Şimdi Ara

Acer Swift 3 SF315 52G Kullanıcıları Kulübü | MX150, Hafif , 8. Nesil İşlemci (103. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.634
Cevap
66
Favori
186.676
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 101102103104105
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bahsettiğinizi anladım. Ben de grafiker biri olarak kasti swift 3'ü seçmiştim, IPS ekran olmasından ötürü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozguradam1

arkadaşıma bu lapotoptan aldırmıştım.ne yazık ki mavi ekran hatası yüzünden pişmanım.aldığımız günden beri hata veriyor.temiz kurulum yap düzelir dediler,temiz kurulum yaptım ama tam olarak düzelmedi.hata sayısı azaldı o kadar.bu mavi ekran sorunun tam çözümü var mı?
    En son win 10 güncellemesiyle de mavi ekran alan çok olmuş, bu sitede de haber yapmışlardı hatta. Ondan olabilir mi acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • JMaharaja kullanıcısına yanıt
    ıps de detayları bulanıklaştırıyor deniliyor. gözle görülene yakın görüntü alabiliyor musunuz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fotografya

ıps de detayları bulanıklaştırıyor deniliyor. gözle görülene yakın görüntü alabiliyor musunuz ?
    Ben bulanıklık görmedim hocam açıkçası. Zaten ben dediğim gibi VX239'dan önce MX239 kullandığım için IPS'ten başka panel çok mat ve cansız geliyor bana. İlk monitörüm Samsung 22" lcd idi, ondan sonra full IPS panel kullandım. Swift 3'ü almadan önce araştırdım panel kalitesini, gidip mediamark'ta inceledim, IPS olmayan panallerle karşılaştırdım vs ve bir lenovo thinkpad serisindeki kadar 300 nit parlaklık yok fakat bikere cafede güneşin önündeydim sıkıntı yaşamadım orda bile yeterli geldi bana.

Bahsettiğiniz olay IPS panele göre değişiyor olabilir. Fakat ortalama nit Lenovo'da daha fazla, yani güneş alnında falan swift 3'ten daha iyi gösterir lakin yakından görmediğim için pixel bulanıklığına bişey diyemicem, SubPixel'e bakarsak Lenovo sanırım bahsettiğiniz gibi bulanık olabilir belkide, emin değilim.
    https://www.notebookcheck.net/Acer-Swift-3-SF315-8250U-MX150-FHD-Laptop-Review.258594.0.html
    https://www.notebookcheck.net/Lenovo-ThinkPad-E595-laptop-review-AMD-laptop-better-than-its-Intel-counterpart.427304.0.html

valla hocam acer aldım ama ekranı doğru renkleri göstermiyor. monitörünü beğenmedim ben. mat ekran ful hd olan bir cihaz. lenovo ekranı daha iyiyse onu alabilirim aslında bi asus var onu almayı düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fotografya

valla hocam acer aldım ama ekranı doğru renkleri göstermiyor. monitörünü beğenmedim ben. mat ekran ful hd olan bir cihaz. lenovo ekranı daha iyiyse onu alabilirim aslında bi asus var onu almayı düşünüyorum.
    Hocam başında dediğim gibi, iade etmen mümkünse hemen et. 15 gün hakkın var diye biliyorum internetten aldığın ürünlerde iade süreci olarak. IPS ekran olsun da, artık gerisi sende. Swift'i almış olmasam bahsettiğim lenovoyu alırdım belkide onun kasası çok kaba diye tercih etmedim bide AMD vardı ben intel+nvidia istedim bi takıntım yok gerçi ona da. Birde bu ThinkPad serisi suya toza darbeye dayanıklı seriymiş bir tanıtım videosunda görmüştüm ondan böyle sanırım kasası tabi ona bişey diyememde benim için fazla kaba yine de.

mağazalar kapalı olduğu için gözl gidip görme imkanım d yok çok şanssız döneme denk geldik. fiyatlar sürekli yükseliyor dolar dan ziyade çok tale var ama leptop yo piyasada.
  • Merhaba arkadaşlar, cihazım başlıkta belirtilen cihaz değil swift 3’ün başka bir serisi fakat burası çok aktif olduğu ve ayrı konu açmak istemediğim için sorumu buraya soruyorum.

8 gb ram'e sahip olduğu halde bilgisayar, görev yöneticisi performans kısmında kullanılan 5,9 gösteriyor. neden böyle olduğu konusunda yardım eder misiniz? belki de normaldir bilemiyorum ama eski bilgisayarımda ve baktığım 2-3 bilgisayarda daha böyle değil bu durum. Harici olarak 2 gb rx540 ekran kartım var, onboard değil. Bu da bilgisayarımın linki. https://www.vatanbilgisayar.com/acer-swift-3-amd-ryzen-7-3700u-2-3ghz-8gb-256gb-ssd-14-rx540-2gb-w10.html

Ram kullanımı :https://hizliresim.com/5CDmLu

Yardımınızı bekliyorum arkadaşlar. Harici 2 gb olduğu halde o kısmın ekran kartına ayrıldığını söyledi arkadaşlar anlayamadım cidden.

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osgal -- 27 Nisan 2020; 23:41:25 >
  • Artles kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Acaba arkaplanda bir windows güncellemesi vb olabilir mi? Ekran kartı ram yiyor olsa bile masaüstünde yemez normalde. Onun dışında bir ihtimal virüs olabilri diyedüşünüyorum.
    1 haftadır kullanıyorum bilgisayarı yeni aldım daha, virüs olma ihtimali yok diyebilirim yani. Güncelleştirmeleri yapıyorum sürekli.
  • Artles kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Cihazınızda RX540 harici ekran kartının dışında, bir de dahili ekran bağdaştırıcısı mevcut. Cihazınızda kullanılan Ryzen 7 3700U işlemciniz bir APU işlemcisi yani kendi içerisinde grafik birimi barındırıyor. Ryzen 7 3700U 'ya gömülü olarak gelen Radeon™ RX Vega 10 yer alıyor. RAM'inizin bir bölümünü bu grafik işlemci kullanıyordur diye tahmin ediyorum. İyice araştırmanızı öneririm.
  • yaskoo_87 Y kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim, bunları bilmeden almıştım açıkcası. Bana herhangi bir zararı yok ama cihazımda 6 gb ram mi kullanıyorum yani ben şimdi? Ona kafam takılmıştı. Diğer acer cihazlarda da böyle mi?

• Arkadaşlar ram yükseltmek istiyorum. Daha önce yükseltenler oldu mu? Ne önerirsiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: beralta

Arkadaşlar ram yükseltmek istiyorum. Daha önce yükseltenler oldu mu? Ne önerirsiniz?
    Ben crucial 8gb ddr4 2666mhz aldım ve acer servise taktırdım.acer servisi ucretsiz olarak ram montajı yapıyor.bende 12gb oldu ve dual olarak çalışıyor.
    Acer Müşteri hizmetlerini arayıp mavi ekran sorununu iletin ve ups kargo gönderi kodu alın ve ups kargo ile gönderin.Kutunun içine raminizi koyup not yazın.Benimkini 1 günde halledip ertesi gün gwei gönderdiler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ümit Güzel

Cihaz ilk çıktığı zaman ssd versiyonu ile çıkmıştı. Ancak sorunlar yaşanınca ssd versiyonun satışı durdurulup hdd+optane memory takılı modelleri piyasaya sürüldü. Benim aldığımda hdd Li sürüm.

Evo serisine bakacağım. Ssd’lerden pek anlamadığım için biraz zor olacak.

Teşekkürler.
    Ne deki ssd'li. Ne sorunu vardı o serinin içime kurt düştü? :) ayrıca optane memory senin sistemde varsa pek ssd'ye ihtiyacınız olacağını sanmam hocam?

Ekran siyah erkesinde kalıyor diye biliyorum. Teşhir ürününde de aynı sorun vardı hatta. Ama yanılıyor da olabilirim.

Benim harddiskte sorun var. Serviste birebir değişim sağlayıp yerine ssd takacağım. Ama evet optane memory sayesinde ssd hızına ulaştırıyor cihazı.

• Cihaza ram takviyesi yapmak istiyorum. Şu ürün hem fiyat olarak hem de marka olarak iyi gözüküyor mhz değeri de uygun. Ramle alakalı başka dikkat etmem gereken nokta var mıdır?
    https://www.hepsiburada.com/kingston-8gb-2400mhz-ddr4-ram-kvr24s17s8-8-p-HBV0000031D3U

Not: bu arada windows görev yöneticisi/performans'tan bakınca 2400 mhz gözüküyor, cpu-z programı ile 1333 mhz. hangisi doğru acaba?

Acer Swift 3 SF315 52G Kullanıcıları Kulübü | MX150, Hafif , 8. Nesil İşlemci

Acer Swift 3 SF315 52G Kullanıcıları Kulübü | MX150, Hafif , 8. Nesil İşlemci

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ayberk_09 -- 29 Nisan 2020; 21:47:1 >

• Ayberk_09 kullanıcısına yanıt
    Hocam sağ görseldeki Slot #1'e tıklayınca başka slot görünmüyor değil mi? Orasının beyaz olmaması lazım mantıken diye düşündüm de bian. Sonuçta tek slot 4 ile geliyorlar bildiğim kadarıyla.

• 
Sayfa: önceki 101102103104105
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.