Şimdi Ara

acer Aspire V 15 Nitro kullananlar kulübü (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
144
Cevap
8
Favori
12.794
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/acer-vn7-571g-ci5-5200-4g-500g-4gv-gtx950-gaming-221850793 beyler bu laptop nasıl oyun oynamak icin almayi dusunuyorum ekran kartı gayet iyi gözüküyor ram az ama eklerim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu laptop u alan yok mu? Çok fazla sorum var ama cevap bulamıyorum. Oyunlarda çok fazla ısınıyor mu? Ram ve ssd takmak garantiyi bozuyormu? Ram ve ssd takmak zormu? Klavyenin altında yer alıyormuş ondan sordum. Vs. Gibi soruların var. Acil cevap bekliyorum. Lütfen .

• A.T.U. A kullanıcısına yanıt
    Ürünü alalı 1 yıla yaklaşıyor, şu ana kadar gayet güzel çalıştı. Aldıktan sonra hdd yerine ssd taktım. Youtube üzerinden ilgili videoları seyrettikten sonra rahatça yapabilirsiniz. Klavyeyi kaldırdıktan sonra direkt karşınıza çıkıyor zaten hdd. Ram için ise anakartı da sökmeniz gerekiyor. Orası biraz daha uğraştırıcı. Ben henüz ram güncellemesi yapmadım. Ayrıca ram güncellemesi için acer servisini aradığımda kendim takmam durumunda garantiden çıkacağını söylemişlerdi.
    Oyunlar konusuna gelince wasd tuşlarının olduğu kısım gayet serin. Ama nümerik tuş takımının olduğu kısım ve ok tuşları rahatsız edecek derecede ısınıyor. Oyuncu bilgisayarı olduğundan sık kullandığımız sol bölgeyi serin tutmayı başarmışlar. Ayrıca aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Singlecore -- 2 Ağustos 2016; 20:05:33 >
  • Singlecore kullanıcısına yanıt
    Ben de 5200u işlemcili 4gb 950m versiyonunu almak istiyorum siz de bu özellikteki bilgisayarı mı kullanıyorsunuz? Cinebench r15 cpu testi yapar mısınız art arda kaç dereceye çıkıyor sıcaklık real temp programı ile bakabilirsiniz yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: qwerty_tr

Ben de 5200u işlemcili 4gb 950m versiyonunu almak istiyorum siz de bu özellikteki bilgisayarı mı kullanıyorsunuz? Cinebench r15 cpu testi yapar mısınız art arda kaç dereceye çıkıyor sıcaklık real temp programı ile bakabilirsiniz yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

hocam testi yaptımda sıcaklık bilgisini göremedim sadece 234cb yazıyor.Ayrıca laptoopun kasası çok iyi geçen hafta okulda çantayı kapanmayı unutmuşum laptop bel hizasından düştü komple metal alışım olduğundan hafif bi yamuklu oluştu başkada bişi yok.Ayrıca rocket kigte 4-5 oyun sonra takılmalar meydana geliyor ısınmadan dolayı alta tap yapıp tekrar açınca düzeliyor(full ayarlar).Csgo ve totalwar attılada böle bir sorunla karşılaşmadım.
  • Lagari Hasan Çelebi kullanıcısına yanıt
    Real temp programı var hocam o programı da indirip cinebench r15 programını art arda 2 kere çalıştırıp sıcaklık değerlerini yazar mısınız? Zahmet verdim kusura bakmayın

• 3 kere ard arda çalıştırdım sonuç acer Aspire V 15 Nitro kullananlar kulübü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lagari Hasan Çelebi -- 8 Ağustos 2016; 20:29:56 >
  • Lagari Hasan Çelebi kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar bu cihazin herhangi bir sorunu varmi? x550vx ile 571g arasinda kaldim, aralarinda 500 lira gibi bi fark var ne diyorsunuz ne onerirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: Singlecore

Ürünü alalı 1 yıla yaklaşıyor, şu ana kadar gayet güzel çalıştı. Aldıktan sonra hdd yerine ssd taktım. Youtube üzerinden ilgili videoları seyrettikten sonra rahatça yapabilirsiniz. Klavyeyi kaldırdıktan sonra direkt karşınıza çıkıyor zaten hdd. Ram için ise anakartı da sökmeniz gerekiyor. Orası biraz daha uğraştırıcı. Ben henüz ram güncellemesi yapmadım. Ayrıca ram güncellemesi için acer servisini aradığımda kendim takmam durumunda garantiden çıkacağını söylemişlerdi.
    Oyunlar konusuna gelince wasd tuşlarının olduğu kısım gayet serin. Ama nümerik tuş takımının olduğu kısım ve ok tuşları rahatsız edecek derecede ısınıyor. Oyuncu bilgisayarı olduğundan sık kullandığımız sol bölgeyi serin tutmayı başarmışlar. Ayrıca aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

Hocam verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler, ekran kartı GDDR5 mi GDDR3 mü GPU-Z'den bakıp bilgi vermeniz mümkün mü ?

• Babamı ikna edebilirsem vatan da satılan hp bc004nt model laptop u alacağım ikna edemezsem bunu almayı düşünüyorum. Bu ayın 15 inden sonra herşey belli olacak.

• U işlemcili. Satın aldım ama 14 gün koşulsuz iade hakkını kullanıp bir beğenmezsem iade edeceğim. Ssd ve ram için 230 lira daha harcadım. Bilgisayar 2209 tl. Ama çok tuhaf 8 gb ram 1tb hdd modeli 3300 lira. Ne yapmaya çalıştıklarını anlamadım.

• ram değiştirmek çok zor. Almak isteyenler becerikli anlayan değilse düşük özellikli almamalı. Zaten değişim işlemi garanti dışı bırakabiliyor. İz bırakırsanız zaten garanti dışı kalıyor. 4 GB ram modelini önermem. Ram yetmiyor. En az 8 GB olmalı. Bir kaç oyunda denedim. Cihaz ısınmıyor söylendiği kadar. En fazla 74 dereceye çıktı. Zaten kullanıcı etkileşim bölgelerinde ısı hisseymek imkansız. Isı tümüyle bilgisayarın altında ve arkasında kalıyor. HDD beş para etmez. SSD ile değiştirmek şart. Ekranı çok iyi. Daha önce IPS Asus n550 kullandım. Çok fazla ışık sızması ve dengesiz dağılım vardı. Bunun ekranında ışık dengeli ve sızma yok. Zaten güncellenmiş model olduğu için sorunları düzeltmiş olabilirler. Bunun 860m olanı eski model. bu 950m yeni. Zaten işlemcisi Broadwell serisi 2015 yılında piyasaya çıktı. Cihaz iyi tavsiye ederim. Kasanın verdiği duygu çok iyi. Dokusu çok sıkı plastik alaşımlı. Benim istediğim gibi. Tabi alüminyum isteyen de olabilir. Ama cihaz onlara göre daha hafif. Performasn kaybı yok. i7 işlemciler oyun için fazla geliyor. Üstelik çok ısınıyor. Çok pro oyuncu değilseniz i5 en iyisidir. Belki bundan daha güçlü i5 işlemciler vardır ama benim için yeterli. Denediğim oyunlarda max ayarlarda sıfır kasma ile oynatıyor. Alien İsolation ve Outlast oyunlarını denedim. Ama asıl performans Dying light ve GTA 5 ile ortaya çıkacaktır. Henüz denemedim. Denedikten sonra buraya yazarım.

• Ben gtx950m 4gb ram ve 500gb hdd li modelini aldim ama fandan asiri sekilde tirrrrrrr diye ses geliyor bu sorunu yasayan tek benmiyim yoksa garantiyemi gondermeliyim

• Ben şuan fransadayım ve araştırırken ssd'li versiyonuyla karşılaştım bu bilgisayarın:

https://www.amazon.fr/Acer-Aspire-VN7-572G-55WV-Portable-Windows/dp/B01HT9EVB8?th=1

Oynamayı düşümdüğüm oyunlar genellikle totalwar serisinden.Yeni çıkan oyunları çalıştıtması açısından sizce bu bilgisayar ne kadar idare eder?Ayrıca taxfreeyle birlikte cihaz 80€ falan daha ucuza gelicek burda yazandan. Başka tavsiyeleriniz varsa onları da duymak isterim.

• xamil X kullanıcısına yanıt
    Ssd doğrudur. Ben de 850 evo'nun 250gb'lik modelini kullanıyorum. Ram konusuna gelince kingston'ın websitesinde hangi marka için hangi model ram almanız gerektiğiyle ilgili bir yardımcı var.https://www.kingston.com/tr/memory/search?DeviceType=3&Mfr=ACE&Line=Aspire&Model=90332 linke tıklayıp bakabilirsiniz. Bizim dizüstülerimizle uyumlu olan ramler ddr3l olanlar fakat anlamadığım bir şekilde bu sitede aynı özellikte olmasına rağmen bazı ramlerin acer ile uyumlu olmadığı belirtiliyor. Bu konuda çok fazla bilgi sahibi değilim malesef. Tecrübeli arkadaşlar bizi aydınlatırsa sevinirim.
    Kingston'ın sayfasından satın al dendiği taktirdehttps://bilendenal.com/urun/kingston-4gb-ddr3-1600-mhz-lv-sisteme-ozel-notebook-bellegi-kcp3l16ss8-4/?identity=2570550629769415826 sayfasına yönlendiriyor. Dediğim uyumluluk kontrolü için uyumlu sistemler kısmına tıklarsanız modelleri görebilirsiniz. Laptop, aspire v nitro vn7-xx1G (ddr3l) şeklinde belirtilmiş.
    Sistemizini güncelledikten sonra da herhangi bir sıkıntı olup olmadığı konusunda kısa bir bilgilendirme yaparsanız sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Singlecore -- 3 Mayıs 2017; 18:44:27 >

• Merhaba, Acer Aspire V15 Nitro VN7 571G-52DK Modelinde PC var bende 1 yıldan fazla garantisi var. 16 Ay felan olması lazım hiç bi sorunu yok klavyesine dahi dokunmamışım faturası herşeyi mevcut SATIYORUM ilgilenen mesaj atabilir. Her hangi bi sorunu yok çizik bile yok. Satış sebebim üniversiteye hazırlık için dersaneye kayıt yapacam baya pahalıymış dersaneler bundan sebep satıyorum. Vesselam
  • Singlecore kullanıcısına yanıt
    SSD ve Rami aldım kendim takmaya çalıştım. Ancak rami yanlış almışım o yüzden cihaz arızalandı. Açıkcası cihazı garanti dışı bıraktığımı düşünerek direkt dışardaki bir servise götürdüm. Ordaki arkadaşlar sen bunu genede servise götür yardımcı olurlar dediler bende bu yüzden götürdüm. İyikide götürmüşüm anakart ve wifi kartı ücretsiz değiştiler. Almış olduğum ssdyi ücretsiz taktılar. Rami geri verdim uyumlu olsun diye bilendenal.com dan satın aldım rami onuda başka zaman götürdüm onuda ayrıca ücretsiz taktılar. Hatta ben kayıtsız windows 10 kullanıyordum. Sağ alt köşede watermark vardı dolayısıyla. Aldığımda baktım lisanslı windows 10 kurmuşlar. Açıkcası servisden oldukça memnun kaldım. Eğer garantisi devam ediyorsa ve istanbul içindeyseniz götürün yardımcı oluyorlar. Hiç benim gibi maceraya girmeyin.
  • Arkadaşlar oyunun yeni oyunlardaki performansı nasıl? BF1, CoD WWII, PUBG gibi
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.