OCAK AYININ.

açıklansada yapsak o zaman
    ders seçimi yazıyor değil mi ?
  • Aynen Müdür Sınav Sonuçları Açıklandığı GÜN DERS SEÇİMİ EKRANIDA AÇILICAK
  • Beyler yeni kayit olucamda sinavlara girecekmiyim yinede ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alpacino99 -- 12 Ekim 2017; 7:39:16 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Alpacino99 A kullanıcısına yanıt
    Ocak Ayında Sınav Olucak Onla Birlikte Sizde Kredi Tamamlamak İçin Sınavlara Girmeniz Gerekiyor.
  • Yahu bunlar ne yapmaya çalışıyorlar. ha bire süre uzatıyorlar
  • byJuck kullanıcısına yanıt
    HOCAM BU EK SÜRE SADECE "TEOG SINAVIYLA HERHANGİ BİR ÖRGÜN EĞİTİM OKULUNA YERLEŞEMEYEN ÖĞRENCİLERE" Verildi Açık Lisede Okuyan Veya İlk Kez Kayıt Yaptırıcak Kişilere Değil
  • 
Sayfa: önceki 6162636465
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.