Şimdi Ara

AÇIK CEZAEVİ İZİNLERİ 6 AY UZATILDI 2021

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
828
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Açık Cezaevi izinleri Kovid 19 nedeniyle 6 ay uzatıldı.

Mustafa Arılıkyoutube
    Mahkumlara 'Covid-19' müjdesi: İzinler 6 ay daha uzatılıyor. 90 bin hükümlünün merakla beklediği cezaevlerindeki Covid 19 izni uygulaması için nihai karar verildi. Süre 6 ay daha uzatılıyor. Söz konusu adım, Meclis'te görüşmeleri devam eden 5. Yargı Paketi ile hayata geçirilecek. Koranavirüs nedeniyle açık cezaevinde bulunan binlerce hükümlü izinli sayılarak, 15 Nisan 2020’de evlerine gönderildi. Bugüne kadar tam 9 kez uzatılan Covid 19 izni 30 Kasım’da da sona eriyordu. Kabine toplantısında ele alındı. HaberTürk'te Fevzi Çakır'ın haberine göre, 8 Kasım'da yapılan kabine toplantısında konu ele alındı. İzin uygulamasına son verilmesi yönünde görüş birliğine varıldı. Bu karar sonrası Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü'nden açıklama geldi. "Covid 19 izin dönüşü" başlıklı açıklamada, izin uygulamasının 30 Kasım'da son bulacağı belirtildi. Dönüşte izlenecek sağlık protokolü maddeler halinde anlatıldı. Ancak vaka sayılarındaki artış ve cezaevine dönecek hükümlülerin sayısının 90 bin dolayında olması bu kararın gözden geçirilmesine neden oldu. Bilim Kurulu'nun tavsiyeleri doğrultusunda, izin uygulamasının 6 ay daha uzatılması benimsendi. Takvimdeki sıkışıklık da dikkate alınarak, aranan formül 5. Yargı Paketi'nde bulundu. İzin uygulamasının 6 daha uzatılmasına ilişkin hüküm, bir önerge ile Meclis Genel Kurulu'nda salı günü görüşmeleri devam edecek olan 5. Yargı Paketi'ne eklenecek. Düzenlemenin Genel Kurul'da kabul edilmesiyle 90 bin dolayında hükümlü 6 ay daha dışarda kalacak. Adalet Bakanlığı verilerine göre, cezaevlerinde halen 295 bin dolayında tutuklu ve hükümlü bulunuyor. Bunların; yaklaşık 3'te biri yani 90 bin dolayı 15 Nisan 2020'den beri kovid-19 izninden yararlandırılarak, cezalarını evlerinde çekiyor. En yeni gelişmelerden anında haberdar olmak için kanalımıza abone olmayı ve bildirimleri açmayı unutmayın.. Kanalıma Abone olmak için: https://www.youtube.com/channel/UCeQHDjwpbzJKrqbCOlVmyvg?sub_confirmation=1 Selamlar ben Mustafa Arılık ! Youtube henüz yeni başladım. Kanalımda oyun, oyun tanıtım, eğitim, eğlence, vlog, ve sizlere bazı konularda yardımcı olabilmek amacıyla ''nasıl yapılır'' videoları paylaşıyorum. Ayrıca iyi bir ''Pubg Mobile'' oyuncusuyum. Videoları montaj yaparken çok eğleniyorum ve birçok komik anlar yaşıyorum. Hergün yeni video paylaşıyorum. Eğer sizde bana katılmak isterseniz kanalıma abone olabilirsiniz.
    https://www.youtube.com/watch?v=JPePF17qxig&t=2s

• Bir sokak röportajında COVID-19 sebebiyle izinli çıkan, çıktığına pişman olan bir mahkum vardı. Dışarısı içerden daha beter diyordu. Anlayın artık.

• biraz daha uzatılırsa hepsinin ceza süresi dolacak, ceza çekmeden çıkmış olacaklar.  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Redeemertr -- 21 Kasım 2021; 16:5:28 >
  • Aman uzatılsın.
    Bunlar bir çıkarıp bir içeri sokmaktan iş yapamaz olduk...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Suçluların ödüllendirildiği ülke

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Suç işleyenlere madalya verilsin.  

• Hepsi dışarıda. Adam vuran bile salındı.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.