Şimdi Ara

Acer Nitro 5 (7700HQ , GTX 1050Ti) AN515-51-76DZ (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
524
Cevap
8
Favori
65.105
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam aida testinde max sıcaklıklar nasıldı sizde?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cizmele -- 26 Mart 2018; 22:28:30 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar selam. Detaylı araştırma yapmadan nitro 5 aldım hepsiburada.com'dan ve beklenen sonuç olarak kapanma sorununu yaşıyorum. Ayrıca ekranda backlight bleed mevcut. Hepsiburada.com ürünün iade ve değişiminde zorluk çıkartıyor. Kendileri hem ürünün sayfasında bellek hızına 2400MHz yazmış bulunmaktalar ve böyle satıyor haldeler, hemde sürekli yetkili servisten iade edilebilir kağıdı alın diye diretmekteler. Kapanma sorunu hakkında forumdan bir arkadaş ile görüştüm. Eğer elinizde değişim veya servis formu varsa benimle paylaşabilir misiniz ?

Bellek konusunda yanılıyor muyum? Ayıplı ürün statüsüne girmez mi ?
    Kapanma sorunu donanımsal değil mi sizce de?
    Ürünü servise İstanbul'daki merkeze mi gönderdiniz?
    Bildiğiniz bir yol yordam varsa dinlemek isterim.

Soruların cevaplarını verebilirseniz sevinirim. Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Süleyman TURAN

Arkadaşlar selam. Detaylı araştırma yapmadan nitro 5 aldım hepsiburada.com'dan ve beklenen sonuç olarak kapanma sorununu yaşıyorum. Ayrıca ekranda backlight bleed mevcut. Hepsiburada.com ürünün iade ve değişiminde zorluk çıkartıyor. Kendileri hem ürünün sayfasında bellek hızına 2400MHz yazmış bulunmaktalar ve böyle satıyor haldeler, hemde sürekli yetkili servisten iade edilebilir kağıdı alın diye diretmekteler. Kapanma sorunu hakkında forumdan bir arkadaş ile görüştüm. Eğer elinizde değişim veya servis formu varsa benimle paylaşabilir misiniz ?

Bellek konusunda yanılıyor muyum? Ayıplı ürün statüsüne girmez mi ?
    Kapanma sorunu donanımsal değil mi sizce de?
    Ürünü servise İstanbul'daki merkeze mi gönderdiniz?
    Bildiğiniz bir yol yordam varsa dinlemek isterim.

Soruların cevaplarını verebilirseniz sevinirim. Teşekkürler.

Merhaba hocam. Hb den bu laptobu aldim. Ben de sizinle aynı durumdayim. 2400 yazip 2133 yolladılar bu baştan faul. Urunde baya ışık sızması da var. Urunu p.tesi gönderdim cayma hakki icin. Bugun Sitede uygun bulunmadığı ve doa raporu falan alınması gerektiği yazmış. sacmalamislar resmen. Henuz mh yi aramadim ama arayacağım gun içinde. Siz arayip görüştünüz mü

• Kuzeyli.2891 kullanıcısına yanıt
    ben kendileriyle görüştüm hatta şikayetvar.com'a konu da açtım detayları ordan okuyabilirsiniz. bugün gün içerisinde tüketici hakem heyetine gitmeyi düşünüyorum. Kısmen haklılar ramleri bizim değiştirip değiştirmediğimizi bilmiyolar. fakat tüketiciye bu kadar güvensizlik duyulması hb.com için gerçekten kötü izlenim.
    ilgili şikayetvar.com bağlantısı
    size mail attım donanım haber üzerinden telefon kaydıyla ilgili bir sıkıntı çekiyorum şuan
  • zaman gecirmeden hakem heyetine gidiniz

• İnternetten bilerek o fiyata satılıyormuş demek. Dedikleri gibi ram 2400 değil. Ekran sorunlu. Siz 4200 e mi aldınız hocam?

• aet1995 A kullanıcısına yanıt
    4299du sanırım. hatta satın aldıktan 5-6 saat sonra 3999 a özel indirimle sattılar. bunuda anlamış değilim. ayıp olmasın diye 1 ay sonra indirim yapar insan..
  • Süleyman TURAN S kullanıcısına yanıt
    Bu model internette sürekli indirimde zaten hocam. Galiba bu model nitro 5 in ilk çıkardığı model.
  • Hepinize hayırlı günler. Bu laptopu araştırıyodum bişey gözüme çarptı. Özellik olarak aynı gözüken hepsiburada ve gittigidiyor üzerinden ebrarpc aynı özelliğin farklı kodlarından satıyolar. Acer'in resmi sitesinde de aynı özelliğin 3 farklı kodu var. Acaba aralarındaki fark nedir? Bilen biri bizi bilgilendirir mi ? Ona göre gittigidiyordan veya hepsiburada'dan alalım.https://www.acer.com/ac/tr/TR/content/model/NH.Q2QEY.009

https://www.acer.com/ac/tr/TR/content/model/NH.Q2QEY.004

https://www.acer.com/ac/tr/TR/content/model/NH.Q2QEY.002

• dr.civanim kullanıcısına yanıt
    anladığım kadarıyla ram frekansı vb. gibi özellikler değişiyor. onun dışında kasa ve değişemeyen donanımlar aynı. örneğin 004 te adata ram kullanılmış belki 009 da kingstondur vs. tam olarak bilmiyorum detaylı araştırmakta fayda var. belki anakart PCB revize görmüş olabilir.
  • Merhabalar bende aldim ayni laptopu hb den. Ram 2400 yerine 2133 geldi. Hb geri gonderin diyor. Bnde ugrasmak istermiyorum ayrica fanı cok sesli calisiyor pubg de ornegin . Ayni durumu yasayan varmi? . Fps degerleri basarili ama cekirdek2 neden fazla isiniyor. Notebook ta fazla isiniyor. Nasil cozeriz?

• berkay ticarq B kullanıcısına yanıt
    Selam pubg de ısı değerlerin nasıl çekirdek ısısı max kaç oluyor stress testinde.Birde coolbost yüklediz mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cizmele -- 5 Nisan 2018; 11:24:54 >
  • Arkadaşlar ben 1050 ve i5 olan model aldım gittigidiyor'dan logitech 2+1 hoparlör ile kullanıyorum ama sorun var örneğin youtubedan müzik açıyorum açılır açılmaz hoparlör gümlüyor sonra düzeliyor ve sıkıntısız çalıyor müziği durdurup oynatırsam sıkıntı yok ama kapatıp 2-3dk sonra tekrar açarsam tekrar gümlüyor ses portunumu kapatıyorda açarken yüksek ses çıkartıyor çözemedim rahatsız etmeye başladı gümlemeler hoparlörde sorun yok diğer msi laptom'umla ve telefonumla denedim bunun dışında şuan için ekstra bir sorun göremedim sadece klavyesini beğenmedim gibi biraz fazla yumuşak ve renkler renk körü olduğum için beni zorluyor onun dışında fortnite oynadım 1080p çözünürlük kenar yumuşatma ve görüş uzaklığı orta diğerleri düşük en kötü 100fps alıyor ortalama 120fps benim için fazlasıyla yeterli fan çıkışlarıda arkada olması çok güzel çıkan sıcak hava hiç etkilemiyor ve elimi koyduğum yerler plastik kasa olmasına rağmen çok serin bu hoşuma gitti sıcaklık ise ekran kartı 60 derece işlemci 70 derece sabit normal windows kullanımlarında ise 37-42 derecede fansız çalışmasıyla beni benden alıyor , 660m + i5 3230m de iki değerde +20 dereceydi ona göre hoşuma gitti benim genel olarak memnunum.

Biraz uzun ve karmaşık yazı oldu doğaçlama girdim biranda bu arada ramdan şikayet edenler olmuş ben hem cpuz hemde speccy den baktım 1200mhz yazıyor 2400mhz mi oluyor şimdi bendeki ram?

• Hocam ses kartının yazılımını güncelleyin. Aynısı bende de olmştu yani sorun yazılımsal. Özellikle aygıt yöneticisi bölümünden güncelleme yapın düzelecektir.

• cizmele kullanıcısına yanıt
    Coolboost var pubg de isi max cekirdek 2 95 gordu ama 2-3 saat oynandi.fan sesi cok geliyo bana

• berkay ticarq B kullanıcısına yanıt
    Evet o dereceleri bende görüyorum o dereceler anlık çıkıyor ben ilk aldığımda bu dereceleri max görüyodum sonra oyun içinde de sürekli görmeye başladım bu yüzden iki kez servise gönderdim sorun yok deyip geri gönderdiler bende en sonunda açtım içini termal macun kurumuş değiştirdim o dereceler 12 13 derece değişti ama çekirdek ısıları arasındaki fark değişmedi iki çekirdek diğerlerine göre yüksek çalışıyor ben ısınma problemini undurvoltaj ve güc ayarlarından dengeli en yüksek işlemci performansını 100 den 99 çekerek giderdim pubg de 70 i geçmiyor fps hiç düşmeden saatlerce oynuyorum.

• Hocam senin çektiğin çileleri de hayretle okuyorum sonunda sifir pc ye macun sürdürdüler sana. Ben de aldim ama bugün ikinci kere geri yolladim hepsiburadaya.ilkinde kabul etmediler inadim inat. 2400 yazip 2133 mhz ram yolluyor lar utanmadan

Hocam ben uğraşmayım diye göndermedim hata yaptım sonradan daha fazla uğraştım hakkınızı arayın buda bana ders oldu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kuzeyli.2891

Hocam senin çektiğin çileleri de hayretle okuyorum sonunda sifir pc ye macun sürdürdüler sana. Ben de aldim ama bugün ikinci kere geri yolladim hepsiburadaya.ilkinde kabul etmediler inadim inat. 2400 yazip 2133 mhz ram yolluyor lar utanmadan
    Hocam siz bu linktenmi aldiniz bende almayi dusunuyorum ramlar 2400 cikmazsa bide iadeyle ugrasmak istemiyorum

https://www.hepsiburada.com/acer-nitro-an515-51-73hg-intel-core-i7-7700hq-16gb-1tb-128gb-ssd-gtx1050ti-linux-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-nh-q2qey-004-p-HBV00000A08W3#reviews

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.