Şimdi Ara

ACER Helios 300 İNCELEME - G3-571-77QK (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
2.656
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Çok teşekkür ederim hocam. Elimden geleni yapmaya çalıştım, benim gibi ürün satın alırken kararsız kalanlar için.
    Ayrıca aklımdasın hocam, eğer satmayı düşünürsem haber vereceğim :D
    Ama o kadar bekleyemem dersen şu sıralar hem Türkiye garantisi hem de taksit avantajı ve emsallerine göre bir nebze de olsa
    düşük fiyatıyla Dell 7577 modelini tavsiye ederim. Bu model ile özellikleri aynı, bir artısı 1 TB hdd'sinin olması.
  • Selam arkadaşlar
    Helios 300 için 120 hz panel var.Panelleri değiştirsek mi acaba ?
    https://www.youtube.com/watch?v=HoO9q_svwz0
  • yunus_60 kullanıcısına yanıt
    Eğer oyunları ultrada oynuyorsanız gerek yok bence çünkü son ayarlarda 60-80fps alınıyor genelde Helios 300'de. Tabi oyundan oyuna değişir siz bilirsiniz ama eğer, benim için önemli olan grafik değil fps diyorsanız bence alınır. Cs-go gibi rekabetçi online oyunlarda büyük fark yaratır diye düşünüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 3lackbess

Eğer oyunları ultrada oynuyorsanız gerek yok bence çünkü son ayarlarda 60-80fps alınıyor genelde Helios 300'de. Tabi oyundan oyuna değişir siz bilirsiniz ama eğer, benim için önemli olan grafik değil fps diyorsanız bence alınır. Cs-go gibi rekabetçi online oyunlarda büyük fark yaratır diye düşünüyorum.
    Anladım...
    Ayrıca Bu laptoppun orjinal ekranından hiç memnun değilim. Kenarlarda çok ışık sızması var.
  • Hocam inceleme harika. Hala memnun musunuz ? Nasıl deneyimleriniz ? Bir de şunları sormak isterim oyun oynamak icin aliyorum fakat pc den anlamıyorum pek fazla. İçinde w10 ve driverler yüklü bir sekilde geliyor mu ? Yani direkt power tusuna basip kullanmaya baslayabilir miyim ? Bir diğer sorum adaptör tr prizlerine uyumlu mu ?

Bir de sunu sormak isterim cpu ortalama degerleri nelerdir bazi forumlarda asiri isinma olduğundan şikayet edilmis. Sizce durum nedir?

• adilowski A kullanıcısına yanıt
    Evet Hocam hala memnunum cihazdan. Sorularınıza da cevap vermeye çalışayım elimden geldiğince.

Win 10 ve diğer sürücüler hazır olarak geliyor. Sürekli güncelleyeceğiniz sadece ekran kartı olur.

10 15TL lik yonca bağlantı kablo aldığınızda enerji sorunu da çözülüyor.

Cihazda ısınma olduğu doğrudur ancak aşırı değil. Arada aırada throttling denilen verim düşmesine sebep oluyor o da bazı oyunlarda. Örneğin BF1. Ama o sorunu da cpu nun voltajını intel extreme utility ile hafif düşürüyorum.

Ama illa bu ayarda ürün alacağım diyorsanız dell'in yaklaşık fiyatlarda 7577 kodlu 1060 6gb lık modeli de var. Onu da araştırın derim. Hem Tr garantili hem de aynı fiyatlarda.

• Drysdale kullanıcısına yanıt
    Hocam dell alma imkanım yok. Dayımın amerikadaki arkadaşınin evine gondertecem amazondan pc yi. Bu sayede shipping ve import fee ödememis olacam. Ve de black friday de mutlaka indirime girecektir acer. Dediginiz model amazon tarafından satilmamakta dolayısıyla acer almayi düşünüyorum. Voltaj ne kadar dusuruyorsunuz , fps ne kadar düşüyor ve cpu derecesi kaçtan kaca düşüyor ? Dell alma imkanın yokken 1 senelik tecrübe sonucunda hala önerir misiniz ? ( ha bu arada dell deki 1060 maxq yani acer daki daha iyi bunu da belirtmek gerekir ) tesekkurler

• Baktığım dell 7577 modellerinde ürün özelliklerinde herhangi bir "max q" ibaresi yoktu hocam. aynı/denk ürün olmadıktan sonra, muadil olarak onu söylemezdim zaten :)
    Voltaj ayarını işlemciye, minimum seviyede yaptığımdan herhangi bir FPS kaybı yaşamadım. Yapılan voltaj ayarı da yaklaşık olarak -0,070 ile -0,080 arasında bir değer. BF1 gibi bir oyunda fan seviyesi otomatikte 70-80 lerde seyrediyor bunu yapınca.
    https://www.youtube.com/watch?v=iK6K6NBUjbI (örnek video)
    Shipping ve vergi olmadan satın alma ihtimaliniz de varsa o zaman IPS panel 144 HZ i7 8750H 256GB NVMe olan modeli almanız sanırım çok çok daha iyi olacaktır :)
    Şimdiden hayırlı olsun diyeyim.

@yunus_60
    Hocam sizin mesajınızı geç farkettim kusura bakmayın. Panel değiştirme olayına maalesef çok sıcak bakmıyorum. Baya maliyetli ve hata yapılırsa da fazladan külfet oluşturacakmış gibi duruyor. Yoksa şu an güncellenmiş modelde olduğu gibi IPS hiç olmadı 75 HZ ekran çok şahane olurdu :D

• Drysdale kullanıcısına yanıt
    Black friday de umarim 144hz ekranli model de iyisinden bir indirim görür. O zaman onu alırım. Bir de su sorum olacak kafama cok takılıyor. Garanti ne olacak hocam. 1 ay amazon garantisi var ama sonrasinda acer vermiyormuş garanti. Bir sorun cikarsa ne yapmam gerekiyor ? Amazon araciligiyla amerika acer a yollayabilir miyim ? O kadar para verip ortada kalmak istemem. Teşekkürler

• yunus_60 kullanıcısına yanıt
    Doğrudur ama yeni 144 hz modelinde belki düzelmiş olabilir. Herşeye rağmen alınmaya değer en iyi laptopların başında geliyor bence.

• https://www.amazon.com/gp/product/B07CTHLX8C/ref=ox_sc_act_title_1?smid=ATVPDKIKX0DER&psc=1

Arkadaşlar şuan 1000$'a düştü. Üründen memnun olmayan var mı ? ISınma sorunu yaşayan vs.
  • Hocam bizdeki model ile bu daha farklı. Hem ekran kartı OC olabilir (çok olmasa da)
    Metal Fanlar
    144hz monitör
    i7 8750h serisi.
    Bence bu ürün bu fiyata asla kaçmaz eğer ihtiyacınız varsa ve o tutarda bir bilgisayar almayı düşünüyorsanız.

@adilowski
    hocam siz ne yaptınız? 144 hz olan modelde mi karar kıldınız?
    Bu arada RMA konusunda hiçbir araştırma yapmadım maalesef. Cihaz ben aldığımda uygun olduğundan garantisini yok farz ederek aldım.
    Riski alıp almamak size kalmış. Aynı fiyata burada alacağınız hizmeti ve ürünü değerlendirip ona göre karar vermeniz gerekecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drysdale -- 24 Kasım 2018; 0:50:27 >
  • ekranımı kırdım ve aynısını bulamıyorum.
    lg display marka satan neredeyse yok gibi. sadece fabrika çıkışında mı sahip olabiliyoruz lg panelere, anlayamadım.
    ebay alibaba aliexpress amazon, tüm siteleri gezdim fakat LG Display - LG Philips marka olanı bulamadım.

bu konu hakkında bilgisi olan muadil kaliteli olan bir ürün önerebilecek varsa çok memnun olurum. aciliyet söz konusu
  • bu laptopta very low ayarların üstünde pubg oynayabilen var mı?
  • Ahbârî kullanıcısına yanıt
    Hocam maalesef PUBG oynamıyorum. Konuya cevap veren diğer arkadaşları istersen etiketle. Onlardan oynayan varsa cevap veren olabilir.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.