Şimdi Ara

Acer V Nitro VN7-792G-520R (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
171
Cevap
7
Favori
10.722
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar.

Yardımcı olan arkadaşlara önden teşekkürler.

Birçok şeyi yazmışsınız, basit birkaç şey soracaktım
    - sshd oyun dışı normal kullanımda standart eski tarz hdd'lere göre göre yeterli bir serilik sağlıyor mu? Açılışta, uyku modunda, office, browser kullanımlarında vs..
    - Normal kullanımda(browser office) sessiz çalışıyor mu?
    - Pil ne kadar gidiyor?

Kimse cevaplamamışken birşey daha ekleyim;
    791 ile ilgili kronik sorunlar dediğiniz şeyler neler. Uygun fiyata şu 791'lerden birini alıp ssd taktırmak daha mantıklı olabilir gibi geliyor;
    http://www.bimeks.com.tr/urun/145296/acer-aspire-vn7-791g-78m4-nx-mqrey-002-.aspx
    http://www.bimeks.com.tr/urun/145295/acer-aspire-vn7-791g-57bp-nx-mqrey-003-.aspx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elix -- 30 Nisan 2016; 17:10:58 >

• Neyse kurcalarken şöyle birşeye denk geldim, bekleyemedim siparişi verdim. Linkini koyayım, belki birileri için sıcak fırsat sayılabilir;
    http://www.istanbulbilisim.com.tr/lenovo-ideapad-y7070-80ku00esus-17-dokunmatik-ekran-gaming-fiyati,208469.html
  • elix kullanıcısına yanıt
    Bu fiyata hem 17 inch dokunmatik ekran hem 250gb ssd hemde 4gb gtx960m ekran karti birde metal kasa sanirim. i7 4720hq islemcide iyi bir islemci. Kronik sorunu yoksa cok guzel bir urun gibi duruyor. Ama arastirmak lazim lenovolarda isinma sorunu fazlasiyla var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ffaarruukk F kullanıcısına yanıt
    Gelsin birşeyler yazarım olmazsa. Çok oyun oynayacak vaktim olmaz gerçi ısınmayı pek test edemem muhtemelen. Özellik olarak çok güzel duruyor, sadece ekran fazla yansıtıyor gibi. Metin okumada kullanıyorum genelde, bakalım nasıl olacak.

Dokunmatik ekran çevrilemeyen notebooklar için işlevsiz geliyor bana, nede kullanılır mesela, var mı aklında farklı kullanım şekilleri dokunmatik için?
    Ben dokunmatik olunca cevriliyordur diye dusunmustum eger cevrilmiyorsa pek bi artisi yok. Ayrica parlak ekran mi?

17" döndürülen tablet yok bildiğim kadarıyla.

iDokunmatik olduğu için koruyucu cam tabakası var üstünde, o da yansıma yapıyor biraz gördüğüm kadarıyla ama incelemelerde özellikle dikkat ettim, rahatsız olan kimseye rastlamadım.
    Yalnız ips panel varmış, görüntü baya güzel olacak inşaallah.
    Hocam biraz arastirma yaptim da ekrani cok kotu diyorlar ayrica asiri derecede isinma sorunu varmis. Keske arastirip alsaydiniz

Çok ısıtmam onu, çok oyun oynayacak vaktim olmuyor :)

Bir de kapalı ofis ortamında kullanacağım büyük oranda, sorun olmaz inşaallah.

Sağol düşüncen için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ffaarruukk

Hocam biraz arastirma yaptim da ekrani cok kotu diyorlar ayrica asiri derecede isinma sorunu varmis. Keske arastirip alsaydiniz

@ffaarruukk Isınma sorunu ve ekranının kötü olduğunu nereden duydunuz? Benim baktığım yerlerde çift fanlı olduğu için ısınma durumunun iyi olduğu söyleniyor, ekranını ise methediyorlar.
    Teşekkürler.
  • leydenjar L kullanıcısına yanıt
    Donanimhaber forumlarinda alanlarin yorumlarina denk geldim oyle yazmislar ama yinede siz bilirsiniz 16gb ram ve 250gb ssd, dokunmatik 17inc ekran, gtx960m icin o fiyat bencede cok iyi yinede

Konu başlığını fazla dağıttık, özür dileyerek son mesajı yazayım.
    Bahsini ettiğim 256ssdlik gtx960 17" 16g ramli cihaz istanbulbilisimden elime ulaştı. Açılmış, windows üstüne windows kurulmuş bir ürün geldi elime. Özellik olarak çok güzel ama bundan sonra güvenip almak isteyen olursa alabilir. En azından özelliklerine baktım, onlar yerinde, farklı cihaz göndermemişler..
  • Merhaba. Ben de bu bilgisayarı düşünüyorum. Oyun için alacağım. 3 bilgisayar arasında kaldım, sizin de başka önerilerinizi bekliyorum. Dell 7559, asus x550jx ve bu. Yardımlarınız için teşekkürler.
    Edit: Ben ssd takmayı düşünüyorum. Kendimizin açması sıkıntılı sanırım. Servise gönderirsem benim istediğim ssd yi takıyorlar mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vitriyol -- 3 Mayıs 2016; 19:36:45 >
    Hocam acilmis cihaz mi? Yerinizde olsam geri iade eder parami alirdim. Tamir gormus bir cihaz olabilir

• Ssd takmayı düşünüyorum ama m2 slotuna ulaşmak için anakartı çıkarmak gerekiyor diye biliyorum.
    Acer'ın söylediğine göre İzmir'de yetkili servis yokmuş. Garantinin bozulmaması için İstanbul'a göndermek gerekiyormuş cihazı.
    Kargo riskini almak istemediğimden iki seçenek var önümde
    Ya İzmir'de güvenilir bir yer bulup m2 slotuna taktıracağım
    Ya da optik sürücü yerine kendim takacağım

Siz olsanız hangisini tercih ederdiniz?
    Optik sürücüye taksam m2'ye göre fazla performans kaybı olurmu?
    Garantiyi bozmaya değer mi?
    Babam böyle pasta yapmayı nerden öğrendi?
    Kafamda deli sorular...
  • Dhonny Jepp D kullanıcısına yanıt
    Optik sürücü portu sata2 olduğu için ssd sürücüler bu porta takıldığında tam performans vermez, sata2 limitlerinde çalışır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • mcgoktug kullanıcısına yanıt
    hocam sata2 limiti nedir? max. 350 mb/s diye biliyorum.
    sata3 ssd'ler 500-550mb/s arasında değişiyor.
    optik sürücü sata2 ise dediğiniz gibi ssd'nin hızını önemli ölçüde düşürüyor. Uyarınız için teşekkür ederim.

m2 ssd fiyatlarına baktım. bütçeme uygun olanlar genelde 500-550 mb/s hızlarında. 1400 mb/s, 2500 mb/s hızı olanlar var ama fiyatları çok uçuk.

Bu durumda sata3 ssd alıp hdd yerine takmak (hdd portu sata3 diye biliyorum doğru mudur? ), çıkan hdd'yi de optik sürücüye takmak yada kutu ile harici kullanmak çok daha mantıklı oluyor.

Acemisiyiz bu işlerin. Uygun maliyetle 5400 rpm'lik diskten kurtulmanın yollarını arıyoruz :)
  • Dhonny Jepp D kullanıcısına yanıt
    M2 bir giriş portu ancak farklı standartları var. Her M.2 bilgisayarınıza olmaz.

Örneğin benim kullanığım notebook'ta 2 adet sata 3 portu ve 2 adet M.2 2280 portu bulunuyor. (2280 uzunluk ölçüsü olup daha kısa olanları da var, 42mm ve 60mm. gibi. Sizin bilgisayarınızdaki port hangi uzunlukta kullanıyorsa ona göre alınması gerekiyor.)

Bununla beraber benim kullandığım notebook'da M.2 yuvalarımdan bir tanesi normal M2 standartını kullanan SSD'ler için, diğeri M.2 2280 SSD. PCIe Gen2 x2/x4 interface (yani yeni nesil PCI express portu.) Bu porta PCIe SSD yada M.2 SSD yada 4G(LTE) modem takılabiliyor. 1400mb/s hızlara ulaşan SSD'ler PCIe olanlar. Yuva bunu desteklemiyorsa alsanız da çalıştıramazsınız.

Bilgisayarınızın teknik föyüne bakarak yada internetten araştırarak doğru tercihi yapmanız gerekiyor. Olay sadece bütçe değil.

Dediğiniz gibi "Bu durumda sata3 ssd alıp hdd yerine takmak (hdd portu sata3 diye biliyorum doğru mudur? EVET), çıkan hdd'yi de optik sürücüye takmak yada kutu ile harici kullanmak çok daha mantıklı oluyor. "

http://www.tomshardware.com/reviews/a110-m.2-ssd,3594.html

M.2 2242, 2260, and 2280 (Yukarıdan aşağı)
     Acer V Nitro VN7-792G-520R

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcgoktug -- 4 Mayıs 2016; 16:15:00 >

• Bu pc de normal sata hdd yeri ve ayrı olarka m2 var dimi ben normal hdd ye 1 tb olsun istiyorum m2 de 250 gb yeter diyorum

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.