Şimdi Ara

ACER NITRO XV272U - VG271U | 27' IPS - WQHD - HDR - 144Hz (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
1
Favori
4.524
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Ben de bu XV272UP adlı modeli ilk satışa çıktığında aldım, 1 gün kullandıktan sonra iade ettim.

- Sol altta çok bariz, ekranda renkli görüntü varken bile belli olan bir glow vardı.
    - Tepki süreleri zayıf, Extreme overdrive'da da standart'ta da düzgün bir sonuç alamadım. Monitör yerlerde sürünüyordu.
    - Renk açısından başarılı, bildiğimiz Innolux paneli kullandığından zaten bu yönden pek bir şüphem yoktu.
    - HDR performansı yok denecek kadar az, zaten düzgün HDR destekleyen pek monitör yok. (Bazı yerlerde ve oyunlarda SDR'dan bile kötü olduğunu söylesem yanlış olmaz herhalde)
    - 10-bit olarak kullanmak istediğinizde 120 Hz'e sınırlanıyorsunuz. DP 1.2'nin kısıtlamasından dolayı.

ACER NITRO XV272U - VG271U | 27" IPS - WQHD - HDR - 144Hz

ACER NITRO XV272U - VG271U | 27" IPS - WQHD - HDR - 144Hz

Üstteki Acer XV272UP, alttaki ise Samsung CFG70.

Ben uzak durulmasını öneririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheBadu -- 13 Kasım 2019; 9:45:41 >

• TheBadu kullanıcısına yanıt
    Hocam peki 27" 2k ips panel yüksek frekanslı bu fiyatlara yakın öneriniz ne olur? AORUS AD27QD modeli çok pahalı, 27GL850G modelini LG Türkiye'ye pek getirmez. Grafikerim; hem oyun hem de grafik tasarım için kullanacağım...
    Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim...
  • XV272U kullanan yok mu hiç? İndirim zamanı Hepsiburada’dan aldım, kargonun gelmesini bekliyorum. Umarım ışık sızması çok olmayan bir panel denk gelir. Kagit üzerinde gerçekten iyi duruyor çünkü özellikleri. Değişimle uğraşmak istemem.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • https://www.hepsiburada.com/acer-xv272pbmiiprzx-27-144hz-1ms-hdmi-display-freesync-full-hd-ips-hdr400-monitor-um-hx2ee-p07-p-HBV00000O3466?magaza=Hepsiburada

Arkadaşlar hepsiburada da full HD modeli çok iyi bir fiyata satılıyor. Sanırım bana göre en iyi full HD model bu oldu ve fiyatı da uygun özelliklerine göre. Tek eksiği curved olmaması benim için. 1 2 aya almayı düşünüyorum.

• https://www.hepsiburada.com/acer-vg272up-27-144-hz-1ms-hdmi-display-g-sync-qhd-ips-monitor-um-hv2ee-p01-p-HBV00001879SF

bu modeli bilen var mı vg271up nin yenilenmiş hali mi? lg nin nano ips modeline geçilmiş sanırım. İnceleme yok hiç neredeyse bir yabancı sitede 2k 144 hz 10 bit verebildiği de yazıyor duruma göre viewsonic vx2758-2kp-mhd yerine bunu tercih etmeli miyiz?

• RaiTrQ kullanıcısına yanıt

Bugün satın aldım bu monitörü haftaiçi salı, çarşamba gibi gelir sanıyorum. İnternette çok az bilgi var ama fiyatı uygundu. Display port 1.4 olduğu için tercih ettim dediğiniz gibi lg nano ips panele geçmiş.

teknik detay bilgileri şu sitede vardı https://www.displayspecifications.com/en/model/366d2096 ne kadar doğru emin değilim açıkcası. vg271up 'nin revize edilmiş hali gibi duruyor. Acerın kendi sitesinde yeni ibaresiyle bilgi verilmiş.

• quote:

Orijinalden alıntı: m-99

Bugün satın aldım bu monitörü haftaiçi salı, çarşamba gibi gelir sanıyorum. İnternette çok az bilgi var ama fiyatı uygundu. Display port 1.4 olduğu için tercih ettim dediğiniz gibi lg nano ips panele geçmiş.

teknik detay bilgileri şu sitede vardı https://www.displayspecifications.com/en/model/366d2096 ne kadar doğru emin değilim açıkcası. vg271up 'nin revize edilmiş hali gibi duruyor. Acerın kendi sitesinde yeni ibaresiyle bilgi verilmiş.

iyi yapmışsınız ben açıkcası fazla inceleme yok diye almadım ms testi ghosting testi gibi onun yerine viewsonic in vx2758-2kp-mhd modelini aldım. Milyon tane inceleme var bu monitörün ve ayrıca kronik sorunları da var eğer sorun çıkarsa iade eder acer alırım dedim ama sorun çıkmadı şükür o yüzden iade edipte acer almadım. Acer ın hdr ve konsollar içinde aynı zamanda 4k lık görüntüyü downscale etme gibi özellikleri var umarım sorun çıkarmaz.

Satıncı üçüncü partiydi bazı şikayetlere denk geldiğim için internette iptal ettim siparişi sabah. Monitör almak çok zor iş gerçekten. Amazon.tr gibi bi yerden almak lazım en azından sorun yaşadığınızda poşeti yırtsanız ölü piksel bile olsa bir tane kutuya koyup rahatça geri gönderme şansınız oluyor.

• quote:

Satıncı üçüncü partiydi bazı şikayetlere denk geldiğim için internette iptal ettim siparişi sabah. Monitör almak çok zor iş gerçekten. Amazon.tr gibi bi yerden almak lazım en azından sorun yaşadığınızda poşeti yırtsanız ölü piksel bile olsa bir tane kutuya koyup rahatça geri gönderme şansınız oluyor.

Evet malesef öyle eğer vatan gibi fiziksel mağazadan gidip görüp test edip almıyorsanız internet siparişinde en iyisi amazon. Bende amazondan denk gelince oradan aldım sordum 1 ay içinde alıyorlardı herhangi bir sorunda. Ama sizin dediğiniz satıcıyada sormuştum acer için o da sadece 14 gün içinde 5 tane ölü piksel üstünde falan oluyor demişti. Keşke amazon satsaydı.

Amazonda monitör seçenekleri çok kısıtlı keşke daha geniş bi yelpazede satabilse. Vatanda mağazadan alırken eskiden sıfır kutuyu açıp ölü piksel kontrolü yaparak veriyorlardı rica ederseniz şimdi durum nedir bilmiyorum ama koşulsuz iade monitör konusunda şart çünkü uzun yıllar kullanılan bir cihaz ölü piksel göze takılacak seviyede olursa kullanmak mümkün olmuyor.

• quote:

Amazonda monitör seçenekleri çok kısıtlı keşke daha geniş bi yelpazede satabilse. Vatanda mağazadan alırken eskiden sıfır kutuyu açıp ölü piksel kontrolü yaparak veriyorlardı rica ederseniz şimdi durum nedir bilmiyorum ama koşulsuz iade monitör konusunda şart çünkü uzun yıllar kullanılan bir cihaz ölü piksel göze takılacak seviyede olursa kullanmak mümkün olmuyor.

Evet şart maalesef ama işte ülke şartları bende fazla seçenek yok diye garanti olsun diye amazondan böyle aldım diğer seçeneklere bakamıyoruz maalesef ACER NITRO XV272U - VG271U | 27" IPS - WQHD - HDR - 144Hz 

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.