Şimdi Ara

ACER ES1-331-C0V4 13.3 inç Intel Celeron N3050 1.6 GHz 2 GB 32 GB Window 10

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
4
Favori
5.111
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ACER ES1-331-C0V4 13.3 inç Intel Celeron N3050 1.6 GHz 2 GB 32 GB Window 10 bir notebook alsam ve bunda ram yükseltmesi ve ssd yükseltmesi yapsam visual studio 2012 ve mssql 2012 ya da 2014 kaldırırmı? Normalde i7 işlemcili laptopum var fakat çok ağır olduğundan her zaman taşımak zor oluyor. Bu bilgisayarı inceledim 1.5 kg. Taşıması kolay olacak. Yardımlarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum.

• Forumda yazmıştım. Kimseden yorum gelmeyince ACER ES1-331-C0V4 13.3 inç Intel Celeron N3050 1.6 GHz 2 GB 32 GB Window 10 bu bilgisayarı aldım. Sonra kingston hyperx 8GB ram ve SanDisk Ultra II 240GB SSD alıp bu bilgisayara taktım. Bilgisayar gayet performanslı hale geldi. visual studio, mssql, ofis programları, dreamweaver, photoshop, fireworks programlarını kurdum. Gayet güzel çalışıyor. Bütün programları aynı anda açınca biraz kasma yapıyor. Diğer durumlarda takılmadan işimi görüyor. Hem hafif hem de uzun şarj süresi ile ben memnun kaldım açıkçası. 6-7 saat şarjı gidiyor. Almayı düşünenlere tavsiye ederim.
  • konuya bir hort yapayım :))

Bende eşime aldım bu pc den, 120 gb sandisk ssd, 4 gb ram taktım.

Pc kendini topladı ama özellikle internet çok çok yavaş, kasılmalar takılmalar çok fazla. Sizde de böyle mi? Ya da bunu aşmanın bir yolu var mı? Zaten özellikle nette gezinmek amaçlı alındı ama böyle olunca hayal kırıklığı oldu.

son çare win7 kurmayı denicem artık.
  • Bilgisayari uefi şeklinde boot edip öyle işletim sistemini kurmanız gerekiyor. Bir de ram 1.35 v low versiyon olmali 1.50 v iyi çalışmıyor. İnternet için ise mevcut sürücülerikaldirip yeniden kurun. İnternette 10 ve daha fazla sekme açınca bazen kasma yapıyor kisa sureli. Ben PhotoShop dreamweaver visual studio 2012 çalıştırıyorum. Gayet memnunum. Tabikibir i7 performansi beklemek yanlış olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam aynı notebook dan aldım 13.3 ekran arıyordum hediye Çek'im vardı ondan 669 tl ye aldım. Merak ettiğim bir şey var ondan yazıyorum bu pc de fan var mı ?

• Bilgisayar da fan mevcut fakat çok sessiz çalışıyor. Çalışmasını farketmezsiniz bile. Bilgisayarda bir adet ram slotu 1600 mhz destekler, bir adet sata3 hdd portu var. Bir tane de gömülü mmc disk mevcut.

• Ağustosun 2 sinde bios güncellemesi çıktı onu yapın sistem stabilitesiyle ilgili Acerin sitesinde, fiyatına göre iyi cihaz

Acer ES1-331
    http://www.acer.com/ac/tr/TR/content/drivers
  • nasıl legacy modda format atacağız boot olmuyor. Siz nasıl yaptınız bendede ssd var taktım içine gördğ boot edip win 7 kurmaya çalısıyorum bulamıyor suruculeri diyor kurulum ekranında
  • quote:

Orijinalden alıntı: yeniyaklasim

Bilgisayari uefi şeklinde boot edip öyle işletim sistemini kurmanız gerekiyor. Bir de ram 1.35 v low versiyon olmali 1.50 v iyi çalışmıyor. İnternet için ise mevcut sürücülerikaldirip yeniden kurun. İnternette 10 ve daha fazla sekme açınca bazen kasma yapıyor kisa sureli. Ben PhotoShop dreamweaver visual studio 2012 çalıştırıyorum. Gayet memnunum. Tabikibir i7 performansi beklemek yanlış olur.

Selam. uefi şeklinde boot edip kurma işlemi nasıl yapılıyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: qwertyu77

quote:

Orijinalden alıntı: yeniyaklasim

Bilgisayari uefi şeklinde boot edip öyle işletim sistemini kurmanız gerekiyor. Bir de ram 1.35 v low versiyon olmali 1.50 v iyi çalışmıyor. İnternet için ise mevcut sürücülerikaldirip yeniden kurun. İnternette 10 ve daha fazla sekme açınca bazen kasma yapıyor kisa sureli. Ben PhotoShop dreamweaver visual studio 2012 çalıştırıyorum. Gayet memnunum. Tabikibir i7 performansi beklemek yanlış olur.

Selam. uefi şeklinde boot edip kurma işlemi nasıl yapılıyor?

UEFI bootu öğrendim fakat bir sorum daha var.
    Bu bilgisayara gömülü gelen işletim sistemini nasıl kuracağım?
    Windows 10 iso dosyası indirip USB'ye yazıp oradan formatlamayı da öğrendim ancak bir yıl sonra aktifleştirme kodu istiyormuş.
    Acer ile gelen işletim sistemini kurmam mümkün mü?

• Ben de bu cihazı bizim oğluma almak istiyorum,
    tek isteği yavaş olmasın
    ( kasmasın donmasın)
    Ne dersiniz? @qwertyu77

• Ben de bu cihazı bizim çocuğa almak istiyorum, ""tek isteği yavaş olmasın""
    (kasmasın donmasın)
    Ne dersiniz?

Edit: imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mustakil_Yazar -- 22 Ekim 2016; 21:46:31 >
  • Çocuğun oyun oynaması için alacaksan alma.
    Çünkü oyun açılır ama sadece açılır,donmaktan kasmaktan oynatmaz.işlemci kendisi fena değil ama çünkü ekran kartı çok kötü.

• quote:

Orijinalden alıntı: Yossi Kohen

Çocuğun oyun oynaması için alacaksan alma.
    Çünkü oyun açılır ama sadece açılır,donmaktan kasmaktan oynatmaz.işlemci kendisi fena değil ama çünkü ekran kartı çok kötü.

Yok çok şükür oyun oynayan biri değil. Okul projelerinde kullanacak.
    (Bu arada bizim çocuk 22 yaşında :))
    Bir konuyu araştıracak, Erken dönem Ölü Deniz Yazmaları veya Rusların Kazaklar ile birlikte Tarih sahnesine İlk çıkışları
    ya da Moğol İstilası vs. gibi tarihi konularda araştırmalar yapan bir ekipleri var.
    Zaman zaman ben de onlara slaytlar hazırlayarak yardımcı oluyorum. Bazen de onların yaptığı çalışmaları
    saatlerce hayranlıkla dinleyip notlar alıyorum.

Ekonomik bir cihaz olsun, yavaş olmasın tek isteğimiz bu. Oyun kesinlikle oynanmayacak

• quote:

Orijinalden alıntı: infileXible

quote:

Orijinalden alıntı: Yossi Kohen

Çocuğun oyun oynaması için alacaksan alma.

Yok çok şükür oyun oynayan biri değil. Okul projelerinde kullanacak.
    (Bu arada bizim çocuk 22 yaşında :))
    Bir konuyu araştıracak, Erken dönem Ölü Deniz Yazmaları veya Rusların Kazaklar ile birlikte Tarih sahnesine İlk çıkışları
    ya da Moğol İstilası vs. gibi tarihi konularda araştırmalar yapan bir ekipleri var.
    Zaman zaman ben de onlara slaytlar hazırlayarak yardımcı oluyorum. Bazen de onların yaptığı çalışmaları
    saatlerce hayranlıkla dinleyip notlar alıyorum.

Ekonomik bir cihaz olsun, yavaş olmasın tek isteğimiz bu. Oyun kesinlikle oynanmayacak

Rami 4gb olan varsa al.

• Bu bilgisayarı alıp ilk kurduğumda hızı pek de tatmin edici değildi.
    Ancak bu bilgisayara ram ve ssd disk takviyesi yapmayı planlıyordum ve şu iki ürün alıp taktım:

http://www.hepsiburada.com/kingston-hyperx-impact-black-8gb-1600mhz-ddr3-notebook-ram-hx316ls9ib-8-p-BD304932
    http://www.hepsiburada.com/sandisk-ssd-plus-120gb-530mb-400mb-s-sata-3-2-5-ssd-sdssda-120g-g26-p-BD805681

Yeni aldığım diske lisans sorunu olmadan da windows 10 indirip kurdum. Bunları yaptıktan sonra internet ve ofis programları için hız konusunda gayet performanslı hale geldi. Oyun performansını ise denemedim.

• bende bu bilgisayarı aldım yakın zamanda, yanına 4gb ram ve sandisk 120 gb ssd aldım,

ssd yi taktım, sistemi ssd ye klonladım, uefiden legacye boot ettim ama bilgisayarı bir türlü açamadım, tekrar uefi moduna aldım yine açılmadı, hata veriyor.
    nerede yanlış yapıyorum acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: qwertyu77

Bu bilgisayarı alıp ilk kurduğumda hızı pek de tatmin edici değildi.
    Ancak bu bilgisayara ram ve ssd disk takviyesi yapmayı planlıyordum ve şu iki ürün alıp taktım:

http://www.hepsiburada.com/kingston-hyperx-impact-black-8gb-1600mhz-ddr3-notebook-ram-hx316ls9ib-8-p-BD304932
    http://www.hepsiburada.com/sandisk-ssd-plus-120gb-530mb-400mb-s-sata-3-2-5-ssd-sdssda-120g-g26-p-BD805681

Yeni aldığım diske lisans sorunu olmadan da windows 10 indirip kurdum. Bunları yaptıktan sonra internet ve ofis programları için hız konusunda gayet performanslı hale geldi. Oyun performansını ise denemedim.

bende bu bilgisayarı aldım yakın zamanda, yanına 4gb ram ve sandisk 120 gb ssd aldım,

ssd yi taktım, sistemi ssd ye klonladım, uefiden legacye boot ettim ama bilgisayarı bir türlü açamadım, tekrar uefi moduna aldım yine açılmadı, hata veriyor.
    nerede yanlış yapıyorum acaba

• Hocam merhaba, bende bu bilgisayarı alıp ram ve ssd yükseltmesi yapmayı düşünüyorum ama kafama takılan bişey var acaba bu bilgisayarda ekran kartı slotu varmı? onunda yükseltmesini yapabilirmiyiz yani?
  • Acer ferrari netbook'um meftah oldu. Yerine uygun bir sey alayim diyorum bu model ya da pc tablet olabilir. Tavsiye eder misiniz? Ssd filan anladigim seyler degil ama ogrenebilirim.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.