Şimdi Ara

ACER V5-123 'ANA KONU'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
3.439
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bu bilgisayarı almak istiyorum. Hatta birazdan almayı düşünüyorum gidip ama kimseden fikir almaya fırsatım olmadı. Sizce nasıl bir makina?
    Daha çok office programları ve internet kullanımı için almayı düşünüyorum. Bilgisayarda hiç oyun oynamam. Bunu da tezimi yazabilmek için almayı düşünüyorum.

http://www.darty.com.tr/e_commerce/Notebook/ACER/V5-123-12104G50NKK-p-107730-c-24.htm

Acil cevaplarınızı bekliyorum. Teşekkürler!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DhAk -- 11 Mayıs 2014; 0:43:52 >

• Konu silinebilir.
    Bilgisayarı aldım. Teşekkürler.
  • memnun musun?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qqqqqq0 -- 7 Ocak 2014; 14:01:23 >
  • Valla pek deneme şansım olmadı henüz ama Allah'a şükür memnunum :)
    Aldığınız yere biraz dikkat etmek lazım diye düşünüyorum. Ya da kurulumu yanınızda yaptırın.
    Açtığında windows update güncelleştirmeleri yükleyemiyordu sistemsel bir problemden dolayı. Fabrika ayarlarına getirdim, tüm güncelleştirmeleri yükledim. Sonra da Windows 8.1 güncellemesi geldi onu da yaptım.
    8.1 halini henüz deneme fırsatım olmadı ama memnun olunmayacak bir tarafı olmadığını düşünüyorum.
  • DhAk kullanıcısına yanıt
    tşk ederim benim anlamadıgım 123 modeli ucuz 122 modeli pahalı

sence hangisi? birde şarjı ve wifi çekimi nasıl? ofis ve internet için yeterli olur mu?
  • Her iki modelin de bulunduğu web sitesini buradan yazarsan sanırım daha da yardımcı olabilirim. V5 serisinde bir sürü model var sanırım. Birebir modeller üzerinden konuşmuş oluruz. Wifi çekiminde herhangi bir problem görmedim, zaten ben bilgisayarı alalı çok uzun süre olmadığından dolayı ev dışında henüz hiç kullanmadım.
    Bataryasına gelince de, ilk kullanımda bataryayı doldurduktan sonra çıkarıp bataryasız kullanmaya başladım ben. Malum, ömürleri çok uzun gitmiyor. O yüzden evde kullanımda batarya tercih etmiyorum. Test etmeye fırsatım olmadı. 4 hücreli bataryası var ve bu özelliklerde bir bilgisayar için yeterli olduğunu düşünüyorum. Batarya ile kullanımda ortalamanın altında bir performans sergileyeceğini sanmıyorum. Dediğim gibi, bu model için 4 hücre yeterli kanımca.

• Aralarında işlemci farkı var ama AMD'den pek anlamadığım için birşey diyemeyeceğim. Ama dediğin gibi fiyat olayı beni de şaşırttı, 122'de HDMI çıkışı bile yok ve bilgisayar 3,05Kg. Buna karşın 123 modeli 1,20Kg. 122'nin harddiski de 123'e göre az.
    Eğer dokunmatikse fiyat o yüzden bu kadar uçuk olabilir, onu da sitelerinde belirtmemişler. Ben 123'ü almaya gittiğimde darty'de aynı şekilde ACER'un 999'luk bir modeli vardı, satışçı arkadaş dokunmatik ekran olduğunu söylemişti. Yine başka sitelerde 122p'nin dokunmatik modelleri de var. (http://www.teknosa.com/urunler/125032623/acer-v5-122p-42154g32nss-touch-notebook)

Satış yapılan sitelerde pc özellikleri ile iligli detaylı bilgi bulmak malesef zor oluyor. İnternette tüm özelliklerinin yazdığı bir site bulup iki cihazı da karşılaştırmak lazım. Malesef tüm özellikleri yazan bir site bulamadım ben.
    http://www.kliksa.com/urun/acer-v5-122p-amd-a4-1250-1-ghz-11-6-4-gb-320-gb-tasinabilir-bilgisayar-42154g32nss-/901893626

birde buna bakabilir misin? birde i3 i5 yazmıyor sence en azından i3 mü alınmalı ileriye dönük?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • qqqqqq0 Q kullanıcısına yanıt
    evet büyük ihtimalle bu yolladığın dokunmatik model. ama eğer buradan alacaksan ve bu modele karar verdiysen arayıp bir öğrenmende fayda var derim.
    eğer ileri dönük bir şey düşünüyosan tabiki en az i3 öneririm. hatta i5 olsa çok daha iyi olur. ben bunu daha çok tarayıcıdaki işlerimi halletmek ve tezimi yazabilmek için tercih ettim.
    bir arkadaşım samsung ativ book almıştı, tam modeli ne bilmiyorum fakat indirim kuponu, yılbaşı indirimi vs derken 1600'den 1000 liraya düşmüştü. biraz inceleme fırsatım oldu, 4 çekirdekli falan; gayet iyi bir bilgisayardı o da. gayet de ince.
    bütçe ne kadar onu da söyleyebilirsen belki en uygun modeli bulabiliriz.
    Destegin icin sagol butcem 1300 e kadar. Biraz bakındım lenova samsung asus. Ben ofis internet asil amacli iki uc sene kullanabilecegim hafif kolay tasinabilir olmali.

Bu acer cok uygun ama i3 bile degil bu yuzden kafam karisik

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rica ederim ne demek, yardımcı olmak için buradayız
    Aslında i3 bile değil dememek lazım, AMD de sonuçta iyi bir işlemci ki günümüzde kullanılıyor, üretiliyor.
    i3 ile kıyaslama yapmak lazım bu konuda; ama daha önce de söylediğim gibi malesef AMD hakkında bilgim yok. Forumda veya direk internette bunu araştırabilirsin, hangi AMD işlemcisi i3'e denk gibisinden. Ya da benim ACER'daki işlemciyi i3'le kıyaslayarak artılarını eksilerini öğrenebilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DhAk

Arkadaşlar merhaba,
    Bu bilgisayarı almak istiyorum. Hatta birazdan almayı düşünüyorum gidip ama kimseden fikir almaya fırsatım olmadı. Sizce nasıl bir makina?
    Daha çok office programları ve internet kullanımı için almayı düşünüyorum. Bilgisayarda hiç oyun oynamam. Bunu da tezimi yazabilmek için almayı düşünüyorum.

http://www.darty.com.tr/e_commerce/Notebook/ACER/V5-123-12104G50NKK-p-107730-c-24.htm

Hocam 2 haftadir netbook note book bakiyom 2 defa toshibanin bir modelini tam aliyodm vaz gectim
    Gecen hafta lenova pro2 2.600 tl ye sopars etmek uzerydn banaka onaylamadi ondan da vazgectim :)

Simdi daha uygn modellere yoneldeim en hosuma giden toshiba nb10t a101 modeli dokunmatik 11.6 1300 tl

Ama bu acerde 800 900 arasi

Nasil memnn musun 800 e alinsa bu model is gorur mu yani 7 8 internet saydfasi acildiginda birde norton virus prog calissa yavaslar mi

• quote:

Orijinalden alıntı: catik

quote:

Arkadaşlar merhaba,

Hocam 2 haftadir netbook note book bakiyom 2 defa toshibanin bir modelini tam aliyodm vaz gectim
    Gecen hafta lenova pro2 2.600 tl ye sopars etmek uzerydn banaka onaylamadi ondan da vazgectim :)

Simdi daha uygn modellere yoneldeim en hosuma giden toshiba nb10t a101 modeli dokunmatik 11.6 1300 tl

Ama bu acerde 800 900 arasi

Nasil memnn musun 800 e alinsa bu model is gorur mu yani 7 8 internet saydfasi acildiginda birde norton virus prog calissa yavaslar mi

Dostum merhaba,
    Geç cevap için kusura bakma umarım hala yardımcı olabilirim. Norton hakkında bir yorum yapamayacağım. Şuan Allah'a şükür memnunum bilgisayardan :)
    İlk başta windows update ile baya sorun yaşadım, ama o benim makineye ilk yükleme sırasında yapılan bikaç hatadandır diye düşünüyorum. Mağaza'dan uygulama indiremiyordum, sonra hallettim.
    Şuan tek sıkıntım youtube ve bilimum video sitelerindeki videolarla alakalı. Videolar çok kasıyor, arkada video oynarken yeni sekme açarsam videonun müziği bile sürekli takılıyor. Bunun için birkaç güncelleme yapmak lazım sanırım. Pek araştırmadım, güncellemeye vaktim de olmadı.
    Sorunu çözersem buradan tekrar yazarım.
    Alacağın bilgisayar şimdiden hayırlı olsun. Yazdıklarım soğutmasın seni, dediğim gibi ben gayet memnunum!

• Merhaba bu cihazdan dün itibariyle aldım ama sıkıntılarım var cihazı ayarladıktam sonra ilk ekran açıldı sacma sapan elli tane program acer tarafından yüklenmiş chrome yükledim videolar sıkıntı yani moralim bozuk sizinde yazılarınızı okudum ama sıkıntılıyın 849 tl para verdim içime sinmedi sizde durum ne acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba öncelikle bilgisayarınız hayırlı olsun.
    ben içinde işime yaramayacak programları sildim ilk iş. sonra da problemli de olsa tüm güncellemeleri yaptım, şu an bilgisayarda video performansı dışında herhangi bir problem yok. onunla ilgili birkaç güncellemeyi atladığımı düşünüyorum. onu da halledersem problem olmaz gibi geliyor.
    bence canınızı sıkmaya gerek yok, gereksiz uygulamaları silip güncelleştirmeler hallolduktan sonra probleminiz kalmayacaktır sizin de...
    tekrardn hayırlı olsun.
  • Deidiğiniz gibi herşey düzeldi hatta akıl almaz bi şekilde hızlı bir cihaz.
    yani oyun oynamayan ve ufak bir laptop isteyen herkes alabilir.

bu arada video olayında sorun sadece chrome daydı kaldırdım tekrar yükledim o da artık tamam hiçbir sıkıntı yok PC sistemi stabil hale geldi
    sorunsuz ve tıkır tıkır çalılşıyor
  • nhtokc1907 N kullanıcısına yanıt
    bilgilendirme için teşekkürler.
    ben de gereksiz birkaç uygulamayı kaldırdım. verrim ciddi oranda artıyor. fakat video sorununu tam olarak çözemedim. chrom'u kaldırım ben de yeniden yükledim ama halen sorun devam ediyor. yanlış sürüm mü yüklüyorum bilemiyorum... :S
  • quote:

Konu silinebilir.
    Bilgisayarı aldım. Teşekkürler.

Hocam merhaba,

Ben de bu bilgisayarı almayı düşünüyorum, Kliksa'da güzel bir indirim de var. Ama yazdıklarınızdan okuduğum kadarıyla Youtube videolarında sorun yaşadığınızı söylemişsiniz.

http://www.kliksa.com/urun/acer-v5-123-amde1-2100-1-ghz-11-6-4-gb-500-gb-tasinabilir-bilgisayar-12104g50nkk/901962198

Benim kullanım amacım da tıpkı sizin gibi. Ancak 2014 yılına gelmişiz, Youtube videosu oynatamayacak kadar bir cihaz da almak istemem açıkçası. Acaba sorunu halledebildiniz mi?

Ayrıca anlamadığım şey Atom işlemcili 2 GB ramli Acer Netbook kullanmıştım daha önce HD videolar dahil hiç sorun yaşatmazdı, daha yeni bir işlemciye ve 4 GB ram'e sahip olan bu cihaz nasıl oluyor da sorun çıkarabiliyor?

• quote:

bilgilendirme için teşekkürler.
    ben de gereksiz birkaç uygulamayı kaldırdım. verrim ciddi oranda artıyor. fakat video sorununu tam olarak çözemedim. chrom'u kaldırım ben de yeniden yükledim ama halen sorun devam ediyor. yanlış sürüm mü yüklüyorum bilemiyorum... :S

Merhabalar hocam.Biraz hort oldu ama video kasılması konusunda bir kaç şey söylemek isterim eğer hala çözemediyseniz. Videoların kasılmasının sebebi videoların işlemci gücü ile oynatılmaya çalışılması. Bu modeldeki işlemci, bu işlem(yüksek çözünürlükte video oynatma) için zayıf olduğu için kasılma meydana geliyor. Yapacağınız şey bu işlemi grafik kartına devreden "Donanım Hızlandırması" ingilizce "Hardware Acceleration" özelliğini çalışır hale getirmek. Bunun için ilk önce grafik kartı sürücüsünün en güncel versiyonunu AMDnin sitesinden indirmeniz. Eğer hala sorununuz ortadan kalkmadıysa chrome'u donanım hızlandırmasına zorlamanız gerekecek. Chrome'u açıp adres satırına chrome://gpu yazarak donanım hızlandırmasının etkin olup olmadığını görebilirsiniz. Eğer etkin değilse chrome://flags yazıp "Yazılım oluşturma listesini geçersiz kıl" seçeneğini etkinleştirip tarayıcıyı yeniden başlatın. Bu sefer muhtemelen FullHD video oynatmada sorun olmayacaktır.
    Benim sorum ise bu bilgisayardan şu ana kadar memnun musunuz? Bütün V5 modellerinde aynı kasa mı var acaba bu gri 4 çekirdekli dokunmatik olandan biraz farklı geldi.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.