Şimdi Ara

Acer Aspire E1-572G Ana Konu (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
100
Cevap
2
Favori
10.848
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ealtin

quote:

Orijinalden alıntı: Mekolibs

Sarj sorunu bendede var cihazım 1 aylık aldığım günden beri 1 saatte bitiyor.Kafasına göre %100'de takılı kalıyor.Böyle bir cihaz ilk defa ömrümde gördüm kullandım.Malzeme kalitesini söylemiyorum bile çatır çatır adi bir plastik.Müşteri hizmetleri desen dünya'dan bir haber.Aldığıma pişman oldum diyebilirim acer.Hoparlör'ü hele alt tarafta ne işi varsa koskoca önde yer kalmamış sanki alta koymuşlar.Hoparlör 0 bildiğin ses veriyormu vermiyormu belli değil, cihaz 1 aylık olduğu halde pert gibi oldu elimde kalıcak kasası o kadar kötü yani.

E5 serisi E1 den malzeme kalitesi açısından daha iyi gibi, bende de E1-572G var, geçen bir tekno markette E5 serisinden bir laptop görmüştüm, farkı var.

E5 bakmadım hocam fakat, e1 acayip kötü satmayı düşünüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba,
    Bende E1-572G modeli var. Hoparlörden ses gelmiyor. Birkaç gündür eşim sesi sonuna kadar açıp kullandığını söylemişti. Şu anda kulaklıktan ses alabiliyorum ancak hoparlörden ses gelmiyor. Buna benzer problem yaşayan oldu mu?
  • quote:

Merhaba,
    Bende E1-572G modeli var. Hoparlörden ses gelmiyor. Birkaç gündür eşim sesi sonuna kadar açıp kullandığını söylemişti. Şu anda kulaklıktan ses alabiliyorum ancak hoparlörden ses gelmiyor. Buna benzer problem yaşayan oldu mu?

bilgisayarıma sağ tıkla>aygıt yöneticisi>ses ordan kontrol edebilirsin.
  • quote:

quote:

quote:

Sarj sorunu bendede var cihazım 1 aylık aldığım günden beri 1 saatte bitiyor.Kafasına göre %100'de takılı kalıyor.Böyle bir cihaz ilk defa ömrümde gördüm kullandım.Malzeme kalitesini söylemiyorum bile çatır çatır adi bir plastik.Müşteri hizmetleri desen dünya'dan bir haber.Aldığıma pişman oldum diyebilirim acer.Hoparlör'ü hele alt tarafta ne işi varsa koskoca önde yer kalmamış sanki alta koymuşlar.Hoparlör 0 bildiğin ses veriyormu vermiyormu belli değil, cihaz 1 aylık olduğu halde pert gibi oldu elimde kalıcak kasası o kadar kötü yani.

E5 serisi E1 den malzeme kalitesi açısından daha iyi gibi, bende de E1-572G var, geçen bir tekno markette E5 serisinden bir laptop görmüştüm, farkı var.

E5 bakmadım hocam fakat, e1 acayip kötü satmayı düşünüyorum.

Bilgisayarı kullanmayı bileceksiniz. Bende de e1 var ne kasma, ne ısınma, ne kasada bir sorun (kasa sağlam olmayabilir sonuçta taş taşımıyoz bilgisayarla), ne hızında bir sorun var.
    İstediğim oyunu son grafikte oynuyorum bana mısın demiyor. Ama sürekli bakımını yaparım kayıt defteri temizleme, virüs temizleme, korsan yazılımları silme gibi ve doğru dürüst bilgisayarı bilgisayar gibi kullanırım böylece kasasına da bir şey olmaz. Acerin bir asus gibi olmasını beklemeyin acer bakım ister yoksa yavaşlar belli süre sonra. Asus gibi bilgsiaayrlar sağlamlar.
  • Hocam ben zaten kasma var demiyorum, fakat cihaz sürekli fan açıyor.Sonuçta normal bir kullanım yapıyorum aleti ve daha 2 aylık olduğu halde pert oldu diyebilirim.Servis sarjın'da birşey yok deyip geri veriyor.O kadar narin bir cihazki artık kullanmaya korkar oldum.Hoparlör'de sorun vardı onu yaptılar mecburen ses gelmiyordu arada geliyordu.Klavye'de boya atmalarını saymıyorum bile.
  • İlginiz için teşekkürler, sorunun çözümünü başka bir başlıkta buldum. Konuyla ilgili çözümü şu şekilde buldum.

quote:

arkadaşlar bu sorunun sebebi %80 kulaklık jakının girdiği yuvayla alakalı
    içinde bir pin vardır kulaklığı takınca ön hoparlör sesini keser
    jakı çıkarınca o pin geri düşer ve ön hoparlör sesi geri gelir
    o bazen takılı kalır kulaklık jakını sertçe bir kaç kez takıp çıkarın
    baktın olmadı sağlamca tokatlayın yine olmadı girişin değişmesi lazım
    bunu bir elektrik elektronik mühendisi olarak yazıyorum kolay gelsin
  • Arkadaşlar benim bilgisayarım ilk aldığımdan beri çok sık fanı devreye sokup devreden çıkarıyor,
    chrome u açıyorum mesela 1-2 sn sonra fanı açıyor, 10-15 sn çalıştırıyor sonra kapatıyor sonra tekrar açıyor falan hep bu şekilde devam ediyor

sizde de böyle mi bu durum?

• quote:

Hocam ben zaten kasma var demiyorum, fakat cihaz sürekli fan açıyor.Sonuçta normal bir kullanım yapıyorum aleti ve daha 2 aylık olduğu halde pert oldu diyebilirim.Servis sarjın'da birşey yok deyip geri veriyor.O kadar narin bir cihazki artık kullanmaya korkar oldum.Hoparlör'de sorun vardı onu yaptılar mecburen ses gelmiyordu arada geliyordu.Klavye'de boya atmalarını saymıyorum bile.

Teknoloji şans işi ben de Allaha şükür hiç bir arıza yok. Klavyede boya atma da yok.
    Fan işine gelirsek ben de sadece 4 saat falan durmadan oyun acik oldugunda fani aciyor 2 dk da sogutup kapatiyor. Fan sesi biraz fazla yalnız acildiginda hemen duyuyorsun.

• Bunlari guncelleyin.
    Acer Aspire E1-572G Ana Konu

• Acer Aspire E1-572G Ana Konu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BF.Skinner -- 21 Aralık 2014; 15:35:37 >
  • Bu da klavye

• 8.1 e geçmelimiyim gecersem +lar ve -leri nelerdir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emir03

8.1 e geçmelimiyim gecersem +lar ve -leri nelerdir

+Sı yok.
    Ama eksileri yukardaki ilk mesajinda yaziyor oku.

• bu bilgisayardan kullanıyorum 8 gb ram modeli.. dvdrom söküp 500 gb kendi harddiskini dvdrom yuvasına bir aparat ile taktım ssd 120 gb kingston satın alıp onu da kendi harddiskini çıkardığım yuvaya takıp windows 8.1 kurdum bilgisayar 5-6 saniyede açılıyor.. performans canavarı oldu.. photoshop bile bir iki saniyede açılıyor son versiyonu.. oyunlardan giriş çıkış hızına inanamazsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aliapaydin

bu bilgisayardan kullanıyorum 8 gb ram modeli.. dvdrom söküp 500 gb kendi harddiskini dvdrom yuvasına bir aparat ile taktım ssd 120 gb kingston satın alıp onu da kendi harddiskini çıkardığım yuvaya takıp windows 8.1 kurdum bilgisayar 5-6 saniyede açılıyor.. performans canavarı oldu.. photoshop bile bir iki saniyede açılıyor son versiyonu.. oyunlardan giriş çıkış hızına inanamazsınız.

Süpersin dostum

• quote:

bu bilgisayardan kullanıyorum 8 gb ram modeli.. dvdrom söküp 500 gb kendi harddiskini dvdrom yuvasına bir aparat ile taktım ssd 120 gb kingston satın alıp onu da kendi harddiskini çıkardığım yuvaya takıp windows 8.1 kurdum bilgisayar 5-6 saniyede açılıyor.. performans canavarı oldu.. photoshop bile bir iki saniyede açılıyor son versiyonu.. oyunlardan giriş çıkış hızına inanamazsınız.

ssdyi ne kadara aldın
  • quote:

quote:

ssdyi ne kadara aldın

Kingston 120GB SSDNow V300 aldım 170 tl'ye.. bir de sanalpazardan dvd yuvasına harddisk takmak için kullanılan 30 TL'lik bir aparat var ondan aldım. bilgisayarın kendi harddiskini çıkarıp o aparata taktım dvdyi söküp oraya yerleştirdim.. dvd'nin takılı olduğu port sata II olduğu için ssd'yi takarsanız tam performans alamayabilirsiniz.. bilgisayarın kendi harddiskinin olduğu yere takın SSD'yi.. ordan çıkanı da dvdrom yuvasına aparatla takıp kullanın.. windows 8.1'i ssd üzerine kurun ve uçuşa geçin.. üstelik harddisk kapasiteniz de 620 GB olmuş oldu artık bilgisayarımı artık daha çok seviyorum..
  • quote:

quote:

quote:

ssdyi ne kadara aldın

Kingston 120GB SSDNow V300 aldım 170 tl'ye.. bir de sanalpazardan dvd yuvasına harddisk takmak için kullanılan 30 TL'lik bir aparat var ondan aldım. bilgisayarın kendi harddiskini çıkarıp o aparata taktım dvdyi söküp oraya yerleştirdim.. dvd'nin takılı olduğu port sata II olduğu için ssd'yi takarsanız tam performans alamayabilirsiniz.. bilgisayarın kendi harddiskinin olduğu yere takın SSD'yi.. ordan çıkanı da dvdrom yuvasına aparatla takıp kullanın.. windows 8.1'i ssd üzerine kurun ve uçuşa geçin.. üstelik harddisk kapasiteniz de 620 GB olmuş oldu artık bilgisayarımı artık daha çok seviyorum..

teşekkürler elime para gectiginde ssd takmayı düşünüyorum
  • quote:

Evet notebookcheck.net sitesinde Acer E5-571G modeli incelemeye alınmış. Dediğim gibi malzeme kalitesi E5 serisinde daha iyi

İnceleme linklerine buradan ulaşabilirsiniz:
    http://www.notebookcheck.net/Review-Acer-Aspire-E1-572G-54204G50Mnkk-Notebook.114885.0.html

http://www.notebookcheck.net/Acer-Aspire-E5-571G-Notebook-Review-Update.136078.0.html

• quote:

quote:

Evet notebookcheck.net sitesinde Acer E5-571G modeli incelemeye alınmış. Dediğim gibi malzeme kalitesi E5 serisinde daha iyi

İnceleme linklerine buradan ulaşabilirsiniz:
    http://www.notebookcheck.net/Review-Acer-Aspire-E1-572G-54204G50Mnkk-Notebook.114885.0.html

http://www.notebookcheck.net/Acer-Aspire-E5-571G-Notebook-Review-Update.136078.0.html

Verdiğin değerlere bakarsak saf gibi gidip de malzeme kalitesi e5'de daha iyi diye e5 serisi almam bana kalırsa e1 e5ten daha iyi degerler de bunu gosteriyor. Bilgisayarda tas tasimiyoruz arkadaslar Allah Allah.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.