Şimdi Ara

ACER ASPIRE ETHOS 5943 DERNEĞİ (ATI 5850 & 5650) İnceleme, 3DMARK06 = 9389 (77. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.535
Cevap
2
Favori
88.156
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7374757677
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Makinemi makul bir fiyat veren arkadaşa satıyorum.

5850 grafik kartlı modeldir. Ayrıca 4gb ram standart ramleri yerine 8 gb kingston ram'ler ile ugradelidir !

Harddisksiz olarak satış yapacağım. Almak isteyen arkadaşlar varsa bana buradan yada özelden ulaşabilir.
  • Arkadaslar konuyu tekrar hortlatiyorum ama uzunca suredir (5-6 aydir) isinma sorunu yasiyorum. Nasil bir isinma sorunu derseniz internette gezinirken bile 70-80 derece arasi dolasiyor laptop. Fan temizligi termal macun yenileme yaptim cok kar etmedi cunku fan zaten tertemiz cikti. Termal macunu zalman ile degistirdim yani oda kaliteli. Aklima iki ihtimal gekiyor birisi islemci artik pes etti! İkincisi fan sogutma bakiri icindeki gazi bosaltti. Oneriniz nedir arkadaslar? Birde buna uygun islemci takilabilirmi ust model?

Benim laptopun islemcisi 450m olan model.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • wanted007 W kullanıcısına yanıt
    7. senemize girdiğimiz sevgili dostum da son 1 senedir aynı şekilde ısınmakta ilginçtir ne zaman temizlemek için söksem dediğiniz gibi tek bir toz zerreciği bulamıyorum içinde nasıl iştir anlamadım.

Bu arada bizim cihazlar miladını doldurdu gerçekten ben iki cihazla ilgileniyorum yakın zamanda değiştiririm umarım, dell inspiron 7559 vs acer vn7-792g bakalım hangisi nasip olursa.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nofear_61

7. senemize girdiğimiz sevgili dostum da son 1 senedir aynı şekilde ısınmakta ilginçtir ne zaman temizlemek için söksem dediğiniz gibi tek bir toz zerreciği bulamıyorum içinde nasıl iştir anlamadım.

Bu arada bizim cihazlar miladını doldurdu gerçekten ben iki cihazla ilgileniyorum yakın zamanda değiştiririm umarım, dell inspiron 7559 vs acer vn7-792g bakalım hangisi nasip olursa.

Aynen kardes bende 7. Seneye girdim :) halen batarya dahil orijinal (yaklasik 2.5-3 saat gidiyor halen) devam ediyorum. Sadece hdd degistim onu da sert bir darbeyle ben bozdum :D bir de klavye tabi ki klasik capslock m.h.s.d sorunundan dolayi..

Ben inat ettim yakinda cozumu bulurum herhalde es dosttan 450m islemci bulursam deneyecegim daha olmazsa uyumlu bir islemci takacagim. Ama hangi islemciler uyumludur o konuda suphelerim var. Cunku malum cift ekran kartli bir laptop ve bios hangilerini destekliyor bilmiyorum...

Ben ilk baslarda cok oyun oynadim neredeyse isinmazdi simdi oyun isini biraktim vakit olmuyor sadece nette takiliyorum ama isinma olayi da tam ters yonde 80-90 derece arasinda dolasiyor :D

Bu arada bakir boru saglamdir diye dusunuyorum cunku fanin disari attigi hava baya baya sicak. Yani isi iletimi iyi bence. Aklima tek islemci sorunu geliyor simdilik...

• wanted007 W kullanıcısına yanıt
    Benim şarjım da dediğiniz süre civarında gidiyor. Şarj konusunda bunca seneye rağmen üzmedi hiç, şarj döngüsü vs. gibi olaylara da hiç dikkat etmem.

Klavye sorunlarını okudum önceki sayfalarda bazı arkadaşlar yaşamışlar ben de kısa bir süre bu sorunla uğraştım ama sonradan farkettim ki bu sorun bilgisayar soğukken oluyordu bilgisayar ısınca bütün tuşlar çalışıyordu. Şu an hep sıcak olduğu için heralde klavye ile ilgili bir sorunum yok.

İşlemci değişim olayı nasıl olur bilmem ama olsa bile baya bilgi ve tecrübe gerektiren bir işlem olacağı kesin çünkü bildiğiniz gibi işlemci anakart üzerine lehimli, yani operasyon esnasında bir sorunla karşılaşma ihtimaliniz oldukça yüksek. Kaş yapayım derken göz çıkarmayın bence.

Kaliteli bir termal macun işe yarar belki, onun da çözüm olmayacağı sorunları bence bileşenlerin yorgunluğuna vermeliyiz.

• quote:

Orijinalden alıntı: nofear_61

Benim şarjım da dediğiniz süre civarında gidiyor. Şarj konusunda bunca seneye rağmen üzmedi hiç, şarj döngüsü vs. gibi olaylara da hiç dikkat etmem.

Klavye sorunlarını okudum önceki sayfalarda bazı arkadaşlar yaşamışlar ben de kısa bir süre bu sorunla uğraştım ama sonradan farkettim ki bu sorun bilgisayar soğukken oluyordu bilgisayar ısınca bütün tuşlar çalışıyordu. Şu an hep sıcak olduğu için heralde klavye ile ilgili bir sorunum yok.

İşlemci değişim olayı nasıl olur bilmem ama olsa bile baya bilgi ve tecrübe gerektiren bir işlem olacağı kesin çünkü bildiğiniz gibi işlemci anakart üzerine lehimli, yani operasyon esnasında bir sorunla karşılaşma ihtimaliniz oldukça yüksek. Kaş yapayım derken göz çıkarmayın bence.

Kaliteli bir termal macun işe yarar belki, onun da çözüm olmayacağı sorunları bence bileşenlerin yorgunluğuna vermeliyiz.

Aynen bende laptopumdan bugune kadar hatta su an performanssiz haliyle bile memnunum desem yeridir.

Klavye olayinda gitgide artan bir durum soz konusuydu bende dayanamadim muadil alip taktim o gunden sonra tek sorun cikarmadi :D sorun orijinal klavyedeymis..

Macun olarak en kaliteliler arasinda gosterilen zalman macun uyguladim. Once dandik macun uyguladim zalmanla arasinda 7-8 derece fark vardi (kotu yonde) birde zalmanda isi bir an 93-94 u gorse de anidna soguyor isi iletimi cok cok iyi.. neyse konuyu dagitmayim :D

Bizim islemciler yuvali o yuzden sorun cikmadan islemci degisimi yapilabilir. Aslinda islemcilerde ucuz mesela 450m islemci 55-90 lira arasinda degisiyor. Bende denemeden degisim yapmak istemiyorum acikcasi o yuzden arkadaslardan bakiniyorum..

• Öyle mi açıkçası yuvalı olduğunu bilmiyordum. Benim işlemci de 450m işlemci değişimi söz konusu ise 6. nesil HQ'lu bir model hiç de fena olmazdı.
  • İŞlemci yuvalı eminim :) İşte burada tek sorun hangi işlemcilerin desteklendiği! Baktım ettim araştırdım ama hiçbir şekilde net cevap bulamadım...
  • hala kasa aramaya devam elinde olan varsa pm atsın
  • İşlemci konusunda tecrübelerimi paylaşmak istiyorum. İnternetten İ5 480m işlemci aldım makinaya taktım makina görüntü vermedi çalışmadı yani. sonra uzunca süre bıraktım uğraşmayı. Arkadaşın arızalanan laptopundan intel i5 430M geçti elime. benim cihaza taktım çalıştı görüntü verdi ama performans moduna yani ati ekran kartına geçiş yapmıyor şu an..

işlemciyi %90 a çekmiştim. bu İ3 işlemci de %90 da boşta 50-60 derece arası chrome ile internette dolaşırken ise mesela şu an 65-73 arası dolanıyor. fan sesi eskisinden daha az.

Devam edecek olursam işlemciyi %100 yapınca boşta bile 70 derece altına düşmüyor ve çoğunluk 80 derece civarı çalışıyor. acaba ebay dan heatshink yani bakır plakalı yeni fan alsammı?
  • Cpu fanı oluyor sanırım, makinenin sol üst köşesindeki fan bozuldu arkadaşlar. Bu fanı nereden temin edebilirim yada forumda satabilecek bir arkadaş varmı?
  • Selam.İki adet 5943G var elimde, anakartları arızalı, kalan tüm parçalar sağlam. Parça lazım olan PM atsın.
  • Q2ID Q kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba duruyorsa kasa uygun bir fiyat verirseniz almak isterim.
  • Arkadaslar bu pc ile bluetooth kulaklik kullanilirmi?

• 
Sayfa: önceki 7374757677
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.