Şimdi Ara

Acer VN7 Almayı Düşünenler (Kullanıcıları) Kulübü (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
246
Cevap
2
Favori
15.191
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Bir şey sıkıntısız çalışıyorsa onu ellememek lazım. Tozun sebep olduğu sorunlar yoksa bu riskten ötürü makineyi açmamak lazım. Biraz zorlayınca çıt parçalar kırılabilir.

Konuya dönersek bende Pert Vn7 791g sahibiyim şöyle diyeyim parça konusunda Acerin kanunen 5 yıllık parça tedarik süresi dolduğu için bunların hiçbir parçası stokta yok. İstersende getirtmemek için fahiş fiyat çekiyorlar bana laptop rayiç fiyatının 3 katı fiyat çıktı sanada klavye touchpad bi 2000tl ister heralde

Çıkmasını bul al değiştir derim. Ben elimdekini parçalatacam yakın zamanda ama bu aralar iş güç var bende işten anlamıyorum başka hurdaya çıkmış vn7 ler illaki vardır temin edip değiştirirsin. Tamir edilebilirse tamir ettir ama sanmıyorum. Herkes tamir servisi yazıyor gidip veriyorsun açıyor kapatıyor abi olmadı bu değiştirmek lazım...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nazik cevabın için teşekkür ederim. İçerisindeki Ram a talip olduğumu ifade edeyim. Birde lehim kullanmayı biliyorsan o klavye kısmını söker misin? Beyaz bir soket siyah kilidi var. Bendeki siyah kilit kırıldı.

Ayrıca Acer vn7 791g nasıl pert oldu ki sende

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • fanını hiçbiryerde bulamıyorum
  • Merhabalar, hala bu laptop'ı kullanmaktayım, 8 GB RAM artık yetmemeye başladı ben de bir 8 GB daha alıp kullanmayı düşünüyordum, Aliexpress'ten Kllisre markalı ram alacaktım ama sonra arkadaşım kullanmadığı laptop'ının parçalarını satmak istediğini söyledi, değerlerine baktık bizdekiyle birebir aynı; 8 GB, CL11 1600 MHz, 1.35 V, sadece onunki Samsung marka bizdeki Kingston, farklı marka olması bi sorun çıkartır mı? Bir de Samsung olanın üstünde 11-13-F3 yazıyor, bizim Kingston'da 11-12-F3, bu da bir sorun çıkartır mı? Ram'in internette bulduğum bir ilanını da bırakıyorum üstünde değerleri yazıyor zaten:

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-dizustu-notebook-samsung-8-gb-performans-ram-828254205/detay

Bizim laptoplardaki RAM:

https://www.amazon.co.uk/Kingston-1333MHz-acr16d3ls1kfg-DDR3-PC3L-12800S-1600MHz/dp/B076F5TCF3

Fotoğrafını da ekleyim:

Acer VN7 Almayı Düşünenler (Kullanıcıları) Kulübü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SultanAhmet96 -- 8 Haziran 2020; 17:5:15 >

• Arkadaşlar bilgisayarımı düşürdüm plastik şarj kısmı çatladı çalışmasında hiçbir problem yoktu. Kasayı söktüm yapıştırdım kırılan vida yuvalarını yapıştırdım denemek için kapağı kapattım klavye çalışıyor lakin touchpad çalışmıyor bir aksilik mi var diye 5-6 kere flexi söktüm taktım diş fırçası ile temizledim soketleri falan ama nafile. Touchpaddeki küçük kare çip el yakacak derecede ısınıyor tahminim bir kısa devre var. Multimetre ile anakarttaki soketin bacaklarına baktım. 8 pin bir biriyle kesişmiyor ama touchpaddeki pinlerden 3. pin 7. ve 6. pin ile diyot modunda ötüyor sanırım kısa devre var toucpadde parçayı bulamadım. Tamirini yapıyorlar mı ne önerirsiniz

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.