Şimdi Ara

★★★ ACER Aspire V3 - 772G [Ana Konu] ★★★ (164. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.391
Cevap
40
Favori
200.782
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 162163164165166
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Cihaz satılıktır ilgililer PM atabilir. Teşekkürler..

https://forum.donanimhaber.com/m_119680988//tm.htm#119680988
  • Arkadaşlar 2100 liraya 9 taksitle bu bilgisayar alınır mı? Büyük ekran seviyorum çok oyun manyağı değilim. Pes ve nfs oynarım. Evde bende 120gb ssd de var. Alınır mı ne dersiniz?
    Ürünü get ile almayı düşünüyorum sahibinden.com da. Kutusu faturası varmış ve fotoğraflarından gördüğüm kadarıyla çok temiz fiziksel olarak. Garantisi 5 ay kalmış. Batarya da sağlam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi godsmack82 -- 17 Eylül 2016; 22:35:49 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler boş alan slot,sata 3 desteklıyormu
  • Beyler ısıdan dolayı garantiye verecem sizce vatan pc ye mi götrüyüm yoksa acerin sitesinde bi link var eve gelip alıyolarmış ona mı vereyim ? Daha önce garantiye veren arkadaslar varsa bi aydınlatsın kaç günde gelir mennun kaldılar mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Covboy0606

Beyler ısıdan dolayı garantiye verecem sizce vatan pc ye mi götrüyüm yoksa acerin sitesinde bi link var eve gelip alıyolarmış ona mı vereyim ? Daha önce garantiye veren arkadaslar varsa bi aydınlatsın kaç günde gelir mennun kaldılar mı

Direk musterı hızmetlerını arayıp adresı al ve gonder.UPS ıle gonderılıyordu sanırım.Ben ölü piksel ıcın gondermıstım 2 haftada geldı ekranı degıstırdıler.

Vatan'a verırsen bosuna beklersın, onlar tek tek goturmuyo kargoya bırıkmesını beklıyolar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zangieff -- 17 Ekim 2016; 22:41:11 >
  • FearFromHe F kullanıcısına yanıt
    Portlardan bir yavaş diğeri hızlı. Yukardaki arkadaş (uç kutusuyla mod yapan) yanlış yere takmış SSD'yi SSD'yi doğru porta takıp takmadığınızı CrystalDiskInfo programıyla öğrenebilirsiniz. SSD'yi kalın (sünger gibi beyaz olanlardan 2,5-3mm kalınlıkta) çift taraflı bant ile yapıştırarak montajını yapabilirsiniz

★★★ ACER Aspire V3 - 772G [Ana Konu] ★★★

Bu da ssd'yi yavaş porta takarsanız vs hızlı porta takarsanız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mahruti -- 20 Kasım 2016; 20:24:8 >

• quote:

hocam merhaba ssd alıcamda acer aspire v3-772g ye,kaç inçlik ssd almalıyım msatamı alıyım yoksa normalmi yardımcı olurmusunuz birde,hangi slot daha hızlı hdd nin olduğumu yoksa boş olan slotmu

Merhaba msata slotu var ama ben 2.5" ssd alırdım çünkü msata işi karışık port hızını bilmiyorum (bilen varsa yazsın) eğer denme şansın varsa msata al port hızını görelim. MSATA'nın avatajı montaj kolaylığı aparata ihtiyaç duymadan iki vida ile montaj bitiyor braket ihtiyacı yok. İki adet 2.5" yuva var bunlardan biri sata 2 diğeri sata 3 (işlemci graphic amblemlerinin altındaki yuva).
  • 2 Yıl 8 Ay devirdim bu bilgisayarla. Maşallah hala tık yok işimi görüyor. Ah bi de zaman olsa da şu fanı temizleyip macunu sürebilsem
  • quote:

Orijinalden alıntı: deyu585

Arkadaşlar son güncellemeyi temmuz 15 de yükledim ama bilgisayarımda bi deişiklik oldu ekran parlaklığı azaldı yani telefondaki otomatik parlaklık gibi azalıp açılıyor ama %100 de gösteriyor parlaklığı sizede oldumu saygılar

Ara sıra bende de oluyor sanki böyle bir sorun var gibi.

+ Olarak bir şey sorucam. Dolby Home Theather kullanıp programı açtığım zaman neden oradaki ses barları oynamıyor. İlk satın aldığımda oradaki barlar oynuyordu acaba programa güncelleme mi geldi? Programın güncelini bulamadım. Tekrar kurasım var o programı nereden indirebilirim?
  • Merhabalar Arkadaşlar,

Yaklaşık 3 yıldır V3-772G, 17.3 inç, kullanıyorum. 750M ekran kartı i7-4702 işlemcim mevcut. Geçen hafta da bir boş bölümüne bir adet 128'lik SSD taktım. Sistem Win8.1, bilgisayarda oyun oynamadığım sürece, vidyo vs izlerken sıcaklıklar 50 derece civarında, ama ne zaman bir oyun açsam, ki bu oyun basit bir oyun da olsa (SIM City 4 diyelim) bilgisayar bir anda ısınıyor, hatta coşuyor, 100 derece üzerine çıkıp kendini kapatıyor.

Termal macun ve fan temizliği ile bu sorunu giderebilir miyim?

Yardımcı olursanız sevinirim.

Yoksa bilgisayarı oyun oynamayacak birisine satacağım, ya da "ver abi ben düzeltirim sat bunu bana" diyen birisine.
  • abdullahelci A kullanıcısına yanıt
    quote:

Merhabalar Arkadaşlar,

Yaklaşık 3 yıldır V3-772G, 17.3 inç, kullanıyorum. 750M ekran kartı i7-4702 işlemcim mevcut. Geçen hafta da bir boş bölümüne bir adet 128'lik SSD taktım. Sistem Win8.1, bilgisayarda oyun oynamadığım sürece, vidyo vs izlerken sıcaklıklar 50 derece civarında, ama ne zaman bir oyun açsam, ki bu oyun basit bir oyun da olsa (SIM City 4 diyelim) bilgisayar bir anda ısınıyor, hatta coşuyor, 100 derece üzerine çıkıp kendini kapatıyor.

Yoksa bilgisayarı oyun oynamayacak birisine satacağım, ya da "ver abi ben düzeltirim sat bunu bana" diyen birisine.

Ben arada bir icini acip tozunu temizliyorum. Izgaranin arkasinda kullanima gore bayagi toz birikebiliyor. Kaliteli bir macunla da termalleri yenilerseniz guzel olabilir.

Ben de cihazi full performans kullanmaya basladim artik. Ana isletim sistemi Arch Linux kullaniyorum ve isim geregi sanal makinada Windows'u kullanmam gerekiyor. O nedenle birkac guncelleme yaptim bilgisayara.

* Dahili HDD'yi 2.5" yuvaya tasidim. Diger iki sata bolume SSD taktim. Bir SSD'de Linux, digerinde Windows kurulu. Sanal makina direk diger SSD'den calisiyor.
      * Islemciyi degistirdim. i5-4210m'yi cikarip, i7-4810mq taktim. BIOS desteklemez diye cok korkmustum islemciyi almadan once ama gayet sikintisiz calisiyor. Turbo ile 3.8Ghz'e cikiyor. Yazdan beri kullaniyorum, sicakliklar yuk altinda 80-90 dereceyi gecmiyor.
      * Ram'i 24'e yukselttim. Sanal makina icin onemli bayagi. Ram'i islemciyi degistirmeden once artirmistim. Normalde 8+4GB vardi makinada. i5 islemci ile 16GB'dan fazla gormedi RAM'i. BIOS'ta dogru gosteriyordu RAM boyutunu ama isletim sisteminde 16GB gorunuyordu. Islemciyi guncelleyince RAM'in tamamini gormeye basladi.
      * Bir de 1600x900 ekrani 1080p'ye guncelledim. Gayet iyi oldu su anda.

Bilgisayardan tek sikayetim kasa boyasinin atmasi.
    Cikarttigim i5-4210m islemciyi satiyorum bu arada ihtiyaci olan varsa iletisime gecebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sfaunl -- 2 Ocak 2017; 15:8:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: fromhunt

acer siteden audio driver tekrar indiriin.ve kurun.ondan sonra indirdiğiniz klasörün içinde DS1 adında bir klasör olacak.audio driver kurduktan sonra ona tıklayın ve x86 versiyonunu kurun.dolby digital plus a sahip olacaksınız.home theater la aynı fakat daha modern.istiyorsanız home theater da klasörler arasında bulunuyor.açıkçası dolby digital plus gözüme daha hoş göründü ve daha sorunsuz.arada bir çalışmamazlık yapmıyor.
    buyrun link:http://www.acer.com.tr/ac/tr/TR/content/drivers
    windows 8.1 i seçin.sorunsuzdur.

windows 10 da dolby digital plus ı çalışmayan arkadaşlar, denedim oldu. teşekkürler

• Ekrana bakıyorum da sanki arada sırada parlaklığı kendiliğinden oynuyor gibi oluyor. Sorun nerede olabilir?

Ayrıca laptopun içini nasıl temizleyebilirim ? Laptopun içini hiç temizlemedim. Hiçte içini açmadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi furky41 -- 28 Ocak 2017; 21:41:7 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alixka

quote:

Orijinalden alıntı: fromhunt

acer siteden audio driver tekrar indiriin.ve kurun.ondan sonra indirdiğiniz klasörün içinde DS1 adında bir klasör olacak.audio driver kurduktan sonra ona tıklayın ve x86 versiyonunu kurun.dolby digital plus a sahip olacaksınız.home theater la aynı fakat daha modern.istiyorsanız home theater da klasörler arasında bulunuyor.açıkçası dolby digital plus gözüme daha hoş göründü ve daha sorunsuz.arada bir çalışmamazlık yapmıyor.
    buyrun link:http://www.acer.com.tr/ac/tr/TR/content/drivers
    windows 8.1 i seçin.sorunsuzdur.

windows 10 da dolby digital plus ı çalışmayan arkadaşlar, denedim oldu. teşekkürler

Tarih :
    2013/10/09
    Versiyon:
    6.0.1.7027
    Üretici:
    Realtek
    Boyut :
    370.4 MB

olan mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: sfaunl

quote:

Merhabalar Arkadaşlar,

Ben arada bir icini acip tozunu temizliyorum. Izgaranin arkasinda kullanima gore bayagi toz birikebiliyor. Kaliteli bir macunla da termalleri yenilerseniz guzel olabilir.

Ben de cihazi full performans kullanmaya basladim artik. Ana isletim sistemi Arch Linux kullaniyorum ve isim geregi sanal makinada Windows'u kullanmam gerekiyor. O nedenle birkac guncelleme yaptim bilgisayara.

* Dahili HDD'yi 2.5" yuvaya tasidim. Diger iki sata bolume SSD taktim. Bir SSD'de Linux, digerinde Windows kurulu. Sanal makina direk diger SSD'den calisiyor.
      * Islemciyi degistirdim. i5-4210m'yi cikarip, i7-4810mq taktim. BIOS desteklemez diye cok korkmustum islemciyi almadan once ama gayet sikintisiz calisiyor. Turbo ile 3.8Ghz'e cikiyor. Yazdan beri kullaniyorum, sicakliklar yuk altinda 80-90 dereceyi gecmiyor.
      * Ram'i 24'e yukselttim. Sanal makina icin onemli bayagi. Ram'i islemciyi degistirmeden once artirmistim. Normalde 8+4GB vardi makinada. i5 islemci ile 16GB'dan fazla gormedi RAM'i. BIOS'ta dogru gosteriyordu RAM boyutunu ama isletim sisteminde 16GB gorunuyordu. Islemciyi guncelleyince RAM'in tamamini gormeye basladi.
      * Bir de 1600x900 ekrani 1080p'ye guncelledim. Gayet iyi oldu su anda.

Bilgisayardan tek sikayetim kasa boyasinin atmasi.
    Cikarttigim i5-4210m islemciyi satiyorum bu arada ihtiyaci olan varsa iletisime gecebilir.

Merhaba,
    1080p panel model numarası nedir nereden kaça temin ettiniz?

• mahruti kullanıcısına yanıt
    Ekran N173HGE-E11 model. Bizim bilgisayara baska uyan 1080p ekran yoktu aldigim siralarda. LG'nin vardi bir tane IPS ekrani ama onun da ince ekran oldugundan vida yerleri uymuyordu. Ekrani Taobao'dan aldim fiyatini hatirlamiyorum ama.
    http://www.panelook.com/N173HGE-E11_Innolux_17.3_LCM_overview_20840.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sfaunl -- 29 Ocak 2017; 18:51:9 >
  • sfaunl kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler cevap için.
    2 seneyi geçti, aldığımdan beri fan temizliği (ızgaralardan arada bir üflemek haricinde) termal macun bakımı yapmadım en son bakıma sokmaya karar verdim, kararlılık testi yaptım 23 derece oda sıcaklığında işlemci 85-88 derecede dolaştı hiç kesime girmedi. Sonuç öyle olunca gerek görmedim bakıma.
  • Bilgisayari alali tami tamina 3 sene olmuş vay be ne kadar cabuk gecmis zaman. Bende bu yavasliga dayanamayip 3 yil sonra nihayet bir ssd aldim ve sonuc muazzam... tek kelimeyle harika oldu pc. Eskiden 1 tb lik 5400 rpm lik hdd le pc 1 2 dk civarinda acilirken simdi 10 sn gibi rekor bi zamanda aciliyor ve pc ucuyor adeta ben ne kadar salakmisim ya bunca yildir neden ssd ye gecmediysem neyse uzun lafin kisasin ssd takmamis kisiler varsa ben onlara siddetle tavsiye ederim ssd ölü pc yi diriltir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehovic -- 3 Şubat 2017; 2:6:40 >
  • Ssd yi nereye takiyoruz acaba ?

• quote:

Orijinalden alıntı: zaftolga

Ssd yi nereye takiyoruz acaba ?

Pc nin arka kismini actiktan sonra orjinal hdd nin yerine ,yani sola. Hdd yide sag tarafa. Oraya takmamin sebebi bildigim kadariyla o kisim sata 3 destekliyormus yani ssd nin tam performansli calismasini sagliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehovic -- 3 Şubat 2017; 10:25:11 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 162163164165166
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.