Şimdi Ara

ACER YENİ ÜRÜN - ACER 5920 (T9300) - 3 GB RAM - 8600 GT 512 MB (26. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.028
Cevap
2
Favori
79.072
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: cehennemli

walla montayeri, mendux a bu kadar yüklenme yahu :) adamı yoruyorsun, bi ara kahve ısmarla bari teşekkür niyetine :D
    bu arada bugün intel turbo memory i vatan bilg. a sordum.. adamların haberi bile yok...

Ebayden aldım 60$ gibi bişi tuttu, aslında daha ucuza alabilirdim ama sabredemedim ihalenin bitmesini. Bu arada başka alıp takmayı düşünen varsa ilk basta donanımı tanıtmada problem olabiliyor korkmayın, bios updatei yapınca sorun ortadan kalkıyor, benimde bir an içime oturuyordu valla neyse düzeldi sonra.

Bu arada memoryi taktıktan sonra henuz bir fark sezmedim.
  • Acer'ın T9300 işlemcili 320 gb lık modelini aldım. Vistayı sildim xp professional yükledim s video dan görüntüyü ekrana aktardım ( mkv 264 kodekli filmler için ) S-PDIF çıkışındanda optik kablo ile sesi kendi amfime aktardım ( Dts,dolby digita 5.1 destekli) amfi optik i görmesine rağmen sesi 2 kanal dolby digital olarak alabildim. Laptop un kendi üzerindeki realtek ses kartımdan surraund olarak ayarladığımda dijital olmayan 5 kanal ses aldım. Acaba 5.1 dolby digital veya dts ses alamamamın sebebi nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bora arpınar -- 21 Nisan 2008; 16:55:19 >
  • Dün NFS prostreet i yükledim laptopa ama oynarken aşırı ısındı makinenin ekrana yakın olan sol tarafı crysis oynarken bile bu kadar ısınmıyor. Niye böyle oluyor acaba?
  • arkadaşlar bu ısınma sorunu haziran agustosta nolacak buna güzelbir bıyos olsa yada nvıdıa yenibir dırayvır cıkarsada bu ısınma sorunu ortadan kalksa tabi bu bir hayaldir
  • merhaba ben overclock yapan arkadaşların nasıl yaptığını öğrenmek istiyorum bn riva tuner la ayarlıyorum mhz leri sonra ok deyip çıkınca ayarlar default lanıo daha önce koruma var diyenler oldu ama bazı ark. yapıyor( mendux :D) yardım ederseniz sevinirim..

ikincisi 3 gün önce aldım laptopu bugün service pack nod 32 felan kurdum açılış iyi ama kapanış 3 dakka sürüyor :( nedeni tahmin eden

teşekkür ediyorum şimdiden umarım yanıt bulurlar...
  • bu arada birşey eklemek istiyorum, benm rundll32.exe hatası hala devam ediyor ama dikkatimi çeken şey şu,
    bende 174.31 yğüklüyken nette 174.74 e.kartı driver ını görünce dayanamayıp indirdim kurdum... 3d mark06 yaptım ama skor 174.31 driverından düşük çıktı nette baktım, harbiden 174.31 driver daha favori.. herkeste 3dmark2006 daha düşük çıkıyor 174.74 kurulu iken. sonra silip tekrar 174.31 e geri döndüm ama artık rundll32.exe hatası var başımda her oyun çıkışında.... bilginize, formatla işi çözebilirim sanırım ama daha acelesi yok :D şimdilik idare ediyor, 1 aylık alete format atmak istemiyorm :D

birde komandoxxx un dediği gibi ısınma sorunu ne olacak yaa...

quote:

Orjinalden alıntı: KOMANDOXXX

arkadaşlar bu ısınma sorunu haziran agustosta nolacak buna güzelbir bıyos olsa yada nvıdıa yenibir dırayvır cıkarsada bu ısınma sorunu ortadan kalksa tabi bu bir hayaldir

• quote:

Orjinalden alıntı: bora arpınar

Acer'ın T9300 işlemcili 320 gb lık modelini aldım. Vistayı sildim xp professional yükledim s video dan görüntüyü ekrana aktardım ( mkv 264 kodekli filmler için ) S-PDIF çıkışındanda optik kablo ile sesi kendi amfime aktardım ( Dts,dolby digita 5.1 destekli) amfi optik i görmesine rağmen sesi 2 kanal dolby digital olarak alabildim. Laptop un kendi üzerindeki realtek ses kartımdan surraund olarak ayarladığımda dijital olmayan 5 kanal ses aldım. Acaba 5.1 dolby digital veya dts ses alamamamın sebebi nedir?

Değerli arkadaşlar bu konuya cevap verecek kimse yokmu? Kimsenin başına gelmedimi bu söylediğim.
  • overclock için Ntune ya da rivatune kullanırsın yalnız öncelikle nforce driver olması lazım..(174.31 ör.) daha olmazsa yeniden kur bilgisayarı..yazılımsal bir sorun var gibi geldi bana...bi de ayarları yaptıktan sonra restart yapmayacan bilgisayarı

quote:

Orjinalden alıntı: zebil_77

merhaba ben overclock yapan arkadaşların nasıl yaptığını öğrenmek istiyorum bn riva tuner la ayarlıyorum mhz leri sonra ok deyip çıkınca ayarlar default lanıo daha önce koruma var diyenler oldu ama bazı ark. yapıyor( mendux :D) yardım ederseniz sevinirim..

ikincisi 3 gün önce aldım laptopu bugün service pack nod 32 felan kurdum açılış iyi ama kapanış 3 dakka sürüyor :( nedeni tahmin eden

teşekkür ediyorum şimdiden umarım yanıt bulurlar...

Senin kadar kimse ayrıntılı uğraşmamıştır ses olayıyla .. zaten görmüşsün galiba 5+1 hoparlör desteği yok gibi geldi bana.. dolby digital stereo desteği var.. kullanma klavuzunda da baktım göremedim 5+1 gibi bi ifade.
    Gelgelelim HDMI yoluyla 5+1 ses çıkışı alınabilir mi ..bu tartışılabilir

quote:

Acer'ın T9300 işlemcili 320 gb lık modelini aldım. Vistayı sildim xp professional yükledim s video dan görüntüyü ekrana aktardım ( mkv 264 kodekli filmler için ) S-PDIF çıkışındanda optik kablo ile sesi kendi amfime aktardım ( Dts,dolby digita 5.1 destekli) amfi optik i görmesine rağmen sesi 2 kanal dolby digital olarak alabildim. Laptop un kendi üzerindeki realtek ses kartımdan surraund olarak ayarladığımda dijital olmayan 5 kanal ses aldım. Acaba 5.1 dolby digital veya dts ses alamamamın sebebi nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mendux -- 22 Nisan 2008; 13:26:20 >

• quote:

Arkadaşım denetim masasında Acer HD Audio Manager da böyle bir ayar mevcut.. ben HDMI kablo ile 3LCD tv den ses ve görüntü aldım.. ses için ayarları denemen gerekiyor..

ACER YENİ ÜRÜN - ACER 5920 (T9300) - 3 GB RAM - 8600 GT 512 MB

• quote:

Orjinalden alıntı: mkelleci

quote:

walla montayeri, mendux a bu kadar yüklenme yahu :) adamı yoruyorsun, bi ara kahve ısmarla bari teşekkür niyetine :D
    bu arada bugün intel turbo memory i vatan bilg. a sordum.. adamların haberi bile yok...

Ebayden aldım 60$ gibi bişi tuttu, aslında daha ucuza alabilirdim ama sabredemedim ihalenin bitmesini. Bu arada başka alıp takmayı düşünen varsa ilk basta donanımı tanıtmada problem olabiliyor korkmayın, bios updatei yapınca sorun ortadan kalkıyor, benimde bir an içime oturuyordu valla neyse düzeldi sonra.

Arkadaşlar yeri değil biliyorum ama sayın mkelleci ebay den alışveriş yapmanın gittigidiyordan alışveriş yapmaktan kargo süresi dışında bir farkı var mı acaba?? gümrük işlemleri oluyor mu?? yoksa kargoyla kapına kadar geliyor mu?? hep merak ettiğim bir konudur..

• Arkadaşlar benim bilgisayarın touchpadin programı kendi kendine vista tarafından kapatılıyor.. touchpad kaydırmalar dışında çalışıyor ama kaydırmaya da o kadar alışmışım ki olmuyor böyle.. driveri kaldırıp tekrar yükledim ama durum değişmedi.. restartla düzeliyor.. karşılaşan ve sorunu çözen olduysa yardım lütfennn
  • quote:

Orjinalden alıntı: motanyeri

quote:

Arkadaşım denetim masasında Acer HD Audio Manager da böyle bir ayar mevcut.. ben HDMI kablo ile 3LCD tv den ses ve görüntü aldım.. ses için ayarları denemen gerekiyor..

ACER YENİ ÜRÜN - ACER 5920 (T9300) - 3 GB RAM - 8600 GT 512 MB

Motan yeri ben xp yüklediğim için bende o ayar yok direk realtek in ayar menüsünde ise 5.1 ve dts desteği yok 2 kanal dolby digital veya prolojik 5 kanal mevcut. Hdmi ile 5.1 dts veya dolby digital ses alabildinmi?

• Eğer bu sorunu çözemez isem pciexpress ses kartı alsam creative sorun çözülürmü 5.1 veya dts ses alınabilirmi?
  • ben de 5.1 ses sistemi yok tv den aldım sesi..
  • http://www.laptopvideo2go.com/forum/index.php?showforum=89
    174.93 nolu grafik driver ı yayınlanmış bilginize millet...
  • ya ben bios update i yapayım diyorum, aranızda biosu update eden varsa nasıl yapıldığını anlatabilir mi bu modelde? birde performans yönünden bariz bir fark yarattı mı??
  • quote:

Orjinalden alıntı: motanyeri

quote:

Orjinalden alıntı: mkelleci

quote:

Arkadaşlar yeri değil biliyorum ama sayın mkelleci ebay den alışveriş yapmanın gittigidiyordan alışveriş yapmaktan kargo süresi dışında bir farkı var mı acaba?? gümrük işlemleri oluyor mu?? yoksa kargoyla kapına kadar geliyor mu?? hep merak ettiğim bir konudur..

Gümrük aldıgın şeyin bedeli ile ilgili 100$ ın altındaki ürünlerde gümrüğe takılmıyor, bir sürü şey aldım ebayden ve diğer yabancı sitelerden hep 100$ ve 100euronun altında, hepside kapıma kadar geldi.

quote:

ya ben bios update i yapayım diyorum, aranızda biosu update eden varsa nasıl yapıldığını anlatabilir mi bu modelde? birde performans yönünden bariz bir fark yarattı mı??

Acerin sitesinden download ettiğin bir dosya var(3811.zip) onu extract ediyorsun, birkaç dosya ve swinflash diye bir folder olusturuyor, o folderin içinde ki swinflash.exe yi calıstırıyorsun gerisini kendi hallediyor. Performansla ilgili bir değişim görmedim fakat daha önce calısmayan intel turbo memoryim şimdi calısıyor.

• mkelleci, cvp için çok teşekkürler... birde şöyle bir soru, recovery bence çok iyi birşey, ben o bölümün silinmesini istemiyorum, bios update i bunun silinmesine etki eder mi? yada şöyle diyeyim, ne yaparsam bu bölüm silinir? silimemesi için ne yapmamalıyım :D
  • tşk mkelleci.. bende ebay e bakabilirim o zaman. cehennemli kardeş özellikle recovery bölümüne format atmadığın sürece oraya birşey olmaz.. yani hp de öyleydi.
  • yaw motanyeri ben denetim masasında Acer HD Audio Maneger diye bi simge göremedim nerden çıkıyor bu seçenekler, benim uygulamalarmı eksik yoksa
  • 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.