Şimdi Ara

ACER ASPIRE ONE D255 / D260 / HAPPY KULLANICILARI || GENEL BAŞLIK || (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
534
Cevap
4
Favori
86.852
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: buzluo

quote:

Orijinalden alıntı: Yns 

D255 kullanıp ısınma sorunu olduğunu söyleyenler

cenkozgen
    Cossie
    batuchan
    NEPORTA

D255 kullanıp ısınma sorunu olmadığını söyleyenler

buzluo

Sanırım D255'te ısınma problemi var arkadaşlar.D260'ta yoktu öyle birşey halbuki aynı kasayı kullanıyorlar ama anlamadım bende. Şuan HAPPY modeli alan 1 arkadaş var o da end76.Happy serisinde aynı şekilde bir ısınma sorunu var mı bilgilendirirse çok iyi olur.

Bu arada buzluo kullanıcı adını kullanan arkadaş da bir açıklık getirebilir mi?

selamlar sureklı takıp edemıyorum bıraz gec cevap yazmıs oldum kusruma bakmayın. 1 saattir pc'm acık ve 57 derecelık bır sıcaklk var. Ben ısınmasından rahatsız olmuyorum cünki daha önce el değmeyecek kadar ısınan makinelere şahit olmuştum onların yanında bu buzzzzz gibi kalıyor =) sol tarafta ekstra bir ısınma var bu ileride sorun yaratırmı bilmiyorum ama şimdilik benim için değil. oradaki vga çıkışı bazen çok ısınıyor ama bu bazen hangşi durumlarda ona da açıklk getireyim yatarken yorganın ya da kıyafetımın uzerıne koydugumda yanı duzgun bir havalandırmaya engel zemınlerde. bence en buyuk sorun soldakı fan cıkısının yanına takılmıs usb cıkısı oldukca mobıl bır makıne de bence 2 cıkıs yeterlı olurdu soldaki usblerden biri olacagına daha cok havalandırma cıkısı olsaydı (keşke) daha iyi olurdu. ve yazım bıterken 53 dereceyi gösteriyor ki bence çok çok normal bir sıcaklık. hayvani bir fanla soğuttuğum masa üstüm bile şu anda 33 35 derece seviyesinde küçücük bir alana şıkıştırılmış bir pc de bence şu anda gösterdiği 49 derece oldukça normal

dünden beri belirli aralıklarla kontrol ediyorum 60 dereceyi görmedi makina ki ortalama 6 saatir açık şu anda 44 derece de arkadaşlar fahrenayta bakıyor olmasın ?

• arkadaşlar bu ao happy dediginiz urun amerikada ne fiyata satılıyo acaba getirtmek istesem daha ucuza gelir mi?? yakın zamanda bir tanıdık gelecek de ondan sanslıyım.. ama zamanım yok direk siparis vereyim mi arkadasıma??
  • hocam elimi dayıyorum ve sıcak :) önceki asusta yoktu böyle birşey.
  • Demin d260'da Predators.2010.720p.BluRay.DTS.x264-ESiR (6,5gb) filmini denedim. Takılmalar oluyordu Gerçi o işlemciden düzgün çalıştırmasını beklemiyordum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Plan-M -- 6 Ocak 2011; 21:19:41 >
  • ACER ASPIRE One ATOM N450-1.66GHZ-2048MB DDR2-250GB-10.1"CB-1.3CAM-W7STR aldım hemen starter den home premium a çevirdim gayet memnunum ısınma problemi yok bende çok fazla işlem yaptığımda bile aşırı derece ısınma olmuyor
  • Daha önce Bimeks mağazasından aldığım Acer-aod255 aspire marka netbookun ısınma problemini sizlerle paylaşmıştım. Çok basit bir kaç programı çalıştırınca dahi bu küçücük alet adeta bir tost makinesi gibi ısınıyor. Bugün ürünü değiştirmek için aldığım Beylikdüzü carrefour mağazasına gittim. Mağaza teknik servis yetkilisi değiştime hakkım olduğunu eğer istersem bu hakkımı kullanabileceğimi ancak ellerinde aynı model bulunmadığını belirtti. Ben aynı modeli almak istediğimi söyleyince stoklarında bulunun Bahçelievler metroport şubesine giderek ürünü değiştirebileceğimi söyledi. O kadar işin gücün arasında tamam dedik istanbul trafiğinde beylikdüzünden bahçeşehire kalktık gittik. Baheçeşehir şubesindeki yetkili arkadaşa durumu izah ettim. Isınma probleminin netbooka virüs girdiği için olduğunu işlemcinin virüsten dolayı fazla performans harcadığını söyledi. Böyle bir durumun mümkün olamayacığını bunu düşünerek elimde bulunan orjinal windows 7 home premiumu kurduğumu söyledim. İşte burda işler başka bir boyuta geçti. 15 gün içinde bulunan iade hakkımın bu koşullarda geçerli olmadığını bilgisayarı aldığım işletim sistemiyle getirirsem mümkün olduğunu söylediler. İyide güzel kardeşim ben senin yüklediğin windows starterı kullanmak zorundamıyım bu nasıl saçma bir iştir. Yani benim anladığım kadarıyla yeniden windows starter kurup uğraşmak istemediklerinden bana servise yollayabileceklerini fakat ürünü değiştiremeyeceklerini söylediler. İşin ilginç yanı aynı anda sadece benim değil birden çok kişinin bimeks ve müşteri hizmetleriyle sorun yaşadığını görmem oldu.Epey bir tartıştıktan sonra ürünü iade alıcaklarını ancak müşteri hizmetlerinden onay almamı istediler tamam dedim hemen aramak için telefona sarıldım ancak müşteri hizmetlerinin hafta sonu kapalı olması gibi bir şakayla karşılaştım. Yani bence beni çıldırtmak için bir şakaydı diye düşünüyorum. Tartışmamızı duyup gelen mağaza müdürünün netbooka bakıp oooo bunu nasıl kullanmışsınız siz masa üstü, adeta normal bir laptop gibi demesi ayrı bir şakaydı diye düşünüyorum.İşin özeti çevremdeki herkese söyliceğim tek şey allah kimseyi Bimeksin eline düşürmesin. Umarım pazartesi dedikleri gibi bu duruma bir çözüm bulur ve yakamı kurtardığım için şükrederim.

• İlk sayfada söylemiştim işletim sistemi değiştireceksiniz mutlaka özel yazılımlarla kalıp alın diye.Neyse olan olmuş.

batuchan aklıma birşey daha geldi attığım özel mesajdan sonra.Katılımsız.com'dan yada başka sitelerden Windows 7 Starter indir ve kur bilgisayara.Daha sonra 7Loader ile Acer lisansı yükle bilgisayara, başka bir Bimeks mağazasına git büyük ihtimalle yerler zulayı anlamazlar orijinal olmadığını.Zaten iadeler Refurbished oluyor baştan yenileyecekler cihazı...
  • quote:

İlk sayfada söylemiştim işletim sistemi değiştireceksiniz mutlaka özel yazılımlarla kalıp alın diye.Neyse olan olmuş.

batuchan aklıma birşey daha geldi attığım özel mesajdan sonra.Katılımsız.com'dan yada başka sitelerden Windows 7 Starter indir ve kur bilgisayara.Daha sonra 7Loader ile Acer lisansı yükle bilgisayara, başka bir Bimeks mağazasına git büyük ihtimalle yerler zulayı anlamazlar orijinal olmadığını.Zaten iadeler Refurbished oluyor baştan yenileyecekler cihazı...

Öyle yapıcam artık başka çarem yok.Benden tekrar Win7 yapmamı istemelerinin nedeni sanırm İade yapılınca direk standa koyup satmayı planlıyorlar.
  • quote:

İlk sayfada söylemiştim işletim sistemi değiştireceksiniz mutlaka özel yazılımlarla kalıp alın diye.Neyse olan olmuş.

nasıl yedek alabiliriz bu modelde harici optik sürücü olmadan, hdd ye yapamıyorum kendi programıyla. ghost falan kursak olur mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ersikare -- 9 Ocak 2011; 14:09:48 >
  • kardeş üzüldüm. bende de d255 var.yardımcı olabileceğim bi konu olursa çekinme.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ersikare

quote:

nasıl yedek alabiliriz bu modelde harici optik sürücü olmadan, hdd ye yapamıyorum kendi programıyla. ghost falan kursak olur mu?

Acronis True İmage 10 yada 11 ile optiğe gerek olmadan kalıp alabilirsiniz.

Program Katılımsız.com'da var.
  • iyi de yedek almaya neden ihtiyac duyuyorsunuz ki. cihaz acışlısında alt+f10 basınca (sanırım kombinasyon buydu ) sistem ilk halini alıyor zaten. ben ultimate yapmıştım sonra startere dönüp home premium yaptım. tabi eger harddiskte gizli oloan o kısmı da silmediyseniz bu sekilde yapabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cenkozgen

iyi de yedek almaya neden ihtiyac duyuyorsunuz ki. cihaz acışlısında alt+f10 basınca (sanırım kombinasyon buydu ) sistem ilk halini alıyor zaten. ben ultimate yapmıştım sonra startere dönüp home premium yaptım. tabi eger harddiskte gizli oloan o kısmı da silmediyseniz bu sekilde yapabilirsiniz.

Acer D250'de, Recovery ile geriye döneyim dedim, kurulumda bir hata verdi cihazı kapatıp açmama rağmen yeniden Recovery ekranına gelip aynı hatayı veriyordu.Yani ne yaptıysam açamadım cihazı servis yolu gözüküyordu ancak Acronis ile kalıbını aldığımdan 15 dakikada çalışır haline getirdim.

Çok güvenmemek lazım cihazın kendi yazılımlarına.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cenkozgen

iyi de yedek almaya neden ihtiyac duyuyorsunuz ki. cihaz acışlısında alt+f10 basınca (sanırım kombinasyon buydu ) sistem ilk halini alıyor zaten. ben ultimate yapmıştım sonra startere dönüp home premium yaptım. tabi eger harddiskte gizli oloan o kısmı da silmediyseniz bu sekilde yapabilirsiniz.

Acer D250'de, Recovery ile geriye döneyim dedim, kurulumda bir hata verdi cihazı kapatıp açmama rağmen yeniden Recovery ekranına gelip aynı hatayı veriyordu.Yani ne yaptıysam açamadım cihazı servis yolu gözüküyordu ancak Acronis ile kalıbını aldığımdan 15 dakikada çalışır haline getirdim.

Çok güvenmemek lazım cihazın kendi yazılımlarına.

tabi işin bu kısmını bilmiyordum ben :)

• ya arkadaşlar ben de netbook almaya karar verdim.almak istediğim makine
    http://www.bimeks.com.tr/urun/1321/115663/acer-aohappy-n558qb2b-lu-sdj08-009-.aspx merak ettiğim bütün n550 ler çift çekirdek mi?bir de fiyatı nasıl sizce?yardımlarınızı bekliyorum
  • Bende de ısınma sorunu var.Ama her zaman olmuyor.Örneğin 10 defa açtım makinayı sadece 2 defa az ısındı.Korkuyorum şimdi bu alet yine orda aynısını yaparsa diye ısınmayacağı tutar ispat edemem.1 Ocakta almıştım.İndirimdeydi.Belki de baştan aramalıyım.Anlatmalıyım durumu ve ellerinde o modelden olup olmadığını sormalıyım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NEPORTA -- 9 Ocak 2011; 21:11:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NEPORTA

Bende de ısınma sorunu var.Ama her zaman olmuyor.Örneğin 10 defa açtım makinayı sadece 2 defa az ısındı.Korkuyorum şimdi bu alet yine orda aynısını yaparsa diye ısınmayacağı tutar ispat edemem.1 Ocakta almıştım.İndirimdeydi.Belki de baştan aramalıyım.Anlatmalıyım durumu ve ellerinde o modelden olup olmadığını sormalıyım.

Bende 1 Ocakta ki kampanyadan yararlanıp aldım.Makinayı her açtığımda fan çalışmaya başlıyor ve makinayı kapatana kadar durmuyor.Ama yinede makina cok ısınıyor.

Bimeksin Bahçelievler Müdürüyle konuştuğumda şikayetimi anlattığımda bu makinada film izlersen tabi ısınır.Uzun süre kullanırsan tabiki ısınıcak dedi.

Bende tamam makina ısınıcak ama el değmiycek kadar ısınıyorsa bu makinada sorun var demektir.Bunu siz sattınız.Sorunlu makinanın arkasında durucaksınız diyince.

Ben sattığım malın arkasında durmam diyen bir mağaza müdüründen ve bimeksten sanırım bişey beklememek lazım.

Bimeksin müşterilerine özel 15 gün değişim hakkım olduğumu söyledim.Ve şok edici cevap öyle bir hakkım olmadığını söyledi.Beyefendi arkanızı dönün ve okuyun dedim.Büyük puntolarla yazılmış bimeks müşterilerine özel 15 gün değişim hakkı yazısını okudu.

Kısacası Bimeksin çalıştırdığı bir müdürün Bimeksin Politikasını bilmemesi ne kadar acınası bir durum.

• Yani gerçekten acınası bir durum.trajikomik bir olay.Bir kere fan yerleri yanlış biliyoruz hepimiz.Ben bir kitap üzerine koyuyorum netbooku o biraz fayda ediyor ama yine de bazen sorun oluyor.Diyorum soğutucu alayım.Ama şimdi yerleştiricem netbooku üzerine bir soğutucunun ama soğutucu yine kapıycak fanın önünü bu sorun olmaz mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NEPORTA -- 10 Ocak 2011; 20:42:26 >
  • evet Bimeks veya Gold gibi firmalarda bu tip olaylar oluyor.Bende bi ara lcd ekran almıştım bazı sıkıntıları oldu adamlar ilgilenmediler bile ama satarken allayıp pullayıp satıyorlar o yüzden artık vatan bilgisayardan alışveriş yapıyorum kafam rahat
  • batuchan çok geçmiş olsun gerçekten çok üzüldüm. Umarım ürün değişimi yada iade istediğin gibi bir an evvel gerçekleşir.

bu arada ben ısınma sorunu yasamıyorum dedıkten sonra denemeye devam ettım. 4 5 saat video izledim yok hiçbir değişiklik olmuyor. o müdür halt etmiş bunda video izlenirmi demekle. bende bayrampaşa carrefour dan almaya gıttıgımde (bimeks) magaza mudur yardımcısı bu urunun en buyuk ozellıgı androıd ısletım sıstemı de ıcerıyor olması demısdı. söylerken öyle kasıldı ki bende peki ne şe yarıyor dediğimde vallahi onu bende bilmiyorum diyip o hızda büzüldüydü :D
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.