Şimdi Ara

★★★ ACER Aspire V3 - 772G [Ana Konu] ★★★ (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.391
Cevap
40
Favori
200.825
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • herkeze merhaba arkadaşlar 1 hafta önce aldığım ve iade ettiğim win8 li sony dede aynı sorunu yaptı.yeni aldığım acer dede var cizaha bazı proğramlar yükledim. ve laptop her on saniyede bir kendi kendine bip sesi çıkarıyor yani kısa bir bip sesi çıkıyor bazan 10 saniyede bir bazende 20 saniyede bir çıkıyor bu ses,bazende susuyor 12-13 saat ses çıkmıyor. bilgisi olan varmı acaba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seennu -- 3 Kasım 2013; 18:37:32 >
  • merhaba doğru bende şu linkteki cihazı inceledim ama birde parasına bakın.kim sahip olmak istemezki.
    http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-bilgisayar-notebook-dizustu-alienware-m18x-r2-3940xm-32gb-plus-750gb-ssd-4gb-dual-gtx-680m-sli-142003252/detay
  • cihazla yeni işim bitti düşüncelerim şöyle;

1. win7 de kurdum win 8 de (8.1 de güncelledim)
    2. efi olarakta normal sata olarakta kurdum (hem ssd yi hemde hdd yi)
    3. recovery dende kurdum sıfırdan dvd ve usb üzerinden de acronisle aldıgım imajlada

sonuç;

1. win 7 de usb 3.0 driver sorunu var çözemedim driver bulamadım.
    2. efi modu dışında kurulumlarda performans iyi ama efi kadar değil (efi de % 10 15 daha iyi özellikle açılış)
    3. işletim sistemini ssd ye clonla yapamıyorsunuz cünkü (efi de) boyut eski diskten küçük.
    4. efi de özellikle açılış çok hızlı ssd ile daha da hızlı (w8.1 de daha da :D )
    5. driver genius uygulaması ile web deki sürücülerden daha yenisini buldum ve yukledim windows değerlendirmede win8 de en düşük deger 6.9 en yuksek 7.9 çıktı. win 8.1 de bu değerlendirmeyi kaldırmışlar görünmüyor.
    6. win 8.1 e güncelledim. sürücüler sorun çıkarmadı yaklaşık indirme yukleme 1 saat sürüyor (internet hızınıza gör degişir bende fiber 50 mbit vardı 3.2 gb dosya iniyor)
    7. c de win8.1 upgrade den sonra yaklaşık 10 gb işletim sistemi azalıyor. bence iyi birşey bazı şeyleri kaldırıyor sanırım.
    8. her yuklemedne sonra acronis ile yedek aldım ve tekrar onunla geri döndüm sorun yok.
    9. özellikle efi modunda yukleme yapmak faydalı ama ögrenmem zaman alıyor. şiddetle tavsiye ederim.
    10. win key numarası bios içine gömülü geldiginden sıfırdan kurulum yapmaya müsaade etmiyor sistem ama yolunu hemen bulmuşlar. google da aratırsanız uzunca anlatmışlar. dikkatli olun. ilk yapılacak iş bios dan gömülü key numaranızı ögrenin ve onu en derinlerde bir yerlerde saklayın.
    11. key numaranızı ögrendikten sonra sıfırdan her hangi bir win8 dvd si ile kurulum yapabilirsiniz . kişisel fikrim benim gibi boştaki hdd yi D yapıp orjinal hdd yi saklayın bide ssd alıp c yapın. (garanti bitene kadar)

şimdilik bu kadar. elimdeki en güncel sürücüleri upload yapmak istiyorum ilk mesaj eklenirse sevinirim. ama nasıl olacak konu sahibi yardımcı olursa sevinirim

*** efi modu (sabit diskte 300 mb , 400 mb, 19 gb (recover oluyor) ve kalanda C oluyor)
    *** sata modu (sabit diskte 300 mb , 19 gb (recover oluyor) ve kalanda C oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xdr.house -- 4 Kasım 2013; 11:31:58 >

• Arkadaslar bu laptopun arkasini acip eski laptopun hdd sini eklesem garanti disi oluyor mu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar kimse laptopun sarj suresinden bahsetmemis?Prizden ciktiginda baska bir konuda 1-1.30 saat gibi bir sure duydum.Bu kadar az mi gercekten pil omru?

• On gün önce gold bilgisayardan aldım bu modeli yalnız ekran kartı değişik

i7-4702MQ 2.2 turbo ile 3.2
    32gb ram,17.3 fhd ekran,
    gt750m ekran kartı,1tb hard disk,dvd-rw,1920*1080 çözünürlük

Windows 8'i ilk defa kullanıyorum acemiyim bu yüzden.Bilgisayarda turboyu nasıl aktive ediyoruz,ayrı bir tuşu veya programı var mı?

Çoğu oyunda oyuna girmeden config yaparken ekran kartını intel hd graphics olarak görüyor gt750m gözükmüyor bunu ancak denetim masasından görebiliyorum.Acaba laptop'da bir sorun mu var yoksa bu normal mi?
    Ayrıca laptopda 2 adet ayrı ekran kartı mı var?

Satın aldığım yerdeki eleman pili hiç çıkarma elektrikle kullansanda pil takılı olsun dedi.Sadece elektrikle pilsiz oynasam bir sakınca olur mu ya da hem pil hem elektrik aynı anda kullanılırsa pilin ömrünü azaltır mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kurukuru -- 4 Kasım 2013; 13:24:55 >
  • ardaa91 A kullanıcısına yanıt
    ram ve hdd degısımı garantı dısı bırakmaz. aynıı sekılde lısanslı program lısanssız program da garantı dısı bırakmaz. (acer musterı hızmetlerınden alınmıs bılgı)
  • kardeş kullandıkça pilin süresi artıcaktır
  • benim için şarj süresi en az 4 saat sürdü ve % 20 deyken tekrar taktım. eninde sonunda o pil kullanılmaz olacak en iyisi verdigin paraya degsin kullanalım bari fikrindeyim. cihazda 2 ekran kartı var ve normal durumlarda intel çalışıyor işler kızışmaya başlayınca büyük abi nvidia devreye giriyor onuda saatin yanında ki ikonun yeşil oluşunda anlıyorsun. cihazda zaten 32 gb ram var 1 tb da hard disk ben cihaza yapılacak tek yukseltmenin ssd hard disk oldugunu düşünüyorum onuda yaptım zaten o yuzden uzunca bir süre bu şekilde kullanabiliriz diye düşünüyorum.
  • Cevaplariniz icin tesekkurler.Samsung np550p5c ile bunun arasindayim su anda.Bu 2000 tl civarina duserse sanirim alacagim.Tek satan yer vatan mi su anda bu notebookun i5 versiyonunu? Autocad solid gibi programlarda i7 eksikligini hissettirir mi acaba?

• samsung t03tr vardu bende ıkı ay once fln almıstım. 17.3". alet resmen b.k. ekranda barız bulutlanma bariz işik sızmaları. plastıgı ınanılmaz dandık. yarım metre guc kablosu cıktı kutudan söve söve bir hal olmuştum. (acerda 2m guc kablosu cıkıyor. zihniyeti anlaman açısından önemli) allahtan cıhaz ıkı hafta sonra bozuldu da gerı verdım. urunu yenısıyle degıstırelım dedıler-kalsın dedim. samsung ınanılmaz dandık bır fırma kesınlıkle onermıyorum. evımdekı led tv de yasadıgım sorunların aynısı pc nın ekranında da karsıma cıktı.
    + mat ekranı da apayrı bır uyuzlukta
    ++ jbl ses sıstemı ıcın dıyecek hıcbırseyım yok. ses cok guzel. acerdan bır ıkı tık onde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi logan07 -- 4 Kasım 2013; 15:32:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xdr.house

cihazla yeni işim bitti düşüncelerim şöyle;

1. win7 de kurdum win 8 de (8.1 de güncelledim)
    2. efi olarakta normal sata olarakta kurdum (hem ssd yi hemde hdd yi)
    3. recovery dende kurdum sıfırdan dvd ve usb üzerinden de acronisle aldıgım imajlada

sonuç;

1. win 7 de usb 3.0 driver sorunu var çözemedim driver bulamadım.
    2. efi modu dışında kurulumlarda performans iyi ama efi kadar değil (efi de % 10 15 daha iyi özellikle açılış)
    3. işletim sistemini ssd ye clonla yapamıyorsunuz cünkü (efi de) boyut eski diskten küçük.
    4. efi de özellikle açılış çok hızlı ssd ile daha da hızlı (w8.1 de daha da :D )
    5. driver genius uygulaması ile web deki sürücülerden daha yenisini buldum ve yukledim windows değerlendirmede win8 de en düşük deger 6.9 en yuksek 7.9 çıktı. win 8.1 de bu değerlendirmeyi kaldırmışlar görünmüyor.
    6. win 8.1 e güncelledim. sürücüler sorun çıkarmadı yaklaşık indirme yukleme 1 saat sürüyor (internet hızınıza gör degişir bende fiber 50 mbit vardı 3.2 gb dosya iniyor)
    7. c de win8.1 upgrade den sonra yaklaşık 10 gb işletim sistemi azalıyor. bence iyi birşey bazı şeyleri kaldırıyor sanırım.
    8. her yuklemedne sonra acronis ile yedek aldım ve tekrar onunla geri döndüm sorun yok.
    9. özellikle efi modunda yukleme yapmak faydalı ama ögrenmem zaman alıyor. şiddetle tavsiye ederim.
    10. win key numarası bios içine gömülü geldiginden sıfırdan kurulum yapmaya müsaade etmiyor sistem ama yolunu hemen bulmuşlar. google da aratırsanız uzunca anlatmışlar. dikkatli olun. ilk yapılacak iş bios dan gömülü key numaranızı ögrenin ve onu en derinlerde bir yerlerde saklayın.
    11. key numaranızı ögrendikten sonra sıfırdan her hangi bir win8 dvd si ile kurulum yapabilirsiniz . kişisel fikrim benim gibi boştaki hdd yi D yapıp orjinal hdd yi saklayın bide ssd alıp c yapın. (garanti bitene kadar)

şimdilik bu kadar. elimdeki en güncel sürücüleri upload yapmak istiyorum ilk mesaj eklenirse sevinirim. ama nasıl olacak konu sahibi yardımcı olursa sevinirim

*** efi modu (sabit diskte 300 mb , 400 mb, 19 gb (recover oluyor) ve kalanda C oluyor)
    *** sata modu (sabit diskte 300 mb , 19 gb (recover oluyor) ve kalanda C oluyor

ben ssd ye wındowsu kuramadım. acronıs ile sorun yasadım. 120 gb ssd. zahmet olmazsa anlayabılecegım basamaklar halınde ıslemın nasıl yapıldıgını anlatabılır mısınız?

• quote:

Orijinalden alıntı: logan07

samsung t03tr vardu bende ıkı ay once fln almıstım. 17.3". alet resmen b.k. ekranda barız bulutlanma bariz işik sızmaları. plastıgı ınanılmaz dandık. yarım metre guc kablosu cıktı kutudan söve söve bir hal olmuştum. (acerda 2m guc kablosu cıkıyor. zihniyeti anlaman açısından önemli) allahtan cıhaz ıkı hafta sonra bozuldu da gerı verdım. urunu yenısıyle degıstırelım dedıler-kalsın dedim. samsung ınanılmaz dandık bır fırma kesınlıkle onermıyorum. evımdekı led tv de yasadıgım sorunların aynısı pc nın ekranında da karsıma cıktı.
    + mat ekranı da apayrı bır uyuzlukta
    ++ jbl ses sıstemı ıcın dıyecek hıcbırseyım yok. ses cok guzel. acerdan bır ıkı tık onde

Anladim hocam.Ben t05 olanindan dusunuyordum ondada 3630q ve 650 m var. Aliminyum kasa vs.O pcnin aklimi kurcalayan tek tarafi jbl ve islemci.Acerin hoparlorunden memnun musun peki?

• oyun ve film için ses gayet iyi. dınleyecegın muzık haus tarzı ıse yıne memnun kalırsın ancak stereo pop dınlıyorsan tatmın etmez. donanımı bılmem ama senın bahsettıgın ıle benım bahsettıgım cıhazların kasası aynı dıye bılıyorum.
    acerdaki ses film oyun ve elektronik müzikte samsungu geçer. ancak hiphop-r&b-pop tarzı dinliycem dersen samsung cok daha ıyı. ben acer ı almadan once bırkac farklı turde hoparloru denedım. ve bana yeterı geldı.
    jbl oyle aman aman bir performans vermıyor bu arada sesi çok açtıgında sesde bozulmayı ve subwoofer da patlamaları duyabılıyorsun. yerinde olsam her ıkı cıhazı da kullanmıs bırı olarak samsungu tercıh etmezdım.
  • xdr.house X kullanıcısına yanıt
    Hocam konuya faydası olacak tüm paylaşımları ilk mesaja ekleriz sıkıntı yok. Bu anlattıklarınız ile ilgili sadece genel bilgi sahibiyim ve hiç uygulamaya geçmediğim için tamamen bilmiyorum sayabilirsiniz Eğer vaktiniz olursa basamaklar halinde, belki de resimlerle destekleyerek anlatırsanız arkadaşlar için daha da faydalı olabilir. Mesela SSD'ye Windows'u aktarmak şu anda en çok sorulan sorular arasında geliyor. Orijinal key'i biostan bulup SSD'ye Windows'u orijinal şekilde aktarmak oldukça kullanışlı olacaktır. Siz alıntılayarak veya PM ile haberim olacak şekilde mesajlarınızı iletin. Memnuniyetle ilk mesaja eklerim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mirliva.VII

Hocam konuya faydası olacak tüm paylaşımları ilk mesaja ekleriz sıkıntı yok. Bu anlattıklarınız ile ilgili sadece genel bilgi sahibiyim ve hiç uygulamaya geçmediğim için tamamen bilmiyorum sayabilirsiniz Eğer vaktiniz olursa basamaklar halinde, belki de resimlerle destekleyerek anlatırsanız arkadaşlar için daha da faydalı olabilir. Mesela SSD'ye Windows'u aktarmak şu anda en çok sorulan sorular arasında geliyor. Orijinal key'i biostan bulup SSD'ye Windows'u orijinal şekilde aktarmak oldukça kullanışlı olacaktır. Siz alıntılayarak veya PM ile haberim olacak şekilde mesajlarınızı iletin. Memnuniyetle ilk mesaja eklerim

teşekkürler hocam vakit buldukça paylaşım yapacagım. ama efi ile ilgili bir kaynak aracılıgı ile yaptım. acaba link versek olur mu? yoksa başka bir şekilde anlatmak çok uzun sürer ben kısa kısa mesajlarla anlatayım mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: logan07

ben ssd ye wındowsu kuramadım. acronıs ile sorun yasadım. 120 gb ssd. zahmet olmazsa anlayabılecegım basamaklar halınde ıslemın nasıl yapıldıgını anlatabılır mısınız?

hocam öncelikle ssd yi efi modunda yapacaksan (tavsiyemdir yap) hardiski boş yuvaya tak ve komut penceresinden disk part komutu ile GPT formuna çevir bununla ilgili google da aratırsan bulursun sonrada acronisle clon değil "imaj" alacaksın ( ORADA GÖRECEKSİN 300MB-400MB-19GB KALAN BÖLÜMDE C OLACAK HEPSİNİ SEÇ) yaklaşık 25-30 gb tutuyor. aldıktan sonrada gene acronisle ssd ye recovery yapacaksın. o kadar. ama gpt yapmak için komutlar var;

1. Komut İstemcisinin açılmasını sağlayın. Ardından "diskpart" yazın ve Enter'a basın.

2- "List disk" yazın ve Enter'a basın. Bu sistemdeki disklerin listelenmesini sağlayacak.

3- Listelenen diskler arasında kurulum yapacağınız diski bulun ve numarasını öğrenin. Bir sonraki adımda bu numarayı kullanacağız. Yanlız bu numarayı 2 defa kontrol edin ve tam emin olmadan işlem yapmayın. Yanlış numarayı dolayısıyla yanlış diski belirlemeniz yanlış diski biçimlendirmenize sebep olacaktır.

4- "Select disk 0" yazın ve Enter'a basın. (0 yerine ssd nin numarasını yazacaksınız.)

5- "clean" yazın ve Enter'a basın.

6- "convert gpt" yazın ve Enter'a basın.

7- "exit" yazın ve Enter'a basın.

8- "exit" yazın ve Enter'a basın.

ALINTIDIR.

sonrada 1 tb lık diski çıkar yerine ssd yi tak sonrada normal açılış yap bu kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xdr.house -- 4 Kasım 2013; 19:39:34 >

• xdr.house X kullanıcısına yanıt
    Hocam size nasıl uygun oluyorsa öyle yapın
  • i7 işlemcili, 32gb ramli, full hd, 7200 rpm upgraded versiyonuyla ilgilenen varsa;

http://forum.donanimhaber.com/m_83453322/f_//tm.htm#83453322
  • Arkadaslar vatandan %30 bekliyorum olunca alacagim.Ama ben sampanya rengi istiyorum onu nasil halledebilirim?

• 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.