Şimdi Ara

Acer Aspire V17 Nitro (Acer Bu Sefer Yapmış) (244. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.934
Cevap
52
Favori
200.867
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 242243244245246
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam merhabalar tekrar,

Cpu kullanımı eskiye göre kolay yükseliyor o kesin ancak şuanda boşta cpu kullanımlarım kötü değil biraz daha normal sayılabilecek değerlere indi özellikle boştayken. Çok ekstra birşey yapmadım ama samsung magician'ı yükledim. Bir de bir kaç driver'ı tekrar yükledim acer'in sitesinden. Özellikle internette de sıkıntı yaşıyodum ancak 180mb civarı büyük bir driver var listede onu yükledikten sonra da baya yoluna girdi bilgisayar. Wireless driver'ı olmasına rağmen intel adı altında yer alan bir driver ve bilgisayar biraz yoluna girdi. Bir siz de deneyin isterseniz belki yardımcı olur.
  • Benim cihazda gta5 için ayarları en minimuma getirmeme rağmen çok yoğun takılma oluyor, oynamak mümkün değil, ayrıca youtube'da videolara tıkalrken cırt tırt diye sesler geliyor. Bunlar olmadan önce ekran donmuş ve browser ekranını sürüklemek isediğimde bile milim milim hareket ediyordu.

Virüs vs. diye düşündüm, bir kaç kere windows 10'u tekrar yükledim ancak anlatığım problem devam ediyor. Çözüm için ne önerirsiniz?
  • tr5454 T kullanıcısına yanıt
    Fanlarınız tam çalışıyor mu? Çünkü 1080p iyi ayarlarda istediğim gibi bir performans veriyordu ürün. Fanları kontrol eden bir programla hızını test edin, toz olabilir veya fan bozulmuş olabilir. Termal macun da ölmüş olabilir.
  • Fanlar gayet stabil çalışıyor, yük binince sesleri artıyor, ancak çok hafif işlerde mesela işlemci %10 larda olsa da bahsettiğim problemi yaşıyorum.
    hocam görev yöneticisinden cpu kullanımına bakar mısınız bu durumlar yaşanırken. 0.78 GHz görüyor musunuz ona bir dikkat edin.
  • Arkadaşlar merhaba. Acer v nitro i7 bilgisayarımı daha yükseltmek için satma kararı aldım. Almak isteyen +90 (543) 453 67 73 numaradan bana ulaşabilir.Bilgisayarda ek olarak samsung 250 GB 860 evo sata m2 ssd takılmıştır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi armanalparman -- 2 Haziran 2020; 22:16:7 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Acer Aspire v17 Nitro Vn7-791g kullanmaktayım. Windows 8.1'de sorunsuz çalışan wifi Windows 10'a yükseltince sorun çıkarmaya başladı. Acer'in bütün driverlarını denememe rağmen sorunu çözemedim. Internet hızım çok düşük. Sıkıntı yaşamadan kullanan arkadaşlar Qualcomm Atheros QCA61x4'ün hangi sürümünü kullandığını paylaşabilir mi?
  • kennnedy K kullanıcısına yanıt
    kablosuz adaptörüm: qualcomm atheros qca61x4
    sürücü sürümü: 12.0.0.270
    Sorun yasamayan yukarda verdıgım surumu kullanıyormus.

Sorun yaşayan biri ise

Lütfen yönlendirici ayarlarında WMM'yi (QOS) devre dışı bırakmayı deneyebilir misiniz, Kablosuz ayarları, Gelişmiş ayarlar bölümüne bakmanız gerekebilir.

seklinde sorunu cozmüş ...Yonlendırıcı modem oluyor bu arada modem ayarlarına gireceksiniz
    https://us.v-cdn.net/6029997/uploads/migration/15742iD330132F45DDD6B6.jpg

birde band değişikligini önermiş.... https://us.v-cdn.net/6029997/uploads/migration/16840i29DFE037F49584A1.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cuhuku -- 5 Haziran 2020; 20:25:0 >
  • cuhuku C kullanıcısına yanıt
    Hocam çok teşekkür ederim. Söylediğiniz sürümle sorunum çözülmüş gözüküyor.
  • Merhabalar, hala bu laptop'ı kullanmaktayım, 8 gb RAM artık yetmemeye başladı ben de bir 8 GB daha alıp kullanmayı düşünüyordum, Aliexpress'ten Kllisre markalı ram alacaktım ama sonra arkadaşım kullanmadığı laptop'ının parçalarını satmak istediğini söyledi, değerlerine baktık bizdekiyle birebir aynı; 8 GB, CL11 1600 MHz, 1.35 V, sadece onunki Samsung marka bizdeki Kingston, farklı marka olması bi sorun çıkartır mı? Bir de Samsung olanın üstünde 11-13-F3 yazıyor, bizim Kingston'da 11-12-F3, bu da bir sorun çıkartır mı? Ram'in internette bulduğum bir ilanını da bırakıyorum üstünde değerleri yazıyor zaten:

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-dizustu-notebook-samsung-8-gb-performans-ram-828254205/detay

Bizim laptoplardaki RAM:

https://www.amazon.co.uk/Kingston-1333MHz-acr16d3ls1kfg-DDR3-PC3L-12800S-1600MHz/dp/B076F5TCF3

Fotoğrafını da ekleyim:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SultanAhmet96 -- 8 Haziran 2020; 17:6:24 >
  • Merhabalar,
    acer v17 791G 16Gb ram
    Bilgisayarı bir kaç hafta öncesine kadar sorunsuz kullanıyordum. Alalı iki yılı geçti. Pilde pek kullanmıyordum. Zaten fişte kullandığımızda %100 şarjdayken şarjı kesip AC'den güç aldığı yazıyordu. Şimdi ise Pil %89 da sabit ve pilde çalışmıyor. Öncesinde HDD'lerin simgesi de yok olmuştu. Virüsten şüphelendim ama bir yandan da windows 10'un son güncellemesinden de olabilir mi acaba? Şu an güncellemeleri de kontrol ediyorum, sürekli yeni güncelleme gelirdi şimdi ise hiç gelmiyor. Sizlerden de benzer durumları yaşayan oldu mu? Sizce neden olabilir bu durumlar?
  • SultanAhmet96 kullanıcısına yanıt
    Acer Aspire VN7 791G modelini kullanıyorum (İ5-4210H, GTX 960M). Bu bilgisayarlarda orjinal RAM modeli Samsung M471B1G73DB0-YK0 'dır. Uyum sorunu olarak, Volt ve Mhz değerleri aynı ise sorun çıkartmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OzanTC -- 22 Haziran 2020; 17:16:5 >
  • OzanTC kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için teşekkkürler, arkadaştan RAM'i alıp takmıştım da burdaki yazıyı güncellesem olurdu ama hiç aklıma gelmedi, sorunsuz çalışıyorlar, oyunlarda aldığım fps'yi en az 5 fps falan artırdı iyiki almışım dedim hatta. Sorun çıkartsa da zaten arkadaşımdan aldığım için geri verirdim elimde kalmazdı. Yine de teşekkürler.
  • Arkadaşlar 2 sorum var,

1- Sol fan kafasına göre çalışıp çalışmıyor. Bazen başta güzel çalışırken sonradan duruyor bazen de en baştan çalışmıyor. Notebook fancontrol var ayarları yaptım. Ayrıca 2 ay önce bilgisayarı açıp fanları vs temizleyip macun da sürmüştüm. Daha önce karşılaşan ve çözen oldu mu bu sorunu?

2- İkinci olarak laptop soğutucu önerisi olan var mı? bilgisayarın fan çıkışları aşağıdan ziyade monitörün alt kısmında. Buna uygun soğutucular var mıdır tavsiye ettiğiniz aldığınız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Matratzen Tango -- 26 Haziran 2020; 22:15:57 >
  • Matratzen Tango M kullanıcısına yanıt
    Benim fanla alakalı sorunum yok ama soğutucu olarak vakumlu soğutucu öneririm, soğuk hava üflemiyor içerdeki sıcak havayı çekip dışarı atıyor, 2016’ yılında falan aliexpressten 25 liraya falan almıştım hala da çalışıyor tavsiye ederim, şimdiki fiyatını hiç bilmiyorum. Bir de trust’ın 4 fanlı ayarlanabilir ledli falan bir soğutucusunu kullanıyorum onun çok bi etkisi olmuyor, stand olarak iş görüyor genelde. Vakumlu olan 6-7 derece soğutuyorsa fanlı olan 2-3’dür yani. En son bi denk geldiğinde görmüştüm 200 küsür lira olmuş, ben yine bi kaç yıl önce 80-90 gibi bi şeye almıştım.

• SultanAhmet96 kullanıcısına yanıt
    Üstünde coolcold yazan şey di mi hocam bende de var ondan iyi aynen ama plastikleri kayboldu oturtamıyorum laptopa.. o yüzden hiç etkilemiyor bi çare de bulamadım maalesef.
  • Matratzen Tango M kullanıcısına yanıt
    Plastiklerinin kaybolması kötü olmuş, onlar olmazsa vakum yapamaz zaten dışarıda kaşan havayı çeker.

#Aliexpress TRY 57.88 10%OFF | Mini vakum USB dizüstü soğutucusu hava sıkma egzoz soğutma fanı CPU soğutucu dizüstü bilgisayar için donanım soğutma
    https://tr.aliexpress.com/item/32533177702.html?mb=3Zewq7PXZ5XWqN7&srcSns=Copy&tid=white_backgroup_101&tt=sns_Copy&image=U24c191113b3a4aa2a04ec3945d125fcd1.jpg&aff_request_id=257573e6fa8c4aefad19525095e3fce1-1593501684573-00892-_BUcGYD&spreadType=socialShare&aff_platform=default&sk=_BUcGYD&aff_trace_key=257573e6fa8c4aefad19525095e3fce1-1593501684573-00892-_BUcGYD&businessType=ProductDetail&templateId=white_backgroup_101&title=TRY+57.88++10%25OFF+%7C+Mini+vakum+USB+diz%C3%BCst%C3%BC+so%C4%9Futucusu+hava+s%C4%B1kma+egzoz+so%C4%9Futma+fan%C4%B1+CPU+so%C4%9Futucu+diz%C3%BCst%C3%BC+bilgisayar+i%C3%A7in+donan%C4%B1m+so%C4%9Futma&platform=AE&terminal_id=85d00063246a4804b332a6bad98fe0ab

Bendeki bu, fiyatı 2 kat falan artmış benim aldığıma göre ama bu fiyata en iyi soğutucu kesinlikle bu. Alttan hava üflemeli fanlar neredeyse hiç bi işe yaramıyor üstüne en dandiği bile 100 lira civarlarında.

• Hips H kullanıcısına yanıt
    merhabalar aynı şeyden mi bahsediyoruz bilmiyorum ama fanlardan anlık çıkan ses( bir anda hızlanıp poff diye hava atması) acerin yazılımından dolayı oluyor diye biliyorum. fanların üzerinde fazla toz birikmesin diye belli bir aralıkta tam hızda ters yöne çevriliyor fanlar. bir de meraklısı için bu bilgisayarda fanların nefes alma alanı çok dar alttaki fanlara ızgaranın altından delikler açarak bu alanı genişletenler var internette(bütün donanımları söküp plastiğe yapmışlar). Malum dolar gittikçe gidiyor, yapabildiğimiz kadar iyileştirmeliyiz bilgisayarlarımızı.
  • xgetoutx kullanıcısına yanıt
    Öncelikle cevap için teşekkür ederim.

Yok dust defender'dan bahsetmiyorum bu zaten 2 yıldır falan olmaya başladı. Benim notebook 5. senesini doldurdu. Aslında ben içini açıp macun vs temizledim, ram ve ssd upgrade'i yaptım fakat yüksek cpu sıcaklığı problemi yaşamaya devam ediyorum.

Cs Go cpu'ya yüklendiğinden olsa gerek 95-96 derecelere çıkıyor ve CPU'nun çoğunu kullanamıyor (Dar boğaz denilen şey olsa gerek) FPS'i MSI Afterburner'daki veriye göre yüksek olarak alsam da (100+) fps drops'ları veya açık şekilde oyunda hafif hafif takılmalar yaşıyorum. Bu da oyunumu ve keyfimi etkiliyor.

CPU'ya yüklenmeyen oyunlarda ise sorun yok. Örneğin Sniper Elite III'ü rahatça oynuyorum. Yakın zamanda tekrar açıp macun yenilemesi yapmam gerekecek. Bizim notebook biraz zor açıp toplandığından insanın motive olması da zor oluyor. Zaman ayırmak gerekiyor. Fakat dolar ve vergi aldı başını gitti yeni nesil AAA oyunları oynayamasak da 2013-2017 arasında çıkmış oyunları oynayabiliriz ki ben bir dönem hiç oyun oynamamıştım. Oyun açığım da var fakat net bir randıman alamıyorum bu nedenle tekrar temizlik yapmam gerekecek.

Onun dışında her şeyinden hala memnunum. Yalnız geçenlerde açtığımda wifi card'ına mı zarar verdim bilmiyorum Ağları görüyor fakat bağlanamıyor. Bağlanmak uzun sürüyor ve hop atıyor. Sürücü vs bir sürü şey denedim olmadı. Bende de harici usb wireless alıcı olduğundan çok üstüne düşmedim. Onun dışında şu ekonomik düzende 2 yıl daha kullanmayı düşünüyorum. Sonrası Allah Kerim.

Bu arada o fan videosunu merak ettim napmış acaba atabilir misin?
    Sorun büyük ihtimalle 5400 Rpm olan HDD'de. Ya m2 ssd alın fakat m2 ssd'yi takmak için bütün kasayı sökmeniz gerekecek. Ya da 2.5'luk SSD alın sadece keyboard'u söküp HDD'nin yerine takıp kullanmaya devam edebilirsiniz. İkisinde de önerim Samsung 860 evo. Samsung 860 evo 2.5'luk SSD kullanıyorum ve çok memnunum.

Eski HDD'yi de kullanmak istiyorsanız bir tane HDD Caddy (Slim olanlarından) alıp DVD yerine monte edip yeni ssd'yi oraya koyabilirsiniz. Böylece geniş bir disk alanınız olur. HDD'nin üstündeki Recovery bölümünü de boş bir USB'ye , Acer revovery manager programı ile 10 dakika yazdırıp yeni ssd'ye her şey kurulu bir şekilde geçebilirsiniz. Önemli verilerinizi yedekleyin ya da yeni ssd'ye geçerken çok dikkatli olup silmemeye özen gösterin.

SSD upgrade'i ile notebook tam bir f/p ürününe dönüşüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hips -- 6 Temmuz 2020; 17:9:36 >
  • 
Sayfa: önceki 242243244245246
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.