Şimdi Ara

Acer Predator Helios 300 türkiyeye gönderim açıldı ★ ANA KONU ★ i7-7700HQ ★ 1060 6GB 1100$ (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.265
Cevap
28
Favori
78.320
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sabahki kampanya ile çok ucuza geldi dolar kurunun da düşük olduğu zamana denk gelseydi daha iyi olacaktı neyse buna da şükür.

Ne zamandır böyle bir fiyata 1060 laptop bekliyordum bekledigime değdi sonunda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • An itibarıyla kapandı sanırım arkadaslar?

• Amazonda prime day var 899 a düşmüştü 17 inç te 1300 e düşmüştü. Ben bu gidişle refurbished alıcam

• Tam bir saçmalık olmuş. Fiyat farkı vermeleri lazım 1050 dolardan alanlara
  • Türkiye için garanti yok sanırım, garanti yapmanın bir yolu yok mu?
  • almayı düşünenler varsa klavyede türkçe karakter yok. alınca şaşkınlık yaşamanız eğer klavyeye hakim değilseniz büyük bir şok yaşamanız muhtemel arkadaşlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jasonn123

Amazonda prime day var 899 a düşmüştü 17 inç te 1300 e düşmüştü. Ben bu gidişle refurbished alıcam

Tekrar aynı indirime girer mi acaba? bir de illa prime aboneliği gerekli mi indirimden yararlanmak için?

Ben 3 hafta önce TR gönderimi kapalıyken amerikapostam ile aldım TR'ye açıldı iade ettim 3 haftadır iadesini bekliyorum 50$ dolar boşa gitti bari 93$ gitmesin diye 3haftadır bekliyorum
  • EK: Laptop'un yanında hangi HDD'yi aldınız? Firecuda,Barracuda veya WD? 5400rpm? 7200rpm?

7200rpm'de kaldırıyor ancak önerilen en yüksek hız 5400rpm'miş

7200'de ısınma mı olur, ileri ki zamanlarda performans düşüşü mü olur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaptanhulk

quote:

Orijinalden alıntı: jasonn123

Amazonda prime day var 899 a düşmüştü 17 inç te 1300 e düşmüştü. Ben bu gidişle refurbished alıcam

Tekrar aynı indirime girer mi acaba? bir de illa prime aboneliği gerekli mi indirimden yararlanmak için?

Ben 3 hafta önce TR gönderimi kapalıyken amerikapostam ile aldım TR'ye açıldı iade ettim 3 haftadır iadesini bekliyorum 50$ dolar boşa gitti bari 93$ gitmesin diye 3haftadır bekliyorum

en son 1200 dü 899 a tekrar düşüceğini sanmıyorum ama 1000-1100 dolara yine düşer takip edin
  • jasonn123 kullanıcısına yanıt
    Keske tekrar düşse 899 a hemen alacağım

• Şuan 1050 dolar tekrardan

• havalar cok sıcak ondanmıdır bilmiyorum ama kasa aşırı ısınmaya başladı f tuşlarının üstünde alana el değmiyor. BUnu görünce hemen fanı otomatikten max aldım ve programdan cıkar cıkmaz 50 derecelere indi

işlemci %81
    gpu %48 deyken

işlemci 88derece
    gpu 73 dereceydi

önceden böyle olmuyordu ama odada normal dururken bile insan terliyor. Odanın iç sıcaklıgı 32dereceAcer Predator Helios 300 türkiyeye gönderim açıldı ★ ANA KONU ★ i7-7700HQ ★ 1060 6GB  1100$

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Manyetizma -- 15 Temmuz 2017; 17:37:7 >

• Hocam bios ve ekran karti guncellemesi ile undervolt yaptınız mı? Undervolt ısınmaya biraz çözüm olabilir. Şurada nasıl yapıldığını anlatmışlar.https://youtu.be/HLywuILhtp0

Ağustos başında benimkisi de gelecek inşallah. Malum ryzenlı Asus GL702ZCden ses soluk yok hala, biz de bunu aldık.

• MiUtek M kullanıcısına yanıt
    ekran kartı ve biosu güncelledim ama undervolt yapmadım

ilk defa duydum undervolt olayını

nedir, ne işe yarar, overclock gibi hata yaparsam yanma ihtimali varmı anlatırmısın biraz ona göre yapabilirim
  • Ben yapmadım hiç ama bu videoya baktım biraz. Eleman işini bilen birine benziyor. Zaten Helios 300'ü Acerdan daha sağlam tanıttı dünyaya resmen. Videoda kendi laptobunda aşırı ısınma yaşamadığinı ama ısınma sorunu olanlar için bu çözümü önerdiğini söylüyor. Çok hafif bir ayar yapıyor zaten, izlerseniz aşama aşama anlatmış. Amazon urun yorumlarında da bu adamın undervolt videosuna gönderme var. Denemek lzm. Olmazsa eski haline cevrilebiliyor diye biliyorum.

• MiUtek M kullanıcısına yanıt
    videodan anladım zaten durumu ama ne işe yarıyor onu anlamadım
  • https://eksisozluk.com/undervolting--496665

Burada güzel açıklamalar buldum.

• bu notebookun diğer bir sorunu ise şarja takılı olmadıgında tam performansta çalısmaması. Bütün ayarları pilde max ayarlamama rağmen çalısmıyorç

örnek vermek gerekirse

cs go da 300fps alırken şarjda
    pilde 60fps alıyor

suan tek yüklü oyun cs go oldugundan, render programlarında ise mecbur şarjda kullandıgımdan örneği hep bu oyun üzerinden veriyorum

bu arada undervoltaj yaptım değerleri açıklayım

otomatik fan kullanımımda
    normal kullanım max 85derece
    -110 voltaj kullanım max 73derece

fan max kullanımda
    normal kullanım max 85derece
    -110 voltaj max 67derece

benchmark testlerinde ise youtubudaki programın testlerinde aynı değerleri aldılar 910 mark puan aldılar

-150voltaja çektiğimde ısıda 2derece oynama varken, mark değeri 860lara düştü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Manyetizma -- 17 Temmuz 2017; 0:28:0 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Manyetizma

Acer Predator Helios 300 türkiyeye gönderim açıldı ★ ANA KONU ★ i7-7700HQ ★ 1060 6GB  1100$

Acer Predator Helios 300 türkiyeye gönderim açıldı ★ ANA KONU ★ i7-7700HQ ★ 1060 6GB  1100$

Ürün elime ulaştı, dışı fotoraftaki gibi parlak değil mat. Üstündeki jelatini cıkartmadan çekmişim. Amerikan priz geldi, kucuk 2-3tl lik dönüştürücü ile ucunu değiştirdim ve voltaj sıkıntısı olmadan şarja taktım.

20dk kullandım, Kasa kalitesi ilk hissiyat güzeldi, touchpad gayet kullanışlıydı. Tek kötü yani 1tane usb 3.0 var ben usb c kullanmadıgımdan keske usb c yerine 3.0 olsaydı dedim. 2tanede usb 2.0 var. Açılıs 1sn kapanış 1.5sn sürüyor

İstediğiniz testler var ise 1-2 güne özellikle istediğiniz şeyleri test edebilirim.

sıcaklıklarda işlemci 80 ekran kartıda 70 civarı mı? incelemelerde öle keza

• Undervolt hakikaten işe yaradı o zaman sizde. Peki bunu laptobu her açışta mı yapmak gerekiyor yoksa değiştirmek istemezsek tek sefer yapsak aynı şekilde kalıyor mu? Bir de prime indiriminde amazonda farklı bir ürün gördüm. USB Type C ucunu USB 3'e çeviriyor. Şu aparat :

https://www.amazon.com/nonda-Adapter-Aluminum-Indicator-Macbook/dp/B015Z7XE0A/ref=sr_1_6?ie=UTF8&qid=1500292989&sr=8-6&keywords=type+c+usb+3.0+adapter

Bu aparatlar sadece data aktarımını mı sağlıyor yoksa bunu takınca USB 3.0'ı mouse girişi olarak kullanabiliyor muyuz bilen var mı?

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.