Şimdi Ara

ACER ASPIRE 5935 DERNEĞİ ( GT240 M yeni ekran kartı ) (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
308
Cevap
1
Favori
27.580
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşım bluray var dediler ne demek yaa! Sen alacağın bilgisayarın özelliklerini hadi internetten bakıp incelemedin, kutusuna da bakmadın! Bluray var demişler, öyle bir izlenim vermişsin çakallara sanırım ki, "bununla aya bile gider gelirsin fişe takmadan, pilde" bile derler o adamlar, öyle çıkarsan karşılarına meyve almaya gider gibi. Bluray okuyucu dediğin 150-200 $ arası, yazıcısı 400$ civarı satılıyor bu günlerde, o paraya blurayli bilgisayar olur mu!? Zaten şu an bile 1-2 dizüstü modelinde var bluray bu memlekette. Vallahi pes diyorum.

quote:

Orijinalden alıntı: burndragon

Arkadaşlar bu üründen iki adet aldık fakat blue ray var dediler!! sanırım yok işlemcisi t6500 olandan bu sizinkilerin cd kapağında blueray işareti varmı??? bende yok dvd rw vs. vs. yazıyor!!ekran kartı direk 2 gb olyor ram 3 gb görünüyor bu paylaşımı nasıl kapatırız ??? birde hold tuşunun yanındaki acer arcade düğmesi yanmıyor sizde de aynımı bunlar dışında mükkemmel alet.tavsiye ederim herkese oyunlarda crysis warhead full de takıntı olmuyor diğerlerini yazmaya gerek yok hepsi full de sorun yok.....son olrakta ikinci aletin bluetooth u çalışmıyor basıyoruz ne ışık yanıyor nede akif oluyor , tekrar tekrar yükledik olmuyor sizce donanımsalmı yazılılmsalmıdır....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi argyle666 -- 19 Kasım 2009; 19:17:53 >

• Arkadaşım GDDR ile DDR aynı şeydir, o G graphics demektir. Aradaki o mHz'lik saat hızı farkı ayarla ilgili, üretici belirleyebilir onu, overclock yapar vesaire. Aynı kartın 1024 ve 512 MB'lık modelleri var örneğin (HD 4650), ekran kartı ram'i o kadar fark yaratmaz, farkı yaratan transistör sayısı ve veriyolu hızıdır (bit). Mesela yeni çıkan COD MW2'yi 256 MB'lık 256 bitlik bir kart (olsa) ile bile canavar gibi oynarsınız.

quote:

Orijinalden alıntı: burc

quote:

Orijinalden alıntı: lucasthehacker

@burc

anlamadığım bir nokta var da bu notebookcheck.com u neden bu kadar tanıyorsunuz.ordaki grafik benchmarklarının yarısından çoğu yanlıştır.hangi çözünürlükte yaptıkları da tam olarak belli değildir.

5935 deki gt240m in 3dmark06 puanı 6800 ile 7000 arasında olacaktır.

notabookcheck deki 9600m gt nin 3dmark06 puanını 5000 olarak gösteriyorlar bu kadar yanlı benchmark yapılır.
    adamlar 4 tane 9600m gt gddr3 ve 9 tane 9600öm gt ddr2 nin puanlarını toplayıp 13 e bölmüş yani bu puanların ortalamasını oraya yazmış. çok mantıksız ve akılsızca bir durum söz konusu. ve laptoplarda 1280 1024 çözünürlükte yapıldğı savunulan benchmarklar var. bir kere ekran çözünürlüğü genelde o kadar çıkmıyor ne yani her laptoba 3dmark06 testi yaparken harici ekran mı takıyorlar.
    o yüzden notebookcheck i kaale almayınız.
    acer 5935 i olup da internette 3dmark06 puanını yayınlayanlar var onlara araştırıp bakarsanız puanı görürsünüz.

Evet düşük puanın sebebi 1280x1024'de test etmeleriymiş
    Notebookjournal'a (burası bence daha ciddi bir site) göre 6531 puan almış ama çözünürlüğü yazmamışlar. Zaten hesaplayınca GDDR3 olanlar 800Mhz ve DDR3 790 Mhz yani çok fark yok. 5935 benim favori makinam ama fiyat baya yüksek onların. Ve türkiyeye nedense pek gelmedi 5739'lara ağırlık verdiler.

http://www.notebookcheck.com/Test-Acer-Aspire-5739G-Notebook.18969.0.html

• Yarışır da geride bırakamaz hocu. ATI'nin transistör sayısı fazla. NVidia, shader ve rendering olaylarında bir nebze daha iyi keskinlik verebilir, ATI hafiften detaylarda flulaşabiliyor muadil NVidialara göre. Bir de daha fazla ısınır 4650, güç tüketimi fazla olduğundan.

quote:

@burc

evet tamam işte 790 mhz ve t6600 işlemciyle bu kadar.
    buna p7550 işlemci eklersen ve 800 mhz olursa 6800 ü bulur. ve bence ati 4650 ile rahat yarışır hatta geride bırakır.

edit: tanrı aşkına bana notebookcheck i referans göstermeyin.
  • Hoca,
    asus'un gtx 260m'li ama p8700 işlemcili (çok hoş kasalı) modeli memleketimizde var, 2800 TL civarı ama core i7'lı modeli nerde? Bizde yok herhalde henüz. O işlemci bir tek hp'nin bir modelinde var bizde, onun da ekran kartı iyi değil (GT 230M). Onun fiyatı da 2800 TL gibi.

quote:

@Mechatronik
    hayr dostum aynı model değil. bu 5935 şu an türkiye de zamanında satılmadığı için acer türkiye getirtmiyor ama ilerde ne olur bilemem.
    Bütün bu gelişmelerin ardından asus da corei7 işlemcili gtx 260m ekran kartlı modellerini piyasaya sürdü

ŞİMDİ DE ALMANYA DA BU MODELİN P8700 İŞLEMCİLİSİ WİNDOWS 7 64 BIT ile piyasada arkadaşlar

CPU Core™2 Duo Prozessor P8700
    Cache, FSB 3 MB L2 Cache, 1066 MHz
    Taktfrequenz 2,5 GHz
    Chipsatz Mobile Intel® GM45 Express

ArbeitsspeicherGröße 4096 MB
    Arbeitsspeicher-Typ DDR3
    MHz 1066 MHz
    max. Erweiterung auf 4096 MB
    verbaute Plätze (von wievielen) 2 von 2

DisplayBildschirmgröße in cm und Zoll 39,62 cm / 15,6"
    Bildschirmformat 16:9
    Bildschirmart HD Acer CineCrystal™ High-Brightness Frameless TFT mit LED Backlight
    max. Auflösung intern 1366 x 768 Pixel
    max. Auflösung extern 2048 x 1536 Pixel
    Reaktionsgeschwindigkeit in ms 8 ms
    Bildschirmhelligkeit in NIT 220
    Besonderheiten Frameless Design

GrafikHersteller NVIDIA®
    Grafikchip/-karte GeForce® GT240M
    Grafikspeicher dediziert 1024 MB DDR3
    Grafikspeicher shared bis zu 2815 MB TurboCache™ (1024 MB DDR3 dediziert, bis zu 1791 MB shared)

FestplatteKapazität 500 GB
    Anzahl 1
    Kapazität je Platte 500 GB
    Umdrehungen pro Min 5.400 U/min

• arkadaslar.. massallah nazar degmesin ben memnunum laptopan....5935 8600 sorun yasayan akadasalr iicn uzgunum. okadar para veriliyo ve sorun....:( sonuca hepimiz bu parayi kolay kazanmiyoruz...
  • arkadaslar 5940 kasa ayni bizimkiyle i7 ve ati ekran karti 2 milyar 100 gibi bimekste alinabilir..
  • ACER AS5739G-734G50MN modeli nasıldır arkadaslar sipariş verdim 1 haftaya elime geçer bi aksilik olmazsa :)

özelikleri soyle

ACER AS5739G-734G50MN Intel Core 2 Duo P7350 2.0GHZ 4GB 500GB 15.6"
    Marka ACER
    Model Ailesi ACER ASPIRE SERISI
    CPU Ailesi INTEL CORE 2 DUO IŞLEMCI
    İşlemci Modeli INTEL P7350 2,0GHZ 1066MHZ
    CPU Hızı (Mhz) 2000
    Cache Bellek 3MB
    Ekran Tipi LED
    Ekran Boyutu (Inch) 15.6
    Dogal Ekran Cozunurlugu 1366X768
    Ekran kartı chip seti NVIDIA GEFORCE G240
    Ekran Kartı Bellek Kapasitesi 1 GB
    Sistem belleği türü DDR III 1066 MHZ
    Sistem Bellek hızı 1066
    Standart Sistem Belleği (MB) 4096
    Maks. Sistem Belleği (MB) 4096
    Sabit Disk (Gb) 500
    Sabit Disk Devir Hızı (rpm) 5.400
    Optik sürücü tipi DVD SUPER MULTI DVD-R/RW COMBO
    Ses ON BOARD
    Ses Bağlantıları HOPARLÖRE
    Disket Sürücü YOK
    USB 2 portu 3
    Smart kart okuyucu VAR
    Media Kart Okuyucu VAR
    Network 10/100/1000
    WLAN/Wi-Fi VAR
    Kamera VAR
    Pil Ömrü Cinsi LI-ION AKILLI PİL
    Tasınabilir Bilgisayar Türü NOTEBOOK
    Net Agırlık Aralıgı KG 2 - 2,5
    İşletim Sistemi WINDOWS 7 PREMIUM 64 BIT-TR/EN

• guzeldir kardes hayırlıolsun
  • beyler şöyle bi baktım göremedim, benim hoparlörlerde cızırtı oluo bazen böyle tak diye veya ses az gelio bunun çözümğ varsa çok makbule geçer şimdiden teşekkürler
  • win7 kurdum cizirti kesildi arkadaslar ama bi sorunum var ekran parlakliğim gt130m ekran kartinda deismiypr..r.r. intelde sorun yok sizde varmi boyle bişey win7 kuran varmı
  • bu cihazı mart 2010 da aldım aldığımda vista kurulu idi. ilk akşam formatlayıp 7 kurdum. hiçbir sorun olmadan aylarca çalıştı. windows 7 de çalışmayan bi uygulama kullanmam gerektiğinden dün tekrar xp kurdum fakat bir türlü nvidia ekran kartını driver ını yükleyemiyorum nvidia sitesinden son sürümü denedim. acer in kendi sitesinden önerilen sürümü denedim fakat bir türlü nvidia gt 130m i tanıtmayı başaramadım böyle bir sorunla karşılaşmış olan var mı. 7 kurduğumda tüm donanımları otomatik tanımış ve hiçbir sürücü dosyası sormamıştı.
  • bi arkadas senle ayni sorunu yasamais forumda sorup duruyordu sonradan olayi cozdu ilk once inteli yukleyip ardindan nvidia yuklemesi gerekiyormus herhalde oyle hatirliyorum bi dene olmazsa benle irtibata gec
  • quote:

Orijinalden alıntı: oracle1905

bu cihazı mart 2010 da aldım aldığımda vista kurulu idi. ilk akşam formatlayıp 7 kurdum. hiçbir sorun olmadan aylarca çalıştı. windows 7 de çalışmayan bi uygulama kullanmam gerektiğinden dün tekrar xp kurdum fakat bir türlü nvidia ekran kartını driver ını yükleyemiyorum nvidia sitesinden son sürümü denedim. acer in kendi sitesinden önerilen sürümü denedim fakat bir türlü nvidia gt 130m i tanıtmayı başaramadım böyle bir sorunla karşılaşmış olan var mı. 7 kurduğumda tüm donanımları otomatik tanımış ve hiçbir sürücü dosyası sormamıştı.

birde sadece bir uygulama calistirman gerektiğinde sıfır windows kurman gerekmez.sanal ağ lar var. yani kucuk bir pencere icinde win xp calistiriyosun. osenin sanal windowsun oluyo... winxp gerekince onu aciosun... anlatirim lazim olursa sana..

• quote:

Orijinalden alıntı: oracle1905

bu cihazı mart 2010 da aldım aldığımda vista kurulu idi. ilk akşam formatlayıp 7 kurdum. hiçbir sorun olmadan aylarca çalıştı. windows 7 de çalışmayan bi uygulama kullanmam gerektiğinden dün tekrar xp kurdum fakat bir türlü nvidia ekran kartını driver ını yükleyemiyorum nvidia sitesinden son sürümü denedim. acer in kendi sitesinden önerilen sürümü denedim fakat bir türlü nvidia gt 130m i tanıtmayı başaramadım böyle bir sorunla karşılaşmış olan var mı. 7 kurduğumda tüm donanımları otomatik tanımış ve hiçbir sürücü dosyası sormamıştı.

evet arkadaşın dediği doğru, bir uygulama için windows 7 den vazgeçmene gerekyok ki . VMware adlı programı yüklüyorsun. sonra çalıştırıp xp cd ni takıp yüklüyorsun gayet windos 7 nin içinde windows xp kullanıyorsun, tamamen sanal makine.

• Selamlar

Bende ocak ayında Acer 5935G ürünün aldım GT240M ekran kartlı olan.

Hemen ürün ile ilgili görüşlerime gelicek olursak.

içimde kalmasın şunu söyliyim malesef çok acil iş için gerektiğinden ve halihazırda kredi kartı olmadığından mecburen evkurdan aldım ürünün yaklaşık 1000lira falza ödeyerek 24 ay vadeli ve senetli 2800 küsür liraya aldım malesef elimiz mahkumdu.

Gelelim görüşlerime öncelikle üründe ilk 3 ay performans modu dahil hiç ısınma olmadı kış diyemi artık ancak 3 aydan sonra tasarruf modunda dahi baya ısınıyor heleki performans modunda oyun oynarken yemin ediyorum ellerimi koyduğum yer gölet oluyo terden arada bi soğumaya bırakıyorum elini yakacak cinsten bir ısınma nerdeyse ve altına zalman 120 liralık laptoptan ağır full alüminyum ve çift fanlı soğutucu almış olmama rağmen böyle en sıkıntılı olduğum konu bu.

ikincisi ilk aldığımda bi tane ölü piksel vardı evkurun garantisi nedir bu konuda bilmiyorum ama beklemek istemediğimden değişimle uğraşmadım. Ancak şu anda 3 tane takılmış piksel var zamanlada artacak gibi çünkü 1 den başladı 3 e çıktı.

4. dokunmatik tuşlar soldakiler bil hassa yanlışlıkla tıklanabiliyor ve ya bağlantınız gidiyor yada bluetooth yada backup manageri zırt pırt açabiliyosunuz en sinir olanıda bağlantının önemli bi iş sırasında bu sebepten gitmesi keşke kilitleme mekanizması olsaydı yada bu tuşlar üst tarafta olsaydı.

hafıza kartı okuyucusu çalışmıyor ama windowsla ilgili olduğunu düşünüyorum.

gelelim olumlu eleştirilerime

6cell batarya var dengeli kullanımda 2-3 saat arası gidiyor uygulamalara göre tabi ki performansta oyun oynuyosanız 30dk-1saat gidiyor yani normal

oyun performansı gerçekten güzel (ah bide ısınmasa) genel performansıda çok iyi diyebilirim

win7 home premium 64 bit ile geldi memnunum ayrıca recovery disk hazırlarken bir sorun olmadı

dahili kamerası güzel sesi güzel filmlerde olsun müzikte olsun gayet iyi bir ses çıkışı var

klavyesinin ışıklı olması bir avantaj özellikle benim için genelde loj ortamda olduğumdna bu aralar.

görüşlerim böyle ha birde 3 aylıkken bir gün açarken dıııtttt diye bağırdı açılmadı kesintisiz bir bağırmaydı bende batarayayı söküp taktım düzeldi bi daha yapmadı yazdığım sorunlardan başka sorunlarım yok umarım olmaz da.

not acerin sitesindeki tüm güncel driverlere güncel makina ve bioslarada en sonuncuyu bu akşam yükledim baklaım ne olacak artı yada eksi olarak
    acerede mail attım sitelerinde ki driverleri güncellesinler diye özellikle ekran kartının 1 senedir güncelleme yok bu yüzden nvidianın gt240m ekran kartlarına sağladığı yeni özelliklerden yararlanamıyorum oyunlarda ne yazık ki.

• @SedoRKinG

Bence fanı bir temizlemelisin., arkasındaki kapağı açıp elektrik süpürgesini dikkatli bir şekilde fana tutarsan bence daha az ısınabilir.
  • quote:

@SedoRKinG

Bence fanı bir temizlemelisin., arkasındaki kapağı açıp elektrik süpürgesini dikkatli bir şekilde fana tutarsan bence daha az ısınabilir.

Yanıt için saol notebookun pek orasını burasını sökmek istemiyorum 10 tıldır pc kullanıcı olmama rağmen bu ilk notebookum notebooklarda pek tecrübem yok masaüstü pclerin hertürlü bakımlarını yapmama rağmen hatta dışarıya da gidiyorum yazılım şirketinde çalışıyorum aynı zamanda gerekirse yine işleri yaptığımız yerin pclerine donanımsal bakımlarıda yapıyorum ama bu notebooklardan hep çekinmişimdir neden olsa bazen servisler en ufak bişeyde bu sizin hatanız garantiye girmez diyebiliyor geçenlerde temizlerken yanlışlıkla tuşu yerinden söktüm dedim tamam gitti Allahtan kırılmamış :) taktım yine.

ve yine dediğim gibi genelde hep soğutucu üstünde olduğundan tozları çeken genelde soğutucu notebookun fanında pek toz yok fırça ve elektrik sürügesi ile bi yerini sökmeden temizliyorum arada o yüzden olduğunu sanmıyorum.

Şunu da belirteyim adamlar bataryayı çok güzel yalıtmışlar notebook ne kadar ısınırsa ısınsın batarya çok serin oluyor güzel bi özellik batarya ömrü açısından pcyi en sıcak halinde iken kapatıp bataryayı çıkarıp test ettim 35 dereceyi geçmez. Altında soğutucusu yokken buna baktım soğuutucu varken zaten 20-25 derece olur maks. Maşallah diiyim de baştan notebook ısınmıyodu sonradan ısındı onun gibi olmasın :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SedoRKinG -- 4 Eylül 2010; 20:08:13 >

• kardes altindaki soguutucu oldugu zaman fana dahami cok toz girer daham,i az:))) tozları ufluyo deli gibi fana:))
  • quote:

Orijinalden alıntı: gunesindostu

kardes altindaki soguutucu oldugu zaman fana dahami cok toz girer daham,i az:))) tozları ufluyo deli gibi fana:))

Yok benim soğutucum havayı direkt pcye üflemiyor daha çok kendi alüminyum yüzeyini soğutmak için tasarlamışlar ve hava azda olsa dolaşarak üst kısımda ki deliklere ulaşıyor ve son olaraka benim laptopun fanının olduğu yere soğutucunun üflediği hava gelmiyor delikler pcnin fanının alt tarafından başlayıp hdd bölmesini geçtikten sonra bitiyor dediğim gibi pclerde tecrübem çoktur ne yazık ki noteboobklarda bu pek geçerli değil ama soğutucumu da araştırıp aldım yani kısacası soğutucumun toz olarak bir katkısı olmaması yanında birazda engelliyor tozu yok şimdiye dek 9 ay olmuş alalı epey dolardı fanlar toz.
  • ben n3000 aldim her tarafına uflluyor... fanın alttarafına buyuk delikler yapmislar ve fan soldan geliyo herhalde dusunmuslerdir:)) ben yinede sogutucuyu tozlu ortama bırakmamya dikkat ediyorum :)

benimde yaklasık 1 sene olucak.makineyi pek oyunda kullanmadım bende bende gt130m var..klavyedeki alttan ısıklandırma harbi hos bi ozellik bazen karanlıktayken cok hosuma gidiyor:),

benimde bikac sorun var laptopta aslındada sorun olmayan makine varmı:))

bi ara kendiliğinden kapaniyodu cat diye pilde iken pili cıkardım taktım o gun bugundur kapanmıyor..r.
    pil şarz ederken kırmızı ısık yanıp sonuyodu yani bi sarz ediyo bi sarz etmiyo baktım pil yuzde 14 olmuss.. aslinda cok guzel kullanıyorum ama elektronik..

vista yukleyince gt130m ekran karti ekran parlakliğini kisamiyorum hayret ama oyle :) ))
    gt130m de bi problem yok

vistada bu konuda hicbi problemim yok:))

bi gun su acerin verdiği win7 deilde baska win7 kurup denicem

bi sorun var arada canımı sıkıyor aslında ekran parlaklığı bi kac kısık ekranabaktıgımda 1 saat sonra falan ekran titriyor..hafif bi beyeaz ısık yanıp sonuyor..ekran parlaklığını arttırdıgım zaman hersey eski halini aliyor..:))cok hafif ama gozunu aliyor:)
    ekran ısıgı fuldeyken boyle sorun yok :)

ben sunu ogrendim laptop tasiyosan oyle herseyi takmıcan kardes millet atıyo oraya buraya canavar gibi calısıo aletler
    bizim bi arkadasın asus var inanırmısın bi masaya koycak atarcasına ben onu yavasca koyunca bana guluo:) alette banamısın demiyo:))

bizim aletin en kotu ozelliği herhalde fanı temizlemek için tum pcyi sokmek gerekir. bu konuda bilgisi olan varmi.. alt kapakta fan yerinde ayri vidalama yapilmamıs. o cok kotu olmmus bence:)

aletimi cok seviyorum ama biraz agir kaliyor diger modellere gore..birde su cd rumun altina sert bişey koysalarmista tutarken kolay olsaymıs..

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.