Şimdi Ara

Acer Aspire VX 15 (VX5-591G) | Ana Konu | i7-7700hq | 1050 TI | 256 GB SSD | 16 GB RAM (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
521
Cevap
10
Favori
36.031
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hangi dell modelinden bahsediyorsun?

Edit: Eger karşılastırdıgın dell modeli amazondan satılmıyorsa fiyat performans olarak daha mantıklı olabilir amazondan acer vx 15 almak. Muhtemelen 7567'i demek istedin. Hocam onun TN paneli berbat ötesi. Specler yakın olsa bile o kadar kötü panelli laptop alınmaz. Yine bunların dışında fiyat olarak da hangi kaynaktan karşılaştırma yaptıgımız önemli. Bütçe kısıtlıdır belki o yüzden dell seçilebilir ancak özellikle amazondan almayı düşündüğümüzde fiyatlar ucuzladıgından ötürü, eger bütçe sıkıntısı çekilmiyorsa 7567'yi hiç önermem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jackmad -- 19 Mayıs 2017; 16:6:50 >
  • jackmad J kullanıcısına yanıt
    Evet 7567 yi kastettim. Ikisinden birisi alınacak. 1050 de ti da isimi gorecek. Ama acer ekranı çok beğendim ips parlak. Dell toplama pc gibi duruyor. Mühim olan kaliteli f/p ürün almak tamamen f/p değil. Umarım nitro serisinde olan sorunlar bunda yoktur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tasarim rezalet 10000gb ramde koysalar 2si 1 arada gibi duruyor ekran o ne oyle sanki tak cikar mantigi msi yada monsterden vazgecmeyin ayrica global garantiside yok çöp

• Arkadaşlar merhaba,

Ben de konuyu başından beri takip ediyorum. i5-1050ti-16gb olan modeli amazondan aldım. Yaklaşık 2 haftayı geçti sanırım, kullanıyorum memnunum. Oyun için almadım, ekranı da sürekli düşük ışık seviyesinde tuttuğum için maalesef bu konularda yorum yapamayacağım. 899+125 dolara geldi bilgisayar bana. Sonradan Amazona biraz erken gelebilir mi diye sorarak yüzsüzlük yaptım. Onlar da sağolsun kargo ucretini iade ettiler. Yani toplam 1000 dolara mal olmus oldu bana. (O ara dolar 3.52 ye doğru gevşemişti, velhasıl 3530 tl gibi bir fiyata malolmuş oldu bana)

Bu bilgisayarı ve modeli seçme sebebim bütçemin kısıtlı olmasıydı. Genel olarak data analizi, finansal veri işleme, machine learning, algorithmic trading tarzı işler yapıyorum bilgisayarda. Zaten gelir gelmez linux kurarak başladım bilgisayarı kullanmaya. Python ve matlab ağırlıklı kullanıyorum. Az da olsa R, pearl vs. Bu nedenle değerlendirmelerimi lütfen kişisel görüşler olarak görünüz, değinilmesi gereken esas hususları bilemiyorum.

Daha önce de açıklamıştım; diğer bilgisayarım, macbook'um, surface 3 tabletim, iphone'um, one plus telefonlarım (one-two-3T) vs vs hepsi zaten amerikadan geldiği için garanti vs gibi durumlar için iyi bir örnek değilim sanırım. Zaten linux kurarak başladığım için acer abi de hoş yaklaşmayabilirdi garantiye göndersem :) Lütfen herkes kendi riskini alarak bu konuya yaklaşsın.

Ben bilgisayardan memnunum. Şarjının biraz az gittiğini düşünüyorum. Yalnız zaten sürekli şarja takılı olduğu için bunun nedeni ben de olabilirim. Bir de klavyenin etrafı parmak izini fazla gösteriyor gibi geldi. Tasarımını çok beğendim. Belki normal bir bilgisayar için biraz ağır gibi gelebilir ama oyuncu bilgisayarları için ağırlığının makul olduğunu düşünüyorum (2.5 kg) Benimkinin IPS ekranında ışık sızması yok, ya da fark edilemeyecek kadar az. Son olarak kullandığım alanlarla alakalı olarak da performansından memnunum.

Uygun bir zamanda da ram'i 32 gb'a çıkarmayı planlıyorum. Ayrıca bir fırsat yakalayabilirsem 750gb-1tb gibi bir ssd takmak da var planlarım arasında.

Umarım birazcık olsun yardımcı olabilmişimdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi çakırbey -- 19 Mayıs 2017; 19:4:13 >

• Predator Helios 300 siparişimi birazdan veriyorum ancak kafama şu konu takıldı

Neden 7200rpm yerine ''The highest rpm qualified was 5400rpm.''demiş olabilirler??
    ve
    5400rpm bir hdd önerir misiniz ? Seagate Firecuda var WD Blue/Black var veya Seagate normal var
  • Benim tahminim 7200'nin ısınma sıkıntısı yaratması. şimdi fark ettim ayırca bu modelde aero 3d fan teknolojisi yok sanırsam(oyle ****ı ürün ilk olarak). Hiçbir reviewda bahsi geçmemiş ve speclere bakınca da su anda göremedim. Tahminim ön satış modelinin fiyatını biraz daha ucuz tutabilmek için eski fanları kullanmış olabilecekleri. Biraz üzücü oldu bu tabi ama yine elime gelinceye kadar kesin yargımı tutuyorum.
  • Beyler günler süren inceleme sonunda en mantıklı laptopun helios 300 olduğuna karar kıldım da amazondan türkiyeye göndermiyorlar şu an. Şu amerikanpostam.com dan sipariş etsem bu sefer de bir problem olursa uğraş dur... bilemedim gitti. 4500 tl civarı bütçe var ama helios 300 için bir tık esnetebilirim 5000tl civarına adam gibi laptop yok mu yahu memlekette, ya 1050 sadece (ti olmayan) ya 7000tl üstü, ya da IPS ekran yok. delirecem az kaldı!
  • Yahu kredi işini vs. herşeyi hallettim 5 tane banka ile 15kere görüştüm araştırdım ettim tam sipariş vericem sayfayı yeniledim Türkiye'ye gönderimden kalkmış şaka mı bu ya

Amazon'a nasıl istek atacağız geri açsınlar şu gönderimi ??
  • quote:

Orijinalden alıntı: sparlexna

Beyler günler süren inceleme sonunda en mantıklı laptopun helios 300 olduğuna karar kıldım da amazondan türkiyeye göndermiyorlar şu an. Şu amerikanpostam.com dan sipariş etsem bu sefer de bir problem olursa uğraş dur... bilemedim gitti. 4500 tl civarı bütçe var ama helios 300 için bir tık esnetebilirim 5000tl civarına adam gibi laptop yok mu yahu memlekette, ya 1050 sadece (ti olmayan) ya 7000tl üstü, ya da IPS ekran yok. delirecem az kaldı!

Acer USA'e mesaj atalım gönderimi açmaları için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaptanhulk -- 20 Mayıs 2017; 10:35:10 >
  • Bende baktım helios 300 gönderimi kapanmış eğer alan varsa onlarınki gelir ama kapandıktan sonra almaya çalışırsanız göndermezler yukarıdaki arkadaşın dediği mesaj atın geri açılmasını isteyin bende video ekliyeyim

kutu açılışı

https://www.youtube.com/watch?v=F2RG_8IAWnY

helios 300 için 2. harddisk ekleme ve ram yükseltme

https://www.youtube.com/watch?v=EhbzjRCKQSk

• Helios 300 videolarını çıktıktan 10 dakka sonra izledim. Tek kafama takılan şey 300un fanlarinin tek tarafta olması. Yeni teknoloji bir fan dizaynı yapmışlar mantiken daha da iyi olması lazım ama neden iki tarafa yaymadilar bilmiyorum. Daha hala içini gösteren dizaynini gösteren bir fotoğraf ya da video bulamadım. Tuhaf... Umarım Acer turkiyeye açar amazonu ama. Amerikanpostam.com bana 1268 dolar fiyat biçti ama givenemedim klasik Türk psikolojisi ahahaha

• Ben de Helios 300'ü ciddi ciddi düşünmeye başlamıştım ki Türkiye'ye gönderimi kaldırmışlar :(
  • ya işte amerikanpostam.com eğer güvenlilir bir site ise oradan söylemek daha bile ucuza geliyor... amazonda 1050ti'lı vx15 (999$) bize 4500küsür tl ye gelirken, helios 300 (1099$) fiyata rağmen yine 4500 küsüre denk geliyor ama sonuçta daha önce kullanmadan güvenemiyorsun, e az para da değil 100 lira falan birşey alacak olsam dicem "dolandırsalar bile koymaz" ki söylemişken çanta falan da aldırırım ben tek seferde gelsin diye 5000 tl az para değil...
  • Çeşitli sitelerde VX 15'in Türkiye satışına başlanacağı yazılmış (4000 tl'den başlayan fiyatlar ile)https://www.chip.com.tr/haber/aspire-vx-15-turkiyede-iste-ozellikleri-ve-fiyati_69571.html

Ürünü satan bir yer görürseniz haber verirseniz sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nicolas_victor -- 20 Mayıs 2017; 17:36:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: QarekTyphon

Bende baktım helios 300 gönderimi kapanmış eğer alan varsa onlarınki gelir ama kapandıktan sonra almaya çalışırsanız göndermezler yukarıdaki arkadaşın dediği mesaj atın geri açılmasını isteyin bende video ekliyeyim

kutu açılışı

Hocam amerikapostam konusuna ne diyorsun ? Bize gümrük vergisiyle beraber 1268$'a güvenli bir şekilde gönderirler mi ???

• Ben geçen Çarşamba sipariş verdim teslimat süresi 1 ay tabi daha önce de gelebilir. Ben sipariş verirken 10 küsür ürün kalmıştı, stok kaynaklı bir gönderim problemi olabilir mi bilmiyorum.

Bir de aynı markanın bir laptopunda tr ye gönderim var bir diğerinde yok bunu neye göre belirliyorlar belli değil

• quote:

Orijinalden alıntı: kaptanhulk

quote:

Orijinalden alıntı: QarekTyphon

Bende baktım helios 300 gönderimi kapanmış eğer alan varsa onlarınki gelir ama kapandıktan sonra almaya çalışırsanız göndermezler yukarıdaki arkadaşın dediği mesaj atın geri açılmasını isteyin bende video ekliyeyim

kutu açılışı

Hocam amerikapostam konusuna ne diyorsun ? Bize gümrük vergisiyle beraber 1268$'a güvenli bir şekilde gönderirler mi ???

eğer vergisini gümrükte ödüyorlarsa alın bir sıkıntısı olmaz firma güvenilir.

• Arkadaşlar ben amerikapostam.com için bilgileri öğrendim.

Öncelikle amerikapostam'ın amerika'da bir deposu var ve alacağınız ürünü onlar amerika'da alacağından ürüne amerika içi vergi kesiliyor 1100$'a $97.62 Vergi ve 50$ amerikapostam komisyonu ve Türkiye gümrüğü de %20 alacağı için 220$ oradan kesiliyor yani kabaca

1100+98+50=1248+ vergi 220=1468 (5,255TL)

Ben birde 1TB Seagate Firecuda 2.5' 5400rpm oyun için hdd alacağım

1468+60+5,30+5,20= 1538,5 (5508TL)

Amazon'dan alsaydık 4900TL'ye geliyordu
  • amerikanpostam.com a sorumun cevabı böyle oldu
    Soru:Benim için al seçeneğinde teklif edilen dolar ücretinin içinde gümrük ve kargo bedeli vesairesi de var mı? Sadece teklif edilen parayı ödemem yetiyor mu?
    Cevap:Benim icin satil icin size sunulan teklif sadece urunu satil alma ve Amerika posta kutunuza kadar gelme asamasi icin verilmistir,Amerika-Turkiye arasi kargo ve varsa gumruk ucretini kapsamamaktadir,
    Saygilar.

kısaca 1099$lık ürün bize 1250+ gümrük (200$ civarı olur tahminen) + kargo için ekstra 50$ falan olacak ki olay buysa "SEVSEN" almam onlardan :D

helios 300'ün türkiyeye kapanması üzdü, en mantıklı seçenek oydu valla.
    Acer aspire vx15/ Lenovo legion Y720/ Dell inspiron 7567 ve helios arasında hem fiyat/performans olarak hem dizayn olarak hem ekran olarak hem içindeki parçalar olarak en sağlamı helios 300. sinirim cidden bozuk şu laptop işlerine... Valla ilerde şu amerikaya git al gel işini yapmayı düşünmeye başladım, yapan yok
    valla diyorum 3-5 kişi toplansak alacak arkadaşlar birimiz gitse amerikaya alsa gelse daha ucuz olacak keşke gümrük öyle işlese

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sparlexna -- 20 Mayıs 2017; 22:27:41 >

• sparlexna kullanıcısına yanıt
    @nicolas_viktor hocam boşver sen o haberleri "TÜRKİYEYE SONUNDA GELDİ" diye haber çok gördüm ürünü satan 1 tane yer yok... ayrıca o 4000 tl olan modeller en düşükleri ya da 1050 ti yerine sadece 1050 olan versiyonlarıdır...
    BKZ Dell inspiron 7567 ekran geyiği... (yurt dışında siparişleri artık sadece IPS ekran modelli yolluyorlar, trdekilerin HEPSI TN panel(çöp) )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sparlexna -- 20 Mayıs 2017; 22:32:34 >
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.