Şimdi Ara

acer one 722 , karman çorman izlenimler (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
122
Cevap
1
Favori
10.263
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sarı dew

@sendemail arkadaşım bende bu netbook u düşünüyodum ve çözünürlüğü yüzünden hp dm1 3200et (amd e-350) ye yöneldim teknosada veya benzeri yerlerde görüp deneme şansın oldumu hiç hp yi bide senin görüşlerini alıyım

kıymetli kardeşim ,
    amd e-350 ıslemcili ve 11.6 ebatında ne bulursan hiç tereddut çemkirme gostermeden al,

cok ama cok mamnun kalırsın,
    hp dm1 ,lenovo s205,sony vaio amd350

git bbirini al.

hiç tereddutun olmasın , amd mucıze yapmış ya ,hem ıntelden katkat ucuz super !!!!

edit : sony i deneme şansım oldu ,assasins creed oynadım sony de ,hem de teknosa da ,cocuklar kurmus canları sıkıldıkca bır need for speed bır de assasıns creed oynuyorlardı , ekran vs.re zaten degıyor o kadar paraya sony 1200tl cıvarı ,hp de 1000tl , lenovo 900tl su an ,,

kanaatımce paralarını hakedıyorlar ,yurtdısından getırme ımkanın varsa 350$ sony ...hıc bır cekıncen olmasın...
    ya da bıraz bekle ocak-subat gıbı ultrabook lar gelıyor ,
    macbook aır tipi ınce kucuk laptop performansında (i3 ve i5 islemcı kullanıyor )
    cıkarılan modellerden en ucuzu acer ınkı yıne ama o da 900$ etıketlı yurtdısında...
    ama bence amd e350 al konusu kapansın ....
    ben denedım, suadıye (eskı vakkorama) teknosada git sony i dene takıl kendın de gör...
    ya da cevahır dekı teknosa da

saygılarımla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sendemail -- 1 Kasım 2011; 14:47:23 >

• ACER O 722 bulmak imkansız gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shankai

ACER O 722 bulmak imkansız gibi.

vatan da vardı ,ben cumartesı gunu 29 ekım oradan aldım ,topkapı da son bır tane ben gorevlıyle laklak ederken satıldıydı sonra gıttım Bostancı dan aldım ,ellerınde kafı mıktarda vardı.su ankı vazıyetı bımıyorum ancak sana bır cozum onerısı aklıma geldı sımdı,

bu acer o 722 yı penta bılgısayar ıthal etmekte , yarın vakıtlıce penta bılgısayara telefon ac , - tabı almak ıstedıgını farzederek yazıyorum- de ki acıkca ben bu bılgısayardan almak ıstıyorum ancak su bayınızde kalmamıs bana su cıvarda hangı bayınıze aradıgım urunden gondermıssenız ıletısım bılgısını verınız gıdeyım oradan alayım de,
    ılkın usengec bır calısan ıse gecıstırecektır ,ama ısrar edersen durumu da abartmadan sakın ve kararlı bır sekılde soylersen sana yardımcı olacaklardır.sonucta paranla alacaksın ,boyle musterıye can kurban ,adamlardan angarya ıstemıyorsun fedakarlık ıstemıyorsun herkesın yararına...

he dıyelım kı bulamadın acer ,medıamarkt da asus var 599tl c50 ıslemcılı ,arada hdd farkı var acer 500 asus 320 gb
    10 taksıtle asus alırsın ,oh super (asus da cok kalıtelı bence kardesımın bılgısayarı asus ve harıkulade.)

hersey gonlunce olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: sendemail

quote:

Orijinalden alıntı: Shankai

ACER O 722 bulmak imkansız gibi.

vatan da vardı ,ben cumartesı gunu 29 ekım oradan aldım ,topkapı da son bır tane ben gorevlıyle laklak ederken satıldıydı sonra gıttım Bostancı dan aldım ,ellerınde kafı mıktarda vardı.su ankı vazıyetı bımıyorum ancak sana bır cozum onerısı aklıma geldı sımdı,

bu acer o 722 yı penta bılgısayar ıthal etmekte , yarın vakıtlıce penta bılgısayara telefon ac , - tabı almak ıstedıgını farzederek yazıyorum- de ki acıkca ben bu bılgısayardan almak ıstıyorum ancak su bayınızde kalmamıs bana su cıvarda hangı bayınıze aradıgım urunden gondermıssenız ıletısım bılgısını verınız gıdeyım oradan alayım de,
    ılkın usengec bır calısan ıse gecıstırecektır ,ama ısrar edersen durumu da abartmadan sakın ve kararlı bır sekılde soylersen sana yardımcı olacaklardır.sonucta paranla alacaksın ,boyle musterıye can kurban ,adamlardan angarya ıstemıyorsun fedakarlık ıstemıyorsun herkesın yararına...

he dıyelım kı bulamadın acer ,medıamarkt da asus var 599tl c50 ıslemcılı ,arada hdd farkı var acer 500 asus 320 gb
    10 taksıtle asus alırsın ,oh super (asus da cok kalıtelı bence kardesımın bılgısayarı asus ve harıkulade.)

hersey gonlunce olsun.

Söylediklerinizi dikkate alıcam, teşekkürler.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sarı dew

@sendemail arkadaşım bende bu netbook u düşünüyodum ve çözünürlüğü yüzünden hp dm1 3200et (amd e-350) ye yöneldim teknosada veya benzeri yerlerde görüp deneme şansın oldumu hiç hp yi bide senin görüşlerini alıyım

kıymetli kardeşim ,
    amd e-350 ıslemcili ve 11.6 ebatında ne bulursan hiç tereddut çemkirme gostermeden al,

cok ama cok mamnun kalırsın,
    hp dm1 ,lenovo s205,sony vaio amd350

git bbirini al.

hiç tereddutun olmasın , amd mucıze yapmış ya ,hem ıntelden katkat ucuz super !!!!

edit : sony i deneme şansım oldu ,assasins creed oynadım sony de ,hem de teknosa da ,cocuklar kurmus canları sıkıldıkca bır need for speed bır de assasıns creed oynuyorlardı , ekran vs.re zaten degıyor o kadar paraya sony 1200tl cıvarı ,hp de 1000tl , lenovo 900tl su an ,,

kanaatımce paralarını hakedıyorlar ,yurtdısından getırme ımkanın varsa 350$ sony ...hıc bır cekıncen olmasın...
    ya da bıraz bekle ocak-subat gıbı ultrabook lar gelıyor ,
    macbook aır tipi ınce kucuk laptop performansında (i3 ve i5 islemcı kullanıyor )
    cıkarılan modellerden en ucuzu acer ınkı yıne ama o da 900$ etıketlı yurtdısında...
    ama bence amd e350 al konusu kapansın ....
    ben denedım, suadıye (eskı vakkorama) teknosada git sony i dene takıl kendın de gör...
    ya da cevahır dekı teknosa da

saygılarımla.

çok teşekkürler fikirlerin için bi aksilik olmazsa bayramdan sonra almayı düşünüyorum saolasın

• Kıymetli Arkadaşlar ,

Diyeceğim şudur ,

Malumunuz sevine sevine makineyi aldık ettik ama baktık ki cihazı alan bir benmişim ,sanıyordum ki burada paylaşacağız edeceğiz bu seri ürün hakkında...

neyseki ekseriyetinizin başka netbooklar kullanmakta oldugunu görmeme rağmen herhangi bir husus hakkında sizlerden yardım istediğimde esirgemeyeceğinize inanıyorum.

buradan hareketle silerden şu yardımı bekliyorum.
    şu an üzerinde bu satırları yazmakta oldugum netbooku detaylı bir şekilde test edip bu başlığa koymayı tasarlıyorum .Bunun için lazım gelen programları ,inceleme esnasında takip edilecek konu sırasını söylerseniz memnun olurum.
    netbookcheck veya netbooklive veya herhangi bir dış siteden incelemeyi destekleyecek sonuçları da buraya yansıtmak isterim ama inanıyorum ki sizler standart bir kullanıcının (benim) uğraşlarında bilgisayarın nasıl davrandıgını anlamak istersiniz,bu sebeple konuya ölçülebilir ve kriter alınabilir testler ışığında (kişisel göreceli yorumlardan uzak)objective değerlendirmeleri sunmak istiyorum.

niyetim budur.
    sizce nereden hangi programdan başlayayım.
    önerilerinizi bekliyorum.

teşekkür ederim.

• quote:

Kıymetli Arkadaşlar ,

Diyeceğim şudur ,

Malumunuz sevine sevine makineyi aldık ettik ama baktık ki cihazı alan bir benmişim ,sanıyordum ki burada paylaşacağız edeceğiz bu seri ürün hakkında...

neyseki ekseriyetinizin başka netbooklar kullanmakta oldugunu görmeme rağmen herhangi bir husus hakkında sizlerden yardım istediğimde esirgemeyeceğinize inanıyorum.

buradan hareketle silerden şu yardımı bekliyorum.
    şu an üzerinde bu satırları yazmakta oldugum netbooku detaylı bir şekilde test edip bu başlığa koymayı tasarlıyorum .Bunun için lazım gelen programları ,inceleme esnasında takip edilecek konu sırasını söylerseniz memnun olurum.
    netbookcheck veya netbooklive veya herhangi bir dış siteden incelemeyi destekleyecek sonuçları da buraya yansıtmak isterim ama inanıyorum ki sizler standart bir kullanıcının (benim) uğraşlarında bilgisayarın nasıl davrandıgını anlamak istersiniz,bu sebeple konuya ölçülebilir ve kriter alınabilir testler ışığında (kişisel göreceli yorumlardan uzak)objective değerlendirmeleri sunmak istiyorum.

niyetim budur.
    sizce nereden hangi programdan başlayayım.
    önerilerinizi bekliyorum.

teşekkür ederim.

dostum c50 işlemcinin testlerinihttp://forum.donanimhaber.com/m_54211153/tm.htm linkte verdim senin testlerinde toshibeyla hemen hemen aynı cıkacaktır ama yinede denemek istiyorsan CrystalMark ı tavsiye ederim iyi ve objektif sonuçlar verir

• C50'li işlemcili olan netbooklarda mhz hızı olarak 1 mhz diyor. Oysa N570'lerde bu 1,66 mhz. Bu durum ne kadar etkilidir neleri etkiler ya da önemsiz bi ayrıntı mıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mosch

C50'li işlemcili olan netbooklarda mhz hızı olarak 1 mhz diyor. Oysa N570'lerde bu 1,66 mhz. Bu durum ne kadar etkilidir neleri etkiler ya da önemsiz bi ayrıntı mıdır?

işlemci performansını bilmiyorum ama amd nin ekran kartı intel den daha performanslı şu anki netbooklarda
  • işlemci performansı hakkında şunu söyleyebilirim:

C60 işlemcisi 1.33ghz de çalışan çift çekirdekli bir işlemci ,çok çekirdeği destekleyen uygulamalarda herhangi bir sıkıntıyla karşılasmamaktasınız ancak 2004 oncesı uygulamaların ekserıyetınde tıkanma sozkonusu.

guncel ornek vermek gerekırse ,photoshop u ele aldıgımız da ,photoshop cs 2 surumu sırf tek cekırdek ıslemcı uzerıne yuk bındıren bır surum ancak aynı programın cs4 surumu hem ekran kartı hem cok cekırdek destekledıgınden C60 lı acer 722 'de kaymak gıbı calısıyor.

dıger taraftan bazen kullanmakta oldugum bu netbooku unutup masaustu muamelesı yapıyorum ,aynı anda 10-15 tane sekme acıkken ,bır taraftan download manager calısırken fılom seyredıyorum bır sıkıntı vb. yaratmıyor.

ancak sununla karsılastım , facebook da farmvılle dıye ır oyun var sadece onda tıkandıgını gordum bılgısayarın

baska su ana kadar denk gelmedı.

şunu onemle belırtmekte fayda var kı ,netbook bu sonucta ...enınde sonunda bır tane netbook edınmeyı ıstıyordum , performanslarının cok dusuk olduklarını bıloe bıloe hem de ,olsun ıdare ederım ,ofis ınternet vs.re yeter bana dıyordum ,ancak bu acer 722 yı aldıktan sonra sasırdım...dıger laptopum da ne yapmaktaysam bunda da aynını gercekletırıyorum.
    daha bıraz evvel gears of war oynuyordum bunları yazmadan once 800x600 de gayet akıcı medıum da oyuna dalıp gıtmıstım ,evvel kı call of duty modernwarfare oynadım o da aynı 800x600 cozunurlukte ve sadece antı-alıasıng kapalı ,hıc bır yavaslama veya zayıflık yasamadım...prınce of persıa keza gayet performanslı ,

minnacık ekranda oyun hıc guzel oynanmıyor bu arada ,ben sırf deneme amaclı ,neyle karsı karsıya oldugumu bılmek amacıyla yukledım oynadım ve sılmeyecegım...
    sonucta 3d marktan 1860 cıvarı bır puan var.

bunun harıcınde sunu unutmayınız ıslemcının yardımına gomulu ekran kartı yetısmekte ,yoksa ıslemcı tek basına cok kanırtır...
    ayrıca acer o722 ıslemcısı C60 1.33 , dıger C50 ısloemcısı ıse 1.ghz de ıkısı de cıft cekırdeklı
    C50 ıslemcısının ıntel atom karsılıgı su olmakta .n550 veya n570.

umarım anlatabılmısımdır..

son olarak arkadaslar ,bunu okuyan varsa ve bılıyorsa lutfen cevap yazsın
    soru sudur:
    ben Dh mesajlarına dış bır vıdeo ya da resım eklemeyı bılmıyorum,ya da web sayfası

yanı mesajımın ıcınde youtube vıdeosu ya da vırzıvır sıtesındekı resımı monte etmek ıstıyorum ya da makalenın bır bolumunu bunu bu mesaj ıcınde nasıl yapıldıgını bılen varsa lutfen haberdar etsın..

saygılarımla kıymetlı arkadaslar.

• Dirt 2 ,

res. 1024 x600
    hersey low
    antı alıas kapalı
    shadow medıum
    car reflectıon medıum

ortalama fps 26-32 arası, kamyonlar ve view dıstance fazlalasınca 22 ye dusuyor.

fifa 12 ,

1024x600

oyunun kendı belırledıgı optımum ayarlar ıle 30 fps nın ustu hersey

ben antıalıas ı kapattım.

devil may cry 4 : 1024 x600 , 22-28 fps

call of duty modernwarfare 2 : 1024x600 hersey low antıalıase kapalı akıcı 800x600 de ferrarı...

aldıgımdan berı 30 tane oyun kurdum sıldım...

sınırlarını bılıyorum artık netbookun ,

başka bır bılgısayara ıhtıyaç hıssetmıyorum , gereklı uretkenlıgı ve multımedya keyfını bunda edınebılmekteyım.

fantezı olsun dıye ubuntu kurdum bıraz hasır nesır oldum.ubuntu hızlı evet ama wın 7 herseye yetıyor,wındowsun tek sıkıntısı bence zamanla regıstry nın sısmesı ...bır de yuklenıp de kaldırılan program artıkları...

• E-350 işlemcili netbooklar windows experience indexte işlemci puanı 3.8i geçemezken, C-60 ile 4.2 almanız ilginç geldi. Mesajlarınızda belirtmemişsiniz fakat overclock yapıldı mı? Ben Lenovo S205 kullanıyorum, işlemci puanı 3.7. Ufak bir google araştırması da gösteriyor ki E-350ler (C-60ın üst seviyesi) işlemciler genelde 3.7-3.8 alırken C-60lar 3.4-3.5lerde geziyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wagner -- 30 Kasım 2011; 19:47:00 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: wagner

E-350 işlemcili netbooklar windows experience indexte işlemci puanı 3.8i geçemezken, C-60 ile 4.2 almanız ilginç geldi. Mesajlarınızda belirtmemişsiniz fakat overclock yapıldı mı? Ben Lenovo S205 kullanıyorum, işlemci puanı 3.7. Ufak bir google araştırması da gösteriyor ki E-350ler (C-60ın üst seviyesi) işlemciler genelde 3.7-3.8 alırken C-60lar 3.4-3.5lerde geziyor.

oncelıkle

1- bılgısyarları degıselım mı ?? Lenovo bulabılmek ıcın ıstanbulun altını ustune getırmıstım ancak bulamadıgımdan gıttım acer aldım.cok memnunum ancak su ekran cozunurlugu olmasa....

2- ben bılgısayarı aldıgımda kutusundan cıkarıp da kurulum ıvırzıvır herseyı yaptıktan sonra wındows un belırledıgı ıslemcı puanı 3.7 cıktıydı.hatta en dusuk ıslemcı puanıydı ekran kartı aero hdd ram 4 un uzerıydı hatırlıyorsam ...

sonra ne oldu bılmıyorum (ben gamebooster adlı programın kendısınden sanıyordum) puanlamada ıslemcı 4.2 cıktı. ama sonra ne oldu kısmında hadıseler var tabı kurulu 32 bıt ısletım sıstemınden uzerıne kurmadan format atmadan anytıme upgrade ıle 64 bıt sısteme gectım...gectıkten sonra puanlama 4.2 cıktı . şimdi puan yıne 3.7 bende anlamadım.
    kanaatımce bunun sebebının bır sekılde wın 7 32 bıt 64 bıt surumlerı ıle amd nın apu ıcın ındırıp kurdugum surucelerının bır oyunu olarak addedıyorum...zıra donanımı canlı canlı guclendırmeden yazılımsal olarak wın 7 puanının degısmesı soz konusu degıl sanıyorum. su anda amd nın kendı sıtesınden ındırıp kurdugum c-50 ler ıcın 11.1o versıon numaralı apu drıverı yuklu ve wın7 puanı gene 3.7 cıkmakta ,bellek 5.3 grafık kartı 4.2 aero 4.2 hdd 5.9 ,
    c60 çipi c-50 ıle aynı mımarı hatta aynı ıslemcı ancak fabrıka cıkıslı overclock edılmıs olabılır bana oyle gelıyor...

gamebooster adlı programdan kaynaklanan bır puan artısı var sanıyordum kendımı kandırıyormusum ,iş tamamen wın 7 64 bıt 32 bıt karmasası ve apu drıverlerının bır manıpulasyonu ancak ıslemcı puanı kesınlıkle 3.7 su an baktım hatta 3.7.

ama e-350 ıslemcısı 3.7 nın cok cok uzerınde hatta 5 ten asagı olmaması lazım cunku e350 1.6 da calısan cıft cekırdeklı ıslemcı...bence 5 cıvarında bır puanlama sunması lazım .cunku amd c 60 nın cıfte katlayacak gucte bır ıslemcı ...

bu arada amd c-50 sıstemının 3.4 puan aldıgından emınım cunku arkadasıma asusun c-50 ıslemcılı netbookundan aldırdım . aradakı fark cok az acer ıle onunkı 3.4 benımkı 3.7 vermekte. lenovo e 350 modelı kesınlıkle 5 cıvarı bır sey alması lazım ...

• ah ah keşke 5in üzerinde olsa :)

farklı markaların E-350li modellerinin test sonuçları mesela;

Sony Vaio YB - 3.7 puan :http://www.legitreviews.com/article/1611/4/
    HP dm1z - 3.8 puan :http://www.business2community.com/tech-gadgets/hp-pavilion-dm1z-11-6-netbook-w-amd-e-350-dual-core-1-6ghz-review-051572
    Asus 1215b - 3.8 puan :http://slatereview.net/asus-1215b-review/
    Lenovo S-205 - 3.8 puan :http://slatereview.net/lenovo-s205-review/

valla ankara'daki son s205i kapmıştım ben de, geç de olsa herkes farkına vardı en iyi f/p netbooku olduğunu :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wagner -- 30 Kasım 2011; 22:21:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: wagner

ah ah keşke 5in üzerinde olsa :)

farklı markaların E-350li modellerinin test sonuçları mesela;

Sony Vaio YB - 3.7 puan :http://www.legitreviews.com/article/1611/4/
    HP dm1z - 3.8 puan :http://www.business2community.com/tech-gadgets/hp-pavilion-dm1z-11-6-netbook-w-amd-e-350-dual-core-1-6ghz-review-051572
    Asus 1215b - 3.8 puan :http://slatereview.net/asus-1215b-review/
    Lenovo S-205 - 3.8 puan :http://slatereview.net/lenovo-s205-review/

valla ankara'daki son s205i kapmıştım ben de, geç de olsa herkes farkına vardı en iyi f/p netbooku olduğunu :)

3.7 m- 3.8 mı ??

benım netbook 3.7 cıkıyor?kesın bır yanlıslık var ,ya da benım sıstemde bır hata var kendımı sevındırıyorum bosu bosuna

uygulama oyun performansını yukarıda belırttıgım deneyımlerden gozlemleyebılırsın buradan hareketle , e350 nın performansı acerone722 yı duble gececegıne gore,
    puanlamaya falan kafayı takma
    çatır çatır ıstedıgını yapabılırsın...
    bır de senın ekran cozunurlugun de yuksektır ohh super.

kardeş gel senınle degıselım su netbookları ,ıstanbulda bulamıyorum ,didik didik ettım yok

dedıgım gıbı puanlamaya kafayı takma ,3-4 sene sonrakı uygulamalar ıcın yavas kalırsa kalır o zamana kadar degıstırırsın cıhazı zaten..2014 gıbı artık donanımın pek onemının kalmayacagını dusunuyorum -elbette cok oenmlı olacak ancak 10 yıllık sıstemlerın bıle ıstenılenı yapacagını dusunuyorum cunku artık uygulamalar multımedya verımlılık uygulamaları oyular vs.re ınternete tasındı ...artık genısbanttan ınternete baglanmak yeterlı olacak,butun ıslemcı gucu grafık gucu vb. herseyı nettekı serverlar yuklenıp ekran basındakı clıentlere ulastıracak....
    neyse

ıyı gunlerde kullanman dılegıyle...ben ıstedıgım seyı yapabılıyorum netbookta ,daha dun oyun oynamak ıcın diğer corei5 ati 5650 lı laptopu actım inanki sıkıldım kapattım kaldırdım hatta guzelce posetledım rafa kaldırdım bır daha ne zaman ıhtıyac duyarım bılmıyorum...baş agrısı yaptı hantal geldı...hele hele masaustu bılgısayar ezıyet gıbı gelıyor... oyle cok onemlı ve yogun iş gerektıren bır çalışma olursa sırf kucuk ekran yetmedıgınden baglıyorum monıtore harıcı klavye ıle işi bıtırıyorum, dıger zamanlarda hep yanımda...dun mesela yemek yerken bıle sofraya goturdum azar işittim evdekılerden o derece...karım gibi bısey oldu he ne mı yapıyorum valla ne bılım ınternete bır gırıyorum gerısı gelıyor...doktorluk oldum galıba...

kolay gelsın.
    bu arada alalı tam 1 ay oldu , ıcını dısını cıkardım netbookun ,wındows 7 yı degıstırdım, yanına pardus kurdum hevesımı aldıktan sonra kaldırıp ubuntu kurdum arada bır ubuntuda takılıyorum.ubuntu bana nedense hızlı geldı ...wın 7 kesınlıkle tercıhımdır ama netbooku ubuntudan acınca tv gıbı znk dıye acılıyor.tıklar tıklamaz uygulamalar acılıyor ornegın offıce ve gımp gıbı...wın 7 yı oyun vs.re ıcın uuntuyu da guvenlık gerektıren dıger ısler ıcın kullanıyorum.wın 7 ye gıren vıruslerı saklananları ubuntudan temızlıyorum....

• http://www.darty.com.tr/e_commerce/NOTEBOOK/ACER/AO722-B-p-62919-c-24.htm

bu ürünü aldım bugün, cpu 1.0 ghz olarak gözüküyor, bu normal mi?

win işlemci puanı 3.2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _burn_ -- 3 Aralık 2011; 12:39:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _burn_

http://www.darty.com.tr/e_commerce/NOTEBOOK/ACER/AO722-B-p-62919-c-24.htm

win işlemci puanı 3.2

oncelıkle tebrıkler cok ıyı ,akıllıca bır alısverıs gerceklestırmıssın ,

için rahat olsun sanırım olctugun program o ankı ıdle ıslemcı degerını gostermekte ,

buradanhttp://www.cpuid.com/downloads/cpu-z/1.59-32bits-en.zip programı ındır ve calıstır.

ıslemcı 700mhz ıle 1.33ghz arasında gdıp gelmekte ,benım su an kendısınden yazmakta oldugum netbook c-60 apu olarak tanımlanmakta , gomulu ekran kartı da 6290 olarak belırtılmekte , her halukarda cıft cekırdek bır ıslemcı ve taban sevıye de olsa harıcı ekran kartlı bır netbook a sahıpsın , ılgılı programda ıslemcın k-14 amd c 60 apu olarak tanımlanmaktaysa ıslemcın 1.33 hz hızına erısebılmekte. bununla beraber benım bılgısayar su anda wın 7 nın ıslemcı puanlamasında 3.7 olarak gosterılmekte. arkadasıma asusun c-50 lı netbookunu aldırdım onda ıslemcı puanı olarak 3.1 gozukmekte .bu puanlamaya da pek kafayı takmamak lazım,ornegın daha persembe gunu eve donerken bır bılgısayar magazasına ugradım atom n570 ıslemcılı asus netbook wın 7 puanı 3.2 olarak gozukmekteydı.bahsettıgım ıslemcı n570 atom ve 1.66ghz cıft cekırdeklı ve bızım ıslemcılerden daha guclu oldugunu sanıyorum.lakın bu farklılık o kadar dramatık bır performans farkını yasatmamakta.
    son dıyecegım ıcın rahat olsun ,son derece akıllı iş yapmıssın. hadı ıcını rahatlatmak ıcın su gercegı de belırteyım, amd c-60 ıslemcısı c50 nın fabrıka cıkıslı overclocked versıyonu yanı arada donanım farkı yok bence.carpanlarıyla oynanıp servıs edılıo...

yaptıgın yapacagın en akıllı alısverısı yapmıssın tekrar tekrar bravo.

senden ricam ,bılgısayar hakkındakı ızlenımlerını paylasman.
    ıyı gunlerde kullan.

• quote:

quote:

http://www.darty.com.tr/e_commerce/NOTEBOOK/ACER/AO722-B-p-62919-c-24.htm

win işlemci puanı 3.2

oncelıkle tebrıkler cok ıyı ,akıllıca bır alısverıs gerceklestırmıssın ,

için rahat olsun sanırım olctugun program o ankı ıdle ıslemcı degerını gostermekte ,

buradanhttp://www.cpuid.com/downloads/cpu-z/1.59-32bits-en.zip programı ındır ve calıstır.

ıslemcı 700mhz ıle 1.33ghz arasında gdıp gelmekte ,benım su an kendısınden yazmakta oldugum netbook c-60 apu olarak tanımlanmakta , gomulu ekran kartı da 6290 olarak belırtılmekte , her halukarda cıft cekırdek bır ıslemcı ve taban sevıye de olsa harıcı ekran kartlı bır netbook a sahıpsın , ılgılı programda ıslemcın k-14 amd c 60 apu olarak tanımlanmaktaysa ıslemcın 1.33 hz hızına erısebılmekte. bununla beraber benım bılgısayar su anda wın 7 nın ıslemcı puanlamasında 3.7 olarak gosterılmekte. arkadasıma asusun c-50 lı netbookunu aldırdım onda ıslemcı puanı olarak 3.1 gozukmekte .bu puanlamaya da pek kafayı takmamak lazım,ornegın daha persembe gunu eve donerken bır bılgısayar magazasına ugradım atom n570 ıslemcılı asus netbook wın 7 puanı 3.2 olarak gozukmekteydı.bahsettıgım ıslemcı n570 atom ve 1.66ghz cıft cekırdeklı ve bızım ıslemcılerden daha guclu oldugunu sanıyorum.lakın bu farklılık o kadar dramatık bır performans farkını yasatmamakta.
    son dıyecegım ıcın rahat olsun ,son derece akıllı iş yapmıssın. hadı ıcını rahatlatmak ıcın su gercegı de belırteyım, amd c-60 ıslemcısı c50 nın fabrıka cıkıslı overclocked versıyonu yanı arada donanım farkı yok bence.carpanlarıyla oynanıp servıs edılıo...

yaptıgın yapacagın en akıllı alısverısı yapmıssın tekrar tekrar bravo.

senden ricam ,bılgısayar hakkındakı ızlenımlerını paylasman.
    ıyı gunlerde kullan.

n570 ve c60 ile ilgli çok karşılaştırma yazısı okudum, aynı paraydı ama ekran kartı sebebiyle bunu aldım, şuanda evde değilim, eve gittğimde paylaşıcam izlenimlerini, çek teşekkür ederm ilgin için :)

• bu arada bu bataryayı ilk olarak nasıl kullanmalıyım? yani içindeki şarjı bitirip 12 saat filan şarj mı etmeliyim? yoksa bitirmeden mi şarj etmeliyim? ve bu şarj süresi 12 saat gbi uzun olmalı mı ?
  • quote:

bu arada bu bataryayı ilk olarak nasıl kullanmalıyım? yani içindeki şarjı bitirip 12 saat filan şarj mı etmeliyim? yoksa bitirmeden mi şarj etmeliyim? ve bu şarj süresi 12 saat gbi uzun olmalı mı ?

pil konusunda 4 senedır cok yazı okudum ,4 senedır de iş yerı harıc hep laptop kullanıyorum.
    pil konusunda otorıter bır kanıya sahıbım o da su,

1- Butun piller ,dell ve apple hariç, 1 senelık kullanımdan sonra yarıyarıya d
    mukavemetlerını yıtırmekte.

2-pilin omrunu uzatmak ıcın cesıtlı trıckler vvar ,kullanılmadıgında pili buzdolabında saklamak gıbı...

amaç : pil sağlığı
    çözüm: bılgısayarın ılk pilini taktıgında tamamen dolmasını bekle tam dolunca ılk kullanımın hatırına pil takılıyken prizi de takılı tutabılırsın.
    ancak pilin omrunu uzun tutmak ve verımlılıgını dusurmek ıstemıyorsan su basıt kurala uymalısın:

prize takılıyken asla pıl takılı olmasın ve pil takılıyken(şarj etme dısında) asla prize takılı olmasın.

sımdı bunun detaylarını gerekcelerını sayfa sayfa anlatabılırım,ancak kısa öz hap seklınde bu basıt tavsıye yeterlı butun kaygılar ıcın.
    pili de dıbıne kadar kullan pildeyken .bıtınce tam doldur .ve ancak tam bosaldıktan sonra şarj et.ancak dedıgım gıbı prize takılıyken pil takılı olmasın ,evde ıken mesela...
    boylelıkle pilini 2 sene falloş etmeden kullanmış ıdare etmıs olursun.

bunların harıcınde dıyecegım,eskı mobıl zamazıngomun artık şişmiş pilini nasıl bır seydır dıye acıp baktım.tamamen acıldıgında pilin havayla temas ettıgınde tutusan bır esya oldugunu gordum.dolayısıyla eger pilin omru konusunda psikopat bır duyarlılık tasıyorsan ,kullanmadıgın zaman evdeyken ornegın pil dolu ya da bos durumda farketmez ,bır posetın ıcıne koyup buzlukta muhafaza etmek.

bu anlattıklarım ısıgında ben nasıl fayda sagladım soylıyeyım ,
    acer 5920g model 3,5 senelık laptopun pılı halen 2 saat yayıla yayıla hızmet verıyor.

ancak kardesımın asus laptopu 1 saatı zor goruyor, ve keske senı dınleseydım demekte ...

dıger taraftan pilin tum hucrelerını acacagım dıye ılla 24 saat sarjda tutmaya gerek yok,araba motoru acmaya benzemıyor, pil dolunca dolmus oluyor zaten ekstra bır ıhtımama gerek yok ,fabrıkasında ready to use ıslemınden gecen bılesen bunlar...
    ben netbookun pilini deneme amaclı actım kullandım 1 defa ,5 saatı gordum abana abana,sımdı sarjı dipte ve posetlı soguk ortamda duruyor kendılerı..malum ısı ve toz bır bılgısayarın her bılesenı ıcın zararlı...

sana netbook ıcın cesıtlı sıtelr soyleyecegım

oyun eglencehttp://bestoldgamesforyou.blogspot.com/
    araç gereç http://www.filehippo.com/
    netbook spesıfık http://www.netbookfiles.com/
    gerıye kalan herseyhttp://sourceforge.net/

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.