Şimdi Ara

Acer Swift 3 SF314-41-R46C Ana Konu (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
656
Cevap
23
Favori
35.158
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba bu laptopu sipariş verdim. Adaptörle ilgili mesele varmış sanırım. Çözüm için bu laptopa uyumlu topraklı adaptör var mı alabileceğim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akbell

Merhaba bu laptopu sipariş verdim. Adaptörle ilgili mesele varmış sanırım. Çözüm için bu laptopa uyumlu topraklı adaptör var mı alabileceğim?
    Ben de kullanıyorum ama sıkıntı yaşamadım topraklı prizde kullanmak lazım.

• ultiMance kullanıcısına yanıt
    Üçlü prizler topraklı mı? Yani duvarda yoksa bile üçlüyle şarj ettiğimizde sorun olur mu ki

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akbell

Üçlü prizler topraklı mı? Yani duvarda yoksa bile üçlüyle şarj ettiğimizde sorun olur mu ki
    Duvarda topraklama yoksa çoklu prizdeki topraklama işe yaramaz diye düşünüyorum elektrikten anlayan varsa yazarsa biz de öğrenmiş oluruz.

• Arkadaşlar çok konuşulduğu için rastgeldiğim bir hususu paylaşayım. Ram hızları konusu.

Ryzen işlemciler 5 ya da 7 olması fark etmez 2400 destekliyor. Daha yüksek hızlı ram taksanız da önemi yok. Ram desteklese bile işlemci daha yüksek hızlara çıkamıyor. Yani çok yüksek hızlarda yolculuğu mümkün kılan otoban yapıyorsunuz, ama elinizde 100 u geçen motora sahip aracınız yok.

Tabi bunu duyunca insanlar intel mi alsaydık, kazık mı yedik diye düşünebilir. Panik yapmayın. I5 8265 ve i7 8585 ryzen lerin muadili olan işlemciler. Onlar da en fazla 2400 destekli. Hatta ddr3 takarsanız 2133 e kadar destekliyorlar. Yani muadil işlemciler baz alındığında piyasada markalar arasında ram hızı desteği açısından fark yok.

Gelelim raporlama farklılıklarına. Burada raporu veren yazılımın tercihi devreye giriyor sanki. Bir yazılım ram e soruyor senin özelliklerin ne diye. Oradan gelen bilgiyi size sunuyor ve 2666 diyor size. Doğru mu evet. Diğeri önce ram e soruyor, sonra işlemciye soruyor ve en düşüğünü size bildiriyor. Çünkü sistemin çıkabileceği maksimum hız bu. Doğru mu evet bu da doğru.

Peki hangisi tercih edilmeli. Bu da bakış açısına ya da ihtiyaca göre değişiyor. Eğer sistemin parçaları kağıt üzerindekilerle ayni mi diye merak ediyorsanız ilk yöntem doğru. Ama halihazırdaki durum ne mevcut çalışma şartları neler diye merak ediyorsanız ikinci yöntem doğru.

Sonuç kafanıza takmayın. Her şey yolunda.

https://www.notebookcheck.net/8265U-vs-2700U-vs-8565U_10116_9314_10082.247596.0.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sallami -- 29 Nisan 2020; 21:50:1 >

• Bu laptopa uygun çanta tavsiye eder misiniz kullanan var mı

• sallami kullanıcısına yanıt
    Raporlama kısmın dediğiniz gibi değil maalesef, misal CPU-z tool’unu örnek alırsak bir alanda RAM’in max. hızı, diğer alanda sistemin anlık olarak çalıştığı hızı gösteriyor. Benim cihazdan çıkan 4 GB. RAM 2666 MHz. bu arada...

• Hicks kullanıcısına yanıt
    Ram max hızı kısmına 2666 yazsa da doğru ki ram bunu destekliyor, 2400 yazsa da doğru ki cpu da bunu destekliyor. O an ki hız ise sürekli değişen bir değer zaten.

Bu durumda anlık hız asla 2666 MHz. olmamalı ama oluyor.

O zaman yazılımda sorun var demektir

Ya da güç tasarrufu step step yapılır. Diyelim 5 adım var bu durumda ilk adımda yani en yüksek güç tasarrufu modunda ram hızı cpu komutu ile 600 e düşer. Ikincide 900 vs. Sondan bir öncekinde diyelim 2000 olur. Son adımda cpu ram e max hız der ve ram 2666 ya çıkar. Ama cpu ramle iletişimi 2400 ile kurar. Cpuz bu arada rame o an ki hızını sorarsa alacağı yanit 2666 olur ama reelde iletişim 2400 ile yapılmaktadır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sallami -- 30 Nisan 2020; 0:58:28 >
    Yok bu olmadı.

• Laptopun üzerindeki etiketleri söken var mı ? Varsa nasıl yaptı ?

• hakimbeyy H kullanıcısına yanıt
    Tırnak yardımıyla:)

• Akbell kullanıcısına yanıt
    HP 14'' Slim Topload Notebook Laptop Macbook Çanta L6V67AA 169,80 TL yerine 99,00 TL
    https://urun.n11.com/canta-ve-kilif/hp-14-slim-topload-notebook-laptop-macbook-canta-l6v67aa-P273127638
    Ben bunu aldım güzel ürün YouTube de videosu da var inceleyebilirsiniz.

• ercn55 E kullanıcısına yanıt
    Kullanıyor musunuz uydu mu?

Evet uydu,gayet güzel sadece resimde görünenden biraz daha koyu.satici da çok ilgili.saglam çanta askı yerleri pilastik değil mesela.

Birşey soracağım Acer Care Canter açılmıyordu sildim.tekrar yüklemeye çalıştığımda bu bilgisayar desteklenmiyor uyarısı çıkıyor.Bunun sebebi nedir

• ercn55 E kullanıcısına yanıt
    Laptop kargoda şuan. Haftaya gelir merakla bekliyorum inşallah sorunsuz ürün gelir de uğraştırmaz. :) Teknosa'dan 3.5'a aldım şimdi 4.4 olmuş
    Laptop gelince tavsiye ettiğiniz şeyler var mı ilk olarak yapmam gereken

Teknosa beni çok uğraştırdı,hala uğraşıyorum, ürünü GittiGidiyor dan aldım 3.6 ya kargolanmasini beklerken ürün 3.4 e düştü.hemen iptal ettim tekrar aldım bu sefer 2 bilgisayar geldi bana., iptal ettiğimi de yollamış Teknosa.sesimi cikartmasam haberleri yok.Haram nasip etmesin Allah aradim söyledim ,birini geri yollayın dediler, teşekkür ettiler.gecen gün baktım bu seferde geri yolladığım ürün için para iadesi yapmışlar.yanj şuan para vermeden bilgisayar almış oldum.yarin yine arayıp durumu anlatacağım bakalım nasıl çözülecek

• 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.