Şimdi Ara

Acer Aspire VX 15 (VX5-591G) | Ana Konu | i7-7700hq | 1050 TI | 256 GB SSD | 16 GB RAM (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
522
Cevap
10
Favori
36.031
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1050 Ti olan modelde gözüm var açıkçası. Çok iyi duruyor cihaz genel olarak. i5 7300HQ + 1050 Ti olanı tam fiyat performans, SSD de düşünüldüğünde.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • haunt54 H kullanıcısına yanıt
    @SisikDomuz

Bilgisayarı günlük işlerimde kullandığımdan arma 3 oyununu yükleyebileceğim hem zaman yok hemde SSD de yer yok. i7-7700HQ dizüstülerde ki en işlemcilerden birisidir. Daha üstü zaten 10.000 liralık makinelerde kullanılıyor. Eğer bu fiyat bandıda bir ürün bakıyorsanız ya acer alın ya da lenovo legion 520 diğerlerini pek önermem.

@haunt54

Bende başka sitelerde görmedim bu ay stoklara gelir diye düşünüyorum ama ben hala amazondan alınması taraftarıyım. Türkiye'ye gelecek modeller daha düşük özelliklere aynı fiyata veya daha pahalıya gelecektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jay jay justified

1050 Ti olan modelde gözüm var açıkçası. Çok iyi duruyor cihaz genel olarak. i5 7300HQ + 1050 Ti olanı tam fiyat performans, SSD de düşünüldüğünde.

Ssd gerçekten çok performanslı intel 600p serisi kullanılmış 1.500 okuma 500 yazma hızı var. Ben aldığımda dolar kuru 3.64 dü 4.440 TL ye geldi i5 alsaydım 3.750 ye geliyordu. Sanal makine ve diğer programlarım için i7 tercih ettim oyun vb yazılımları i5 gayet iyi çalıştırır.
  • Şu anda i5 7300HQ + 1050 kullanıyorum. Cihazı yeni aldım ama satabilirim duruma göre. Aslında 1050 Ti ve SSD istediğim için çok işime yarayacak. 4GB RAM de bonus olur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayırlı olsun hocam. Çok iştah kabartıcı duruyor, darısı başımıza.

Detaylı incelemeni de merakla bekliyoruz.

Öncelikle sormak istediğim birkaç şey var:
    - Klavye basma hissi ve ışıklandırması nasıl? Fotoğrafta görüldüğü üzre sadece tuşların kenarlarından mı ışıklandırma var, harfler de kırmızı yanmıyor mu?
    - Sen 7700HQ olan modeli aldın değil mi? Ben 7300HQ olan modeli almayı düşünüyorum. Aralarındaki tek fark işlemci modeli mi acaba? Ekran, SSD modeli vs farklılıklar olabilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iisskkoocc -- 11 Nisan 2017; 22:26:4 >
  • iisskkoocc kullanıcısına yanıt
    resmi az önce senin için çektim

Acer Aspire VX 15 (VX5-591G) | Ana Konu | i7-7700hq | 1050 TI | 256 GB SSD | 16 GB RAM

Klavyede sadece wasd tuşlarının etrafı ışıklı diğerlerinin ışığı arkadan veriliyor. klavye basma hissi gayet güzel ve tok

bende 7700hq modeli var eğer i7 ihtiyacım olmasaydı i5 alırdım. Arma veya total war gibi oyunlarda işlemciye ihtiyaç duyuluyor genelde.

işlemci haricinde 899 luk modelle 999 luk arasında bir fark yok.

• Klavye güzel o zaman Peki güç tuşunun tuş takımıyla içiçe yerleştirilmesi rahatsızlık verir mi yanlışlıkla basıp kapatma vs?
    Eğer dendiği gibi 7700HQ ile 7300HQ arasında kayda değer fark yoksa 899'luk model bana daha uygun. İşlemci gücü gerektirecek pek bir iş yapmayacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iisskkoocc -- 12 Nisan 2017; 0:28:52 >
  • Sanalmarketim de satılan da tft ekran diyor şaşırdım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Uluslar arası satılan modellerde fiyatları dengelemek için böyle değişikler yapılabiliyor. Büyük ihtimal amazonla aynı fiyat olur ama bazı özellikler kısılmış olur veya aynı özelliklerle gelse bile fiyat daha yüksek olacaktır.
    Tam olarak ne yazıyor? Active Matrix TFT mi? Bu konuyu bayağı bir araştırdım, sordum Amazon'a. Bana şu cevabı verdiler:

Question: This laptop listed as having Active Matrix TFT on Acer.com. (VX5-591G-54VG) But here stated as IPS. Which is true?
    Answer: The term "TFT" can apply to either a TN or IPS panel. This model VX5-591G-54VG has an IPS panel.

Meali: "TFT" terimi, bir TN veya IPS paneli için geçerli olabilir. Bu VX5-591G-54VG modeli bir IPS paneline sahiptir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iisskkoocc -- 13 Nisan 2017; 21:54:57 >
  • Arkadaşlar merhaba,

@QarekTyphon'a da sormuştum. Buradan tekrar sormuş olayım, nedenini bilen varsa hepimiz öğrenmiş oluruz.

konunun açılış mesajında laptop fiyatlarını belirtirken aşağıdaki gibi bir tablo hazırlanmış. Dikkatimi çekti uygulanan vergi oranı fiyatlara gore değişiklik mi gosteriyor acaba? Gerçi 799 ve 899 dolarlık modeller şu an stokta yok ama ben 800 dolarlık herhangi bir laptop ekleyip vergisine baktığımda yaklaşık 150 dolarlık bir vergi çıktı. Kabaca, dışardan getirtilen ürünler için %18 (Avrupa) ve %20 (Avrupa dışı) vergi oranı olduğunu biliyoruz. Burada gözden kaçan bir durum mu var acaba? Yoksa amazon.com farklı uygulamalarından mı kaynaklanıyor bu durum?

VX5-591G-5652 ▶ 799.99 $ Vergi ▶ 89.60 $
    VX5-591G-54VG ▶ 899.99 $ Vergi ▶ 100.94 $
    VX5-591G-75RM ▶ 999.99 $ Vergi ▶ 183.76 $

Diğer bir konu ise, 899 dolarlık versiyon hala stoklarda yok sanırım. Sizce ne zaman stokta olur, bir tahmininiz var mı?

Son olarak dell 7567 konusu bile baya aktif, bu konunun çok daha aktif olması gerekiyor kanımca. En azından ekran farkıyla

• çakırbey Ç kullanıcısına yanıt
    Vergi konusu hakkında net bir bilgi yok diye biliyorum. İlk modeldeki vergi olması gerekenden düşük gözüküyor evet. Ya bunda bir karışıklık var ya da diğerleri yüksek belirlenmiş ve vergi iadesi durumu olacak. Bilemeyiz, Amazon'a sorsak da cevap alır mıyız orası da muamma. Gerçi sorup da uyandırmayalım bence daha iyi

Stoklara ne zaman geleceği belirtilmiyor, ben de onu bekliyorum.
  • iisskkoocc kullanıcısına yanıt
    www.sanalmarketim.com/acer-nhgm2ey004-aspire-vx-15-vx5591g-core-i77700hq-16gb-128gb-ssd-1tb-gtx1050-156-fhd-win-10/p_66100/

Türkiye de satılan link bu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Dediğim gibi;

Görüntü Ekranı Türü : Aktif Matris TFT Renkli LCD

yazıyor açıklamada. Acer'ın sitesinden almışlar, orda da bu şekilde yazıyor. Amazon.com Acer yetkilisinin yukarıda da belirttiğim cevabı durumu açıklıyor.
    Vergilerde değişkenler olabiliyor hocam. Bazı markalarda vergi fazla çıkarken diğerlerinde daha düşük oluyor. Bu, marka değeri veya ürün boyutlarıyla alakalı olabilir.

Taşıma ücreti de direkt olarak ürünün boyutu ve kilosuyla alakalıdır.
  • Yoğunluktan ürüne düzgün bir inceleme yapamadım ama bu hafta kesin yapacağım o zaman kadar ürünle alakalı sorusu olanlar sorabilir.

Ekran IPS olduğundan ışık sızması bulunuyor. Bu benim için dert değil çünkü sol üstte küçük bir bölgede var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Y. K. G. -- 17 Nisan 2017; 17:46:52 >
  • Amazon'dan sipariş vermiştim ben de, kredi kartının adresi ile ilgili bir uyumsuzluk oldu, siparişi iptal ettiler. Hesabı da askıya almışlardı, tekrar açtırdım. Şimdi 899 dolarlık versiyonun tekrar stoklara girmesini bekliyorum. Hayırlısı bakim.
    En çok 999 luk model satılacağından ondan daha fazla stoklamışlar sanırım yakında 899 stoklara girer herhalde peynir ekmek gibi satılıyor bu model fiyat performansı daha yukarı çıkarıyor :)

Ayrıca benim HDD parçaları geldi yakında 1 TB 7200 RPM lik bir diskle upgrade yapacağım bilgisayarı
  • Aynen hocam, zaten amazon.com'da yapılan yorum sayısına bakılırsa en çok i7 li model satıyor. Onlar için aradaki fark her halukarda en ust versiyonu aldıracak kadar az tabi :) Alt versiyonların stokları sayı ile belirtilecek kadar az oluyor amazon'da. Bu arada benim sipariş de yola çıkmış. Hdd takmayı şimdilik düşünmüyorum ama yine de değişim kitini isteyeceğim. İlerde belki lazım olur.

Heycanla bekliyorum bakalım.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.