Şimdi Ara

Acer Predator Helios 300 türkiyeye gönderim açıldı ★ ANA KONU ★ i7-7700HQ ★ 1060 6GB 1100$ (39. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.265
Cevap
28
Favori
78.320
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    899 dolara düşer ümidiyle bekliyorum ama bakalım Ekran kartı çok iyi 192 bit sırf o yüzden almaya değer. Bu laptop tahminimce 3-4 sene rahat götürür , peki bunu diyelim yurtdışından gelen yolcu beraberinde getirtsek gene gümrük vergisi alıyorlar mı ? Siz kaça aldınız ?
  • flyer_mig kullanıcısına yanıt
    Evet, o zaman da vergi ödersin. Amazonda fiyatlar vergi hariç. Ancak vergi iadesi gibi bir durum varmış. Ancak onun için de çok zor diye duydum. Zira Amerika'da bunu uygulayan sadece iki eyalet varmış.

Kara cumada 899$ gördüm. Akşam bakayım diye dışarı çıktım. Akşam dönünce 1049$'a çektiklerini gördüm ve almadım Amazon yada Hepsiburada indirimi bekliyorum noel, yılbaşı zamanı gelirse ne ala gelmezse one s'te oynamaya devam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: avanak_abdi

Evet, o zaman da vergi ödersin. Amazonda fiyatlar vergi hariç. Ancak vergi iadesi gibi bir durum varmış. Ancak onun için de çok zor diye duydum. Zira Amerika'da bunu uygulayan sadece iki eyalet varmış.

Kara cumada 899$ gördüm. Akşam bakayım diye dışarı çıktım. Akşam dönünce 1049$'a çektiklerini gördüm ve almadım Amazon yada Hepsiburada indirimi bekliyorum noel, yılbaşı zamanı gelirse ne ala gelmezse one s'te oynamaya devam

Aynı durum başıma geldi. Zaten black friday döneminde redditten çıkmıyordum. Onların black friday hatta sadece laptoplar için özel bölümü vardı. Orada da millet demediğini bırakmamıştı. Süresinden önce fiyatı geri çıkardı(siz doldurun gerisini) Cyber Monday'de de sadece 50 dolar indi. Bende saolsun sınav hediyem olarak alındığından anneme dedim ki anne biliyorsun durum bu bu, nasıl araştırdığımı da gördün. Doların ne olacağı belli değil belki yılbaşı veya martta iner. Yalnız inse bile doların kuru ne olur belli değil. Onu da geçtim amazon trden alımlarda kendi dolar kurunu belirliyor. Ne demek bu derseniz dolar 3.9 sa amazon 4.1 diyor. Adam da kendince haklı stabil fiyat koymak zorunda...
    Böyle olunca zaten yüklü alışveriş yaptığımızdan ,den sonrası bile 300 tlye kadar vergilerle beraber etkileyebiliyor. Çünkü ben 3,9dan hesapladığımda 4700 küsürlerdeydi bir baktım ki 5050tlye çıktı. Önce alıp almama da kararsız kaldım. Sonrasında tr deki en düşük halleriyle alacağımı kıyasladım. En düşük benimkinin sahibi olduğu özelliklerle 7 en yüksek 10 kadar yolu var. O yüzden eğer yılbaşında inerse 899 dolara sakın kaçırmayın ve 21 saat kaldı falana da inanmayın daha 10 saat varken hemen bitirebiliyorlar. Çünkübu fiyata en iyi ürün bu ve hdd hariç hepsi kaliteli donanımlı...

Gelir mi sorusuna 2 haftada geldi. Takip bile etmedim. Yurt içi ve dhl le anlaşmalılar. Dhl olursa diye dikkat edin çünkü yakınınızda şubesi yoksa arasa düşer ürününüz. Zaten arasa düşerse bir soğuk su için alamamak da var

• quote:

Orijinalden alıntı: EasyMoneySniper2

Hocam bendede farkli bir urunde durum ayni size ulasan bir sey oldu mu? Bende en son amazonun deposundan ayrildi gozukuyor ama aramexden bakinca record created gozukuyor.

Bende de durum 13 gün boyunca aynıydı.Hala bir çözüm bulunabilmiş değil.Müşteri hizmetleri ilk önce siparişiniz back ordered tekrar kargolanır dedi.Bugün farklı bir çalışan kargo yanlış gönderilmiş dedi tam o ara chat koptu başka biri geldi en yakın zamanda kargolanacaktır dedi.Kafam allak bullak oldu işin garibi 16 sında bir ürün almıştım onda da durum aynı.Hala gelen giden yok...

• Matilist M kullanıcısına yanıt
    Evet, süre dolmadan bitirdiler. Evden çıkarken 18 saat vardı. En fazla 3-4 saat durdum dışarda. Geldiğimde 1049$'a çektiklerini gördüm. Bir parça sövdüm

Alışverişi TL üzerinden yaparsanız, evet, kur yüksek. $ ile yapmak daha mantıklı. Konuda, eski mesajlarda bahsedilmiş. H.içi ve mesai saatleri içinde yapılan harcamalar, merkez bankası kuru üzerinden hesaplanıyormuş. Ki mesai saatleri dışında ve h.sonu da yapılsa alışveriş, banka, amazonun hesapladığı kadar yüksek hesaplamıyor kuru

Ya bu yada hepsiburadaki 17,3'' modeli, eski fiyatın inmesi lazım. Diğer markalardan bir beklentim yok. Gördüğüm en düşük rakam Asus'un bir modeli, 6525TL (17,3''). Onun da kronik ısınma sorunlarından bahsetti bir arkadaş, vazgeçtim.

• quote:

Evet, süre dolmadan bitirdiler. Evden çıkarken 18 saat vardı. En fazla 3-4 saat durdum dışarda. Geldiğimde 1049$'a çektiklerini gördüm. Bir parça sövdüm

Alışverişi TL üzerinden yaparsanız, evet, kur yüksek. $ ile yapmak daha mantıklı. Konuda, eski mesajlarda bahsedilmiş. H.içi ve mesai saatleri içinde yapılan harcamalar, merkez bankası kuru üzerinden hesaplanıyormuş. Ki mesai saatleri dışında ve h.sonu da yapılsa alışveriş, banka, amazonun hesapladığı kadar yüksek hesaplamıyor kuru

Ya bu yada hepsiburadaki 17,3'' modeli, eski fiyatın inmesi lazım. Diğer markalardan bir beklentim yok. Gördüğüm en düşük rakam Asus'un bir modeli, 6525TL (17,3''). Onun da kronik ısınma sorunlarından bahsetti bir arkadaş, vazgeçtim.

Haydaaa Hocam be Peki dolarla değil gene tlyle yaptım mesai saatleri dışında gene dolarla yaptığım miktarda mı oluyor? Dolarla alırsam banka nasıl tepki beriyor, mevzuatta bir sıkıntı oluyor mu? Yoksa dolar alıp sonra mı dolarla yapmam gerekiyor? Kısacası nasıl işliyor? Öğreneli yoksa 10 dolarlık ürüne bile toplu alınca vergi yiyorum. Bu sefer ki alışveriş acemiliğime geldi. Her ne kadar araştırıp da alsak bu işler de her zaman bir açığımı, gediğimiz olabiliyor

Amazonda dolar kuru, hem merkez bankası hem de bankaların kuruna göre oldukça yüksek. Tl ile alışveriş yapınca amazon kendi kuru üzerinden çekim yapıyor. O yüzden dolar ile ödeme yapmak lazım.
  • Kafayı yiyecem!16 gündür verilmemiş kargoyu bekliyorum!Chatten 50 iq'lu adama aramex'e mail attığımı ve geçen 16 gün(!) boyunca aramex'e ulaşan herhangi bir kargo olmadığını,daha önceki chat görüşmelerimde durumun açıkça kavrandığı ve ürün stoğa girer girmez kargolanacağını yüzmilyon kere tekrar etmeme rağmen hala sistemde ürünün yola çıktığı bilgisinin bulunduğu resmi tarihin 23 ünde dolacağını o sürece kadar bir işlem yapamayacağını papağan gibi tekrar edip duruyor.İşin garibi 8 gün arayla 2 ürün sipariş verdim hepsinde durum aynı...

• Manyetizma kullanıcısına yanıt
    hocam wireless driver'inizin surumunu ogrenebilir miyim?
  • amazon.com dan verdiğimiz sipariş için gümrükte vergi ödüyor muyuz yoksa bu ürünü sepete eklediğimizde hepsini mi çekiyor ?
  • Uwais kullanıcısına yanıt
    Acer Predator Helios 300 türkiyeye gönderim açıldı ★ ANA KONU ★ i7-7700HQ ★ 1060 6GB  1100$

218 olan vergi ve kargo ücreti Amazon eğer teslimat esnasında bu parayı kullanmazsa 2 ay içinde geri hesabına yatırıyor

• Ozan4370 kullanıcısına yanıt
    Parayı kullanmaması ve geri yatırması neye göre değişiyor ? Şans işi mi ?
  • Uwais kullanıcısına yanıt
    Burada okuduklarıma göre evet

• Şansıma 1250 dolara vergisiz gtx 1070 li ve ssd li asus laptop aldım.
  • Asus gl702vs kullanıcısına yanıt
    Nasıl oldu acaba Link vermeniz mümkün mü?
  • quote:

Nasıl oldu acaba Link vermeniz mümkün mü?

Amazondan 1550 dolarlik urunu rakip ediyordum 1.5 ay bekledim black fridayi 1250 ye dustu hemen aldim suandada 1400 dolar. Diyorum ben bunu turkiyede 8000 tl ye falan yada daha farkli suan tr fiyatlarini tam anlamadim satip yine bir ust modelimi alsam. Bu arada yurt disindaki bir arkadasima aldirdim.

• Asus gl702vs kullanıcısına yanıt
    Amazon affeder ama ptt affetmez kardeş burası Türkiye vergisiz nefes bile anlamazsın

• Acer Predator Helios 300 türkiyeye gönderim açıldı ★ ANA KONU ★ i7-7700HQ ★ 1060 6GB  1100$

Abi bilgisayarın Arabistan da ne işi var ya

• Hocam bu seferde wifiden patladım Tüm gereksiz wifileri görüyor benimkini görmüyor. Elle wifimi ekledim gene görmüyor. Ne yapabilirim, konunun uzmanı olanlar bir el atarsa makbule geçer
    Not: Konu belki burayla alakalı olmayabilir ama konuda ki laptopla ilgili olan ve genelde her acer laptopta olan bir sorun olduğundan yazdım.
    wifi driveriniz nedir?
  • 
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.