Şimdi Ara

Açık lise 260 kredim var

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
1.788
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 12. sınıfım. Bu dönem için geçtim ve 260 kredim var. 192'yi geçtiği için sadece zorunlu dersleri alsam olur mu? Halk eğitimde 35'e tamamla dedi.

• Halk eğitimdeki söyleyememiş hocam, sistem açısından her dönem 35 kredilik ders alınması gerekiyor, fakat hepsinden girmek zorunda değilsin, yalnızca zorunlu dersleri alırsın, seçmeliler de kredi doldurmak için gelir, onları işaretlemek zorunda değilsin zaten.
  • Ve ayrıca ortak yazan derslerin hepsini almak zorunda mıyım?
  • Açık lise 260 kredim var

Hocam yine sormayı unuttum.

Bir de aldığım kredi arttıkça ve onlardan iyi notlar alırsam obp artar mı? Mesela ben seçmeli de aldım, onda da başarılı oldum. Seçmeli almazsam alacağım nottan daha yüksek mi olur?
  • Moving On kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam, sağolun. Diğer sorularıma da bakabilir misiniz rica etsem?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Just_brtsh

Hocam yine sormayı unuttum.

Bir de aldığım kredi arttıkça ve onlardan iyi notlar alırsam obp artar mı? Mesela ben seçmeli de aldım, onda da başarılı oldum. Seçmeli almazsam alacağım nottan daha yüksek mi olur?
    Evet hocam, yalnızca işaretlediğin ve başarılı olduğun dersler OBP puanına etki eder, istersen full çekebileceğini düşündüğün seçmelileri de işaretleyebilirsin OBP artırmak için.

Ve hocam kaç zorunlu dersin kaldığına bağlı ortak dersleri alma konusu, bence siz otomatik ders seçimi yapın, genelde öyle yapınca bütün zorunlu dersleri seçiyor yanına da seçmeli filan ekliyor.

• Anladım gibi hocam, ben kendi sevdiğim derslere bakayım o zaman zorunlu derslerin yanında. İlk dönem not ortalamam 96 idi hocam, 2. dönem açık öğretimi nasıl hesaplayabilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Just_brtsh -- 21 Ocak 2019; 20:18:35 >
  • quote:

Anladım gibi hocam, ben kendi sevdiğim derslere bakayım o zaman zorunlu derslerin yanında. İlk dönem not ortalamam 96 idi hocam, 2. dönem açık öğretimi nasıl hesaplayabilirim?
    Hocam onun için gidip halk eğitimden örgün eğitimdeki derslerinin notlarını isteyeceksin, sana hepsini içeren bir kağıt verecekler, açık lise sınavından sonra da onları da ekleyip bütün derslerin ortalamasını hesaplayacaksın, bildiğim kadarıyla bu şekilde oluyor.
  • Benim 290 kusurdu sadece 3 zorunlu dersi aldım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    O ortalamaları biliyorum hocam, sormak istediğim şey 2. dönem açık lisedeki bu dönem (2. dönem) ortalamam nasıl hesaplanacak anlayamadım.
  • Yoğurtlu Ayran kullanıcısına yanıt
    Hocam zorunlu dersler ortak yazanlar mı?
  • quote:

O ortalamaları biliyorum hocam, sormak istediğim şey 2. dönem açık lisedeki bu dönem (2. dönem) ortalamam nasıl hesaplanacak anlayamadım.
    Bu dönem başarılı olduğun dersler ile örgün eğitimdeki bütün derslerinin ortalaması alınacak ve bir sonuca varılacak hocam.
    Hocam sizi çıldırtacağım galiba ama sormak istediğim şey bu dönem başarılı olduğum derslerin ortalaması nasıl alınacak. Mesela matematikte 20 soruda 19 yapmak 95 sayılacak, aynı şey edebiyat vs.. olucak ve ağırlıklı not ortalaması mı hesaplanacak kredilerin fazlalığına göre?
  • quote:

Hocam sizi çıldırtacağım galiba ama sormak istediğim şey bu dönem başarılı olduğum derslerin ortalaması nasıl alınacak. Mesela matematikte 20 soruda 19 yapmak 95 sayılacak, aynı şey edebiyat vs.. olucak ve ağırlıklı not ortalaması mı hesaplanacak kredilerin fazlalığına göre?
    Her dersin etkisi farklı hocam, bazıları daha çok etki ediyor fakat hepsi üzerinden bir sonuca varılıyor. En önemlisi matematik, 6 kredi olduğu için aldığın nota bağlı olarak bayağı etki ediyor, aynı şekilde edebiyat ta 5 kredi, yabancı dil 4 kredi vb. bu şekilde gidiyor.
  • Just_brtsh kullanıcısına yanıt
    Evet hocam edb din ing

Çok sağolun hocam, gerçekten çok yardımcı oldunuz.
    Bende çok fazla çıktı hocam resimdeki gibi. Açık lise 260 kredim var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Just_brtsh -- 21 Ocak 2019; 20:34:2 >
  • quote:

Çok sağolun hocam, gerçekten çok yardımcı oldunuz.
    Rica ederim hocam.
  • Just_brtsh kullanıcısına yanıt
    Hocam 2.dönem geçtiniz değil mi yanlış anlamadiysam?

Ondan dolayı olmuştur bu durum, şayet listedeki derslerin yarısını biz 1.dönem vermiştik.
    Merak etmeyin ama felsefeler filan çok kolay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yoğurtlu Ayran -- 21 Ocak 2019; 22:30:21 >
    Evet hocam. Anladım, sağolun yorumlarınız için :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.