Şimdi Ara

Acer Swift 3 SF315 52G Kullanıcıları Kulübü | MX150, Hafif , 8. Nesil İşlemci (113. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.634
Cevap
66
Favori
186.681
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 111112113114115
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İlk mesaja GPU ve CPU Thermal Throttle çözümlerini ekledim. Uğraşan arkadaşlara teşekkürler.
  • Persheid1903 kullanıcısına yanıt
    Rica ederim. Cpu darboğazı ve freakns düşürmesiyle ilgili de şunu eklemek isterim. Oyun dışında yapılan testlerde elde ettiğimiz sıcaklıklar oyun oynarken elde edeceğimiz sıcaklıklardan bir hayli düşük olacaktır. Çünkü gpu ısısının etkisiyle cpu da ısınacaktır oyunlarda. Ayrıca başka bir ayar yapmadıysak cpu termal darboğaz 100 derecelerde gerçekleşir. Ancak bizim sıklıkla yaşadığımız termal değil güç darboğazı. Bu gibi işlemcilerin temel gücü 15W, max yapılandırılabilir gücü 25W. Xtu ve/veya throttlestop ile long power max değerini 25W yapıp, max turbo frekansını 2.9 ghz lara çekince hiçbir şekilde güç darboğazı yaşamadım. Dikkat edin cpu frekansını sabitlemiyoruz, çıkabileceği maksimum frekans değerini düşürüyoruz. Cinebench R15 çoklu çekirdek skorum 604. Normalde 500 lerde geziyordu. Ancak oyunlarda bunu yaparsanız hiç güç darboğazı yaşamayacağınız için ve genelde oyunlar maksimum frekansta çalıştıracağı için hep 2.9 seviyesinde çalışacak bu da sıcaklığı artıracaktır. Tavsiyem, oyuna göre değişmekle birlikte ya turbo özelliğini kapatın ya da 2.3 seviyelerinde kullanın bir çok oyun için yeterli olacaktır. Oyun dışında max turbo frekansı değerini eski haline getirebilirsiniz. Long power max değerini 25W üzerine çıkarmaya çalışmayın. U serisi işlemciler sürekli max turbo değerinde çalışacak şekilde üretilmemişler zaten. Ayrıca voltaj düşürmek de sıcaklıkları düşürecektir. Ancak ben voltajı düşürdüğümde garip bir şekilde uykuya aldığımda kendini yeniden başlatıyor normal kullanımda -.070 seviyelerine kadar sıkıntı yaşamadım aslında. Ama uyku özelliğinde sıkıntı çıkarıyor değiştirildiğinde çözemedim henüz.

• Merhaba, cihazı 1.5 ay önce satın aldım. Güzel, sağlam makine ama 4 gb ram yetersiz geldiği için artırmak istiyorum ancak konuya çok fazla hakim değilim. Mhz-cl değerleri, dual muhabbeti filan hiç anlamıyorum. Herhangi bir laptop rami alsam uymaz sanırım. Daha önce forum üzerinden attığım mesajlara bir yanıt gelmedi. Önceki sayfalarda arattım ama çok fazla mesaj olduğu için bulamadım. Bana cihaza uyumlu olan ramin marka-modelini veya linkini atabilecek arkadaş var mı? Ona göre rami alıp direkt servise götüreceğim. Çünkü aceri aradığımda onlar da bilgi vermediler, illa rami kendim alıp orada taktırmam gerekiyormuş.(İstanbul içi kargo da kabul etmiyorlar) zaten bu devirde 4 gb ramli cihaz neden üretirler onu da anlamış değilim. Cihazın belki de eleştirilecek tek noktası bu. Yardımınız için şimdiden teşekkür ederim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ayberk_09 -- 6 Haziran 2020; 14:57:39 >
  • Ayberk_09 kullanıcısına yanıt
    Hocam ben ve forumdaki arkadaşların çoğu 8 gb taktılar, benim alıp taktığım ürün '' CRUCIAL 8GB 2400MHZ DDR4 CL17 NOTEBOOK RAM CT8G4SFS824A ''

aynı ürün satıcı olarak tek bunu bulabildim, bir incele istersen:http://www.dfsbilgisayar.com/crucial-8gb-2400mhz-ddr4-cl17-notebook-ram-ct8g4sfs824a

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akınAK -- 6 Haziran 2020; 18:6:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: akınAK

Hocam ben ve forumdaki arkadaşların çoğu 8 gb taktılar, benim alıp taktığım ürün '' CRUCIAL 8GB 2400MHZ DDR4 CL17 NOTEBOOK RAM CT8G4SFS824A ''

aynı ürün satıcı olarak tek bunu bulabildim, bir incele istersen:http://www.dfsbilgisayar.com/crucial-8gb-2400mhz-ddr4-cl17-notebook-ram-ct8g4sfs824a
    Çok teşekkür ederim hocam peki Bu CL17 CL19 fark ediyor mu acaba bilginiz var mı o konuda? tam uyumlu olsun istiyorum çünkü. Birde 8 gb ekletmişsiniz ama ben 4 ekletsem kurtarır mı sizce? fazla oyun filan oynamıyorum çünkü laptopta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ayberk_09 -- 6 Haziran 2020; 19:28:50 >

• Ayberk_09 kullanıcısına yanıt
    Birkaç hafta önce 8 takıp ram'i 12 gb yaptım.

aldığım ürün:https://www.n11.com/urun/crucial-basics-cb8gs2400-8-gb-ddr4-2400-mhz-cl17-ram-1370092?magaza=aison

laptop'un kapağını açmak ve içeride sökmeniz gereken birkaç vida için özel uçlar gerekiyor. Lazım olan 2 uç da aldığım setin içinde vardı. Set şu:https://urun.n11.com/diger-yedek-parca/25-parca-saatci-telefon-tamir-tornavida-seti-t2-t3-t4-t5-08-2-3-P287280558

bi ram değiştirmek için servisle uğraşmaya gerek yok youtube'a laptopun modelini yazın videolara bakarak aynı işlemleri uygulayın. ben öyle yaptım.

tüm aşamaları atlamadan yaparsanız bir sorun olmadan işi halledeceksiniz. ben taktığımda ekrana görüntü gelmedi sonra biraz araştırmayla onu da şöyle çözdüm: güç kablosunu ve bios pilinin fişini çektim. ram'leri çıkardım ve tekrar taktım. sonra bios pilinin fişini takıp güç fişini taktım topladım ve sorunsuz açıldı.

EDIT: eğer kendiniz takarsanız garanti dışı kalıyor mu bilmiyorum yeni almışsınız belki o tip bir şey istemezsiniz onu bilmiyorum. Ben yaklaşık 1 sene kullandım sonra o durumu önemsemeden kendim açtım. sorumluluk kabul etmiyorum :d

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi don-quijote -- 7 Haziran 2020; 0:16:40 >

• quote:

Orijinalden alıntı: don-quijote

Birkaç hafta önce 8 takıp ram'i 12 gb yaptım.

aldığım ürün:https://www.n11.com/urun/crucial-basics-cb8gs2400-8-gb-ddr4-2400-mhz-cl17-ram-1370092?magaza=aison

laptop'un kapağını açmak ve içeride sökmeniz gereken birkaç vida için özel uçlar gerekiyor. Lazım olan 2 uç da aldığım setin içinde vardı. Set şu:https://urun.n11.com/diger-yedek-parca/25-parca-saatci-telefon-tamir-tornavida-seti-t2-t3-t4-t5-08-2-3-P287280558

bi ram değiştirmek için servisle uğraşmaya gerek yok youtube'a laptopun modelini yazın videolara bakarak aynı işlemleri uygulayın. ben öyle yaptım.

tüm aşamaları atlamadan yaparsanız bir sorun olmadan işi halledeceksiniz. ben taktığımda ekrana görüntü gelmedi sonra biraz araştırmayla onu da şöyle çözdüm: güç kablosunu ve bios pilinin fişini çektim. ram'leri çıkardım ve tekrar taktım. sonra bios pilinin fişini takıp güç fişini taktım topladım ve sorunsuz açıldı.

EDIT: eğer kendiniz takarsanız garanti dışı kalıyor mu bilmiyorum yeni almışsınız belki o tip bir şey istemezsiniz onu bilmiyorum. Ben yaklaşık 1 sene kullandım sonra o durumu önemsemeden kendim açtım. sorumluluk kabul etmiyorum :d
    Açıkcası gözümde büyüyor servisle uğraşmak o yüzden sürekli erteliyorum ram olayını. Ben beylikdüzü'nde oturuyorum, servis ümraniye'de. en az 2-3 saatlik yol. Kargo da kabul etmiyorlarmış. Ama 1 günü ona ayırıp mecbur götüreceğim artık. Çünkü bu laptop biraz karmaşık daha önce ram taktığım cihazlara benzemiyor. Birde sizin de belrttiğiniz garantiden çıkma muhabbeti var tabi. Bu arada siz ve yukarıda linki paylaşan arkadaş 2400 mhz, 19 cl ram almış ama cpu-z programı ile bakınca 1333 mhz ve 17 cl oldugu yazıyor acaba hangisi doğru? rastgele mi bir ram alıp taktınız hocam? teşekkürler.

edit: görev yöneticisinden bakınca 2400 mhz, başlat çalıştır yapınca 2666 mhz, programda 1333 mhz gözüküyor bendeki ram. hangisine inanacağımı şaşırdım.

Acer Swift 3 SF315 52G Kullanıcıları Kulübü | MX150, Hafif , 8. Nesil İşlemci

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ayberk_09 -- 7 Haziran 2020; 11:4:49 >

• Kendisi ram değiştirecek arkadaşlara tavsiyem; eldiven kullanmaları, vida ağızlarını aşındırmadan bozmadan işlem yapmaları ve hiçbir yeri çizmeden işi bitirmeleri. Bilgisayarın içerisindeki parçalarda çizik ve parmak izi türü şeylerden açıldığı anlaşılıyor ve tabi ki en önemlisi küçük vidaların iç yapısı aşınmaya müsait. Kibarca gevşetmek ve sıkmak lazım. Bunların bozulmasından da servis açıldığını anlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar Merhaba,

1 yıl önce bilgisayarımı açarken uygun olan vidayı kullanmadım, vidaları baya yıprattım. RAM taktım. RAM taktıktan uzun süre sonra bilgisayar sorunsuz çalıştı fakat bir yerden sonra bilgisayarım aşırı ısınmaya başladı. Ekran kartımı görmüyordu bilgisayar ne yaptıysam. Servise yollamadan önce RAM'i çıkartıp 4GB haliyle yolladım servise. Ücretsiz anakart değişimi yaptı servis. Çok da strese sokmayın kendinizi RAM konusunda. Tabii ki ben şanslı olabilirim bu konuda ama yine de servise yollamaya üşeniyorsanız kendiniz değiştirin.
  • https://www.hepsiburada.com/acer-swift-3-sf314-58g-53hn-intel-core-i5-10210u-8gb-256gb-ssd-mx250-windows-10-home-14-fhd-tasinabilir-bilgisayar-nx-hpkey-002-p-HBV00000TMG9S?magaza=Teknorya

Arkadaslar bu notebook alinir mi sizce? Kullanim amaci ders calisma dizi film falan hafif olmasini istiyorum. Arada biraz oyun da oynarim gta 5 ets 2 csgo lol falan. Cok oynamam.

https://www.hepsiburada.com/acer-swift-3-amd-ryzen-7-3700u-2-3ghz-8gb-256gb-ssd-rx540x-windows-10-home-14-fhd-tasinabilir-bilgisayar-nx-hf0ey-002-p-hbv00000tj6wb

Bir de bunu gordum ekran karti rx540x diyor bu mx250den iyiymis ancak yanlis mi yazmislar ekran kartini bilemedim. Baslikta ekran karti rx540x diyor ama ozelliklerde 540x yaziyor.

https://www.hepsiburada.com/hp-pavilion-15-cs3008nt-intel-core-i5-1035g1-8gb-512gb-ssd-mx250-windows-10-home-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-8xm91ea-p-HBV00000STXW4?magaza=notisteknoloji

Seceneklerim arasinda bir de bu var aslinda bu hpyi dusunuyodum ama daha ucuza acer varken gerek var mi dedim bilemedim

14 inc de guzel olur diye dusunuyorum kucuk hos tasinmasi falan iyi bilemedim. Ne onerirsiniz?

Edit: Bir de bu attigim acerlardaki mx250ler 10w model mi 25w model mi bilen var mi acaba cok aradim bulamadim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dinoco mavisi -- 7 Haziran 2020; 21:56:8 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• HEG Official kullanıcısına yanıt
    bende de var aynı problem çok da takmıyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Acer'in kalitesinden memnuniyetsiz kalan bir tek ben miyim? Aldığımdan beri saçma sapan sorunlar yaratıyor malzeme kalitesi de yetersiz kolay eğilip bükülüyor. Bu fiyata başka muadili yok diye aldık ama keşke biraz daha para koyup daha kaliteli bir şey alsaymışım diyorum. Konunun ne kadar büyüdüğüne bakarsak satış rakamları da iyidir gibi geliyor.
  • Ben Acer kalitesinden memnunum. 1 yılı aşkın süredir de kullanıyorum hiçbir sorun yaşamadım diyebilirim ufak tefek şeyler dışında. Önceki bilgisayarım samsung notebook hala kullanılıyor 7 yıllık bilgisayar. Biraz kullanım tarzıyla alakalı olabilir. Ya da şans işi. Samsungla kıyasladığımda da bir tık daha iyi olduğunu söyleyebilirim Acer'in.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar beyler. Linux kullanan varmı

• Aga bu bilgisayar iş bilgisayari . CS go GTA 5 felan oynananileceğini pek sanmıyorum. Ben de hiç oynamadım açıkçası. Benimki i5 8. Nesil

• Hasancannss kullanıcısına yanıt
    Geçen sene yeni aldığımda GTA 5'i indirip bitirip sildim. Grafik ayarı çekince stabil oynatıyor.
  • Maalesef 10W model hocam GPU. Şurada aynı serinin 8th Gen modeli incelenmiş. Bakabilirsiniz testlerine.
    https://www.notebookcheck.net/Acer-Swift-3-SF314-i7-8565U-MX250-Laptop-Review.422362.0.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dreandes

Maalesef 10W model hocam GPU. Şurada aynı serinin 8th Gen modeli incelenmiş. Bakabilirsiniz testlerine.
    https://www.notebookcheck.net/Acer-Swift-3-SF314-i7-8565U-MX250-Laptop-Review.422362.0.html
    Tesekkur ederim hocam bilgi icin. Hpyi aldim
    Youtubeda yorumlarda birisi 25w demisti iyi ki oma guvenip almamisim

• Arkadaşlar merhaba,

Bu cihazdaki hoparlörlerden sağ ve sol olarak ayrı ayrı ses alabiliyor muyuz? Stereo ses testi yaptığımda her iki taraftan da ortak ses veriyor, sağ ve sol olarak ayrı ses vermiyor. Test ettiğim kaynaklarda sorun da olabilir tabi. Saçma bir soru sormuş olabilirim
  • 
Sayfa: önceki 111112113114115
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.