Şimdi Ara

ACER ASPIRE 5935 DERNEĞİ ( GT240 M yeni ekran kartı ) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
308
Cevap
1
Favori
27.579
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    abicim keşke sen yapsaydın kurulumunu.sonuçta bi arıza çıksa aynı gün geri verirsin.
    Bu arada onlar kurulumu yaptıkları için bir avantajı var mıdır? kurulum dediğin ilk bilgisayarı açtığında masaüstünün hazırlanması ve windowsa girmesi 10 dakika.sonra yeniden başlatıp sürücüleri ve programları kendisi otomatik kuruyor.
    Neyse merakla bekliyoruz bu arada özellikleri neydi bilgisayarın yani işlemcisi vesaire.?
  • quote:

Orjinalden alıntı: lucasthehacker

@Anteos
    abicim keşke sen yapsaydın kurulumunu.sonuçta bi arıza çıksa aynı gün geri verirsin.
    Bu arada onlar kurulumu yaptıkları için bir avantajı var mıdır? kurulum dediğin ilk bilgisayarı açtığında masaüstünün hazırlanması ve windowsa girmesi 10 dakika.sonra yeniden başlatıp sürücüleri ve programları kendisi otomatik kuruyor.
    Neyse merakla bekliyoruz bu arada özellikleri neydi bilgisayarın yani işlemcisi vesaire.?

http://www.vatanbilgisayar.com/ProductDetails.aspx?I_ID=38637

Üstad makina bu..
    Kurulu yaptırmanın şöyle bir avantjı olacak ben Alanyadan Antalyaya gideceğim için, vakit olmayacak...
    En azından makina hazır kurulu olur, bir sıkıntı olursa zaten anında geri veririm...
    Benim kurmamın çok ekstra bi katkısı olur mu ?
    Ne bileyim adamlara siz kurun ben gelip alacam dedim...Hata mı etmişim ?Durdurayım mı kurulumu

• Yok canım bu saatten sonra durdurma da yani çok basit bir işlem makinayı kurmak :)
    yani ben öyle seviyorum makinamı yeni kutusundan açıp ilk benim kullanmam hoşuma gider o yüzden
  • Anladım :)
    yok üstad..bende isterdim öyle olmasını ama bayağı uzun bir yol gideceğim almak için...
    En azındna hazırad dursun makina...
    Zaten bir problem olursa götürür yenisi ile değiştiririm...sıkıntı olacğaını sanmıyorum...

Makina hakkında son yorumlarınızı alabilir miyim ? ? :)))
  • arkadaslar cihazın ekran kartı ddr 2 gpu_z programı kurarak bizzat ben baktım.herkese saygılar...
  • arkadaşlar makina şimdi geldi eve..
    Paketini açıp gerekli bilgileri akarmaya çalışacağım..
    DDR2 olsun...o bile benim için kafi...
    İnanın makinanın ögrüntüsü bile mükemmel...
    Tuş takımları ekran kalitesi 10 numara...

Detaylar...az sonra
  • Recrovery CD'lerini oluşturumaya başladı..Makinanın gece sessizliğinde bile fan sesi yok...Ben duyamadım..DVD okuyucunun sesi ise bu gece sessizliğinde bile rahatsız edici bir boyutta değil..Tuş takımı alışılagelmişin dışında bir yapıda..Başta zorlanıyorsunuz ama ben çok rahat ettim..
    İllk izlenimler bunlar..
    Birazdan size 5935'den yazacağım...
    Kesinlikle tavsiye edeceğim bir makina...

Son notlar : Arkadaşlar..Yukarıda belirttiğim gibi makinanın en ufak bir sesi dahi yok..Gece sessizliğinde dahi,recrovery dvdlerini yazarken bile rahatsız etmedi.
    Lakin hafif bir ısınma hissettim..(Gerçi daha önce uzun süreli laptop hiç kullanmadım..ısınma dediysemde öyle cayır cayır bişey olmadı..hafiften bir sıcaklık özellikle touchpadin orda..Normalmidir bilmiyorum...ki sıcaklığın 42 derece olduğu Alanyadayım...)
    Fan hiç çalışmadı(ki buda ısınmanın benim hüsnü kuruntum olduğunu gösterir zannımca :D)..sadece performans modunda çok kısa süreli devreye girdi...

Sesi mükemmel diyebilirim...Görüntüde aynı şekilde...Yarın sevgili Tamer üstadın ve lucasthehacker üstadın da destekleri ile gerekli testleri yapacağım..
    WoW CD'lerim kayıp olduğu için oyun hakkında yorum yapamayacağım...Lakin ekran kartlarının sömürücüsü olan Crysis alıp yarın SS'de eklerim...

Şu ana kadar gördüğüm tek eksi touchpad biraz mat ve sizi zorlayabilir..(Gerçi ben hemen bir usb fare aldım işi çözdüm :D)

Eğer oyun oynadığım esnada ısınma yapmaz ve beni üzmezse araştırmalarıma değecek bir makina diye ümit ediyorum...
    Şimdilik bu kadar..
    herkese iyi geceler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anteos -- 17 Haziran 2009; 2:09:37 >

• Arkadaşlar benden başka alan yada okuyan yok sanırım..Neyse :)

Size bir sorum var..Ben pilin bitmesini beklemeden direk elektiriğe bağlı kullandım(Recrovery yaparken kesilme ihtimaline karşı) işlem bitince de satıcı arkadaşın dediği üzere 15 saat şarjda bekletiyorum şimdi...
    Pil ömrünü düşürmüş mü oluyorum ? ? ?

NOT : Benim bilgisayarda çıkan örnek videoları gözden geçirdim ama kalte son derece düşüktü..Neden kaynaklanmış olabilir sizce ?

edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anteos -- 17 Haziran 2009; 9:21:13 >
  • @Anteos
    olur mu dostum bugün projem vardı okula onunla ilgilendim o yüzden cevap yazamadım.
    bilgisayarın prize takılıysa istediğini yap çünkü pilin dolmasıyla bilgisayarını kullanmak ayrı şeyler yani hiçbir etkisi yok sadece elektrik kesilirse pil devreye girer.bunun için de teknolojik bir çözümü var acer ın anakartında.Çünkü eski bilgisayarlarda pil her daim etkileşim halinde idi.şimdi ise pil ömrünü artırmak için anakartta çeşitli önlemler almışar diye duydum o yüzden teknolojiye bu durumda güven.yani eğer öyle birşey olsaydı kullanma kılavuzunda kesinlikle yazardı.
  • Soğlasın üstad...
    Akşam Crysis ve WoW performasnları ile ilgili SS'leri ekleyeceğim...
    Görüntü itibari ile bu kadar övgüyü boşa çıkarmayacak bir makina....
  • 1. üye olduk diye sevindik, tek üye kaldık
    Yok mu alan..Almayı düşünen ::))

Yoksa herkes benim izlenimlerimi mi bekliyor :::)))
  • @Anteos
    bu aralar gözde makine samsung r520 ekra kartı 1gb ati 4650 ddr3 üstüne üstlük diğer atilere göre daha hızlı memory hızı 800 mhz 6800 3dmark alıyormuş.bilgisayarın fiyatı da oldukça ucuz 1300 gibi birşey.
    ama tabi hiçbir ek özelliği yok yani 5.1 ses sistemi olsun ya daparmak okutucu olsun onu bırak çok standart, işlemcisi t6400 t6400, kasası çok standart.yani çok şeyden kısmışlar bütün parayı ekran kartına yatırmışlar bilgisayarın.i
    Bana sorarsan bilgisayar dediğin her yönüyle iyi olmalı kullanırken zevk almalısın herşey oyunlardaki birkaç fps sayısı değil.
    Bu bilgisayardan her yönüyle memnun kalacağına eminim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lucasthehacker -- 17 Haziran 2009; 18:39:32 >
  • Merhaba arkadaşlar..
    size şuanda 5935'ten yazıyorum..
    Harika bir makina gerçekten...tuşun tık tık sesleri bile fan sesini bastırıyor..
    Şimdi Crysis kuracağım..
    FPS değerleri vede SS'ler az sonra

Bu arada buda okuduğuma göre 6000 civarı bir puan alıyormuş 3dmarktan..
    detaylar az sonra

Ekleme : Pil durumu konusnda bilgi vereyim biraz..Makina mesajı yazmamdan 5-10 dk önce açıldı..Crysis kuruyor..Pil hala %71 ve 1 saat 3 dakika gösteriyor..(yani ortalama 2-2,5 saat gidecek demektir buda)..normalmidir bilemiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anteos -- 17 Haziran 2009; 20:31:33 >
  • arkadaşlar..
    Firefox ve messenger indşrmeye çalışıyorum..ne kaydet dediğimde nede çalıştır dediğimde olmuyor..
    sebebi nedir ? ??

Ayrıca Crysis kurdum ama d3dx10_34.dll doysayı bulunamadığından uygulama başlatılamadı.Uygulamanın yeniden yüklenmesi sorunu giderebilir diye bir ikaz verdi ama dediğim gibi hiçbişey yükleyemiyorum...
    ACİL YARDIM

NOT : Dvd okurken mükemmel sessiz olan makina WoW cdlerine geldiğinde cozdu :) ama genede rahatsız edici bir ses deil..ama bişey indiremiyorum o çok canımı sıkyo..bi yardımcı olursanız sevinirim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anteos -- 17 Haziran 2009; 20:56:16 >
  • Ne kadar pasif bir dernek olduk biz yahu ::)))
  • Kötü haber...
    Crysis en ileri ayarlara getirdiğimde açmadı...
    Ya yüklerken bir yanlışlık yaptım yada makina kaldırmıyor..
    Program cevap vermiyor uyarısı ile kapatmak zorunda kaldım..

Arkadaşlar zannedersem benim ekran ayarlarında bir sıkıntı var...en düşük ayarlarda bile giridğimde(Crysis Warhead) yükleme ekranından sonra gelen konuşma ekranı sarı bir görüntü..insanları seçmek olanaksız...
    Makinanın donanımsal bir sorunu mu bilmiyorum...Hayırlısı olsun diyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anteos -- 17 Haziran 2009; 23:54:23 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Anteos

quote:

Orjinalden alıntı: srdr91

quote:

Arkadaşlar kimse bakmaya gidemedi zannedersem..
    Bugün akşam tüm soruların cevabı 5935'in kendisi kullanılmak suretiyle verilecektir....

(Tabii benim gibi teknoloji cahili bir adamın sizlerin engin desteğine ihtiyacı olacaktır bu konuda..bilginize)
    Akşama her soruyu cevaplamış oluruz...

hayırlı olsun bende duşunuyodum bundan almayı ama samsung r520 aldım daha cazip geldi :D

Hayırlı olsun sizinde makinanız...şu ram olayını çok merak eidyorum..Ama DDR3 olmasa bile çok iy bir tercih olacağı kanısındayım..
    Bu arada r520'den memnumusunuz ?

dvd nin yavaş olması dışında hiç bi problemim yok çok memnunum hemen hemen her oyunu full ayarda oynayabiliyorum

• quote:

Orjinalden alıntı: lucasthehacker

@Anteos
    bu aralar gözde makine samsung r520 ekra kartı 1gb ati 4650 ddr3 üstüne üstlük diğer atilere göre daha hızlı memory hızı 800 mhz 6800 3dmark alıyormuş.bilgisayarın fiyatı da oldukça ucuz 1300 gibi birşey.
    ama tabi hiçbir ek özelliği yok yani 5.1 ses sistemi olsun ya daparmak okutucu olsun onu bırak çok standart, işlemcisi t6400 t6400, kasası çok standart.yani çok şeyden kısmışlar bütün parayı ekran kartına yatırmışlar bilgisayarın.i
    Bana sorarsan bilgisayar dediğin her yönüyle iyi olmalı kullanırken zevk almalısın herşey oyunlardaki birkaç fps sayısı değil.
    Bu bilgisayardan her yönüyle memnun kalacağına eminim.

kesinlikle katılmıyorum samsungun kasası bence çok hoş
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Bugün akşam tüm soruların cevabı 5935'in kendisi kullanılmak suretiyle verilecektir....

(Tabii benim gibi teknoloji cahili bir adamın sizlerin engin desteğine ihtiyacı olacaktır bu konuda..bilginize)

hayırlı olsun bende duşunuyodum bundan almayı ama samsung r520 aldım daha cazip geldi :D

Hayırlı olsun sizinde makinanız...şu ram olayını çok merak eidyorum..Ama DDR3 olmasa bile çok iy bir tercih olacağı kanısındayım..

dvd nin yavaş olması dışında hiç bi problemim yok çok memnunum hemen hemen her oyunu full ayarda oynayabiliyorum

Hayırlı olsun üstad..
    Bende sadece Wow oynayaağım için birazda şekli güzel olan olsun dedim..
    Deneme için Crysis Waread yükledim..enüst ayarda kastı makina ama Oyuncu modunda(en ğstğn bir alt seviyesi) rahatlııkla oynattı(ki ben dediğim gibi sadece Wow oynayacağım için sıkıntı yapmaz...

Ama cidden sesi görüntüsü ısısı özelliklede sessizliği mükemmel...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anteos -- 18 Haziran 2009; 1:51:31 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Hayırlı olsun üstad..
    Bende sadece Wow oynayaağım için birazda şekli güzel olan olsun dedim..
    Deneme için Crysis Waread yükledim..enüst ayarda kastı makina ama Oyuncu modunda(en ğstğn bir alt seviyesi) rahatlııkla oynattı(ki ben dediğim gibi sadece Wow oynayacağım için sıkıntı yapmaz...

Ama cidden sesi görüntüsü ısısı özelliklede sessizliği mükemmel...

sen mennunsan sorun yok :D

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.