Şimdi Ara

★★★ ACER Aspire V3 - 772G [Ana Konu] ★★★ (166. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.391
Cevap
40
Favori
200.793
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 164165166167168
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: KinqMaRihuana

quote:

Orijinalden alıntı: smenhkare

arkadaslar 2 yıldır temizlik yapmayanlar ve ısınma sorunu olanlar kesinlikle yamalarını tavsiye ederim . Macun sürmelisiniz ve fanın kanallarını tıkayan tozlar vardur mutlaka. Ben temizlerken fandan parmak kalınlığında toz temizledim o zamanlar 2 videodan sonra 80 90 dereceyi gören pc şimdi çok zorlamama rağmen 60 65 yi geçmiyor. Mutlaka fan temizliği yapın..

Hocam nerede fanınızı temizlettirdiniz yada kendiniz mi temizlediniz ? Ben açıkçası 3.5 yıldır temizletmedim fanımı bilgisayar cidden çok ısınıyor.. Ben tekirdağ merkez de oturuyorum da bu çevrede acaba nerede fan temizliği yaptırtma imkanım var ?

Ben evde azda olsa bilgisayardan anlayan kuzenim var 20 yaslarında onla beraber temizledim. Biraz zor oldu kabloları cıkarmak incetmenden ama oldu başardım :) 2 saatimi aldı. Ama zor değil videolar var yutupta kendinde yapabilirsin korkma :) Tekirdağda oturmuyorum. Viodeya bi göz athttps://www.youtube.com/watch?v=3i1FrbfAgFI

• quote:

Orijinalden alıntı: Mihrali Bey

Hocam ben de merak ediyorum, nasıl yaptınız? Laptop şuan aşırı ısınıyor ve garanti de bitti. Bu haliyle atom işlemcili gibi resmen. :D

Bi bilgisayarcıya götürsem yaparlar mı acaba?

Hocam kolay videoları var internette bunada bi bakın bende korkuyordum nasıl yapar ederim ama yavaş yavaş yaptım ve oldu. Öncelikle bu vidaları sökün yerlerini unutmayın. sonrası geliyor. içinde biraz daha sökeceğiniz vidalar vs malzemeler var. Wifi kartıda var onları sökersiniz sıkıntı çıkmaz ama takarkende unutmayın. Zorbişey değil. Ama ilk kez açtıgım için benim 2 saatimi aldı. Yanlış hatırlamıyorsam klavyenin ordan kaldırıp fana ulaşıyorsunuz. Korkmuştm bende ilk baş fakat o tozları temizleyince herşeyi unuttum kısaca değdi hocam. Sizde yavaştan video izleyerek başlayabilirsiniz.https://www.youtube.com/watch?v=3i1FrbfAgFI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nelsın -- 21 Haziran 2017; 3:33:0 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ankaragucu1910

Bugün bende 3 yıl 3 ay kullanımdan sonra ilk kez içini açıp temizledim. Youtube'dan açma videosunu 2-3 kez izleyip 2 kişi yaptık. Tek kişi biraz zor olabilir. Bunun yanında ssd ekledim. Gözlemlerim:
    1)Her 1-2 haftaya bir pc kapalıyken fanı elektrik süpürgesiyle çektiğim için fanda hiç toz birikmemişti. Size de tavsiye ederim içinden çok az bir toz çıktı.
    2) Termal macun tamamen erimişti macun yeniledim 5-6 derecelik bir fark oldu.
    3) HDD takılı olan yuvaya SSD ekleyip, diğer yere hddyi taktım. HDD'nin kızağı HDD'de kaldı, ssdyi uç kutusunun üstüne monte ettik yanlara da karton destek yaptık gayet sağlam oldu. 5400 rpmli harddisk bilgisayarı gerçekten frenliyormuş,cidden çok büyük fark hissediliyor.
    4)İçini açmaktan yapamamaktan korkmayın arkadaşlar videoyu izledikten sonra çok rahat yapılıyor,sadece 1-2 soketi sökmek zordu onu da nazik davranarak hallettik. Açtığınıza değecek. Açınca mutlaka ssd ekleyin temiz kurulumla işletim sistemini kurun.

katılıyorum

• Bugün laptopu temizlesinler diye bir bilgisayarcıya verdim. Ne yaptılar bilmiyorum şimdi internete giremiyorum. Wifi hiç açılmıyor, ethernette de tanımlanamayan ağ, geçerli bir IP adresine sahip değil hatası veriyor. Ne yapabilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mihrali Bey -- 8 Temmuz 2017; 22:35:47 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mihrali Bey

Bugün laptopu temizlesinler diye bir bilgisayarcıya verdim. Ne yaptılar bilmiyorum şimdi internete giremiyorum. Wifi hiç açılmıyor, ethernette de tanımlanamayan ağ, geçerli bir IP adresine sahip değil hatası veriyor. Ne yapabilirim?

Wifi alıcısının kablosunu(pinini) anakarta takmayi unutmuş olabilirler. İçeri dar ve takıp çıkarılan çok şey olduğu için gözden kaçmış olabilir. Onu takmadilarsa wifi çalışmaz,bilgisayarciya geri götürüp sorunu belirtin,büyük ihtimal bundan kaynaklanıyor. Ethernet için bir şey diyemeyeceğim ama..

• Ben de can sıkıntısından içini açtım 2 seneyi geçti alalı.

İçini açmak gerçekten çok kolay ibm thinkpad gibi tasarlamışlar el dayama ve touchpad ust kasadan ayrı bir şekilde çıkıyor sonra klavye ve hoparlörlerin olduğu bölge çıkıyor. Gerçekten güzel tasarlanmış ve sağlam bir yapısı var, özellikle klavyenin altına destek amaçlı imal edilmiş saç metal parça klavyeye rijitlik kazandırmış. Sıcaklık ile ilgili problemim yoktu, sadece fanin tozunu temizledim. Elimde kaliteli termal macun olmaması ve açık mavi renkli termal pedlerin sokulunce bir daha kullanılamaması sebebiyle termal macun bakımı yapmadım. İçini açtığımda ne kadar doğru bir karar verdiğimi bir kez daha anladım. Ah şu ekranı da 1080p olaydi

• mahruti kullanıcısına yanıt
    Hocam ekran ve işlemci zaten bu bilgisayarı frenleyen. Üst modeli daha iyi olsun diye üst modele koymuşlar bunu f/p bırakmışlar. Şuna bi 1080 ekran bi i7 4700hq koysalardı bu bilgisayarı tutamazlardı,üst modelde var onlar işte Ahh ahh zamanında 400 lira fark vardı arada,durumum yoktu bunu almıştım indirimde yakalayıp ama memnunum,taş gibi hala sonuna kadar gideceğim bununla
  • İşlemci benim için çok önemli değildi o yüzden uygun olması açısından bu modeli almıştım ancak ekranın 1080p olduğunu sanarak almıştım, aldığım alışveriş sitesinde FULLHD olarak belirtilmişti ekran çözünürlüğü. Eğer FULLHD olmadığını bileydim diğer modeli alırdım.

• Benim Kullandığım i5 4200H işlemci. Bu işlemciyi i7 ye yükseltebilirmiyim ? aynı modelde hep i7 li görebiliyorum.
  • Aleti övdük, iki ay sonra klavyesi bozuldu.

Uygun fiyatlı, kaliteli klavye alabileceğim satici önerebilir misiniz?

• arkadaşlar benim bilgisayarın 2 shift tuşuda çalışmıyor neden olabilir
  • ysnsrc Y kullanıcısına yanıt
    dostum benim tuşlar da bir süre sonra çalışmamaya başladı.

kronik sorunlu sanırım. iyi bi yerde değiştirdim. sanırım oksitlenme yapıyor. ıslak mendil kolonya ile de silmemek gerekiyor sanırım.

• bir üstteki arkadaşın da bozulmuş. demek ki kronik.........

• Forumdan biri bu laptopa 1080p ekran ve i7 işlemci takıp yükseltmişti modeli.

Ben bilgisayarı masaüstü gibi kullanıyorum, harici klavye bağladım, 10 dolarada 4000 küsür rpm lere çıkan ızgara çıkışına uygun fan aldım, oyunlarda etkisi oluyor.Bu bilgisayarı uzun süre kullanmak isteyenler mutlaka ssd alsınlar, üzerindeki donanımlar oyunlar için yeterli ancak içindeki hdd gerçekten çok vasat bilgisayarı yavaşlatıyor.

Şu aleti 2400 civarına almıştım sanırım son 1 tane kalmıştı vatan'da zar zor kapabilmiştim.Şuan bunun yanına yaklaşamaycak bilgisayarlar 2.5-3 bin liralardan başlıyor...

Fan:https://tr.aliexpress.com/item/New-Low-Noise-Vacuum-USB-Cooler-Mini-Air-Extracting-Cooling-Pad-Fan-Radiator-LCD-Display-Adjust/32785189996.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.vIbDz3

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zangieff -- 9 Eylül 2017; 11:5:39 >

• Arkadaslar bende i5 12gb ve 750m olan modeli var 850 evo taktim 500gb...daha deneyemedim pek ama windows yukleme suresi ve şişmiş işletim sisteminde aylar suren opera acilisi uzay gemisi oldu sadece onu soyleyebilirim...

Sorum su bu cihazlarin envayi cesit kodu var ve acerin sitesinde bilgi yok benim cihazin 4 slotu var 32gb destekledigini biliyorum...mhz degeri olarak maksimum 1600 mu destekliyor?yani ram alacaksak destekleyen en yuksek degeri almak isterim...bir de agirlikli olarak photoshop ve adobe premierle video render isi icin 12 gb olan rami 16,32 falan filan yapmanin anlami olacak mi??

Teşekkurler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: cancanax

Arkadaslar bende i5 12gb ve 750m olan modeli var 850 evo taktim 500gb...daha deneyemedim pek ama windows yukleme suresi ve şişmiş işletim sisteminde aylar suren opera acilisi uzay gemisi oldu sadece onu soyleyebilirim...

Sorum su bu cihazlarin envayi cesit kodu var ve acerin sitesinde bilgi yok benim cihazin 4 slotu var 32gb destekledigini biliyorum...mhz degeri olarak maksimum 1600 mu destekliyor?yani ram alacaksak destekleyen en yuksek degeri almak isterim...bir de agirlikli olarak photoshop ve adobe premierle video render isi icin 12 gb olan rami 16,32 falan filan yapmanin anlami olacak mi??

Teşekkurler...

hocam heryerde 1333 mhz olarak geçiyor siz yinede 1600mhz almayın uyum sağlamayabilir. 12 gb ram yetebilir onu siz anlayacaksınız. Kullandığınız prgoramlar aynı anda uzun saatler kullanılınca ram e bakın. Kullandıgı ya da boşta durumuna ona göre arttırabilirsiniz. Bende GTA V sırf 7 gb ram tüketiyor mesela.

• quote:

Orijinalden alıntı: beytepeli06

dostum benim tuşlar da bir süre sonra çalışmamaya başladı.

kronik sorunlu sanırım. iyi bi yerde değiştirdim. sanırım oksitlenme yapıyor. ıslak mendil kolonya ile de silmemek gerekiyor sanırım.

Bende klavye sağlam ama inş bozulmaz ya :) Kronik dediniz içime kurt düştü
  • beytepeli06 B kullanıcısına yanıt
    ya ben ekstra klavye taktım taktığım klavyedeki 2 shift tuşuda işlemio bide oksitlense 2 sihft tuşşuda nasıl oksitlenebilir anlamadım yazılımlarını felan güncelledim yine çalışmıyor ekran klavyesinden idare ediyorum shift tuşunun önemini anladım bi çözümü olan varmıdır acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: sfaunl

Ekran N173HGE-E11 model. Bizim bilgisayara baska uyan 1080p ekran yoktu aldigim siralarda. LG'nin vardi bir tane IPS ekrani ama onun da ince ekran oldugundan vida yerleri uymuyordu. Ekrani Taobao'dan aldim fiyatini hatirlamiyorum ama.
    http://www.panelook.com/N173HGE-E11_Innolux_17.3_LCM_overview_20840.html

Hocam siz eski çıkan lcd paneli ne yaptınız? B3nim lcd panelde bi tarafta solukluk oluştu

• arkadaşlar laptopumdan memnunum yalnız aklıma şöyle bişey takılıyor 3 yıl kadar oldu alalı artık içini açıp bir termal macun degişikligi akti geldimi dersiniz ? güzel bi temizlik bir yenileme
  • 
Sayfa: önceki 164165166167168
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.