Şimdi Ara

Acer Aspire VX 15 (VX5-591G) | Ana Konu | i7-7700hq | 1050 TI | 256 GB SSD | 16 GB RAM (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
522
Cevap
10
Favori
36.029
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fang58

ebayde bu ürünün i7 işlemcili modeli 823 dolar gibi fiyata satılıyo pek de güvenemedim ama bi bakın
    http://www.ebay.com/itm/Acer-15-6-Intel-Core-i7-2-8GHz-16GB-Ram-256GB-SSD-Windows-10-Home-VX5-591G-75RM/252834394918?_trksid=p2045573.c100033.m2042&_trkparms=aid%3D111001%26algo%3DREC.SEED%26ao%3D1%26asc%3D20131017132637%26meid%3D98e772de8f0046c08b02db970a4d4938%26pid%3D100033%26rk%3D1%26rkt%3D3%26sd%3D252834394918#shpCntId

GÜVENİLİRMİ

Amazon'dan alın ilk 1 ay herhangi bir sıkıntı olursa değişim veya iade etme hakkınız var. Ebay vergi işlemlerini kendisi halletmez. Paypal harici bir ödeme şekliyle çalışmıyorlar ve daha yazabileceğim bir kaç tane daha almama sebebi var.

• Abiler Amazon'un çıkardığı vergiler haricinde bir şey ödemiyor muyuz şimdi? Garantisiz oluşunu göze almak gerekli o zaman sadece, doğru muyum?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: a.yuksel

Abiler Amazon'un çıkardığı vergiler haricinde bir şey ödemiyor muyuz şimdi? Garantisiz oluşunu göze almak gerekli o zaman sadece, doğru muyum?

Amazon'un çıkardığı vergiler değil devletin çıkardığı vergiler dostum. Amazon sadece kolaylık açısından senin için ödüyor sıkıntısız gümrükten geçiyor. Garanti ilk bir ay var. Amazon.de gibi sitelerde 2 sene var ama klavyeleri almanca olur %90

Bilgisayarı aldıktan sonra tek yapmanız gereken eğer çok oyun kuracaksanız 500-1000 GB arası bir HDD veya SSD almak olsun. Ssd ye skyrim gibi 15-20 gblik 5-6 oyun kurabilirsiniz ama gta 5 gibi oyunlar sıkıntı çıkarır.

• Hocam cevap için teşekkürler, ben de Amazon'un çıkardığı derken onu kastetmeye çalışmıştım esasen. Yani check out'ta ~100-200 $'ı verdikten sonra bir de burada gidip gümrüğe ilave para bayılmamız gerekecek diye korktum.

Lenovo hakkında bilginiz var mı garanti konusunda? Kabul ediyorlar mı yurtdışı cihazları garantide? Y520 modeli de uygun geldi bana (Gerçi onu da İstanbul'a göndermiyorlarmış :( ).

Normalde garanti hususunu çok fazla umursamam ancak Amazon'da Acer için birkaç kişi "Bir ay sonra ekran kartı bozuldu", "Fatal error" vb yorumlarda bulunmuş. Bu kadar parayı gözden çıkarıp da böyle bir sorunla karşılaşmak çok can sıkar.
  • a.yuksel kullanıcısına yanıt
    Lenovo global olarak 1 sene garanti veriyor diye biliyorum. Amazon.de'de Almanca klavye düzeni ile satılıyor eğer benim için sıkıntı değil diyorsanız Lenovo Y520 güzel seçenek. Acer daha performanslı olabilir ama işinizi şansa bırakmak istemiyorsanız Lenovo daya iyi seçim.

Elektronik tamamen şans işi bazen arkadaşınızla aynı üründen aldığınızda bile sizdeki bozulup garantiye giderken arkadaşınızda ki ilk günkü gibi çalışmaya devam ediyor. Yukarıda da dediğim gibi eğer işinizi şansa bırakmak istemiyorsanız Lenovo alın. Ben beklemeye devam etseydim Lenovo Y720 alırdım ama hala Lenovo'nun kendi sitesi haricinde hiç bir yerde satışı yok.

Zaten beklemenin de sonu olmuyor Nvidia bu yaz yeni ekran kartlarını tanıtacak diye söylentiler çıktı bile... Önemli olan ihtiyaçları belirleyip tam ona göre bilgisayar almak. Fazlası tabii daha iyi olur ama fiyatta ona göre artıyor ve gün sonunda bu makineden para kazanmayacaksanız ekran kartına yatırım sadece keyif için oluyor.

Benim bilgisayarımda ışık sızması var geçen gün film izlerken gözüme çok battı ve değişim istedim yeni bilgisayar bir hafta sonra gelecek eğer yeni gelende de ışık sızması canımı çok sıkarsa para iadesi isterim. Donanımsal olarak bilgisayar çok güzel ama bazen çevre bileşenleri tüm donanımın üzerine geçip bilgisayar deneyimini düşürebiliyor.

• İ5-7300HQ ve 1050 Ti'lı model stoklara girmiş eğer oyun ağırlıklı bir bilgisayar alacaksanız tavsiyem i7 değil i5'li modeli almanız olur çünkü daha iyi bir Fiyat/Performans veren bir bilgisayar dünyada daha üretilmedi. Bizim için i5 ile i7 arasında vergi ve fiyatları katınca arada 200 dolarlık bir oluşuyor yani 1025 dolara (3700 TL) 1050 Ti'lı bir makine almış oluyorsunuz.

Kendimi pazarlamacı gibi hissettim ama insanların kazık yemesini istemiyorum açıkçası
  • @QarekTyphon'a katılıyorum, bahsettiği model fiyat performans ürünü. Bu ürün için şunu da belirteyim, ödeme sayfasında çıkan vergi meblağı, usa'nın vergili (mesela, california) state'lerinden birine çıkan vergiye çok yakın. Yani demem o ki; bu ürünü usa'da bir adrese sipariş vermekle tr'de bir adrese sipariş vermek nominal olarak nerdeyse aynı maliyete sahip. Yalnız bu durum sadece 799 ve 899 dolarlık versiyonlar için geçerli. İlginç.

Ben de garantiyi önemsemeden sipariş verdim bilgisayarı. Şu an kullandığım cep telefonları, bilgisayarlar ve tabletimi amerikadan getirttim ben. Hiç birinde sıkıntı yaşamadım. Belki çok geçerli bir argüman değil ama getirttiğim ve kullandığım hiç bir üründe sorun yaşamadığım için fazla düşünmeden siparişi geçtim. Şunu da ekleyeyim, tr'de garanti ve servis durumu, daha genelde müşteri hizmetlerinin çok zayıf -bence felaket kötü- olması da bunu etkiledi. Keza, buradan da ürün alırken garanti hiç işe yaramayacakmış gibi almaya gayret gösteriyorum.

Bu arada QarekTyphon hocam, ışık sızması o kadar rahatsız edici mi ya? Ben biraz ışık sızması olsa da kullanırım diyorum kendi kendime de. Bakalım, umarım olmaz ya da rahatsız edecek kadar olmaz.

• En son 1025 $ yazıyor.Devam edersem kapıma geliyor bu kadar mı?Amazon.com değil mi yanlış değil, gümrük yasağı falan da yok?

• çakırbey Ç kullanıcısına yanıt
    CircassiaN98 C kullanıcısına yanıt
    @çakırbey

İlk defa ışık sızması olan bilgisayar kullandığımdan sanırım aşırı tepki verdim. O kadar büyük bir ışık sızması yoktu ama akşamları film izlemeyi seven birisi olarak ileriyi düşünerek değişim istedim yeni bilgisayar geldiğinde ışık sızması çok az veya hiç olmaz ise sizleri bilgilendireceğim.

Ayrıca garanti hakkında dedikleriniz çok doğru monster firmasının sattığı modellerde de ışık sızması mevcut. Adamlara ışık sızması var diyorsunuz "hiç bir sorun yok. normal" diye cevap veriyorlar.

@CircassiaN98

Evet. 1025 dolarlık ürünü alırsanız hiç bir sıkıntı çıkmadan ürün 1-2 hafta içerisinde evinize gelir. Benim aldığım ürün 1200 dolarlık olan i7 li model.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Y. K. G. -- 23 Nisan 2017; 20:48:10 >

• Yardımlarınız için teşekkür ederim. Bu olmasa bile başka bir modeli Amazon'dan almayı düşünebilirim artık.
  • Bu laptopu getirebiliyorlar ancak msi markasının bir laptopunu denediğimde bu adrese gönderilemez yazıyor.Bunun sebebi nedir?Bir de bu şekilde telefon getirtmemiş mümkün müdür?

• quote:

Orijinalden alıntı: CircassiaN98

Bu laptopu getirebiliyorlar ancak msi markasının bir laptopunu denediğimde bu adrese gönderilemez yazıyor.Bunun sebebi nedir?Bir de bu şekilde telefon getirtmemiş mümkün müdür?

Buradan daha iyi cevap alabilirsin.

https://forum.donanimhaber.com/sicak-firsatlar-24-nisan-guncellemesi-tr-nin-en-buyuk-amazon-rehberi-3-yilinda--99980530
  • Şarj aletindeki priz çıkışı türkiyeye uyumlumu

• quote:

Şarj aletindeki priz çıkışı türkiyeye uyumlumu

Acer Aspire VX 15 (VX5-591G) | Ana Konu | i7-7700hq | 1050 TI | 256 GB SSD | 16 GB RAM

Tip B
  • saolasın

• Bide önerdiğin 2.5 lik hdd varmıdır amazondan olabilir

• quote:

Bide önerdiğin 2.5 lik hdd varmıdır amazondan olabilir

WD Black serisi yüksek performanslı ve kaliteli ürünlerdir. Türkiye'de 750 GB lık modelleri var.

Türkiye

http://www.akakce.com/sabit-disk/en-ucuz-western-digital-black-750gb-wd7500bpkx-fiyati,1969760.html

Amazon

https://www.amazon.com/Black-Performance-Mobile-Hard-Drive/dp/B01DOL05OC/ref=sr_1_3?s=electronics&ie=UTF8&qid=1493051348&sr=1-3&keywords=WD+Black

• 7200 rpm laptopta çok ısı yaparmı 5400rpm e göre

Teşekürler

• quote:

7200 rpm laptopta çok ısı yaparmı 5400rpm e göre

Teşekürler

Yapmaz. Yapsa bile SDD ve HDD sol bileğiniz dayadığınız yerde olmadığından hiç bir sıkıntı çıkarmaz.

Acer Aspire VX 15 (VX5-591G) | Ana Konu | i7-7700hq | 1050 TI | 256 GB SSD | 16 GB RAM

• Hocam makinedeki SSD'nin durumu nasıl? M2.sata mi NVME PCI mı? Okuma ve yazması nasıl?

Sanırım modellere göre değişikliklik olabiliyormuş SSD konusunda. Ne dersiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iisskkoocc -- 27 Nisan 2017; 1:31:28 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.