Şimdi Ara

Acer Swift 3 SF314-56 30U1 Ana Konu (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
169
Cevap
8
Favori
9.586
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Maksimum 12 gb ram e kadar kaldırıyor diye biliyorum. Yani acer sitesinde öyle yazıyor diye hatırlıyorum. Yine bilen arkadaşlar yardımcı olur.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: seran

güle güle kullanın hocam

Alıntıları Göster
    Sayenizde ücretsiz hallettim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eakalin

Merhaba,

Bende aşağıdaki linkteki ürünü Vatan'dan 3.350 TL'ye aldım.Bilgisayarın 4 GB ram'i var.
    Boş slot olduğu için ram takviyesi yapabiliyorum. 16 GB ram alıp taktıracağım böylece 20 GB (4+16) ram olacak.
    Sizce abartı mı olur yani pek faydasını görmez miyim, 12 GB (4+8) ram benim için yeterli mi olur?

https://www.vatanbilgisayar.com/acer-aspire-5-core-i5-8265u-1-6ghz-4gb-256gb-ssd-14-mx250-2gb-w10-notebook.html

Kingstone 16 GB ram
    https://urun.n11.com/bellek-ram/kingston-16gb-ddr4-2400mhz-notebook-bellegi-kvr24s17d816-P324314450
    Hocam servisle konuşmanız Garanti olur. Swift 3 icin 16 ya kadar destekler dediler.4 e ilave olarak 4 yada 8 almalısınız dediler. 12 ram satılmadığı için galiba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BuZ-MaViSi -- 17 Ocak 2020; 3:3:17 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ozansefer

Sorun tatmin olmak değil sadece sıkıntı yaşıyorum 7-8 yıllık h serisi 17" laptopta şıkır şıkır çalışan autocad reyzen makinede kasılma yapıyor. sorunu çözemedim bir türlü 2 yıldır epey format ve driver kurulumu yaptım hepsinde aynı sorun. OC. da yaptım standart da denedim aynı. renderda mükemmel ama ona bir şey diyemem ama 3d max dada proje hazırlığında sorun yaşıyorum takılma yapıyor.
    Hocam yazdiklarinizdan cikan en mantıklı sonuç kullandığınız program AMD ile tam uyumlu değil. Kullandığınız AMD güçlü bir işlemci çünkü.

• BuZ-MaViSi kullanıcısına yanıt
    Güle güle kullanın cihazınızı

• eakalin E kullanıcısına yanıt
    Incelemelerden birinde anakart ram soketlerinin max 8 gb lık modülleri desteklediği yazıyordu. Aman dikkat edin. Paranız boşa gitmesin...

• sallami kullanıcısına yanıt
    Benim pc kafayi yedi birsey yaziyorum rakam giriyor. Acil yardım

• quote:

Orijinalden alıntı: melihgs

Benim pc kafayi yedi birsey yaziyorum rakam giriyor. Acil yardım
    Klavyenin enter a yakin bölümünde aşağı yönlü hesap makinesi rakamlari koymuslar. Sıfırın yanındaki numlock açılınca bu tuşlar aktif oluyor.Harf yerine rakam yazıyor. Kapatmanız gerekli. Fn+NumLock yada shift+NumLock kombinasyonunu deneyin.

• BuZ-MaViSi kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler düzeldi

• Çanta tavsiyesi: Bir kaç deneme sonrası bilgisayara uygun, hafif küçük ve hesaplı bir çanta buldum.
    https://www.trendyol.com/Canyoncase/Unisex-Laptop-Evrak-cantasi-KRT-PLM-13-LACI-p-152044?boutiqueId=394191&adjust_t=mk12x3o_m4o2h83&link_userID=6390733&utm_medium=product_free&link_contentid=152044&adjust_tracker_limit=999999999&adjust_campaign=product_free&utm_source=share

Acer Swift 3 SF314-56 30U1 Ana Konu

Acer Swift 3 SF314-56 30U1 Ana Konu,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seran -- 19 Ocak 2020; 16:58:46 >

• Merhaba sonunda bilgisayarım geldi çok kaliteli bir kasası var hayran kaldım bu fiyata.
    Windows 10 pro kurdum ancak sürücülerin yüklü olduğu hdd bölümüne bitlockerdan dolayı giremedim siz sürücüleri yüklediniz mi ? yüklediyseniz ekranda veya performansta bir fark gördünüzmü? ekran netliği biraz düşük gibi geldi gözüme
  • Acer Swift 3 SF314-56 30U1 Ana Konu

• glamour97 G kullanıcısına yanıt
    Bende celeron 3600u işlemcili netbook var. 11.6 inç 2011 de alındı. Hdd yi 240 gb ssd ile değiştirip 2 gb ram i. 6 gb yaptım. Tüm günlük işlerimi görüyor. Bu makine bendekini en az 2 ye katlar. Tabi günlük işten ne kastettiginize göre değişir...

• quote:

Orijinalden alıntı: sallami

Bende celeron 3600u işlemcili netbook var. 11.6 inç 2011 de alındı. Hdd yi 240 gb ssd ile değiştirip 2 gb ram i. 6 gb yaptım. Tüm günlük işlerimi görüyor. Bu makine bendekini en az 2 ye katlar. Tabi günlük işten ne kastettiginize göre değişir...
    hocam şunu anla gnluk işler: yuksek kalite film ve video netflix vs. dosya takibi işte pdf word vs + youtube ve uzun sure takılmadan chrome da gezme. bir de skype vs.
    Teorik olarak sıkıntı çıkarmaması lazım. Ama 4k filmler için ekran kartı yetersiz olabilir deneyen birine sormak lazım. Ikinci olarak akıcı net gezintisi için ağ bağlantısı iyi olmalı ki bu ülkemizde çoğu bölgede mümkün değil. Bunun mümkün olduğu yerlerde ise çok sekme açılması vs için ram yüksek olmalı. 4 gb ram yetmeyebilir. Ben benim emektarın 8 gb ram ile ve 6 gb ram ile bile fark görüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: sallami

Teorik olarak sıkıntı çıkarmaması lazım. Ama 4k filmler için ekran kartı yetersiz olabilir deneyen birine sormak lazım. Ikinci olarak akıcı net gezintisi için ağ bağlantısı iyi olmalı ki bu ülkemizde çoğu bölgede mümkün değil. Bunun mümkün olduğu yerlerde ise çok sekme açılması vs için ram yüksek olmalı. 4 gb ram yetmeyebilir. Ben benim emektarın 8 gb ram ile ve 6 gb ram ile bile fark görüyorum.
    aldım bilgisayarı. pentium oldugunsdan uefı desteklemıyor sanırım. legacy olarak indirdim ama usb yi görmuyor bilgisayar. nasıl haledebilirim? acerın boot mensuunde ben internetten öğrendiğim kadarıytlşa ayarlamaları yaptım ama ne yaptıysam yaranamadım :) tanımıyor usb yi yardım edebilen varsa çok iiyi olur.
    Yeni nesil pc lerde koruma var. Son sürüm windows cd sini netten windowsun kendi sitesinden indirin. Windowsun kendi aracı ile kurulum usb hazırlayın. Kurulum o zaman yapılıyor. Uefi kurulum icin hazırlık yapmayı unutmayın. Uefi desteği işlemci ile ilgili değil bios ile ilgili.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sallami -- 31 Ocak 2020; 5:26:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: glamour97

aldım bilgisayarı. pentium oldugunsdan uefı desteklemıyor sanırım. legacy olarak indirdim ama usb yi görmuyor bilgisayar. nasıl haledebilirim? acerın boot mensuunde ben internetten öğrendiğim kadarıytlşa ayarlamaları yaptım ama ne yaptıysam yaranamadım :) tanımıyor usb yi yardım edebilen varsa çok iiyi olur.

Alıntıları Göster
    laptopa uefi üzerinden Windows yükleniyor ise, rufus programı ile hem istediğiniz Windows u indirirsiniz (indir seçeneği seçilmeli), hemde uefi olarak en az 8gb lık flasha başlatıcı olarak atabilirsiniz.rufus programını acınca flashı ve Windowsu indirip seçmeniz yeterlı.flasha kuruluma hazır şekilde atacaktir.Daha sonra flashı laptopa takıp uefi modundayken,

FS0 yada FS1 e girip (removed yazar flash olanda) komutla kurulum başlatırsınız.Bende FS1 ile kurulum basladı.
    FS1:
    cd efi
    cd boot
    bootx64.efi
    ile birkaç denememde kurulum başladı.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.