Şimdi Ara

▓ Acer'dan uygun fiyatlı 27

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
0
Favori
2.320
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Acer, XB270HBMJDPRZ ve XB270HABPRZ monitörlerinde fiyat indirimine gitmiş. Her 2 monitör de G-Sync modülü hariç özellikleri aynı. XB270HABPRZ'de G-Sync modülü var sadece.

Yaklaşık fiyatlar:
    XB270HBMJDPRZ: 1250±
    XB270HABPRZ: 1650±

Genel özellikler:
    27"
    1920x1080
    300 nit parlaklık
    1 ms tepki süresi
    TN panel.
    Yükseklik ayarlı ve pivot özellikli ayak yapısı
    G-Sync: Sadece XB270HABPRZ modelinde
    Display port, HDMI (XB270HBMJDPRZ) ve DVI (XB270HABPRZ)

Netice-i kelam: 1 ms, 144 hz, 27" özelliklerinde oyun monitörü arıyorsanız, gözünüz kapalı alabilirsiniz her iki modeli de. XB270HBMJDPRZ, rakiplerinin 24"liğinin fiyatına, XB270HABPRZ ise, G-Sync modülü olmasına rağmen, G-Sync modülsüz 27" oyun monitörleriyle yaklaşık aynı fiyata sahip.

EKLEME:
    Ürünler hiçbir yerde kalmamış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 25 Haziran 2015; 22:33:46 >

• fiyatlar çok iyide artık üst düzey düşünenler için tn panel tavsiye etmem.
  • 120≤ hz IPS monitörler de daha yeni yeni duyurulmaya başlıyor mâlum. Mevcut seçenekler arasında şu anda en iyileri bunlar şu anda.
  • bocekgrafik kullanıcısına yanıt
    Hocam elimde 2009 yılında üretilmiş samsung 24 inch 2 ms monitör var.Acerin monitörünü almak istiyorum ama yukardaki arkadaşında dediği gibi TN panel ile IPS arasındaki farkmı fazla yoksa 60 HZ-144 HZ arasındaki farkmı.Tıkanıyorum bu soruda.
  • Hepsini de kullanmış biri olarak...

- TN-IPS panel farkı, önceki TN ve sonraki IPS monitörün panel kalitesine göre az veya fazla olur. Ama değişmeyen şey, görüş açısıdır.
    - 60-120≤ hz farkı ise tarif edilemeyecek kadar büyüktür. Şöyle ki, Euro Truck Simulator 2 oynarken, otobanda hızla ilerlerken, yolun sağ ve solundaki cisimler takılarak ve sekerek yaklaşırlardı bana ve bu durum gözlerimi rahatsız eder, ağrı yapardı hatta. Ama 120 hz monitör aldıktan sonra böyle bir sorunum kalmadı. Çünkü takılma bir tarafa, görüntü yağ gibi olmuştu.

Netice-i kelâm: IPS monitöre alışmış birisi, TN monitöre alışmakta zorluk çeker ama 120≤ hz monitöre alışmış birisi artık 60 hz monitöre geri dönüş yapamaz. Abartmıyorum. Bu konuda (60-120≤ hz farkına dair) diğer bazı arkadaşlar da fikir beyan etsinler hatta.

Peki 120 144hz monitör deneyebileceğim bir yer varmı media markt falan.
  • Herkesi aynı anda haberdar edemiyorum malesef. Bir önceki mesajıma bakarak, 60-120/144 hz farkına dair sizlerin de yorumunuzu alayım abiler, arkadaşlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 24 Mart 2015; 18:05:59 >
  • Bilen arkadaşlar yazsınlar. Hangilerinde olup-olmadığına dair net bilgim yok. Ama yerinde olsam, en yıkandaki mağazadan başlayarak bakmaya başlardım. Lâkin, monitörün bağlı olduğu sistemde oyun olması lazım ki deneyebilesin. Yoksa masaüstünde veya filmlerde, videolarda anlaşılmaz.

Lâkin şu video ağır çekim olduğu için epey bi fikir veriyor.

mürsel hocam şuan ekran kartım yok pcde alayım bizzat bildiricem
    Bu videoyu izledim eizio da fena aslında forumdan 1400 e satan varda 24 inche o para fazla ya.
  • Supervisor_ kullanıcısına yanıt
    VG248QE'yi oyunda denememişmiydin hiç? Denediysen, bilirsin zaten. Sistemi kurmana gerek yok.
  • HungryBody H kullanıcısına yanıt
    60-120 hz farkı büyük ama 120 hz'den sonrası sadece nüans. Bu arada Eizo gerçek 240 hz değil. Her kare arasına birer siyah kare atılıyor gölgelenmeyi sıfırlamak için. Siyah kareleri de sayarak 240 hz diyorlar.

Bu arada onun fiyat farkının tek sebebi bu değil. Paneli TN değil bi kere ve 350 nit parlaklığı sayesinde IPS'ye yakın görüntü kalitesi var.
    Acer konusunda Eizo'ya sokma beni.
    :D doğru o VA panel
    hocam asus 970 vardı cw sorunundan dolayı satmıştım adam akıllı bi kart bulupta bi dene fırsatım olmadı inan bakalım kafayı 980 taktım uygun bişey bulursam alıp sana bilgi vericem
  • 27-32'' arası 2K-3K İps monitör var mı şuan Tr de ?

@bocekgrafik
  • Supervisor_ kullanıcısına yanıt
    980 ve uygun bişey.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Önce üstteki soruma yanıt alayım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    1500 tl civarı bulursam yapıştırıcam
  • Soru yok ki
  • Var.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.