Şimdi Ara

ACER NITRO 5 ANA KONU (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
688
Cevap
37
Favori
46.582
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Acer Nitro 5 Intel Core I7 10750H 32GB 1tb SSD RTX3060 Freedos 15.6" Fhd Taşınabilir Bilgisayar NH.QB2EY.003

Fiyat: 14.999 TL

https://www.hepsiburada.com/acer-nitro-5-intel-core-i7-10750h-32gb-1tb-ssd-rtx3060-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-nh-qb2ey-003-p-HBCV00000463GO

Yeni nesil laptoplar hep bu fiyat aralığında girmeye başladı.

• Arkadaşlar merhaba. Nitro 5 AN515-55 modelini aldım, normal tarayıcı açtığımda beni rahatsız eden ses var, daha eski ve özelliksiz laptopumda bile duydamadığım bir ses. Bu ses oyunda felan çıksa anlarım, bilgisayarı kastıran hiçbir işlem olmadığı halde gelmesi rahatsız etti açıkçası. Bunun öngörülebilir bir çözümü var mıdır? Bios update çözüm olur mu?

• fellini kullanıcısına yanıt

Chrome kaynaklı problem

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DesertEagle67

Chrome kaynaklı problem

Chrome la ilgili olduğunu düşünmüyorum, diğer tarayıcılarda da aynı durum vardı yanlış hatırlamıyorsam. Ayrıca hiçbir şey açmadan laptop açıldıktan sonra bile o sesi duyuyordum. Sorun sadece chrome sorunu da değil, bu net çünkü dengeli modda (nitro sense ayarından dengeli) oyun oynarken 94 derece işlemci sıcaklığını gördüm, cool boost özelliği de açıktı. İşlemci sıcaklığı derdim değil ama yanlardaki havalandırmalardan gelen sıcaklık neredeyse el yakan cinsten. Videodaki elemanın dediklerini yaptım, normal kullanımda farketti ama oyunda denemedim henüz, onu da yarın-bir gün dener editlerim.

@Batuhan Gökçe LEGTN üstad varsa bir önerin tavsiyen seni de dinlemek isterim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fellini -- 3 Mayıs 2021; 2:12:21 >

Videodakini yaparsan işlemcin turbo frekansına çıkamaz. Onun yerine nitro sense'den oyun oynamadığınızda güç tasarrufuna alınız.

nıtrosense uzerınden coolboost ac veya kapat öyle dene

bazen fan yuk altında degılken bıle fan yukselıyor ben son hıza alıp 5dk kadar oyle kullanıyorum sonra otomatıge alıyorum sessiz

ama bunu nadir yapıyor sürekli yapmıyor

Sesi bana video aracılığı ile yollarsanız sorunu çözeriz hocam. Bende Nitro 5 an515-55 i mi ses yüzünden iade etmiştim.(Fandan boşta gelen bir çalışıp kapanma sesi)

• Arkadaslar merhaba, Almanyadan aldigim rtx 2060li Acer Nitro 5 2 ay kadar mining yaptim, yine mining esnasinda bilgisayar aniden kapandi ve bir daha guc gelmedi. Bilgisayarciya goturdugumde, kisa devre korumali guc kaynagindan adaptoru takti ve bilgisayar kisa devre verdi, bilgisayarci da icini actiginda garanti disi kalacagini soyledigi icin icini actirmadim.

Acer Turkiyeyi aradim yurtdisindan alinan urunler icin ucretli servis verildigini soyledi, ben de simdi anakart falan yanmissa astari yuzunu gecer diye bosuna Turkiyede servise gondermek istemiyorum.

Sormak istedigim su, Almanyada bizim bir tanidik var, ben buradan faturasi ile birlikte tanidiga buradan ptt kargo ile gondersem, onlar oradan Acer Almanyaya ya da Acerin Almanya distrubutoru kimse, garanti icin ona gondermeleri durumunda Acer yardimci olur mu?

Son olarak biz adaptorden suphelenip biraz zorlayarak adaptorun icini actik, biraz cizik izleri falan kaldi adaptorde, bu yuzden kullanici hatasi olarak degerlendirmez Almanya Acer umarim, yardimlariniz icin simdiden tesekkurler.

• quote:

Orijinalden alıntı: pilamimarsu

Sesi bana video aracılığı ile yollarsanız sorunu çözeriz hocam. Bende Nitro 5 an515-55 i mi ses yüzünden iade etmiştim.(Fandan boşta gelen bir çalışıp kapanma sesi)

Çok teşekkür ederim, maalesef az bir miktar da olsa boşta çalışırken o ses geliyor. Video çekip göndereceğim size. İade için 14 günü geçti, kalıcı bir sorun olacaksa, başka yol olmayacaksa ve kabul ederlerse iade ederim elbet ama o da ayrı bir sıkıntı olacak sanırım. Oyunda da denedim prize takılı değilken, pilde yüksek performans cool boost açık, fan kontrolü nitro sensede otoda iken ses ve ısınma kabul edilebilir düzeyde idi fakat prize takınca el yakacak kadar ısı ve ses var. Prizde de yüksek performans, fan kontrolü oto ve cool boost açık. Aradaki fark şu, pilde gelişmiş güç tasarruf ayarında işlemci en yüksek işlemci pilde %70, prizde %99. @CloxyTR @xhordata cevaplarınız için size de teşekkür ederim. Durumlar böyle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fellini -- 3 Mayıs 2021; 23:1:1 >

• Arkadaşlar bilgisayar hiçbir sorunu yoktu ve şu şekilde açıldı, cihazı alalı 20 gün oldu. Çözümü var mıdır acaba servise vermeden sormak istedim

ACER NITRO 5 ANA KONU
  • Bende olan ses mi? Fanlar en düşük rpm(1500-1600 arası) çalışırken çalışıp durma sesi geliyordu cd romun açılış kapanış sesi gibi. Çoğu kişi farketmez ama ses takıntım olduğu için farketmiştim. Başka sestir sizin ki belki bilemem.

• quote:

Orijinalden alıntı: pilamimarsu

Bende olan ses mi? Fanlar en düşük rpm(1500-1600 arası) çalışırken çalışıp durma sesi geliyordu cd romun açılış kapanış sesi gibi. Çoğu kişi farketmez ama ses takıntım olduğu için farketmiştim. Başka sestir sizin ki belki bilemem.

Hocam o şekilde değil de bir uğultu sesi gibi sanki. En iyisi ben yarın bir video çekip göndereyim size. Teşekkür ederim ilginize.

Açıkçası uğultu gibi de olabilir, üzerinden 7 ay geçtiği için çok iyi hatirlayamiyorum. Ama o sesin yüksek rpm lerde gelmediğini çok iyi hatırlıyorum.

• Acer AN515-55 i5-10300H 16GB  yada 8GB

bu modelde yad agenel olarak nitro5 de

ekran 60 hz mi 144 hz mi ..kendi sitesinde 144 yazıyor yorumlarda 60

• ilonsahiden kullanıcısına yanıt

modelden modele değişiyor.

• lalalalisa L kullanıcısına yanıt

cihazı düşürmüş ya da darbeye maruz bırakmışsınız gibi duruyor. sağ alt köşede bariz kırık mevcut. servis bunu ücretsiz değiştirmez diye düşünüyorum..

• quote:

Orijinalden alıntı: CloxyTR

modelden modele değişiyor.

En doğru bilgiyi nerede bulabiliriz

• quote:

Orijinalden alıntı: ilonsahiden

En doğru bilgiyi nerede bulabiliriz

Alıntıları Göster

model numarasından bulunabilir. AN515 değilde NH li olandan

• quote:

Orijinalden alıntı: CloxyTR

model numarasından bulunabilir. AN515 değilde NH li olandan

Alıntıları Göster

orası tamam da kendi sitesinde bile açıklanmamış :(

https://www.acer.com/ac/tr/TR/content/model/NH.Q9HEY.002

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilonsahiden -- 6 Mayıs 2021; 18:10:22 >

• ilonsahiden kullanıcısına yanıt

bu attığın model an515-44 alacağınız model bu mu?

• 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.