Şimdi Ara

Acer Aspire V17 Nitro (Acer Bu Sefer Yapmış) (230. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.934
Cevap
52
Favori
200.918
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 228229230231232
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ben SSD taktırmak istiyorum fakat pek anladığım bir konu değil.

Az önce acer yetkili servisini arayıp öğrendim. M.2 Sata Çift tırnak olması gerekiyormuş.

Sizin kullandığınız ve memnun kaldığınız SSD'ler için tavsiyelerinizi bekliyorum.

İyi forumlar.
  • arkadaslar ssdyi kendimiz taksak garanti disi kalirmi cihaz acer servisinde ne kadara yapiyorlar ssd takmayi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar vn7 792g laptopum açılmıyor siyah ekranda kalıyor.Klavye ışıkları yanıyor ancak acer yazısı bi türlü gelmedi acil yardım lütfenn

• i5li versiyon var bende de ben islemci ayarlarini kistim anlamadigim sekilde yuksek performansla arasinda 5-10 fps oynuyor fakat sicaklik 50dereceyi gecmiyor. Birde 4 fanli kirmizi ledli bi sogutucu aldim klavyeyle takim gta 5 i 60 derecede oynuyorum yuksek ayarlarda.

Yalniz ssd şart windows 7200 prm harddiskimi boguyor birde ram takviyesi şart 8 gb ram gunumuzde yeterli degil.

Sms infocomm zaten leş bir garanti ben hep işlerimi mahkemeyle çözdüm. Ssdsini ve ramini pcden anlayan birine taktirmam lazim bakalim.

Islemciyi tam performans kullanmayin core tempte 90 derece oluyor cok yuksek sicaklik..

• merhaba arkadaşlar konuşuldu mu bilmiyorum bir süredir forumu takip etmemiştim ancak benim bilgisayarımda fan hızının artmaması gibi bir problem oluştu ne kadar ısınsada minimum düzeyde çalışıyor fanlar ne yapabilirim
  • Equexks E kullanıcısına yanıt
    Fan control programı ile tam kullanım sağlayın 70 dereceden itibaren devreye girecek. oyunlarda 20 derce fark edecek 90 yerine 70 olacak.Ve cihazın cpu maksimum sınırını yüzde 90 en yüksek en düşük kısmına yüzde 10 yapın.
  • Hangi programı önerirsiniz bi yerde Laptoplarda o programlar çalışmıyor diye okumuştum

• DelmurderS kullanıcısına yanıt
    Öncelikle merhaba, benimde aynı laptop var. Geçenlerde kendim söktüm, thermal macunlarını yeniledim ve fanlarını temizledim. ilk başta biraz tedirgindim ama aslında çok basitmiş. İnternet de sökülmesi ile ilgili videolar var önce onları izledim. Daha sonrası zaten biraz dikkat istiyor.Biraz kibar davranıp ve hangi vidayı nerden söktüğünüde unutmazsan hiç bir problem olmuyor. SSD M.2 sata denilen modeli destekliyor, yuvasını gördüm. bende sipariş verdim bugun. haftasonuna yine kısmet olursa söküp SSD yi takmayı düşünüyorum. üzerinde 1 adet de DDR3 boş ram slotu mevcut.

Benim sipariş verdiğim SSD linki aşağıda. Yanına birde 4GB DDR3L 1600MHz Ram alıp 12GB'a çıkartmak istiyorum. 8 lik pahalı 4 lük alırsam yeterli olur umarım.
    http://www.netsiparis.com/samsung-120gb-850evo-m2-mz-n5e120bw-ssd

buda alacağım RAMhttp://www.vatanbilgisayar.com/kingston-4gb-ddr3l-1600mhz-cl11-low-voltaj-notebook-ram.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi superdestek -- 23 Mayıs 2017; 15:38:11 >

• quote:

Orijinalden alıntı: superdestek

Öncelikle merhaba, benimde aynı laptop var. Geçenlerde kendim söktüm, thermal macunlarını yeniledim ve fanlarını temizledim. ilk başta biraz tedirgindim ama aslında çok basitmiş. İnternet de sökülmesi ile ilgili videolar var önce onları izledim. Daha sonrası zaten biraz dikkat istiyor.Biraz kibar davranıp ve hangi vidayı nerden söktüğünüde unutmazsan hiç bir problem olmuyor. SSD M.2 sata denilen modeli destekliyor, yuvasını gördüm. bende sipariş verdim bugun. haftasonuna yine kısmet olursa söküp SSD yi takmayı düşünüyorum. üzerinde 1 adet de DDR3 boş ram slotu mevcut.

Benim sipariş verdiğim SSD linki aşağıda. Yanına birde 4GB DDR3L 1600MHz Ram alıp 12GB'a çıkartmak istiyorum. 8 lik pahalı 4 lük alırsam yeterli olur umarım.
    http://www.netsiparis.com/samsung-120gb-850evo-m2-mz-n5e120bw-ssd

buda alacağım RAMhttp://www.vatanbilgisayar.com/kingston-4gb-ddr3l-1600mhz-cl11-low-voltaj-notebook-ram.html

Hocam ben de tam konuya nasıl termal macunu yenilerim diye soracaktım, direk sizin mesajı gördüm. SSD takmak için zamanında sökmüştüm. O kısıma kadar sökerim fakat macun yenileme işini, fanları temizleme işini nasıl yapacağım konusunda bir fikrim yok. Biraz bilgi verebilir misiniz? İnternette bu laptop için yapılmış termal macun yenileme videosu falan var mı? Ben baktım sadece sökme videoları var.

• mic kullanıcısına yanıt
    Evet tam olarak bu laptobun termal macun yenileme ve fanları temizleme videosu yok, bende göremedim. ama biraz mantıklı düşününce nasıl yapılacağını az çok çözüyor insan. Sonuçda bunu yapıp biraraya getirende insanbeyni :). Şunu söyleyim, anakartı tamamen söktün kasadan ayırdın, geriye bişey kalmıyor, eline aldığında anakartı, üzerinde soğutma bakır borularını görürsün, onlar işlemci ve ekran kartının üzerinden geçiyorlar, tam o kısımlarda 5-6 tane vida var sökmen gereken. Yaylı vidalar tam çıkmayabilir, dikkat et çıkmazlarsa zorlama gevşettiğin zaman vidaların hepsini zaten o bakır borularla birlikte fanlarda havaya kalkıyor, onu birtarafa bırakınca elinde sadece anakart kalmış oluyor, yani soğutucu bakır borular ve fanlar da ayrı birer parça. İşlemci ve ekran kartının üzerinde kurumuş olan eski macunu temizleyip kendin macunu sür sonra tak vidaları kapat. Fanlarında ayrı kendi üzerinde vidalar var. onları ben sökmedim şahsen. sadece üzerinden pasta fırçası kullnarak aralarındaki tozu temizledim. sende bu şekilde yapabilirsin. Umarım açıklayıcı olmuştur :) Kolay gelsin. (bu arada samsung 850 evo m2 sata siparişi verdim 1 adetde 4gb ram takacağım yani bu haftasonu yine sökeceğim makinayı takıldığın yer olursa bakarız)

• superdestek kullanıcısına yanıt
    Tam sökmeye başladım bir de ne göreyim, SSD'yi taktığım zaman montaj sırasında yalama olan vida çıkmıyor. Öylece kaldı. Başka bahara artık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mic -- 27 Mayıs 2017; 1:8:42 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Sağlık olsun. Bende m2 sata ssd yi taktım. win10 kurdum üstüne. süper oldu. içindeki 1tb hdd yide ikinci disk olarak formatladım. ram de 12 gb oldu toplamda. şimdi biraz daha oyunlarda rahat eder diye umuyorum. Yalnız şöyle bir problemim var, biraz ısınıyor laptop. thermal macunları yenilememe ve fanları temizlememe rağmen. Altına notebook Soğutucusu alsam fayda edermi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi superdestek -- 29 Mayıs 2017; 12:11:8 >
  • superdestek kullanıcısına yanıt
    Benim laptop internette gezerken bile en aşağı 60 dereceyi görüyordu. Fazla sekme açınca 80 dereceye çıkmışlığı var. Ne oyun açık ne de başka bir şey. Ekran kartını sürekli güncel tutardım ben. Geçenlerde ekran kartının desteklediği en eski sürücüyü yükledim. Şu an 45 derece. Oyunlarda 60-70 arası. FPS'im de arttı. Firmalar Apple gibi her güncellemede donanımı daha da öldürüyor sanırım. Bu olaydan sonra termal macunu da yenilemekten vazgeçtim. Bir dene belki işe yarar.
  • Bu laftop icin hangi cantalari onerirsiniz siz neleri kullaniyorsunuz?

eyvallah kardeşim, deneyeceğim.
  • Isı problemi benim cihazımda yok. Fan Control adlı uygulama ile fan ayarı yapıp deneyin benim sürücüm güncel fakat 60 dereceyi geçmiyor genellikle 55. Kucakta kullanmayın altına birde soğutucu alırsanız düz olanlardan değil eğimli olanlardan daha da düşeceği kanısındayım.
  • coolboost hava vakumlayıcı tavsiye ederim ben aldım 20 fps kadar yükseltti. sıcak havayı çektiğinden eskisi gibi yanma derecesinde sıcaklamıyor laptop.
  • Arkadaşlar merhaba.

Cs go oynarken irql not less or equal şeklinde mavi ekran hatası alıyorum sizce sebebi nedir?

• tarzanabi T kullanıcısına yanıt
    merhaba. benim ki vn791g. kimgston m2sata takılı. 3 yıldır sorunsuz kullanıyorum. bir kaç gündür pc nin sesleri patlamış gibi çıkıor. acaba hoparlör mü patladı?.yoksa yazılımsal olabilir mi?
  • nasirex kullanıcısına yanıt
    Hiç başıma gelmiş bir olay değil. Servise danışsanız daha iyi olur.
  • 
Sayfa: önceki 228229230231232
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.