Şimdi Ara

ACİİLLL YARDIM LÜTFEN WIN 8.1 KURULUM HK

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.342
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese merhaba. Lenovo bilgisayarıma format attım 8.1 yüklemek için. Kuruluma geçtim usb ile kurulum yapıyorum, key girdim dosyalar kopyalanıyoru vs geçtim güncelleştirmeler yükleniyor dedi sonra tamamlanıyor kısmına gelmeden önce "windowsun devam edebilmesi için yeniden başlatılması gerekiyor" diyor ama bir türlü yeniden başlatmıyor. Bu durumda ne yapmam gerekiyor lütfen yardım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu ekranda yarım saat kadar bekledim hala yeniden başlatmadı ne yapmam lazım ??
     ACİİLLL YARDIM LÜTFEN WIN 8.1 KURULUM HK

• Beklemeye devam et bir süre sonra reboot eder...
  • quote:

Orijinalden alıntı: SysEdit

Beklemeye devam et bir süre sonra reboot eder...

Normalde 10-15 saniyede ediyor hocam izlediğim videolarda. Bende yarım saatten fazla sürdü hala tık yok. Bu kaçıncı kez iptal edip baştan başlayışım hem de. Başka çözümü yok mudur bunun ?

• Bazı makinelerde uzun sürüyor 1-2 saat bekleyen arkadaşlar vardı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: SysEdit

Bazı makinelerde uzun sürüyor 1-2 saat bekleyen arkadaşlar vardı...

Yeniden başlatılması gereken yerlerde kendim power tuşuna basılı tutarak kapattım, sonra yeniden açtım bu sayede geçtim bu aşamaları. Bir sıkıntı olmaz heralde

• Olacağını sanmıyorum...
  • SysEdit kullanıcısına yanıt
    Hocam kusura bakma seni de rahatsız ediyorum ama bilgisayarda anlam veremediğim bir sıkıntı var. Hiçbir şekilde yeniden başlat yapmıyor. Ekran kararıyor fakat yeniden başlatmıyor.
  • Donanımsal bir sıkıntı olabilir...
  • moral83 kullanıcısına yanıt
    Hocam formatı sorunsuz attığınıza emin misiniz? Temiz bir format atın sorun düzelir, eğer daha önce bununla ilgili bir sorun yaşamadıysanız...
  • benim şahsi fikrimde o yönde

google da win 8.1 kurulumu ile ilgili yazılı ve video olarak bolca kaynak bulabilirsiniz

şu şekilde yapın....
    1) disk de dosyalarınız var ise.. öncelikle onları yedekleyin (bunun için cd den çalışan windows ve linux yazılımları var)
    2) disk deki eski partition ları tamamen silin ve quick format ile de diskli formatlayın
    3) yeni kurulum aşamasında diskinizin boyuna ve c ye yüklemeniz gereken dosya miktarına bağlı olarak c kısmını belirleyin.. misal çok oyun oynayan biri iseniz ve diskiniz de 500gb dan büyük ise 150-200gb lık bir c alanı size yeterli olabilir. Ama standart programları yükleyip internet de gezinme işlemi yapacaksanız 80-100gb lık bir c alanı yeterli olacaktır
    4) kurulum sonrasında d diskini oluşturmayı da unutmayın. özellikle belgeler resimler gibi size sürekli lazım olacak dosyaları diskin d kısmında muhafaza ediniz. ilerde yeniden windows kurmanız gerektiğinde sadece c kısmı silerek dosyalarınızı korumuş olursunuz

• quote:

Orijinalden alıntı: 20052006

Hocam formatı sorunsuz attığınıza emin misiniz? Temiz bir format atın sorun düzelir, eğer daha önce bununla ilgili bir sorun yaşamadıysanız...

Hocam sıkıntı orada ya zaten. Format atarken yeniden başlaması gereken yerde yeniden başlamıyor. Videolara baktım bir adımda mesela yeniden başlayacak dedikten 15 sn sonra yeniden başlıyor, ben o adımdan sonra yarım saat bekledim yine yeniden başlamadı. Bu durumda ne yapacağımı ben de bilmiyorum. Şu anda bilgisayarım ne yeniden başlatma işlemini yapabiliyor ne de uyku moduna girebiliyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.