Şimdi Ara

Acer Aspire E1-572G Ana Konu (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
100
Cevap
2
Favori
10.848
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İki sorum var hocam .Birincisi bendeki laptop 4 GB ramli . 2x2 midir 4 tek slot mudur ? İkinci sorum Allah aşkına şu HD8750 ekran kartını nasıl aktive edicem ? Oyunlar hala Intel Graphics var sanıyor cihazda özellikle pes kasıyor ya şaka gibi . Driverlar güncel .
  • quote:

Orijinalden alıntı: XGirit

İki sorum var hocam .Birincisi bendeki laptop 4 GB ramli . 2x2 midir 4 tek slot mudur ? İkinci sorum Allah aşkına şu HD8750 ekran kartını nasıl aktive edicem ? Oyunlar hala Intel Graphics var sanıyor cihazda özellikle pes kasıyor ya şaka gibi . Driverlar güncel .

Tek slot olacağını tahmin ediyorum remin.
    İntel graphics ile alakası yok da o bende de var Benim yukarda verdiğim siteden acer resmi sitesinden ekran driverini yani amd sürümünü kurmayı denedinmi?
    Halla halla pesde kasması garip ekran kartı sürümünü nerden kurdun bilmiyorum ama bir sıkıntı var düzgün çalışmıyor yeniden kurmayı dene yada c dosyası orda amd dosyasını bul ordanda setup olacak ona tikla yeniden kuracaktır bu dediğimi yapın zira bende 8.1 e geçtiğim zaman aynı kasilmalar uygulamaya girmemesi falan filan ben böyle düzelttim.
    Bu arada siyah ekran sorunu ne oldu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bberatt

quote:

İki sorum var hocam .Birincisi bendeki laptop 4 GB ramli . 2x2 midir 4 tek slot mudur ? İkinci sorum Allah aşkına şu HD8750 ekran kartını nasıl aktive edicem ? Oyunlar hala Intel Graphics var sanıyor cihazda özellikle pes kasıyor ya şaka gibi . Driverlar güncel .

Tek slot olacağını tahmin ediyorum remin.
    İntel graphics ile alakası yok da o bende de var Benim yukarda verdiğim siteden acer resmi sitesinden ekran driverini yani amd sürümünü kurmayı denedinmi?
    Halla halla pesde kasması garip ekran kartı sürümünü nerden kurdun bilmiyorum ama bir sıkıntı var düzgün çalışmıyor yeniden kurmayı dene yada c dosyası orda amd dosyasını bul ordanda setup olacak ona tikla yeniden kuracaktır bu dediğimi yapın zira bende 8.1 e geçtiğim zaman aynı kasilmalar uygulamaya girmemesi falan filan ben böyle düzelttim.
    Bu arada siyah ekran sorunu ne oldu?

Siyah ekranı çözdüm . Amd Catalyst Control Center vasıtasıyla 14.9 sürümünü kurdum , en son onun olduğunu gösteriyordu Amd Gaming Evolved programı .Pes 2013 te settings e girip bilgisayar özelliklerine baktığım zaman Intel Graphics Family gösteriyor . Sizim dediğinizi bir deneyeyim saolun .

• Hocam dediklerinizi yaptım ama nafile . Hala Intel görüyor ve kasıyor . Bi ara bir şey yapmıştım hiç kasmıyordu ama bozuldu tekrar . İşin ilginci Dota 2 kasmıyor .

• quote:

Hocam dediklerinizi yaptım ama nafile . Hala Intel görüyor ve kasıyor . Bi ara bir şey yapmıştım hiç kasmıyordu ama bozuldu tekrar . İşin ilginci Dota 2 kasmıyor .

Kardeş intel le alakası yok diyorum onda başka bir şey var. İntel görmesi zaten anormal değil bilgisayarın içinde var zaten o normal bir şey.

Biraz araştırayim diyecem ama sorunun neden kaynaklandığını özemedim bir başka oyunda denermisin bilgisayarı deneyeceğin oyun iyi özelliklere gereksinim duyan bir oyun olsun
    Acer Aspire E1-572G Ana Konu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BF.Skinner -- 19 Ekim 2014; 0:55:35 >
  • quote:

Hocam dediklerinizi yaptım ama nafile . Hala Intel görüyor ve kasıyor . Bi ara bir şey yapmıştım hiç kasmıyordu ama bozuldu tekrar . İşin ilginci Dota 2 kasmıyor .

Kardeş buradaki adımları takip et mantıklı gibi sorunun bundan kaynaklanıyor büyük ihtimalle.
    http://www.youtube.com/watch?v=O6uROM2ye38
  • merhaba arkadaşlar,

bilgisayarın boot ekranına veya recovery ekranına bir türlü ulaşamıyorum. açılırken tüm kombinasyonları denedim ama olmadı yine de. ne yapmak gerekir. Bir problem yok ama bşr sıkıntı olursa nasıl format atarım onu öğrenmek istiyorum. Çünkü cd falan da vermediler bilgisayarın yanında.

ayrıca bilgisayar açıkken acer recovery programına tıklıyorum ama açılmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kkumsel -- 19 Ekim 2014; 12:37:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kkumsel

merhaba arkadaşlar,

bilgisayarın boot ekranına veya recovery ekranına bir türlü ulaşamıyorum. açılırken tüm kombinasyonları denedim ama olmadı yine de. ne yapmak gerekir. Bir problem yok ama bşr sıkıntı olursa nasıl format atarım onu öğrenmek istiyorum. Çünkü cd falan da vermediler bilgisayarın yanında.

bilgisayar açılırken shift'e uzun basılı tutarken f8'e ard arda bas veya bilgisayar açıkken atmak istiyorsan bilgisayarı kpat kısmına gel shifte basılı tutup yeniden başlata tıkla. Orda istediğin her işlemi yapabilirsin.
  • quote:

quote:

merhaba arkadaşlar,

bilgisayar açılırken shift'e uzun basılı tutarken f8'e ard arda bas veya bilgisayar açıkken atmak istiyorsan bilgisayarı kpat kısmına gel shifte basılı tutup yeniden başlata tıkla. Orda istediğin her işlemi yapabilirsin.

teşekkür ederim.

Açıldı ama windows'un kendi programı bu galiba.

Soracağım şu, bilgisayar açıkken acer recovery programa tıkladığımda program açılmıyor. Bunu çözemedim bir türlü.
  • quote:

quote:

quote:

merhaba arkadaşlar,

teşekkür ederim.

Açıldı ama windows'un kendi programı bu galiba.

Soracağım şu, bilgisayar açıkken acer recovery programa tıkladığımda program açılmıyor. Bunu çözemedim bir türlü.

Bende de açılmıyor bu sorun teşkil etmiyor.

• Benim bilgisayar da da sıkıntılar çıkmaya başladı ilk zaman sadece geç kapanıyodu yani ekran kapanıyodu ama ışıklar geç sönüyodu şimdi ışıklar hiç sönmyo kapatınca bazen açılırken acer yazısından sonra siyah ekranda kalıyor bide hdd çok kasıyor hd tune programıyla tarattım bir hata buldu hdd de reallocated event count diye yarın geri götürücem aldığım yere bakalım ne olacak..

Bu arada boşta beklerken ekran güç tasarrufuna geçse dahi görüntü geri gelmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi s.o.s58 -- 21 Ekim 2014; 0:44:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: s.o.s58

Benim bilgisayar da da sıkıntılar çıkmaya başladı ilk zaman sadece geç kapanıyodu yani ekran kapanıyodu ama ışıklar geç sönüyodu şimdi ışıklar hiç sönmyo kapatınca bazen açılırken acer yazısından sonra siyah ekranda kalıyor bide hdd çok kasıyor hd tune programıyla tarattım bir hata buldu hdd de reallocated event count diye yarın geri götürücem aldığım yere bakalım ne olacak..

Bu arada boşta beklerken ekran güç tasarrufuna geçse dahi görüntü geri gelmiyor.

Windows kaç kullanıyorsunuz 8.1 mi

• windows 8 di hatalar başladı herşeyi güncelledim düzelmedi 8.1 e yükselttim driverları tekrar güncelledim yine aynı.Birtek bios u güncelleyemedim pc reset atmıyor bios güncellemesi reset gerektiriyor.1 defaya mahsus biosu güncellemeye çalıştım laptop kapandı kaldı öyle 10dk bekledim resetlemedi düğmeden kapattım açılışta bios hata verdi başımdan aşşağı kaynar sular döküldü neyseki içinde yedek bios var heraldeki tekrar denediğimde 20-30 saniye geç de olsa normal açıldı heralde bios yedekten geri yükleme yaptı emin değilm tabi.
  • quote:

windows 8 di hatalar başladı herşeyi güncelledim düzelmedi 8.1 e yükselttim driverları tekrar güncelledim yine aynı.Birtek bios u güncelleyemedim pc reset atmıyor bios güncellemesi reset gerektiriyor.1 defaya mahsus biosu güncellemeye çalıştım laptop kapandı kaldı öyle 10dk bekledim resetlemedi düğmeden kapattım açılışta bios hata verdi başımdan aşşağı kaynar sular döküldü neyseki içinde yedek bios var heraldeki tekrar denediğimde 20-30 saniye geç de olsa normal açıldı heralde bios yedekten geri yükleme yaptı emin değilm tabi.

Su an durumu nasıl

• Aynı değişen bişey yok kapanmıyo uykuya geçince geri çıkmıyo mecbur tuştan kapatıp geri açıyorum.
  • quote:

Aynı değişen bişey yok kapanmıyo uykuya geçince geri çıkmıyo mecbur tuştan kapatıp geri açıyorum.

Bilgisayarciya gösterdin mi
    Tuştan kapatmak büyük ölçüde reme zarar verir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BF.Skinner -- 24 Ekim 2014; 8:24:50 >
  • merhaba beyler laptobum 6 aylık falan sarjı bi hafta öncesine kadar 3 saatten fazla giderken şimdi 2 saat 10 dk falan gidiyor tam dolu iken bunun sebebi nedir bilgisayarı geçen gün yere düşürdüm onunla alakası var mıdır ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ender_10

merhaba beyler laptobum 6 aylık falan sarjı bi hafta öncesine kadar 3 saatten fazla giderken şimdi 2 saat 10 dk falan gidiyor tam dolu iken bunun sebebi nedir bilgisayarı geçen gün yere düşürdüm onunla alakası var mıdır ?

Yere düşürmeyle alakası olmaz eğer kaçak oluşmamışsa.

• Sarj sorunu bendede var cihazım 1 aylık aldığım günden beri 1 saatte bitiyor.Kafasına göre %100'de takılı kalıyor.Böyle bir cihaz ilk defa ömrümde gördüm kullandım.Malzeme kalitesini söylemiyorum bile çatır çatır adi bir plastik.Müşteri hizmetleri desen dünya'dan bir haber.Aldığıma pişman oldum diyebilirim acer.Hoparlör'ü hele alt tarafta ne işi varsa koskoca önde yer kalmamış sanki alta koymuşlar.Hoparlör 0 bildiğin ses veriyormu vermiyormu belli değil, cihaz 1 aylık olduğu halde pert gibi oldu elimde kalıcak kasası o kadar kötü yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mekolibs

Sarj sorunu bendede var cihazım 1 aylık aldığım günden beri 1 saatte bitiyor.Kafasına göre %100'de takılı kalıyor.Böyle bir cihaz ilk defa ömrümde gördüm kullandım.Malzeme kalitesini söylemiyorum bile çatır çatır adi bir plastik.Müşteri hizmetleri desen dünya'dan bir haber.Aldığıma pişman oldum diyebilirim acer.Hoparlör'ü hele alt tarafta ne işi varsa koskoca önde yer kalmamış sanki alta koymuşlar.Hoparlör 0 bildiğin ses veriyormu vermiyormu belli değil, cihaz 1 aylık olduğu halde pert gibi oldu elimde kalıcak kasası o kadar kötü yani.

E5 serisi E1 den malzeme kalitesi açısından daha iyi gibi, bende de E1-572G var, geçen bir tekno markette E5 serisinden bir laptop görmüştüm, farkı var.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.