Şimdi Ara

ACER Helios 300 İNCELEME - G3-571-77QK

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
2.655
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir konuda bu laptop'u aldığımı söyleyince forumdaki bazı arkadaşlar haklı olarak kullanıcı deneyimini sormuşlardı.
    Şahsi işlerimden ötürü bunu da uzun bir süre sonra yapabildim. Umarım bu segmente laptop alacak arkadaşların işine
    yarayabilecek bilgileri paylaşıyorumdur.

Bilgisayarın resmi neredeyse her tarafta olduğu için paylaşma gereği duymadım. Herkesin ilgilendiği asıl şey
    performansının niteliği sanırım. Daha önce Galax HoF 980 kullanmıştım. Aldığım sonuçlar onunla örtüşüyor. Bu sebeple
    aynı özellik ve kalitedeki bilgisayarları değerlendirince ve Black Friday'in de yaklaştığı düşünülürse tercih edilmesi
    gereken bir bilgisayar olduğu kanaatindeyim.

EDİT: kaanguneysu adlı arkadaşımızın SSD benchmark konusunda bir ricası olmuştu. O soruncaya kadar da eklemek aklıma gelmedi.
    AS SSD benchmark ile yaptığım 2 testi yükledim bu sebeple. Toplamda 237 GB ve 97,4 GB boş alan bulunmakta. SSD boşken yapılacak
    bir test ile sanırım arasında fark olabilir. Ancak kanaatimce bu şekilde yapılan bir test günlük kullanımda en iyi sonucu ve zamanla
    SSD'nin hangi hızlara düşebileceğini daha iyi gösterecektir.

ilk test:

ikinci test

Batman Arkham Knight

Ayarlar (nvidia works kapalı, 4xAA)

Sonuç:

Battlefield 4
    Ayarlar (4x AA, Ultra)

Sonuç:
    ACER Helios 300 İNCELEME - G3-571-77QKACER Helios 300 İNCELEME - G3-571-77QK

Cs:GO (riva ve oyun içi fps farklı nedense o anda, sebebini bilmiyorum)

For Honor
    Ayarlar:

Oyun içi SS'ler:
    ACER Helios 300 İNCELEME - G3-571-77QKACER Helios 300 İNCELEME - G3-571-77QKACER Helios 300 İNCELEME - G3-571-77QK

Benchmark:

Metro 2033
    Ayarlar (Ultra)

Ayarlar SSAA 2X, Texture Filter 4X:

Rainbow Six Siege:
    Temp Multi Sample Alising:

Temporal Filter hariç hepsi full:

txaa 4x (yalnız hafif lag oluşuyor):

Shadow of Mordor
    Ayarlar (full hd)

FPS:

%150 (2880x1620) Çözünürlük ile:

The Witcher 3:
    Ayarlar:
    ACER Helios 300 İNCELEME - G3-571-77QKACER Helios 300 İNCELEME - G3-571-77QK

FPS:

Total Warhammer
    Ayarlar:

FPS:
    ACER Helios 300 İNCELEME - G3-571-77QKACER Helios 300 İNCELEME - G3-571-77QKACER Helios 300 İNCELEME - G3-571-77QK

Valley Benchmark:
    8xAA Ultra:

4xAA Ultra:

Doom oyununun da testlerini atacaktım, sanırım nvidia'nın son sürücüsünden kaynaklanan bir sıkıntı var.
    Bu sıkıntı sebebiyle oyunda GPU tam yükte kullanılamıyor. Nvidia denetim masasından da gpu seçimi gerçekleştirdim.
    Buna rağmen oyun %20-30 yük arası 15-25 fps idi.

Yaptığım testlerde elde ettiğim sonuçlar bunlar arkadaşlar. Umarım aklınıza takılan şeylerin cevabı burda vardır.
    Bilgisayar iyi ancak bazı eksileri de var. tabi bunlar kısmen bilgisayarı kullanma amacınıza göre belirlenmesi gereken şeyler.
    Yani önceliğe ve ihtiyaca göre değişebileceği için belirtmekte fayda var.
    Yabancı forumlarda ve videolarda gördüğüm kadarıyla ekran IPS ancak renk gamut'u ve renk doğruluğu orta seviyede.
    Profesyonel olarak iş yapan kişilerin, renk doğruluğunu sağlamak adına bir monitör kullanmaları gerekecektir.
    Kendi açımdan değerlendirecek olursam bunun eksisini görmedim. fırsat bulursam oyun oynayabiliyorum çünkü. onun dışında
    ufak tefek araştırmalar, gündelik işler vb. amacıyla kullanıyorum.
    Bir diğer durum ise işlemcinin, ekran görüntülerindeki sıcaklıklara ulaşıyor olması... Üst yüzey alüminyum olduğu için,
    ısı kolay dağılıyor. bununla ilgili olumsuz bir durum yaşamadım. Ürünü aldığım dönemdeki araştırmalarımdan edindiğim bilgiye göre
    de işlemcinin voltajı düşürülecek olursa bu sorun gideriliyormuş. Monster abra a5 v1.1 kullanırken de benzer sıcaklıklar ile karşılaşıyordum.
    Klavye tabi ki US bunu bir sorun olarak görmüyorum. Sorun olduğunu düşünen arkadaşlar almaya karar verdiklerinde piyasada bolca
    bulunan harf/rakam çıkartmalarını kullanabilir.
    Özetleyecek olursam bilgisayarın performansından gerçekten memnunum. Daha önce monster abra a5 v1.1 kullanıyordum.
    onu satınca bir de bundaki indirim denk gelince buna yönelmiştim, şimdiye kadar "neden?" dediğim bir an olmadı.
    Benzer fiyattaki ürünlerin 1050ti ile geldiğini düşününce de bunun çok uzun süre, bozulmazsa, beni idare edeceği aşikar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drysdale -- 18 Ocak 2018; 16:2:57 >

• Teşekkür ederiz üstadım. Emeğine iyi niyetine sağlık.
  • Bana da bu notebook yaklaşık 15 gün sonra gelecek amerikadan. 1049+73(tax) dolar şeklinde yani yaklaşık 4400TL civarında olacak. Türkiye'de 1060'lı laptoplara bakınca 6000TL'den aşağı fiyat olmayınca baya karlı gözüküyor.

İncelemeleriniz gayet güzel ellerinize sağlık. Bilgisayar uzun ömürlü olur umarım çünkü garanti olmadığı için azcık riskli. İnşallah bozulmaz
  • quanch Q kullanıcısına yanıt
    İyi günlerde kullanın hocam. Ama baya memnun kalacağınız kanaatindeyim. Bu incelemeye Doom testi de bekleyecektim ancak zamanında driver sıkıntısı olmuş 20 FPS alıyordum. Geçen yeni sürücü ile denedim 100fps :)

Ürün elinize geldiğinde yanına 1 2 tb lik hdd aldığınızda tam oyun bilgisayarı olacak. Bir de doların mevcut durumuna bakıldığında iyi bir masaüstü bilgisayar bile toplamak çok zor. Bunun benzer özelliklerle mobil olması gerçekten muhteşem.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İncelemeniz için çok teşekkürler ürünün soğutma performansından da memnun musunuz ben çok uzun zamandır bu modeli araştırıyorum fiyatı Amazon macerasına girmeye değecek kadar güzel ancak soru işaretleri var tabi fiş ve batarya uygun mu ya sorun çıkarsa vs

• cakmazo kullanıcısına yanıt
    LuxAeternaFB kullanıcısına yanıt
    @cakmazo
    estağfurullah hocam. ben teşekkür ederim. elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışayım dedim
    bunu ya da muadilini almayı düşünen arkadaşlara. inşallah herkes şu ortamda harcadığı her kuruşun
    karşılığını alır.

@LuxAeternaFB
    rica ederim hocam. soğutma performansından memnunum. aslında keşke elimde termal özellikli bir kamera olsa da paylaşsam.
    Yalnız şöyle bir durum var; oyun oynarken klavyenin orta üst kısmındaki sıcaklık diğer kısımlara nazaran daha sıcak duruyor.
    belki üst yüzey alüminyum olmasa bu da hissedilmez. sanırım soğutmaya da yardımcı olunması amacıyla bu tercih edilmiş.
    "oyun oynarken rahatsız ediyor mu?" diye soracak olursanız da benim bu konuda sıkıntım olmadı.
    Batarya gömülü, o sebeple herhangi bir değişiklik yapılamıyor. alırken de araştırdığımdan bilerek satın aldım. sürekli fişe takılı
    olarak bile kullanılacak olsa özellikleri daha ağır bastı diyebilirim. fiş konusunda ise "yonca" bağlantı dedikleri
    topraklı adaptör kablosundan almak yeterli oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Drysdale

İyi günlerde kullanın hocam. Ama baya memnun kalacağınız kanaatindeyim. Bu incelemeye Doom testi de bekleyecektim ancak zamanında driver sıkıntısı olmuş 20 FPS alıyordum. Geçen yeni sürücü ile denedim 100fps :)

Ürün elinize geldiğinde yanına 1 2 tb lik hdd aldığınızda tam oyun bilgisayarı olacak. Bir de doların mevcut durumuna bakıldığında iyi bir masaüstü bilgisayar bile toplamak çok zor. Bunun benzer özelliklerle mobil olması gerçekten muhteşem.

Teşekkür ederim hocam iyi dilekleriniz için
  • Hocam siz amazondan mı aldınız ve içinde lisanslı win10 ile mi geldi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cakmazo

Hocam siz amazondan mı aldınız ve içinde lisanslı win10 ile mi geldi?

Evet hocam. amazon'dan aldım. Ve lisanslı windows 10 var. Hatta birkaç tane de acer uygulaması var. Ssd üzerinde de 1gb kurtarma alanı ayrılmış durumda.

• Drysdale kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.
  • İnceleme için teşekkür ederim, bende almayı düşünüyorum birkaç model daha var aklında karar veremiyorum:D

• rica ederim hocam. elimden geldiğince tanıtmaya çalıştım bilgisayarı.
    karar unsurunuz kesinlikle donanım olsun. ACER'in bu modelinin tek eksiği monitör.
    adobe vb programlar kullanıyorsanız renk doğruluğunu sağlamak için 2. bir monitör şart.
    ama oyun içinse, kesinlikle fiyatı da uyguna gelecekse bu model.
    Bilgi için teşekkür ederim, performans açısından çok beğendim ayrıca ürünü bugün inceleme fırsatı buldum çok hoşuma gitti tasarımı gayet güzel bence. ayrıca 17 inch modeli olduğunu da gördüm fiyatı da 1060lı bir cihaza göre çok makbul bence bir başka ürünle ikilemde kaldım kısmetse birinden birini alacağım hayırlısıyla

• Ricamı kırmayıp test sonuçlarını paylaştığınız için minnettarım. Umarım rehberiniz benim gibi merak eden arkaşlar için yararlı olur. Paylaştığınız sonuçlar doğrultusunda, bu fiyata var olan en mantıklı ürün olduğuna karar verdim sayenizde. Bunun için size bir teşekkürü borç bilirim

• Rica ederim hocam ne demek. Elimden geleni yapıp amatörce bir inceleme yaptım. Umarım bu ürünü almayı düşünen ya da kararsız kalan arkadaşların aklındaki tüm sorulara cevap verebilmişimdir diyorum hala.

Size de şimdiden hayırlı olsun. :)

• İnceleme harika olmuş elinize, emeğinize sağlık. Bende uzun zamandır bu NB araştırıyorum. Bir sorum olacaktı.

Aşağıdaki ürünü aldığımda ne kadar vergi öderim tahmini? Bilginiz var mıdır?

https://www.amazon.com/gp/product/B073G2L9PH/ref=ox_sc_act_title_1?smid=ATVPDKIKX0DER&psc=1

Şimdiden teşekkürler..
  • tylan kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim hocam, sağ olun. Umarım faydası oluyordur.
    Verdiğiniz linke baktım hocam. Sadece Harddisk ekelenerek bir paket oluşturulmuş ancak
    o da ülkemize maalesef "yollanmıyor" şeklinde bir ibareyle listelenmiş.

Benim aldığım ve ülkemize yollanan ürün şu anda 1036,98 dolar ve 215 dolar (24,59 kargo +191,08 vergi) maliyeti var.

https://www.amazon.com/Acer-Predator-i7-7700HQ-1060-6GB-G3-571-77QK/dp/B06Y4GZS9C/ref=sr_1_1_sspa?s=pc&ie=UTF8&qid=1516799047&sr=1-1-spons&keywords=helios+300&psc=1

Ayrıca ben aynı SSHD'yi burdan n11'den almıştım. o zaman Assassin's Creed Origins ile beraber 450'ye gelmişti.
    Şu anda en ucuz olarak nanokatalog'da oraya güvenmeyecek olursanız da 500 tl gibi bir fiyata incehesap'ta satılıyor.

Hocam araştırdıkça yeni bişiler öğrenip size soruyorum kusura bakmayın. Şimdi aklıma takılanları yazayım cevaplarsanız çok makbule geçer 2 güne alıyorum laptop'ı yüksek ihtimal.

1 - Bilgisayarın 60Hz üzeri görüntü desteği olmadığından bahsediliyor. Yani 144 veya 75Hz bir monitöre bağladığımda sonuç alamayacağım.

2 - Display port yok sanırım

3 - Amozondan aldık geldi ve ben Windows'u Türkçe kullanmak istiyorum olabiliyor mu? Kardeşim Microsoft surface aldı win10 var Türkçe yaptık yarım yamalak Türkçe oldu :(

şimdiden teşekkürler.
  • tylan kullanıcısına yanıt
    Ne kusuru hocam, öyle şey mi olur.

Sorulara şu şekilde cevap vermeye çalışayım;

1- Laptop'un kendi monitörü 60hz. Overclock yapılamıyor. Ya da yapılıyor bu modelde, ancak bunu ben bilmiyorum.
    Harici monitör dediğiniz şey de portlar ile alakalı. Displayport ya da DVI-Dual link portları da olmadığından 144hz mümkün değil.
    Ancak 75hz'i HDMI üzerinden sağlayan monitörler var diye biliyorum. Bunu da denemeden bilebilmek zor. Masaüstü bilgisayarımda 144hz
    monitör var ancak o da DVI üzerinden sağlanıyor.
    2- 1. Soruda cevabı mevcut :) Yalnız yaptığım araştırmalarda usb 3.1 video output için kullanılabilir diye belirtmişler ancak kullananı görmedim.
    3- Bilgisayarı kapatırken ya da açarken İngilizce kelimeler mevcut. Onun dışında her yerde Türkçe tam manasıyla kullanılıyor. Denetim masasında bile
    Her şey Türkçe. Araya karışan manasız kelimeleri görmedim :)

• eline, emeğine sağlık hocam. çok net bir inceleme yapmışsın.

satmayı düşünürsen talibim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kuzeyli.2891 -- 12 Mart 2018; 2:27:24 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.